Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hepsiburada 30tl ye mont

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bn125
    Dostlar vicdani olarak nasıl rahat edeceksiniz? Bu ürünleri trafikte kullanıyoruz. Yüksek oranda müslüman kişi barındıran bir ülkedeyiz, olmayadabilirsiniz. Fakat nasıl rahatça giyeceksiniz o ürünleri? Satıcı hata yapmış olabilir veya sistemden dolayı bir hata da olabilir. Bana göre önemi yok. Fakat ben karmaya inanırım. Umarım bu size trafikteyken yansımaz. Sizler için tek diyebileceğim bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Aynen öyle. Söverken beraber söveriz Kuralkan'a fakat işler değiştiği zaman öyle olmaz. Bu kadar da olur mu deriz. Ama empati yapıyor muyuz hiç onu düşünmeyiz. Siz olsaydınız Kuralkan yerinde kaybeder miydiniz o parayı? Liste böyle uzar gider. Herkesin kendi vicdanı. Gene bir kaç kişi çıkacaktır eminim fakat bu o satıcıya da küçük bir ders olur. Böyle işlerin şakaya gelmeyeceği.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Sistemlerindeki barkodlari hb ile eşleştirip kontrol etmeden satışa açmışlar. Şu anda iyi satış geliyor diye seviniyorlardir. Durumu fark edip sipariş iptaline başladıklarında hbnin kestiği ceza faturaları ile iflas verme ihtimalleri bile var. İş bilmeyen adamlarla ya da entegratorlerle çalışınca böyle sorunlar olabiliyor. Bu ürünü siparis verirseniz muhtemelen alakasız bir ürünü kargodan teslim alırsınız. Sonra da iadeyle uğraşırsınız. Hbnin 30tlmizi işletmesine takılan arkadaşlar var. Hb sizin 30tlnize kalmadı. 1ay vadeli milyonlarca liralık satış yapıyoruz. Tedakircilerin parası sürekli hbnin kasasında.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arkadaşlar Hepsiburada dan farklı bir sektörde satış yapıldığı için söylüyorum.
    Paraniz yalan olmaz, çünkü hepsiburada bu noktada referanstır. Satıcı fark ettiği az, Satışların hepsini iptal edecektir. Zaten böyle bir hakları var.
    Nasıl tüketici kusurlu ürünü 7 gün içerisinde iade edebiliyorsa aynı şekil satıcıda yanlış olan bir şeyi müşterinin parasını iade ederek kendi kusurunu kapatabilir.
    Arkadaşımıza geçmiş olsun üzücü bir durum.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben bu arada yanlış anlaşılmasın 30 liranızı kısa bir süreliğine kaybedip sonra o hiç giymediğiniz montunuzun cebinde bulursunuz anlamında dedim. Online alışveris sitelerinde paranızı kimse inderegandi yapamaz.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Durumu fark ettiler galiba çoğu ilan kapatıldı

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumu fark ettiler galiba çoğu ilan kapatıldı
    Mağazaya ve ürünlerine ulaşılamıyor. Sonunda fark ettiler. Fazla geç olmadan iyi oldu.

Umarım böyle bir hatayı bir daha yapmazlar. (Tabi gerçekten hata ise)

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş herkes sipariş ettim diyor. Oldu yanlışlıkla verilen fiyattan geldi ürün. Adama da girdi.. Rahat rahat kullanabilecek keriz nolcek diyebilecek misiniz?
    Yada o 25 30 liralar güme gitse aynı rahatlığı gösterebilir misiniz?
    Nerde kaldı ahlakımız?
    Nerde kaldı insanlığımız?
    Sonra kuralkana dominara laf atarız topluca.. Sahtekar deriz birine,fırsatçı der söveriz ötekine,dolandırıldık diye ağlar gerekirse burda konu açarız..
    Peki bu vatandaşı dolandırmaya kalkmak,malına 10 da bir fiyatına el koymaya çalışmak değil de nedir bu?
    İnşallah yanlışlık sebebiyle zarara girmez arkadaş..
    Yapar mı motorcular öyle şey hiç?

Absürd fiyata bir şey satın alıp fırsatçılık yapmaz.
    Aralardan gitmez.
    Makas atmaz.
    Motora sebepsiz yere ara gaz vermez.

yersen...
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi ara böyle bir hatadan dağcı cantası almıştım

kacırdık montu desene

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    merak etmeyin bir gazla alsanızda satıcı sistemde sorun var diyerek satışları tek tek iptal ettirebiliyor ve yasal olarak hakkıda ver , gereksiz ölücülük yaptınız yani :D neyse akşam akşam herkes anlık gaza gelmiş

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Etik değerlerden bahseden arkadaşların önce kendi hayatlarında insanların haklarına ne kadar saygılı olduklarını sorgulamalarını tavsiye ederim.

Mesela 3 şeritli bir yolda tırım tırım en soldan gitmek dahi insanların hakkını gasptır. Milyonlarca örnek yazabilirim de gerek yok, kimse yapmıyordur.

Ben alamadım, kaçırdım ama almak isterdim. Herkes işini düzgün yapsın. Adam gibi fiyatını girmeyi öğrensin banane?

Hataların cezasız kaldığı bir ülke haline geldik, ancak bir yandan da şeriat çığırtkanları dolu ortalık. Öyle birşey olsa başlarına ne geleceğinin farkında bile değil bu denyolar.

Kadını katlederler ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşırlar. Ona verilmeyen ceza ne ise burada etik değerler ile o mağazayı korumaya çalışanların mantığı benim gözümde aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etmeyin bir gazla alsanızda satıcı sistemde sorun var diyerek satışları tek tek iptal ettirebiliyor ve yasal olarak hakkıda ver , gereksiz ölücülük yaptınız yani :D neyse akşam akşam herkes anlık gaza gelmiş
    Alım yapılıp fatura kesildikten sonra ürünü yollamak zorunda, yollamazsa yaptırımı var.
    Osm@n bunu beğendi.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etik değerlerden bahseden arkadaşların önce kendi hayatlarında insanların haklarına ne kadar saygılı olduklarını sorgulamalarını tavsiye ederim.

Mesela 3 şeritli bir yolda tırım tırım en soldan gitmek dahi insanların hakkını gasptır. Milyonlarca örnek yazabilirim de gerek yok, kimse yapmıyordur.

Ben alamadım, kaçırdım ama almak isterdim. Herkes işini düzgün yapsın. Adam gibi fiyatını girmeyi öğrensin banane?

Hataların cezasız kaldığı bir ülke haline geldik, ancak bir yandan da şeriat çığırtkanları dolu ortalık. Öyle birşey olsa başlarına ne geleceğinin farkında bile değil bu denyolar.

Kadını katlederler ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşırlar. Ona verilmeyen ceza ne ise burada etik değerler ile o mağazayı korumaya çalışanların mantığı benim gözümde aynı.

Ben ne okudum biraz önce

Alım yapılıp fatura kesildikten sonra ürünü yollamak zorunda, yollamazsa yaptırımı var.
    Üfürmüşsün.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

tamam site üstünden aldığınızda faturayı kesmiş olmuyorsunuz satıcı ok ledikten sonra kesiliyor bir dönem bu şekilde satış yapan bir yerde çalışıyordum o yüzden satıcı onaylamadığı sürece fatura kesilmiş olmuyor iptal ediliyor ha onaylarsa ondan sonrasında da iptal etme şansı var stok yok denir vs gibi şekilde yine oluyor yani

Satıştan kaçınma
    MADDE 6- (1) Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.

Fiyat etiketi
    MADDE 54- (1) Perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerine kolaylıkla
    görülebilir ve okunabilir şekilde tüketicinin ödeyeceği tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren, üretim yeri ve
    ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması; etiket konulması mümkün olmayan hâllerde aynı bilgileri kapsayan listelerin
    görülebilecek şekilde uygun yerlere asılması zorunludur. Hizmetlerin tarife ve fiyatlarını gösteren listeler de bu madde
    hükmüne göre düzenlenerek asılır.
    (2) Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan
    fiyat uygulanır.
    (3) İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimli satış fiyatı, indirimden önceki fiyatı, tarife ve fiyat
    listeleri ile etiketlerinde gösterilir. İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimden önceki fiyattan daha düşük
    fiyatla satışa sunulduğunun ispatı satıcı veya sağlayıcıya aittir.
    (4) Bakanlık, belediyeler ve ilgili odalar, bu madde hükümlerinin uygulanması ve izlenmesine ilişkin işleri
    yürütmekle görevlidirler.
    (5) Etiket, tarife ve fiyat listeleri, indirimli satışlara ilişkin süre ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle
    belirlenir.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel ya adam turnusolu gibi başlık
    Drosophila bunu beğendi.

Ayrıca alım yapıldığı anda mesafeli satış sözleşmesi imzalanmış olur. Fatura şart değil.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    n11 de bu kara cuma muhabbetine baya bi ndirimler vardı. sörf malzemesi satan biris de aşırı ucuza koymuştu. bizde aldık tabi. sonra n11 den aradılar tedarik edilemiyor ürün gönderilmiyecek. iptal iediyoruz iade edilecek diye...

yine aynı senaryo bunda da olmuş..

ha biz de arkasını pek aramdık. zaten tahmin etmiştik bi sıkıntı var diye. ok deyip geçmiştik.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R

Ben kendi hayatımda insan haklarına gayette saygılı olduğumu düşünüyorum. Şeriat? Çığırtkan? Denyo? Kadın katili? Ne okudum ben biraz önce?

Motosikleti
    Satıştan kaçınma
    MADDE 6- (1) Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.

Fiyat etiketi
    MADDE 54- (1) Perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerine kolaylıkla
    görülebilir ve okunabilir şekilde tüketicinin ödeyeceği tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren, üretim yeri ve
    ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması; etiket konulması mümkün olmayan hâllerde aynı bilgileri kapsayan listelerin
    görülebilecek şekilde uygun yerlere asılması zorunludur. Hizmetlerin tarife ve fiyatlarını gösteren listeler de bu madde
    hükmüne göre düzenlenerek asılır.
    (2) Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan
    fiyat uygulanır.
    (3) İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimli satış fiyatı, indirimden önceki fiyatı, tarife ve fiyat
    listeleri ile etiketlerinde gösterilir. İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimden önceki fiyattan daha düşük
    fiyatla satışa sunulduğunun ispatı satıcı veya sağlayıcıya aittir.
    (4) Bakanlık, belediyeler ve ilgili odalar, bu madde hükümlerinin uygulanması ve izlenmesine ilişkin işleri
    yürütmekle görevlidirler.
    (5) Etiket, tarife ve fiyat listeleri, indirimli satışlara ilişkin süre ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle
    belirlenir.
    tamam anlıyorum ama bu işi birebir yapmış biri olarak diyorum zaten iptal edebiliyorsun diye sistemde ona izin veriyor zaten , stok yok dediğin anda bitti kimse bir şey yapamıyor senin paran da kuruşu kuruşuna iade ediliyor o yüzden de sıkıntı olmuyor şikayet dahi etsen hiç bir şey çıkmıyor yaşadım başıma geldi iade ettik parayı şikayet edildi mahkemede hiç bir şey çıkmadı hakim diyor paranı aldın mı evet tamam diyor kapanıyor dosya ha evet parayı almasa ürünü farklı yollasa vs dediğiniz gibi işlem yaptırılır ama diğer türlüsü herhangi bir yasal sıkıntı olmuyor

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    geçen yıl rockwell ayakkabıyı 29 liraya görünce direk sipariş vermiştim. tabiki iptal ettiler siparişi. aslında " fiyattı yanlış girilmiş kusura bakmayın" deseler ikiletmicektim ama yalandan stokta kalmamış diye başlarından atmaya çalıştılar. baya didindim satış sözleşmemiz var madem stokta yok nasıl satışa sunuyosunuz falan diye. en son hediye çeki verelim dediler istemiyorum dedim. 10 tl hediye çeki hediye ettiler kullanmadım bile onuda.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)