Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaliteli kaskı kaliteli yapan nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 100 kh
    arkadaşlar tanıdığım motorcular iyi kaskın önemini hep vurguluyorlar. kaliteli mal herzaman en iyisi olmayabilor.bazen sadece isminden yada görünüşünden ötürü pahalı olabiliyor.

geçengün bir motomax mağazasına gittim, kask bakmak istediğimi söyledim, en ucuz kas 85 euro idi ve benim şu anda takmakta olduğum çin işi dandik kask ile aynı ağırlıkta ve neredeyse aynı iç yapıda ve dış görünüşte idi. neden daha iyi olduğunu anlamadım. dah asağlam yapan şey neydi çıkartamadım. ayrıca çok daha pahalı kasklar vardı birçoğu farklı mazlemelerden yapıldığı için daha pahalıdır diye düşünüyorum. karbonfiber kevlar vs olursa anlarımda bir kaskı 300-00 euro yapan şey nedir? bilen varmı? çift vizör, açılan çenelik yada siperlik sağlamlığa etki edermi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    vizör daha iyi açılıp kapanıyo,buğu yapmıyo,daha az ses geçiriyo.
    bunlar benim gözlemlerim..
    Ducatista:)

Motosikleti
    mondial 100 kh
    buğu yapmaması güzel. ancak adamın söylediği "elindeki kaskı hiç takma, hiç işe yaramaz, püfür püfür gezersin ama düşersen ölürsün oldu.. " sanki bana satmaya çalıştığı kask kevlardan üretilmişte.biraz kızdım açıkçası. çok başarılı bir satıcı kendisi bence. dedim size hayırlı işler.

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    çin işi kasklardan bende kulanıyordum... bir gün abim kaskı motorun gidon mesafesinden !! dikkatinizi çekiyorum .. yani 1 metre max mesafeden düşürüyor ve kask karpuz gibi yarılıyor.. peki allah korusun yarın bigün ben kızla kafayı yere çaksaydım o 25 ytl lik kask beni ne kadar korurdu..

hadi diyelim kaza yapmadın. camı öyle bir çiziliyorki önünü göremiyorsun. içindeki süngerler hoşaf gibi oluyor. kafanda miğfer gibi dönüyor..

şimdi biraz zorlasada lazer aldım night vizörlü. inanılmaz rahat ve güvenli hissetmemi sağlıyor... motorun çinde olsa kaskın olmaması lazım
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Teknoloji, Ar-Ge ve kalite diyelim. La Coste niye pahalı da Cuma pazaraındaki penyeler ucuz? İkisi de aynı ağırlıkta ve şekilde. Ama birini alınca renginin kolay kolay atmayacağını, kullanılan malzemenin kesinlikle kaliteli olduğunu biliyorsun.
    Kask da öyle. Termoplastik var, termoplastik var. Kaskların çoğu termoplastik ve her termoplastik aynı kalitede değil. Ayrıca her ne kadar hepsi tas gibi desen de adamlar bunları geliştirmek için bir sürü teknoloji kullanıyorlar.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    En önemli etken ana malzemedir, çin işi dediğimiz ucuz kasklar normal plastikden imaldir. Yere düştüğünde kendiliğinden bile kırılıyor, ama dünya çapında satılan marka kask lar (kendini ispatlamış) gerçekten kaliteli malzemelerden üretiliyor.

Senin bahsettiğin kask sanırım HJC CS-10 modeli, kesinlikle çinlilerle karıştırma çünkü kaliteli bir maldır (kullandım). Yani merdiven altı üretim değil baya bir markadır.

bahsettiğin modelin linki :
    http://www.hjchelmets.com/cs10.htm

HJC Helmets hakkında :
    http://www.hjchelmets.com/company.htm

Motosikleti
    mondial 100 kh
    peki ne almalı arkadaşlar? bu bahsi geçen 85 euro luk kasklar iş görürmü? ayrıca dizlik sordum 55 euro dediler.. bence bu fiyatlar çok pahalı.

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    motor aksesuarları her zaman ve her yerde pahalıdır...
    ama almak durumundayız.. canımızdan değerli değil yaa......
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

Motosikleti
    speederbike
    Pahalı, doğru. Ama güvenlik herşeyden, ama herşeyden önce gelir. CS-10'un işini göreceği (kafanı koruyacağı) muhakkak. Ama ne kadar konforlu, kafanın şekline uygun mu, onu denemeden ve kullanmadan anlayamazsın. Alacağın kask en az 5 dakika kafanda dursun.

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Motomaxta fiyatlar biraz kabartma tozludur... Ona dikkat et.. Marka al.. Sirkeciden al.. Bu arada benim yazacaklarımı olcay yazmış Kaliteli kasklarda malzeme karbonfiber vb malzemeler.. yani kafanı vurduğunda oluşan G kuvveti ile 2-3 ve daha üzeri tonajlara çıkan basınçlara dayanabiliyor..
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

Motosikleti
    mondial 100 kh
    ankarada nereye baksam acaba... ulus ta yiba çarşısında birçok dükkan var orada bulunurmu iyi kask?

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Kask konusu bence motorun çin veya japon olmasından çooook daha
    önemli çünkü çin motoru en fazla sana sık sık arıza çıkarır ama dandik
    kasklar yüzünden hayatından olabilirsin.
    Bence motorun ne olursa olsun ne kadar ucuz olursa olsun korunma
    ekipmanların mutlaka kaliteli olmalı.

İleride motorundan sıkılıp değiştire bilirsin ama kırılan kafa yada zedelenen
    dizini yada omurlarını değiştirme şansın yok. Bunu düşünerek bence
    kask, mont ve diğer korumalara verilen paralara acımamak lazım

Uygun fiyata iyi kask istersen ben sana COX markasını tavsiye edebilirim.
    Bu marka ünlü CABERG firmasının yan ürünü. Kaliteside Nolan markasına yakın.
    Ben Çift vizörlü çeneden açılan TRIP modelini kullanıyorum 150 euroya aldım çooook memnunum.

Motosikleti
    speederbike
    Bülbülderesi Caddesi'nde motosiklet bayileri varmış diyorlar sağlı sollu.

yrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.feyizoglu.com/egitim.html

buraya bakabilirsiniz.

ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar kadıköy hasanpaşa da evlendirme dairesinin karşısında motosiklet malzemeleri satan bir mağaza açıldı.Alman firması ve avrupadaki fiyatları uyguluyorlar.Piyasaya göre fiyatlar çok iyi ve ürünlerin kaliteside gayet iyi.
    Gidip gezin derim.Bilgilerinize

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende dün yeni 2 tane kask aldım (CABERG) .... özellikle sıcaklarda flip up çok rahat bir kullanıma sahip bu yüzden flip -up tercih etim ...unutulmaması gereken en önemli nokta süratiniz fazla ise sizi en iyi kask dahi korumayacaktır...motorla yapılan kazaların bir çoğunda ölüm nedeni iç kanamalardır ...yani bedeninize aldığınız darbelerin şiddetinden oluşan gözle göremediğimiz yaralanmalar ...baştan alınan darbelerde ölüm nedenlerinin büyük kısmını kapsar..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Kaskın kalitesini, kaskı üreten firmanın bu işe verdiği önem ve yaptığı ar-ge çalışmaları belirler. Yani teknoloji! Bu konuda en ciddi markalar Shoei ve Arai, yani Japon markaları. Zaman içerisinde birçok marka çıktı, zamanla bunların da iyi olup olmadığı kullanıldıkça belli olacak. Hangi marka daha iyidir derseniz, benim önerim MotoGP'de kullanılan markalara bakmanız olacaktır. Karbon-kavlar kasklar en iyi kasklar ancak kullanılan malzemenin pahalı olmasından dolayı bu kasklar da çok pahalı satılıyor. Ne üdüğü belirsiz kask kullanmamanızı tavsiye ederim. En azından duyulmuş bir marka olsa iyi olur. Shoei, Arai, Nolan, X-Lite, Suomy, Vemar, Schubert.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Kaliteli kasklarının bazılarının diğerlerinden daha da pahalı olmasının sebepleri şunlar :

Not: Kaskın koruması ile ilgili teknoljik sebepleri hariç tuttum.

1) Cep telefonu kiti veya interkom gibi aksesuar ön hazırlığı bulunması...

2) Üzerindeki özel desenler ve/veya MotoGP de herhangi bir pilotun kullandığı kaskın replikası olması...

3) Rüzgar sesini azaltma, buğu önleyici özel sistemler, güneşlik vs. gibi konfor elemanlarının bulunması...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Hazır kask konusu açılmış. Aynı arkadaşın dediği tarz bir çin çan çon kaskım vardı bir gün edirnenin meşhur mega kafesinde yürüken elimden düştü işte 40cm max. çemberi kırıldı

Şimdi bende aşşağıda resmi olan Airoh "E3" helmet var. Biraz sıkıyor ( xxl aldım gene koca kafalıyım )
    Bu kaskı daha önceden kullananlar varsa birşeyler yazabilirmi?

[COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    speederbike
    Hani resim?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler