Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

15 Bin tlye motor önerisi ? (NS 200 Alınır mı?)

Motovento
    REKLAM ALANI

Üstadlar merhabalar,
    Temmuz ayında A2 olarak ehliyetimi almış bulunmaktayım. Motorumu da almak istiyorum. Motoru kredi kullanarak alacağım, 15-16 bin tl motor için (lastikli olarak), 2 bin tl'de ekipman için düşündüm. Motor ve ekipman tavsiyelerine ihtiyacım var motor naked tarz istiyorum kafamda NS 200 var. Benim ayırdığım bütçeye 2016-2017 NS 200 var ortalama kmleri ise 15-20 bin.

Sizlerden bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Bütçem belli, bu motorumu alayım nasıl yapayım ? Alternatiflere açığım motor hakkında pek bilgim yok.

Ha birde ekipman tavsiyesine ihtiyacım var. Kask olarak FF353 düşündüm geri kalan bütçeye ise eldiven ceket dizlik(belki pantolon) alacağım. Bu arada 3 mevsim ceket alsam eskişehir izmir gibi yerlerde yazın kullanılır mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Önce ekipmanları topla, sonra motor alırsın. Dizliğe falan girme düştüğün an kırılıyor. Ekipmanın iyisini al, gidip uydur kaydır şeyler alma kardeşim. 3-4 bin lira aralığına çok kaliteli ekipman toplarsın yıllarca kullanırsın. Mont tekstil alırsan 3 mevsim kullanırsın. Hava soğuyunca içine bişeyler giyersin. Sana ekipmana ayırman gereken en çoktan en aza para sıralamasını söylüyorum:

Kask>Mont>Bot>Pantolon>Eldiven

Kask 1000-2000 TL
    Mont 750-1500
    Bot 500-1000
    Pantolon 500-800
    Eldiven 400-800

minimum: 3150
    maksimum: 6100

Ben LS2 tavsiye etmiyorum ama sen bilirsin. Her hafta bunun tartışmasından sıkıldım artık senin tercihin.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ns 200 yakışır. İlk motosiklet için güzel motor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 bin tl bütçen var ise o beygir gücünde başka alternatifin var mı diye düşünmek lazım. Yok.

Ns200 alınır. Niye alınmasın?

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Paranız Sym Wolf 250 ye de yetiyor. Bana göre Pulsar dan daha iyi bir motor ama Türkiye şartlarında biraz avantajsız. Bu motoru da inceleyebilirsiniz.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Benelli bn251 modeline de bakabilirsin. 17kya nisanda almadığım için hala acısı bende var. Pulsar 17.500e bayiden alabiliyoduk. 6ayda 6k zam, teşekkürler Türkiyem. Ekipman konusunda mt revenge 2 kask, prohel colombia 2, pantolon olarak da tech90lara bakabilirsin. Pantolonu denemeden sakın alma. İnternette daha ucuzda netten alırsın sonrasında.

sym wolf piyasası ölü.

benelli ise yedek parçadan öpüyor.

Bi Alex değil ama ns200 f/p olarak en iyi seceneklerden
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Benelliyi 2018 model alacak. Pulsarın piyasaya bakmayalı çok oldu ama o fiyata 2016dan yukarısını bulabilceğini sanmam. Yani absli bulursa pulsar alsın ama yoksa benelliye yönelmesi en mantıklısı olur.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ekipmanları topla, sonra motor alırsın. Dizliğe falan girme düştüğün an kırılıyor. Ekipmanın iyisini al, gidip uydur kaydır şeyler alma kardeşim. 3-4 bin lira aralığına çok kaliteli ekipman toplarsın yıllarca kullanırsın. Mont tekstil alırsan 3 mevsim kullanırsın. Hava soğuyunca içine bişeyler giyersin. Sana ekipmana ayırman gereken en çoktan en aza para sıralamasını söylüyorum:

Kask 1000-2000 TL
    Mont 750-1500
    Bot 500-1000
    Pantolon 500-800
    Eldiven 400-800

Ben LS2 tavsiye etmiyorum ama sen bilirsin. Her hafta bunun tartışmasından sıkıldım artık senin tercihin.
    Hocam çok mantıklı geldi mesajınız ürün tavsiyesi yapma şansınız var mı ? Gidip deniyim daha sonra en uygun neredeyse oradan alayım diyorum da

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ns 200 yakışır. İlk motosiklet için güzel motor.
    Yorumunuz için sağolum hocam 2016 ve 2017 NS 200ün abs frenleri hakkında bilginiz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 bin tl bütçen var ise o beygir gücünde başka alternatifin var mı diye düşünmek lazım. Yok.

Ns200 alınır. Niye alınmasın?
    Yorumunuz için sağolun bu tarz konularda cesaret destek veren insanlar olunca güzel oluyor. 2016 ve 2017nin Abs konusu hakkında bilgim yok ama sizin bilginiz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranız Sym Wolf 250 ye de yetiyor. Bana göre Pulsar dan daha iyi bir motor ama Türkiye şartlarında biraz avantajsız. Bu motoru da inceleyebilirsiniz.
    Motora bakacağım hocam yalnız ne gibi avantajsız biraz açar mısınız

2017 ve sonrasında ön abs var. 2016 ve öncesinde yok

Ben 2016 model kullanıyorum, daha önce abs'li motor kullanmadıgımdan farkı bilmiyorum ne yazık ki.

Ancak 15 bin bütçeniz var ise, (ekipman haric) , biraz araştırma ile 2017 abs'li 20-25 bin km bulabilirsiniz bence.

Ama denk gelmesi lazım, bajaj ortalama %50 zam yaptı toplamda bu sene. herkes motorunun fiyatlarını yukarı cekti, fiyatı insaflı olan motorları da hemen kapıyorlar.

Motosikleti
    Bn125
    200 ve üzerinde alacaksanız, 2. elde lastiklere ve absli model olmasına önem verirseniz sizin için gerçekten çok iyi olur. Pulsar alacaksanız 2017 ve sonrası dahs sorunsuz diye bilmekteyim. @arndiol daha iyi bilir bu kısmı. Abs ve iyi lastik biz acemilerin hatalarını örtebilmesi için oldukça önem arz etmekte. Umarım 2017 model bulursunuz eğer pulsar alacaksanız.

mutlumotorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Şahsi fikrimdir YTD NS biraz vibrasyonlu cbr 250 den sonra cbf 150 öncesi NS baktım 1 hafta kadar da kullandım pek rahat gelmedi CBF hantal ama rahat,NS kaçıyor ama rahat değil
    billypilgrim bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Prove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakacağım hocam yalnız ne gibi avantajsız biraz açar mısınız
    2.el piyasası biraz kötü yedek parçada biraz sıkıntı var ama muadil başka motorların bazı parçaları buna uyumlu parçadan yana çok sıkıntı çekmeyebilirsiniz. 250 lerde en az yakan motor. Gidişi de iyidir sizi tatmin eder.
    tommygun bunu beğendi.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    ns 200 al geç ilk motosiklet üzerine günlerce düşünmeye kafa yormaya gerek yok. kullanmak istediğin ve vücut özelliklerine de uyacağını düşündüğün herhangi bir motosikleti tercih edebilirsin.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli bn251 modeline de bakabilirsin. 17kya nisanda almadığım için hala acısı bende var. Pulsar 17.500e bayiden alabiliyoduk. 6ayda 6k zam, teşekkürler Türkiyem. Ekipman konusunda mt revenge 2 kask, prohel colombia 2, pantolon olarak da tech90lara bakabilirsin. Pantolonu denemeden sakın alma. İnternette daha ucuzda netten alırsın sonrasında.
    Hocam tavsiyemiz teşekkür ederim bahsettiğiniz motoru da beğendim Pulsar ve Benelli videolarını izleyeceğim kafama yatan bir ilan bulursam çok düşünmeyeceğim ancak 250’lik bana fazla gelmez mi ? 20 yaşındayım boyum 1.83 70 kgyım sporcuyum bu arada. Türkiye şartlarıysa çok sıkıntılı hepimiz herşeyden çok muzdaribiz hocam :/. Ekipmanda eldiven konusunda öneriniz de varsa güzel olur birde bu ceket sıcak zamanlarda sıkıntı yaratır mı ?

Motosikleti
    bajaj 200 ns
    Alıntı mutlumotorlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrimdir YTD NS biraz vibrasyonlu cbr 250 den sonra cbf 150 öncesi NS baktım 1 hafta kadar da kullandım pek rahat gelmedi CBF hantal ama rahat,NS kaçıyor ama rahat değil

Hocam hazır kullanıcı yakaladım sorayım izninizle. Biraderle ikimiz 200 kiloyuz cbf 150 ile 200-300 km kaçamaklarda bizi üzer mi cbf 150 konfor , yol anlamında ? Japon almak istiyorum fakat Cbf zorlayacaksa mecburen bajaja döneceğim. Zamanında rahmetli Barkın abinin yorumlarından dolayı bajaja çok güvenmiyorum açıkcası.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Prove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tavsiyemiz teşekkür ederim bahsettiğiniz motoru da beğendim Pulsar ve Benelli videolarını izleyeceğim kafama yatan bir ilan bulursam çok düşünmeyeceğim ancak 250’lik bana fazla gelmez mi ? 20 yaşındayım boyum 1.83 70 kgyım sporcuyum bu arada. Türkiye şartlarıysa çok sıkıntılı hepimiz herşeyden çok muzdaribiz hocam :/. Ekipmanda eldiven konusunda öneriniz de varsa güzel olur birde bu ceket sıcak zamanlarda sıkıntı yaratır mı ?
    Pulsarla aralarında birkaç beygir farkı var. Yani ikisi de aynı kulvardalar aslında bir mt 25 ktm duke 250 değil yani sorun yaşamazsın. Prohel colombia 3 mevsim aslında şu an ben de yazın giymeye çabalıyorum maddi durumdan dolayı. Yaz bitti sayılır prohel seni 3mevsim rahat ettirir. Önümüzdeki yaza doğru da yazlık ceket alırsın. Ben şu an five gloves rs5 kullanıyorum ama yani eldiven konusunda bu iyi al diyemem. Sebebi de kış geliyor bu eldiven daha çok yazlık bir eldiven ama five gloves iyi bir marka. Kask bana göre 1000 bandında en iyisi mt revenge 2 ki ben de onu kullanıyorum. Snell dot ve sharptan 5yıldızlı bir model. Koruma açısından iyi fakat konfor konusunda aynısını diyemem ki bu fiyat bandında da konfor olsun iyi de korusun dersen öyle bir model yok. Tech90 için istanbuldaysan vecton mağazasından alabilirsin. Fabrika mağazası gibi bir şey sitelerden daha ucuza alırsın. Benelli bn 251 güzel bir motor ki ben de onu alacaktım fakat 0 bulamayınca almadım. Forumda kullanıcı sayfalarının tamamını okursan senin için iyi olur. Yani 2019unu bulursan 15 16ya temizinden çok iyi olur. Pulsar bana göre o fiyatı zerre hak etmeyen bir motosiklet. Sadece servisi var diye gidip almak bana açıkcası aşırı doğru gelmiyor. Büyük şehirlerden birindeysen zaten benellide pek sorun yaşamazsın servis parça konusunda. Yani diyebilceklerim bunlar gerisi senin kararın. Alırsan ekspertiz yaptırmadan asla alma.

Kardeşim alacağın motosiklet senin başlangıç motosikletin olacak. Bence cbf ybr veya tvs apache temiz az km yapmış bulabilirsin. Pulsar biraz daha maliyetli olur bakımlarıda tuzlu olur. İlk saydığım üç model karaduzen karbüratörlü bakımlarını kendin yaparsın. Bir sezon kullanırsın tecrübe kazanıp satarsın. Daha sonra üzerine ekleyerek 250 cc bir modele geçebilirsin. Mesela ben tvs apache rtr 180 lik modelle 8 ayda 20000 km yi gectim. Bakımlarını kendim yapıyorum. Hiçbir arıza yolda kalma yaşamadım. 5 günde ege turuna çıktım 2725 km yol yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Benelliye bence hiç bulaşma. Başlangıç modeli olarak sana sıkıntı çıkarmayacak seçenekler konfor olarak cbf ybr, daha sportif görüşü guzel olsun dersen tvs apache neredeyse pulsar kadar güçlüdür. Oturuşu uzun yolda yorar birazda kiprasimlidir. Biraz daha bütçeyi yukseltirsen pulsar alacaksın. Bence bunların dışına çıkma.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kask 1000-2000 TL
    Mont 750-1500
    Bot 500-1000
    Pantolon 500-800
    Eldiven 400-800

Bende her şey tam da, pantolon yerine dizlik var. (venom mafsallı)
    Tech90 pantolon alsam daha mı sağlıklı olur sence? Bir de şu var, dizlik kullanmayı seviyorum. Korumalı pantolon üstüne dizlik giyilir mi, kışın falan en azından?

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende her şey tam da, pantolon yerine dizlik var. (venom mafsallı)
    Tech90 pantolon alsam daha mı sağlıklı olur sence? Bir de şu var, dizlik kullanmayı seviyorum. Korumalı pantolon üstüne dizlik giyilir mi, kışın falan en azından?
    Giyilir hatta içinden çıkartırsınız onun korumasını siz dizlik + kevlar kalça korumalı pantolon kullanırsınız. Çok da güzel olur yani.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)