Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Düşük KM li Eski Model Motosikletler

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model 5 veya 6 binde motoru olan motorcu tanıyorum.
    Garajında 3 tane motoru olanı biliyorum.
    Yav benim bile ayağımda donum yok, 2 motorum var. Cbf 150 yi hafta içi kullanıyorum, V-strom 250 yi hafta sonu kullanıyorum.
    Bu ön yargılar yüzünden millet ikinci el motor alamıyor.
    İyi hoş diyorsunuz ama bir şu ilana bakabilir misiniz lütfen?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53963056/detay

KM si orjinal olabilir, ama şimdi benim buna inanmak için kendimi zorlamam lazım, ve ilanlar hep buna benzer. Ayrıca arkadaşlar öyle fiyatlar yazıyorlar ki hani riskde alamıyor insan. Bazı arkadaşlar ekspertiz demiş. Ama ss motorlarda ekspertiz belli bir yere kadar fikir verir. Sonuçta ekspertiz de motoru dağıtmıyorlar. Aletin en pahalı ve en fazla yıpranan parçası, aldıktan iki gün sonra elimde patlarsa fena olur. Üstteki ilan ile alakası yok, şöyle birşey anlatayım: Bir gün iş yerinin servisiyle gidiyoruz. Şöför sanki gurur duyulacak birşey yapmış gibi bağıra bağıra servise anlatıyor. Problemli bir arabası varmış. Motorunu geçici olarak idare edecek şekilde tamir ettirmiş ve o şekilde başkasına satmış. Birkaç gün sonra sattığı adam aramış, demiş ya bu arabada böyle böyle bir sorun çıktı sen biliyor muydun felan. Bu .... de nasıl olur ben bilmiyordum tarzında konuşmuş. Ama bunu anlatırken öylesine mutlu mutlu güle güle anlatıyorki, benim sıkıntıdan arabada karnım ağrıdı. Kendi kendime dedim iyiki imkanım olmuş da bu güne kadar aldığım araba/motosiklet leri sıfır almışım. Allah ikinci el araç alacakların yardımcısı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hikaye, çoğu ilan yalan. Bu ülkeye en çok zarar vermiş, vermekte olan meslek grupları içinde oto galericiler ve emlakçıları ilk 10'a koyarım. Bütün bu km geri çekmeler hep galericilerin yaygınlaştırdığı müsibetler. İlan sahiplerinde de ahlak yok, sanki herkes denyo bir kendileri akıllı. Adam, yüzü kızarmadan 20 senelik motora 40.000 km yazmış, bir de aktif kullanıldığı için km artabilirmiş. Ulan şebek hadi sen kullanamadın da senden önce 20 sene neden kullanılmamış bu motor?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Uzun zaman Inazuma bakındım. 5-6 yaşında motorlar hep 20.000 km altındaydı.

Halada girin sahibindene, 80 ilanının sadece 20 sinde km 50.000 den yukardadır.

Hele 8.000 km de olduğu iddia edilen bir F serisinde, balata bitmiş, diski yer vaziyette ve her yeri pas ve yağ içindeydi.

54.000 de bir Inazuma aldım sonunda. En azından ne aldığımı biliyorum...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Mutlaka vardır,km yi anlamak kolay,
    Disklerin aşınma durumu
    Ayak pegleri
    Elcikler
    Jant kenarlarının durumuna bakıp anlasilir

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kmsi yüksekten değil düşükten kork hocam. Bu arada yılda yaptığı km yi sorgulayabiliyordun sanırım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Ali005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 1,5-2 aydır malum sitede ikinci el R6 bakıyorum. Dikkatimi çeken 2013-2014 modellerde azımsanmayacak kadar 20k-30k km civarı motor gördüm. Bendede 2019 r25 var, Türkiye’ye gelen ilk parti yeni kasalardan. Geçtiğimiz kışın 6 ay motoru kullanmadım ayrıca hiç şehir dışına çıkmadım. Şuan 11-12k km civarında kendisi.

Motorda kendi tecrübeme göre cc arttıkça birim zamanda yapılabilecek km artıyor. (R25 den önce ybr125 im vardı. 7 ay, her haftasonu en az bir gün çıkmayla 2800 km yapmıştım.)

Şimdi sorum şu: Bu motorların km sinin orjinal olma olasılığı var mı? Orjinal olduğunu kesin olarak anlayabileceğimiz bir teknik mevcut mu?

Ayrıca piyasa mahvolmuş. İçinden geçilmiş motorlara 70-80 bin TL istemek nedir? Birde R25 kullanıcılarına laf ediliyor. YouTube da izlediğim neredeyse bütün videolarda canını çıkarıyorlar. Birde her viteste kesiciye sokarak vites yükseltene yorum atıyorum böyle yapılmaması gerekiyor oradaki vites yükseltme ışığının konmasının sebebi olduğunu söylüyorum. Kardeş diyor bu böyle kullanılır.

Son sözüm keşke sıfır R25 aldığım zaman sıfır R6 alsaymışım alabiliyorken. Hemde en güzel mavi renk tasarımıyla olurdu. 2020 R serisinde mavi renk iğrenç olmuş. Tecrübe kazanalım diye almadık. Başka türlü tecrübe kazandık. Şimdi içim yanıyor.:(:(
    Türkiye'nin %99'u Müslüman, iktidarda muhafazakar parti var. Yazılan kilometrelere güvenin bence.
    Ekonomi de çok iyi.
    Italian ve espresso bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke benim de ayağımda don olmasa
    Ayağımda don olmadığı (don ayağa giyilmiyor yahu) "tayyipçiğimin" sunduğu fırsatları değerlendirmeme engel olmadı.
    ALİCEM bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)