Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dolu Dolu Türkiyenin incisi Izmir Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Selamlar
    1 Temmuz Çarşamba sabahı 07:00 sularında evden motoruma atlayıp çıktım.
    istanbul sancaktepe'den eskihisar feribot iskeletine gittim. Oradan feribot ile yalovaya geçtikten sonra, buradan eski izmir yolu ile birlikte izmire vardım. varıs 14:00
    biraz uzun sürdü tabi ki ancak yaklaşık 50 tane radar gördüğüm için hızım max. 80-90larda seyrettim. tam düzlük görüyorum ve diyorum ki " tam radarlık yer ha " ve ileride radar yazısı görüyorum :D neyse ki ceza yemeden turumuzu tamamladık.

dönüşü ise izmir otoyolundan sağlıyorum. Aşırı rüzgarlı olan bu yolda birde ilave rüzgar eklenmiş ve motoru tutmak zorlaşmıştı. haliyle benzinde müthiş fazla yaktı :(

GÜN 1 ÇARŞAMBA
    İzmire ben varıyorum ancak hatun başka şehirden geldiği için o benden geç varıyor. saat 17:00 sularında otele girip dinleniyoruz ve 18:30 gibi kendimizi izmirin alsancak sokaklarına bırakıyoruz

GÜN 2 PERŞEMBE ( Alaçatı/Çeşme)

İstanbulun sicaklarında daraldıktan sonra kendimizi attığımız ilk yer Alaçatı ve Çeşme oluyor.
    Alaçatıya yaklaşık 80 KM yol gidiyoruz, Girişte emniyet bizi hemen kontrolden geçiriyor kısa ve güzel bir sohbet sonrasında alaçatının meşhur sokaklarına adım atıyoruz.
    Müthiş güzel insanlar var.
    İşte alaçatıdan bir kaç fotoğraf,

Alaçatıyı gezdikten sonra biraz sıcağın etkisi ile kahvaltımızı yapıp hemen çeşme Ilıca plajına kaçıyoruz.
    birde ne görelim, turkuaz rengi deniz daha öncesinde ölüdeniz,marmaris,bodrum,kemer gibi güzel denizler görmüştüm ama bu kadar uzun bir turkuaz rengi deniz görmemiştim. inanilmaz güzel, tek sorun derin olmaması

yola devam ve çeşme merkeze geliyoruz.
    burada çok merak ettiğim çeşme kalesine çıkıyoruz. burada 2000 yıllık tarihde var osmanlı rus savaşı kalıntılarıda var.

80 km daha yol yapıp alsancakta ki otelimize geri dönüyoruz
    temizlenip dinlendikten sonra hemen kendimizi bir makarnacıya atıyoruz.
    inanilmaz güzel ve ucuz
    2 Adet makarna 1 adet mantı 1 LT kola toplam 30TL bu mekan alsancakın en meşhur caddelerinden biri olan şehir kıbrısları caddesinde Alavara isimli bir kafedir.

GÜN 3 FOCA ( iptal ediyoruz, çeşme bizi yordu )

Foçaya gitmek için uyanmıştık, çünkü planda o vardı. ancak inanilmaz yorulmuştuk haliyle başaramadık
    biraz daha uyumaya devam edip, izmiri gezmeye karar verdik.
    işte izmirde gezdiğimiz o yerlerden bazıları

Agora antik kenti

izmir arkeoloji muzesi

Tarihi Asansör

Buralara da gidince sıcaktan bayılcak gibi oluyoruz, sokakları da gezdikten sonra kendimizi havalandırması kuvvetli olan bir restoranta atıp, bir şişe şarap alıp otele geri dönüyoruz ve birazcık içiyoruz

GÜN 4 Cumartesi SELÇUK

Sabah saat 8 daha sokaklar bomboş ve bizler yola düştük.
    ilk rota EFES antik kenti

efes antik kenti de bitiyor.

Şimdi ise buradan Yedi uyurlar mağarasına gidiyorum

buradan da meryem ana evine gidiyoruz

Buradan ise şirince köyüne gidiyoruz
    bu köy sanki biraz fazla mı abartılmış bilemedim güzel ama sanki biraz abartılmış gibiydi
    birazcık da şarap aldık

buradan da ST.john bazikası, ST. jean klisesi ve Selçuk kalesine gidiyoruz

sıcak çok bastı buradanda maydonoz koyuna gidiyoruz

gün 5 Foça
    iptal olan programdan sonra, burayı da tamamlayalım dedik. keşke gitmeseydik bildiğin tatilköyüydü.
    tarihi yerlere pek sahip çıkılamamış, bir kaç esnafı ile de konuştum onlarda birazcık itici geldiler bana.
    bir tanesine " abi yeni foçada görülecek güzel yerler var mı ? " diye sorduğumda " ne biliyim ben gidicen görücen " dedi. Son günümüzde enerjimiz düştü ama genede devam ettik ve yolu bitirdik hiç bir şey göremeden geri geldik

foça pers mezar anıtı

alsancakta bir kafe

tam 2000 km yapmışım ve motorum artık 95.000 km

sabırla okuduğunuz için çok teşekkür ederim, gezmeyi seviyorum ve tarihi yerleri daha çok seviyorum. inşallah herkesin çok daha iyi turları olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok keyifli bir gezi olmuş.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezmişsiniz,
    konuya ilgili tek tavsiyem yan profilden fotoğraf çektirme

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir izmirli olarak coguna gitmediğimi fark ettim.

Alavarayı özlediğimi fark ettim bi yandan. ah fakir doyuran mısırlı makarnam ah.

güzel bir gezi olmuş

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben gezmiş kadar oldum.
    yalnız bi yer dikkatimi çekti.
    galiba eskiden toplu tuvalet olarak kullanılan biyer.
    yada başka bi iş için kullanılıyor emin olamadım :D

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gezmiş kadar oldum.
    Evet, tuvalet orasi, antik donemde abiler birlikte tuvalette muhabbet ederek yapiyolarmis, en azindan zenginler, fakirler yine daga tasa.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, tuvalet orasi, antik donemde abiler birlikte tuvalette muhabbet ederek yapiyolarmis, en azindan zenginler, fakirler yine daga tasa.
    eski dönemin wi-fi klasmanından olandan yani
    since 1987

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok keyifli bir gezi olmuş.
    teşekkür ederim, biraz daha serin olsaydı çok daha eğlenirdik gibime geliyor

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezmişsiniz,
    konuya ilgili tek tavsiyem yan profilden fotoğraf çektirme
    çok teşekkürler, ah neden acaba yoksa burnumdan dolayı mı

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir izmirli olarak coguna gitmediğimi fark ettim.

Alavarayı özlediğimi fark ettim bi yandan. ah fakir doyuran mısırlı makarnam ah.

güzel bir gezi olmuş
    Valla hocam ne yalan söyleyeyim alavara kafe istanbulda ki lüks kafelerden daha güzel makarna yapıyormuş. bizde yarım ekmek tavuk fiyatına orada soslu makarna yenebiliyor. biz bayıldık, çok teşekkür ederim

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gezmiş kadar oldum.
    Evet orası zamanında Zenginlerin ilham aldıkları yermiş. Özellikle devlet işleri burada vali tarafında görüşülür ve karar kılınırmış. insanların ihtiyaçlarını giderirken bir ilham geldiğine inandığı yerin başlangıcı efesmiş hatta en parlak fikri verenler hemen arkasında bulunan havuza girebiliyormuş, hemde bir sürü hatunla birlikte
    tommygun bunu beğendi.

Tamam da arkadaşım yolculuğa çıkmadan önce gezilecek ve yemek yenilecek yerlerin bir listesini çıkarsam kimseye sormana gerek kalmazdı...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ooo benim memlekete gitmişsiniz.
    boşuna egenin incisi demezler.
    hazır gitmişken bi boyozunu yemeden dönmeseydiniz bari

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok güzel bir gezi olmuş, fotoğraflara bakarken bizde gezmiş kadar olduk valla.

Motor da maşallah 95 bini devirmiş, bir 95 bin daha devirse bana mısın demeyecek gibi duruyor.

Kazasız belasız nice güzel gezileriniz olsun.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Haydar Demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da arkadaşım yolculuğa çıkmadan önce gezilecek ve yemek yenilecek yerlerin bir listesini çıkarsam kimseye sormana gerek kalmazdı...
    tavsiyeniz için teşekkürler, tavsiyeleri isteyip rotayı oluşturmuştum.
    Ayrıca hepimiz insanız ve akıl akıldan üstündür. orada yaşayan yerliler hepimizden çok biliyor
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sturma-hk.html

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo benim memlekete gitmişsiniz.
    boşuna egenin incisi demezler.
    hazır gitmişken bi boyozunu yemeden dönmeseydiniz bari
    alındım şimdi ilk denediğim şey boyoz ve bomba oldu :D ikiside çok güzeldi çelebiden bomba yemiştik ve gerçekten çok beğendik. ama boyozu çok sevdim denemez :D
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş, fotoğraflara bakarken bizde gezmiş kadar olduk valla.

Motor da maşallah 95 bini devirmiş, bir 95 bin daha devirse bana mısın demeyecek gibi duruyor.

Kazasız belasız nice güzel gezileriniz olsun.
    güzel görüşleriniz için çok teşekkürler
    valla maşallahı var, yola çıkmadan önce sağa sola para sıkıştırdım biraz serviste ve faydasını gördük diyebilirim. o yorulmadı ama ben yoruldum valla

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    merhaba
    güzel gezi olmuş ama sıçak etkilemiştir tekrar izmir yaparsan mordoğan karabur kanp atarsan şirinbaba kampig kalırsın deniz nefis selamlar

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dönüşte Otobandan gelmişsiniz. Nekadar tutuyor?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir gezi...
    Kazasız belasız nice geziler...

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    askerlik yaptığım memleket ve çarşı izinlerin de gezdiğim lokasyonlar. anılarım canlandı teşekkür ederim paylaşım için keşke alsancak dostlar fırının da boyoz ve yumurtayla kahvaltı yapsaydınız. bir eşi benzeri daha yok bence. bir çarşı iznin de 5 kişi 40 tane boyoz alınca tezgahtarlar bile şaşırmıştı

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı KOBRA62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    güzel gezi olmuş ama sıçak etkilemiştir tekrar izmir yaparsan mordoğan karabur kanp atarsan şirinbaba kampig kalırsın deniz nefis selamlar
    Yolu hala bok gibi mi Mordogan'in ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giris cikis yaptigin giselere gore degisiyor, otoyol a.s'nin web sayfasindan hesaplanabiliyor hocam, ama cok tutuyor, cok :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Otoyol A.Ş'nin sitesinde Osmangazi köprüsü kullanımlı İzmir için 6. sınıf Hgs.lere 205,30 TL çıkıyor. Bu güzergahta radar hız kontrolü yapılmıyorsa bence bu yolun kullanımı mantıklı, çünkü eski yolda ne kadar dikkat da etsen illa ki bir yerden hız cezası yeme potansiyeli var.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otoyol A.Ş'nin sitesinde Osmangazi köprüsü kullanımlı İzmir için 6. sınıf Hgs.lere 205,30 TL çıkıyor. Bu güzergahta radar hız kontrolü yapılmıyorsa bence bu yolun kullanımı mantıklı, çünkü eski yolda ne kadar dikkat da etsen illa ki bir yerden hız cezası yeme potansiyeli var.
    Ben gecen yil Agustos'ta kullandim Yalova-Izmir arasini, yeni acildiktan sonraydi, daha benzin istasyonlarinin bazilari calisir durumda bile degildi. Radara denk gelmedim demek ki, cunku 130-140 civari gittim zaten son hizi da o kadar 250cc scooter sonucta :D

Yolun kullanimi soyle mantikli, daha guvenli sonucta daha genis ve sag seridi kimsecikler kullanmiyor, yanindan audiler mersolar 170-180 ile kendi seridinden gidiyor. Hizli oldugu icin kalabalikta yok, kamyon az, sollama geregi bile duymuyorsun. Bir de yol yeni, asfalti guzel. Sehir icine girmek yok, kirmizi isikti, yayaydi filan korkusu yok

Kotu yanlari; bol bol ruzgar oyle boyle degil bazi yerlerde, bir de her taraf ayni renk, ayni bitki ortusu, gorecek bir sey yok.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı KOBRA62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    gerçekten sıcaklar bizi bayıltır dereceydi ilk iki gün, sonra ise alıştık gibi. çünkü her akşam bir yerlerde denize girip serinledik tavsiyenizi defterime not aldım, çok teşekkür ederim

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    İzmir konaktan izmir otoyoluna bağlandım, yaklaşık 20 KM sonra benden 18 TL aldı, sonra otoyoldan devam ettim. yalova eskihisar yoluna bağlandım 95 TL aldı, eskihisar yalova yolundan 20 TL aldı.
    Eskihisar - topçular feribotu 30 TL aldı
    oradan sonra ise ücretsiz yollara girdim. toplam 130 TL felan yeni yol parası + 30 TL feribot
    tavsiye etmiyorum ama yavaş bile gitsen rüzgar normal yoldan 7-8 kat fazla olduğu için yakıt ikiye katlanıyor.

giderken eski yoldan 80-90 ile gittim 20 LT 480 Lt benzin yaktı
    gelirken yeni yoldan gelirken ise 80-90 gittim 317 Km sonra benzin bitti. bu sefer depoyu doldurum kalan 200 Km yi 120 ile gittim ve depo yarıdan dahada azalmıştı. sebebiyle kesinlikle izmir yolu güzel değil. güvenli mi ? evet çünkü büyük araçlar yok denecek kadar az, zaten yolda olanlar hep lüx araç hepsi soldan 180-190 gidiyor.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi...
    Kazasız belasız nice geziler...
    Çok teşekkü ederim, hepimiz kazasız belasız inşallah

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerlik yaptığım memleket ve çarşı izinlerin de gezdiğim lokasyonlar. anılarım canlandı teşekkür ederim paylaşım için keşke alsancak dostlar fırının da boyoz ve yumurtayla kahvaltı yapsaydınız. bir eşi benzeri daha yok bence. bir çarşı iznin de 5 kişi 40 tane boyoz alınca tezgahtarlar bile şaşırmıştı
    ah hiç gitmezmiyim, tabi ki gittim hatta bomba da yedim acayip bişey izmir gerçekten güzelmiş yumurta yemedim ama olsun, farklı şeyleri denedim ve gerçekten izmir çok güzel
    ahmetmert58 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)