Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elcik korumalar neden çok pahalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

CRF250L için elcik koruma almak istiyorum fakat fiyatların çok gereksiz pahalı olduğunu gördüm. 800-900TL gibi fiyatlar çıkıyor.
    Bu motora yakışacak ve beni üzmeyecek uygun fiyatlı elcik korumalar mevcut mu?
    Marka takıntım yok fakat motora uyumlu bir görüntü olmasını istiyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en uygunu bile gereksiz pahalı ama bence sen yüksekten kücüge sıralamış olabilirsin.

https://www.google.com/search?q=crf2...iw=840&bih=879

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    zamanında 0 alıp hiç kullanmadığım bu acerbisin replikası var istersen satam sana ucuza öyle boş boş duruyor ducati monstera kışın takarım diye aldım gidona uymadı o yüzden takamadan kaldı öyle özelden ulaşırsın istiyorsan

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yurtdışından gelen bir çok ürün böyle. Yurtdışındaki fiyatına baktığınız zaman ucuz. 50 euro 60 euro falan. 50 TL gibi düşün mesela. Kaça para olacaktı yani. Avrupada yaşayan adamın onu sattığına değmez. Ama bize gelirken fiyat aynen euro ile çarpıldığı için sonuç böyle. Koruma demirlerinde de durum aynı. Özel yaptırsan daha ucuza geliyor. Çözüm yerli üretim.

Plastik elciklere güvenme. Benim tecrübem herhangi bir düşme durumunda işe yarayıp yaramayacakları şansa bağlı. Motorun ağırlığı direk onun üzerine gelirse kesin kırılıyorlar. Fiyatları ucuz ama tek kullanımlık bir ürün aslında.

Metal olarak ben sadece acerbis'in o 800tl filan olan modelini bulabilmiştim. O da CRF'ye çok iyi uymadı. CRF'nin manetleri çok uzun ve dışarı doğru, nerdeyse demire çarpıyor. Acerbis'in bu demiri genelde kısa manetleri olan enduro makineler için tasarlanmış. Ha iş görüyor mu görüyor. Çok ciddi düşmelerde bile manetlerimi kurtardı.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Ucuz bir şey kaldımı ya AAA pardon insan hayatı vardı
    Mirable bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Dolar neden 7 lira ?
    ?????
    Durmak yok yolunmaya devam.
    Ali Mert bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    cross motorlarda elcik korumanın asıl amacı hem motoru hemde devrildiğiniz de elinizi korumaktır. eğerki görüntü olsun ucuz olsun diyorsanız 50 liradan başlayıp 250 liraya kadar çok rahat görüntü için (plastik olanlar) alabilirsiniz. eğer ben koruma amaçlı takmak istiyorum derseniz de içlerinde koruma demiri oluyor(sanırım aliminyum) ve kırılmaya karşı baya dayanıklı plastikten üretiyorlar. o fiyatlarda olmasıda normal. seçim sizin.
    drtayfun bunu beğendi.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Çünküğ dövizle geliyor.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Her şey döviz ile giriyor ülkeye normal fiytlar. Pahalı değil biz fakiriz. Dolar olmuş 7 tl ekonominin başındaki müsveddeye göre ekonomi çok iyi.

Motosikleti
    adam elcik tavsiyesi istiyor herkes piyasadan dovizden bahsetmiş :D
    cıbılduck bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam elcik tavsiyesi istiyor herkes piyasadan dovizden bahsetmiş :D
    Ülkeye tl ile satmıyorlar elcikleri ondandır anladın mı ? Neden pahalı olduğunu sormuş bizde cevabını verdik.

Motosikleti
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkeye tl ile satmıyorlar elcikleri ondandır anladın mı ? Neden pahalı olduğunu sormuş bizde cevabını verdik.
    bir daha oku adamın en başta yazdığını neden pahalı dememiş

diye sormuş

Soruma geri dönebilir isek bu ürün CRF250L için uygun mudur?
    https://a.aliexpress.com/_BSisFs

Motosikleti
    Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruma geri dönebilir isek bu ürün CRF250L için uygun mudur?
    https://a.aliexpress.com/_BSisFs
    Bir kere bu metal değil. Olsa mutlaka açıklamasına yazardı. Bu fiyata da olmazdı. Amacın manetleri korumaksa metal olması önemli.

Uyumluluk konusuna gelirsek. Daha önce söylediğim gibi manet boyutlarından sorun yaşama ihtimalin var. CRF'lerin manetleri biraz uzun ve dışarı doğru duruyor (ben rally için konuşuyorum ama belki CRF250L aynı değildir). Enduromarket'te acerbis'in buna çok benzeyen orjinal modeli var, arayıp belki onlara sorabilirsin. O oluyorsa, bu da olabilir. Boyutları aynıdır diye tahmin ediyorum. Doğrusu büyük ihtimalle olur diyecekler, genelde cevap bu oluyor. Taktıktan sonra anlıyorsun aslında çok da olmadığını.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Gepe Kompozit'te Givi'ninkilerin çakması güzel elcik korumalar var 200-250TL civarda... (CRF250L ve CRF250L Rally elcik / manetler aynı diye biliyorum...)

Çok sağlam olduklarını zannetmem; amaç rüzgar çamur yağmur koruması ise iş görür. Sert darbede ne olur bilmem. Fiberglass ve Carbon versiyonları var. (Carbon pahalı tabi...) Yine de piyasadaki pek çok daha ucuz üründen iyi olduklarına eminim. Başka malzemeler almıştım, fiyatına göre kalitesi güzel/yeterli.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gepe Kompozit'te Givi'ninkilerin çakması güzel elcik korumalar var 200-250TL civarda... (CRF250L ve CRF250L Rally elcik / manetler aynı diye biliyorum...)

Çok sağlam olduklarını zannetmem; amaç rüzgar çamur yağmur koruması ise iş görür. Sert darbede ne olur bilmem. Fiberglass ve Carbon versiyonları var. (Carbon pahalı tabi...) Yine de piyasadaki pek çok daha ucuz üründen iyi olduklarına eminim. Başka malzemeler almıştım, fiyatına göre kalitesi güzel/yeterli.
    GP Kompozit'i kullandım (vstrom 250'de). İlk düşmede yan bağlantı noktasından kırıldı. Üstten aynaya bağlanan demir yamuldu, az kalsın fren hidroliğinin kapağını koparıyordu.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cross motorlarda elcik korumanın asıl amacı hem motoru hemde devrildiğiniz de elinizi korumaktır. eğerki görüntü olsun ucuz olsun diyorsanız 50 liradan başlayıp 250 liraya kadar çok rahat görüntü için (plastik olanlar) alabilirsiniz. eğer ben koruma amaçlı takmak istiyorum derseniz de içlerinde koruma demiri oluyor(sanırım aliminyum) ve kırılmaya karşı baya dayanıklı plastikten üretiyorlar. o fiyatlarda olmasıda normal. seçim sizin.
    Hocam 50 liralık olanı bi atsanıza merak ettim

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir daha oku adamın en başta yazdığını neden pahalı dememiş

diye sormuş
    BAŞLIK: Elcik korumalar neden çok pahalı?

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 50 liralık olanı bi atsanıza merak ettim
    https://urun.n11.com/modifiye-urunler/motosiklet-el-korumaelcik-P238824420

https://urun.n11.com/yedek-parca/motosiklet-universal-el-koruma-ruzgarligi-seffaf-P270056877

uydurabilene şu da var

https://urun.n11.com/yedek-parca/bws-100-el-koruma-siyah-ooh-P367502934

bunlar daha ucuzdu ama zam gelmiş herşeye

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)