Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forza 750 geliyormus

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aprilia 850 serisi scooter var. Kullanmadım ama ışıklarda vs baya kesiştik. Baya iyi gidiyordu hatta vstrom dan iyi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şehir içi CVT nin daha iyi olduğunu belirttim , bagaj ve kayış avantajı olduğu için de Tmax ı övdüm , otoyolda hacim farkıyla Honda alır sebep DCT değil ,
    hem kendinle bile çelisiyorsun sen değilmiydin az yaktırıcam diye günlerce koca Africa Twini 60 km hızla süren :D şimdi bu performans videolarına ilginin sebebi ne ;)
    Ahahaa ya nikicim tmax in cvt sini ove ove bitiremdin ama kimco dan farkini goremedim..

Haklisin,hacim farki var.Fakat aradaki bu farki 4 hp nin degil dct nin yarattigini dusunuyorum ben..

Bi de su var,daha yuksek cc , dct var fakat fiyati uygun..yani ne kadar ekmek o kadar kofte diyemiyosun burda.

Ayrica bagaj olursa ki bence yuzde yuz olur vee bir ton ekstra ile gelecek bu alet cok muhtemeldir ki senin bile aklini celer..

Ha bu arada performans varr fakat yakiti da daha iyiiii..daha ne ister insan..kayis istersin simdi sen

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaa ya nikicim tmax in cvt sini ove ove bitiremdin ama kimco dan farkini goremedim..

Haklisin,hacim farki var.Fakat aradaki bu farki 4 hp nin degil dct nin yarattigini dusunuyorum ben..

Bi de su var,daha yuksek cc , dct var fakat fiyati uygun..yani ne kadar ekmek o kadar kofte diyemiyosun burda.

Ayrica bagaj olursa ki bence yuzde yuz olur vee bir ton ekstra ile gelecek bu alet cok muhtemeldir ki senin bile aklini celer..

Ha bu arada performans varr fakat yakiti da daha iyiiii..daha ne ister insan..kayis istersin simdi sen
    sadece beygire bakma tork farkı çok daha fazladır , valla şehir içi benim 150 cc Piaggio Medley den daha iyi olamayacağı için aklımı çelemez.. Integranın Xadv versiyonu da var birde onun fiyatına bak , tmax ın fiyatını xadv ile karşılaştır bakalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece beygire bakma tork farkı çok daha fazladır , valla şehir içi benim 150 cc Piaggio Medley den daha iyi olamayacağı için aklımı çelemez.. Integranın Xadv versiyonu da var birde onun fiyatına bak , tmax ın fiyatını xadv ile karşılaştır bakalım.
    Ohooo niki,yazdiklarimi hic okumuyosun ama.Yukarda zaten x adv fiyati uzerinden gittim

115.000 tl - 155.0000 tl.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu hormonlu scooter işi bizim motosiklet jenerasyonunda tuttu. İleride Fireblade logolu scooter yaparlarsa garipsemem.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forza 750 ile ilgili konu açtım 2 gün önce, daha doğrusu açmaya çalıştım ama bir türlü ve de nedense muhterem yöneticimizin onayından geçmedi. Sonra dün bir kez daha denedim. Yine yönetici onayına düştü ve de bir gelişme olmadı. Forum desteğe mesaj attım dün gece. Onunla ilgili de bir dönüş olmadı.

Zaten 10 yılda bir falan konu açıyorum.

2030 gibi görüşürüz
    Abi ayıp etmişler, seni tanısalar yapmazlardı muhtemelen.Bu arada ben de çoook memnun bir forza 250 kullanıcısı olarak 750'liği heyecanla bekliyorum.Defalarca integra almaya niyetlenmiştim ancak her seferinde bagaj yüzünden vazgeçtim.Tabi sonradan fiyatlar uçtu gitti, iyiki de forza almışım diyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı

Bence guzel olmus..

Motor ortaya çıktı, kimseden yorum gelmedi çok ilginç. Değerlendirme yapmak isteyen üstad yok mu ? Bence Integra'dan daha iyi ve daha çok tutar. Fiyatı belli olmadan yorum yapmak zor ama ilk bakışta öyle duruyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cagatay117 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ortaya çıktı, kimseden yorum gelmedi çok ilginç. Değerlendirme yapmak isteyen üstad yok mu ? Bence Integra'dan daha iyi ve daha çok tutar. Fiyatı belli olmadan yorum yapmak zor ama ilk bakışta öyle duruyor.
    Ben bir ustad olarak degerlendirme yapayimm o zaman.

Bu skuter cok can yakar..

İddia ediyorum,yuregi olan varsa ciksin karsima..
    Bu motor sadece Turkiye de degil,(burda zaten rakip tanimaz)avrupa da en cok satan maxi skuter olacak..evet.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Kaca cikacak acaba? Tracer 900`u satip buna gecme gibi cilgin fikirler dolasiyor aklimda. Ama tahminim 100 binin cok cok ustune cikacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaca cikacak acaba? Tracer 900`u satip buna gecme gibi cilgin fikirler dolasiyor aklimda. Ama tahminim 100 binin cok cok ustune cikacak.
    X adv ye cok yakin olur +500 usd fazlasina gelecek bence.

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Gelse ne olur gelmese ne olur bundan sonra sıfır motor benim için hayal maalesef

Motosikleti
    MT-25
    Ben beğendim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    internette yazılarını okudum, honda uk sitesindeki tanıtımına baktım, video izlemekten sıkıldığım için video izlemedim ama yazılardan anladığım kadarıyla çok güzel olmuş. Ah bir zengin olsaydım bundan alırdım dediğim bir motor olmuş.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Bir Honda bayiisini aradim. Nisan gibi, sadece 30 adet gelecekmis. 140 bin civari olacakmis fiyati

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir Honda bayiisini aradim. Nisan gibi, sadece 30 adet gelecekmis. 140 bin civari olacakmis fiyati
    İngiltere fiyatı GBP 10.000 imiş (TRY 102.000). NC750X fiyatına baktım GBP 7.250 (~ TRY 73.950). Şu anki Türkiye NC fiyatı TRY 80.200, yani İngiltere fiyatından %8,5 pahalı. Bu durumda Türkiye'ye geldiğinde (GBP kuru x 10.850) kaç TRY yapıyorsa o fiyattan çıkacağını varsayabilirsiniz. Maharet Nisan ayındaki GBP (ya da USD ya da EUR) kurunu tahmin edebilmekte. Her şey şimdiki gibi giderse kur Nisan'a kadar %20 artar, dolayısıyla motosikletin en az TRY 133.000 civarlarında olacağını varsayabiliriz. (Her şeyin şimdiki gibi gideceği meçhul yalnız...)

Honda güzel fiyatlama tahmini yapmış, ama sanki kurun gidişatına biraz iyimser bakmış. Allah kerim.
    gurcanozturk ve odo bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    UK web sitesindeki fotolara biraz daha dikkatli bakınca farkettim, bunda sele altı bagajı yok. Scooter'ın bütün olayı dev gibi sele altı bagajı olmasının rahatlığı değil miydi? Minicik, tek bir kaskın anca sığacağı kadar bir bagaj yapmışlar. Yok vazgeçtim, alınmaz bu.

Motosikleti
    Bn125
    Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama svooterı motor olarak kabullenemiyorum. Motosiklet diyince aklıma asla scooter gelmiyor. Ama bu cidden güzel duruyor. Yine de 130 140k scootera vermem.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    UK web sitesindeki fotolara biraz daha dikkatli bakınca farkettim, bunda sele altı bagajı yok. Scooter'ın bütün olayı dev gibi sele altı bagajı olmasının rahatlığı değil miydi? Minicik, tek bir kaskın anca sığacağı kadar bir bagaj yapmışlar. Yok vazgeçtim, alınmaz bu.
    Ben daha oraya gelemeden zincirde koptum...

Honda'nın bir Burgman 650 rakibi çıkarması gerekirdi, olmamış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)