Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul İzmir Güzergah Tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Herkese merhaba,

Pazartesi günü kısmetse İzmir Menemen'e gitmeyi planlıyorum. Güzergahlara baktım 3 seçenek arasında kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Motorum NMAX 155.

1- Yenikapı - Bandırma sonrası Susurluktan ücretli yola bağlanma,
    2- Pendik - Yalova sonrası ücretli yola bağlanma
    3- Direk Osmangaziden veya feribotla körfezi geçip gitmek.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Birinci seçenek bana daha makul geliyor. İlk motorum Nmax 155 idi. Gerçekten kendi sınıfına göre torklu makina. Ama otobanda tek kişi 90-95 konfor hızı.
    Bandırmaya kadar feribot iyi seçim. Bandırmadan sonra Susurluğa kadar bölünmüş yolda, sonrasında otobanla uzun yolculuk yapmak keyifli olacaktır.
    Bartrobel34 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden ücretli yola giriyorsun? sanki 150km/h ile mi gidecen devamlı?
    Bartrobel34 ve fazil bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Bartrobel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Pazartesi günü kısmetse İzmir Menemen'e gitmeyi planlıyorum. Güzergahlara baktım 3 seçenek arasında kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Motorum NMAX 155.

Teşekkürler.

Daha once bu konuda baslik var aslinda, onlari da okumanizi oneririm. Belirttiginiz 3 guzergahtan sadece Yenikapi-Bandirma'yi kullanmadim. Tecrubenize gore degisir, Istanbul'un neresinde yasadiginiza gore degisir. Ben Anadolu yakasindayim, Yenikapi'ya gitmeye harcayacagim zaman + feribot ile zaten karsiya gecerim.

1) Yenikapi-Bandirma;
    Avantajlari:
    - Scooteriniz gorece kucuk ve konforsuz oldugunu dusunursek en az surusle gitmek mantikli olabilir.
    - Otoyol genis oldugu icin rahatsiz edilme, kamyonlarla guresme, sollamaya calisma gibi dertleriniz olmaz daha guvenli gidebilirsiniz bu yolda.
    - Susurluk'tan baglanma fikri mantikli.

Dezavantaj:

- Feribotun saatini denk getirme, uzun feribot yolculugu.
    - Pahali + ruzgarli.
    - Yol boyunca yolda goreceginiz bir sey yok, dumduz, bos araziler vs.
    - Benzinlikler yeterli olur, rahat gidersiniz.

2) Pendik-Yalova;

- Benim icin en mantiklisi idi, Pendik evime yakin. 45dk feribot, sonrasinda ucretli yol yaptim. Yalova'dan sonra 4:30 saatte gitmistim biraz hizliydim, 120-130km/h ortalama.

3) Osmangazi veya feribot;

- Osmangazi'den gecmem. Cok pahali. Onun yerine Eskihisar-Topcular/Tavsanli yaptim, sonra da eski yoldan gittim.

Avantajlari;
    - Istediginiz yerde durabilirsiniz, aciktiniz sehir icine girebilirsiniz, su almak icin ya da isemek icin km saymazsiniz. Kucuk motorlar icin bu anlamda daha guvenli.

Dezavantajlari;
    - Kalabalik yollar, kamyonlar vs.

Kisaca; sizin yerinizde olsam Nmax 155 ile; Yenikapi-Bandirma sonrasinda ucretli yol veya Pendik-Yalova sonrasinda ucretli yol. Dedigim gibi Istanbul buyuk bir yer, nereden yola cikacaginiz onemli bu durumda.
    Bartrobel34 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    iki ay önce gittim. tavsiyelerimi vereyim.
    Giderken ücretsiz yoldan
    gelirken ücretli yoldan geldim.

Size kesinlikle tavsiyem, gebze eskihisar/topculardan ücretsiz eski yol üzerinden gitmenizi tavsiye ederim. yol boyunca 30 dan fazla radar var ancak benim gibi 80-90 giderseniz 1 saat geç gidersiniz ancak maddi olarak sıkıntıya düşmeyip birde en azından sağda solda ev görürsünüz canınız sıkılmaz.

dönerken paralı yoldan geldim,
    1.rüzgardan dolayı iki kat fazla yakıt yaktı
    2.rüzgar başımı aşırı ağrıttı
    3. Rüzgar motosikletin hakimiyetine ver sürüş keyfimin yok olmasına da sebep oldu.
    4. yolda giderken ağaç tepe bayır başka hiç bir şey yok. ( 180-190 la giden araçlar hariç )
    Kesinlikle eski yok harikaydı.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ir-gezisi.html
    Bartrobel34, fazil ve Ned Low bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Selamlar. Yolculuğu bitirdim. Yol uzun olunca vakit kaybetmemek için resim çekemedim.

Pendik - Yolava feribot yaptım. Daha sonra eski yoldan Susurluk ve Akhisar'da mola verdim. Oradan İzmir/Menemen'e uğradım. Devamında Muğla/Akyaka'ya İzmir - Aydın ücretli yolunu kullanarak bitirdim. Dönüş İzmir'e girmeden geldim. Sadece Bursa içine girmemek için Bursa'dan Gemlik'e kadar ücretli yolu kullandım.

Yorucu oldu 155'lik motorla ama ilk uzun yolumdu keyifliydi. Ama bir daha 155'likle gidersem Yenikapı Bandırma yapıp giderim.

Ücretli yol 120/130 km hızı geçmeyecekseniz mantıklı değil. Eski yol zaten korona yüzünden boştu rahat gittim geldim.

Giderken 05:15 de yola çıktım 19:00'da Akyaka'daydım. Ekstra molaları ve İzmir içini saymazsak yol 12 saat sürdü.
    Gelirken 06:00'da yola çıktım. Akhisar'da uzun mola, yoruldukça da kısa molalar verdim. 19:00'da evdeydim.

Yakıt eğer 95 - 110 arası gidersem 100/2,9 yaktı. Ama 85-90 sabitlediğimde 100/2,1'i gördüm. Giderken 2,5 depo gelirken 3 depo tüketti.

Gidiş Yalova İDO'dan 679 km. Dönüş Akyaka'da gezmeler dahil 1357 km Ümraniye'ye kadar.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    ---
    Alıntı Bartrobel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Teşekkürler.
    Pulsar ns200 ile 8 Haziran'da İzmir'e gidişimi pendik-yalova yapıp feribot yaklaşık 45dk civarı sürdü ve 45TL tutmuştu, 17:45'te Yalova'dan çıkıp sadece benzin ve çevirmelerde durarak 23:00 gibi İzmir'e girmiştim.

Dönüşümü bir gaflet ile ücretli yol ve köprüden yapmıştım, özellikle dönüşü kesinlikle ÖNERMİYORUM!!! Sürekli tırmanış ve cepheden rüzgar yiyorsun. İnsanı mal eden bi yol. Yolda nc 750x ile karşılaştık beraber geldik, görüşlerimiz bir daha o yolu kullanmamak üzerine olmuştu.

Ned Low - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki ay önce gittim. tavsiyelerimi vereyim.
    Giderken ücretsiz yoldan
    gelirken ücretli yoldan geldim.

Size kesinlikle tavsiyem, gebze eskihisar/topculardan ücretsiz eski yol üzerinden gitmenizi tavsiye ederim. yol boyunca 30 dan fazla radar var ancak benim gibi 80-90 giderseniz 1 saat geç gidersiniz ancak maddi olarak sıkıntıya düşmeyip birde en azından sağda solda ev görürsünüz canınız sıkılmaz.

dönerken paralı yoldan geldim,
    1.rüzgardan dolayı iki kat fazla yakıt yaktı
    2.rüzgar başımı aşırı ağrıttı
    3. Rüzgar motosikletin hakimiyetine ver sürüş keyfimin yok olmasına da sebep oldu.
    4. yolda giderken ağaç tepe bayır başka hiç bir şey yok. ( 180-190 la giden araçlar hariç )
    Kesinlikle eski yok harikaydı.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ir-gezisi.html
    Ben de İzmir'den İstanbul'a dönerken ücretli yolu tercih etmiştim. Sanırım bugüne kadar yaptığım en büyük hatalardandır. Rüzgar felaketti resmen. Her yönden esmesini geçtim, motoru çekişten düşürecek kadar da kuvvetli esiyordu. Bir daha asla girmem o yola.
    skucukyazici bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)