Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yola akan sulama suları !! (Çözüm önerisi)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere yol kenarı,park,bahçe vb. Bu gibi yerlerde fıskiye,yada bizzat belediyenin tankerleriyle hortumla sulama yapılıyor ve bu sulamalar her zaman alandan taşarak kimi zaman yola akarak kayıp düşme kazalarına kimi zaman direk yüzümüze fışkırarak ani panik ve kazaya sebebiyet gibi durumlara sebep oluyor.Özellikle bu sene bu durum çok daha arttı gibi gözlemledim.
    Bu durumu artık düzeltmemiz müdahale etmemiz gerek.Bunun için örneğin İstanbulu ele alacak olursak forumda dilekçe ve sikayet yazma konusunda iyi olan bi arkadaş konuyu basit ve sade dille şikayet metni olarak yazsa ve buraya eklese bizlerde sadece adımız ve soyadımız kısmını değiştirerek büyük şehir belediyenin sikayet mailine göndersek eminim ki bu sorunun üstesinden gelebiliriz.Motosiklet gruplarında Facebook vb. Gruplarda, WhatsApp gruplarında herkes paylaşsa ne kadar çok sikayet o kadar dikkate alınıp çalışma yapılır. Bu isler böyle yürür dostlar biseyden şikayetçi yoksa o düzen devam eder.Gerekirse fıskiye yerine damla sulama sistemine geçilir yada yapay çim kullanılabilir. arkadaşlar sadece küçük bi zahmet çok fazla şey gerekmiyor sonrasında e5 den vb çıkış giriş yaparken yada bi dönel kavşaktan geçerken viraj acaba ıslak mı acaba kayar mıyım korkusuna gerek kalmayacak unutmayın herkes bizim kadar iyi sürücü olmayabilir herkes trafiği cok iyi okuyamayabilir ama herkesin hayatta kalma hakkı var.
    Alper bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manisa organize bölgesinde yere yapıştım ıslak zemin nedeniyle.

kavşak gibi bir yer idi, U cekecektim.

Organize 'ye ve ilgili belediyeye iş giriş cıkış saatlerinde sulama yapılmaması gerektiğini söyledim.

Hiç umursayan olmadı. 2 ay önce dikkatimi cekti, uyarı levhası koymuşlar. Hala ıslaktı.

Acıkcası sulama işlemi (otomatik değil ise) calısan görevli tarafından bir yerden başlanıp belli bir yere kadar devam ediyor, bunu dikkate alıp sulama güzergahını değiştireceğini sanmam. öyle ya da böyle çim çiçek birşey var ise sulanacak orası.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Motorumu sattığım gün alan arkadaşla dönüyorduk. Alan kişi arkadaşımın arkadaşı çıktı. Beni eve bırakıyordu. Emaar önünde buhara parkının orda gidiyorduk ben arkadan tankeri görüp küfürü bitirmeden içimden yere düştük 😁
    arndiol bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dilekçe yazmada abartılacak birşey yok. Durumu gayet iyi açıklayabilecek kapasitedesiniz. Siz dilekçenizi yazın, başkaları da yazsın. Tek tip dilekçeyle genelde birşey olmaz. Herkes kendi ifadesiyle yazarsa daha etkili olur.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilekçe yazmada abartılacak birşey yok. Durumu gayet iyi açıklayabilecek kapasitedesiniz. Siz dilekçenizi yazın, başkaları da yazsın. Tek tip dilekçeyle genelde birşey olmaz. Herkes kendi ifadesiyle yazarsa daha etkili olur.
    Elbette o şekilde daha iyi olur ama belilrli sayının dışında kimse o zahmete girmez.

Motosikleti
    speederbike
    Millet tepki göstermezse istediğini alamaz, bu kadar basit. Zamlara tepki göstermeyen millet buna gösterir mi, o da ayrı konu.
    fatih.met ve mgora bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa organize bölgesinde yere yapıştım ıslak zemin nedeniyle.

kavşak gibi bir yer idi, U cekecektim.

Organize 'ye ve ilgili belediyeye iş giriş cıkış saatlerinde sulama yapılmaması gerektiğini söyledim.

Hiç umursayan olmadı. 2 ay önce dikkatimi cekti, uyarı levhası koymuşlar. Hala ıslaktı.

Acıkcası sulama işlemi (otomatik değil ise) calısan görevli tarafından bir yerden başlanıp belli bir yere kadar devam ediyor, bunu dikkate alıp sulama güzergahını değiştireceğini sanmam. öyle ya da böyle çim çiçek birşey var ise sulanacak orası.
    lastik konusunda ne kadar ciddi olduğumu bir kere daha kanıtladın
    geçmiş olsun, ayfonun ne kadar iyi olduğunu anlamış olmalısın artık

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yillardir ayni sorun... Uc karis yesil cim icin bir suru maddi zarar, saglik ve hatta can kaybi olusuyor...
    Bu kadar basit bir sorunu duzeltmek icin bir mekanizma yok mu Allah askina?
    Dilekce yazip cikan ilk sorunda ihmalden oturu dava acilsa n'olur?

Motosikleti
    speederbike
    Belediyenin kimde olduğuna göre değişir. Takipsizlik veya hapishane.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Ben geçen sene motosikletli bir polisin virajda sulama sebebi ile hayatını kaybetmesinden sonra İBB'ye internet sayfası üzerinden dilekçe yazmıştım. Ama bir dilekçe ile bir şey olmuyor tabii ki. Şöyle bir slogan da bulmuştum: ÇİÇEKLER SOLSUN, HAYATLAR SOLMASIN.
    Bu mesajı her okuyan bir mesaj atsa, dikkat çekeriz. İsterseniz bu sloganı da kullanabilirsiniz.
    Direkt e-mail atılabilecek adres: beyazmasa@ibb.gov.tr
    Veya https://beyazmasa.ibb.istanbul/login/citizen adresine girerek, önce üye olup (ki çok uzun bir şey değil) sonra dilekçenizi web üzerinden iletebilirsiniz.
    Ben tekrar yazıyorum...
    hasmet bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    fiskiyeler fazla ıslatmıyor aslında bunun saatide gece geç saatler olabilir mesela gece 4 te sularsın yerler ıslansada kuruması uzun sürmez yazın

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    belediyeye gidecen kapıyı camı indirecen abim, başka çözüm yolu yok... aslında böyle bir aktivite için bir araya gelsek ne güzel olurdu..

a.... koduklarımın keyfi yerinde, sen kafayı gözü yarmışsın kimin umurunda? sen sıkıntı yaşıyor isen ve çözüm istiyor isen mecburen başkalarına da sıkıntı yaşatmak zorundasın, haksız mıyım?

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet tepki göstermezse istediğini alamaz, bu kadar basit. Zamlara tepki göstermeyen millet buna gösterir mi, o da ayrı konu.
    kesinlik le, henüz medeniyete erememiş bir ülke olarak kelle koltukta hareket etmek durumundayız yada fedakarlık yapıp boyun eğeceğiz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı bahadircolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene motosikletli bir polisin virajda sulama sebebi ile hayatını kaybetmesinden sonra İBB'ye internet sayfası üzerinden dilekçe yazmıştım. Ama bir dilekçe ile bir şey olmuyor tabii ki. Şöyle bir slogan da bulmuştum: ÇİÇEKLER SOLSUN, HAYATLAR SOLMASIN.
    Bu mesajı her okuyan bir mesaj atsa, dikkat çekeriz. İsterseniz bu sloganı da kullanabilirsiniz.
    Direkt e-mail atılabilecek adres: beyazmasa@ibb.gov.tr
    Veya https://beyazmasa.ibb.istanbul/login/citizen adresine girerek, önce üye olup (ki çok uzun bir şey değil) sonra dilekçenizi web üzerinden iletebilirsiniz.
    Ben tekrar yazıyorum...
    Bunu yapabiliriz hatta ben az sonra atıcam mail.
    Dün bu konuyu açtıktan sonra aksam bakırköyden cevizlibağa giderken hatta tam Marmara forumun önündeki merter Zeytinburnu çıkışından tam çıkacağımız yokuşta bildiğin sel olmuş yani su basar gibi zeminde birikmiş sulama suları. Bu ne ya böyle diye düşünürken sağdan bi fıskiye yüzüme, tişörtüme ,pantolonumu,ayakkabıma sen iyi ıslanmamışsın diye dönerek güzel bi su attı. O göletten geçen herkes suyu daha da ileriye taşımış tabi ki ben de o yaklaşık 1 km yol boyunca ana,avrat ne varsa söve söve geçtim. Bir iş yıllardır bu kadar beceriksiz yapılamaz ! Olmuyorsa yapma hemşehrim yapma ! Senin iki çimenin yüzünden calisiyor gibi görünme sevdan yüzünden ben bu derdi çekmek zorunda değilim ya !
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    zaten yol kıyısında, refüj arasında falan dandirikten çiçek çimen ekiyorlar sonra onları sulama falan derken hem bir sürü tehlike oluyor hem de bir sürü gereksiz masraf. yolda gidenin toplam 10sn göreceği süsler için dandik dandik işler yapılıyor. hiç yapılmasın, yol kenarındaki çimenin kime faydası var.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar ben ilk maili atarak en azından üzerime düşeni yaptım sizlerden de aynı özveriyi beklerim.Buraya örnek olarak sikayet metnimi de ekliyorum uğraşmak istemeyenler, isterseniz kopyalayarak mail atabilirsiniz.
    Atacağınız mail adresi bu: beyazmasa@ibb.gov.tr

Merhabalar,*

Ben bir motosiklet sürücüsüyüm yıllardır istanbulda çözüme kavusturamadığımız bir sorunumuz var.

Kavşaklarda, yol kenarlarında,virajlardaki "peyzaj sulama sistemleri" bu sistemler yıllardır kontrolsüz ve düzensiz biçimde çalışarak kimi zaman yolu ıslatıp kayarak düşüp yaralanmamıza,arkadan gelen aracın bizi ezerek ölümümüze,kimi zaman da yüzümüze su fışkırtarak sürüş esnasında dikkat kaybı yaşatarak kaza yapmamıza sebep olmaktadır. Bu durum yüzünden her yıl resmi polis kayıtlarına geçen yüzlerce kaza ve ölümler yaşanmaktadır.

Buna en büyük örnek acı kaybımız motosikletli trafik polisi Ali ULAŞ dır.Her ne kadar küçük bi problem gibi dursa da aslında çözmesi basit ama çözülmedigi sürece bedelleri ağır olan bi problemdir.

Durumun önüne geçmek için damla sulama sistemi kullanılabilir,sulama miktarı ve fışkiyelerin yönü düzenli kontrol edilebilir,hatta ve hatta yapay çim kullanılabilir.

Unutmayın ki her can önemlidir !

Lütfen konuyla ilgili çalışmalar yaparak biz motosiklet sürücülerinin hayatını kurtarın bizlerin de daha fazla sevgisini kazanın.

Konuyla ilgili gereğinin yapılmasını arz ederim.
    bahadircolak bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Nasıl bu kadar saçma sapan yorumlar yapabiliyorsunuz aklım almıyor. Neymiş yolda gidenin 10 saniye görmeyeceği çimlermiş, dandik çiçeklermiş. Bi ton masrafmış. Emin ol senin bu ülkeye kattığından daha fazlasını katıyor o çimenler.
    Buraki bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ne arkadaşlarımızı kaybettik bu sulama davasına..

Daha önce onlarca kez şikayette bulunuldu, ve 2 senedir belediye her sulama alanına veya belirli bir sulama alanına adam tahsis etti, acıp kapatsın, ve suyun çimen ve çiçeklere gitmesini sağlasın,bu olaylar olmasın diye.. Dikkat edin, viyadük kenarlarında, sağda solda eli bi yerlerinde yatan tipler görürsünüz...

Bu adamlar o kadar yetersiz ve niteliksiz ki, suyun cimen ve cicekleri sulamasını bile maalesef sağlayamıyorlar, yine yollar sırılsıklam.. Adamlar elleri bir yerlerinde devlete sırtlarını dayamış, asalak bir şekilde yaşıyorlar. Kazandığını hak etmiyorsa insan ASALAK 'tır..

İlaveten denetimsizlik de hat safhada olduğu için, maalesef hiç bir iyileşme yok..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devletimizde hizmet sınırsız, lütfen !

dün aksam 12 sırasında eşimle birlikte İzmir Karşıyaka'dan Bornova'ya altınyol istikametinde gidiyoruz. 7 -8 km bir yol sonrası yol sağa kıvrılıp orta genişlikte bir viraj dönüyorsunuz.

Aydınlatma kötü, hava karanlık ve trafik cok. Tam dönüşe geçeceğim üstümüze bir güzel su geldi, güzelce ıslandık.

Sonra hemen sağ şeriti kontrol ettim ıpıslak.

Devletimiz bizler hayatımızı kaybetmeyelim diye çim sulama fışkiyelerinden birisini uzun menzilli ayarlamış, geçenlerin üstüne su boca edip "dikkatli olun görmediyseniz fark edin sulama yapıyor" diye bizi uyarıyor.

(işin şakası eğer o su fışkıyesi bozuk olup bizi ıslatmasa dönüş sırasında fark etmediğimden ıslak yolda düşebilirdik)

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Konuyu açan arkadaşıma katılıyorum, hatta geçen hafta aynı konuyu açmayı düşünüyordum. Geçtiğimiz cumartesi günü çok yakın bir dostum eski model ESP sistemi olmayan ''arabasıyla'' şişli piyalepaşa çevreyolu üzerinde (hızı ortalama 90-100 km civarında). Yan tarafta bulunan çim ıslatma makinelerinin suyunun yola sıçraması ile oluşturduğu ıslak kaygan zemin sebebiyle lastikleri de yeni olmasına rağmen arka taraftan kayma başlayıp savrularak bariyerlere sert bir şekilde çarpmasıyla aracı pert oldu. Kendisi bir haftadır hastanede yatıyor 2. ameliyatını dün oldu. Ayağında çok ağır bir kırık var ve doktorun dediğine göre belki ayağını hiçbir zaman eskisi gibi kullanamayacak. Ne kadar üzücü değil mi? Bu anlattığım durum gördüğünüz gibi bir araba kazasının sonucu motosiklet bile değil. Aynı yolu ve benzer yolları sürekli olarak kullanıyorum ve lastiklerim ne kadar iyi olursa olsun her viraj bağlantısının kör noktasında sağolsun çimler yerine yine yolun ıslanması sebebiyle arka tekerim yılan gibi savruluyor. Bu duruma kesinlikle bir çözüm getirilmeli daha nice can kayıpları ve maddi kayıplar olmadan önce problem ortadan kaldırılmalı. Bizler yeterince ülkemizde araç kullanmak sorun değilmiş gibi bu viraj- bu yol yine ıslak olabilir 10 km hızla gireyim diye düşünmek zorunda kalmamalıyız.

Motosikleti
    speederbike
    Yabancı bir ülkede arkadaşınız sorumlu kuruluştan hallice bir tazminat davası alabilirdi. Ama maalesef tazminat davalarının muhalefet ve doktorlara açıldığı bir ülkede yaşıyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)