Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf 250 Alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Cümleten S.a
    Bugün yarın bütceme uygun sym wolf 250 motosiklet almayı düşünüyorum. Alınır mı ve kaç bine kadar alınabilir. Motosiklet hakkında olumsuz yorum yapan yok neredeyse. Tek silindir su soğutmalı seramik silindirli bi motosiklet. Naked tarzlı bi commuter. Yakıtının çok ekonomik olduğunu da duydum. Parçaların pahalı olduğunu duydum. Sık sık arıza açan bi motosiklet midir kendisi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motorsiklet güzel motorsiklet hatta forumda tommygun adlı kullanıcı bu motorsikleti baya kullandı o sana daha detaylı bilgiler verebilir.
    Yanlız yedek parça işi biraz sıkıntı olabilir bulamayabilirsin.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1,5 senede 49.000 km hem şehir içi hem de şehirler arası deli gibi kullandım. Kronik problem olarak orijinal debriyaj manetinin zırıldaması ve arka amortisörün patlamaya müsait olmasını sayabilirim. 2'si de başıma geldi. Zamanla debriyaj maneti zırıldamasına alıştım, duymamaya başladım. Arka amortisörü de tamir ettirdim. Sym Wolf'ün Türkiye'ye gelen en yeni modeli 2015 model. O nedenle alacağınız motorun en yenisi 5 senelik olacaktır. Akü, zincir dişli, ön arka fren balataları, fren hidrolikleri, soğutma sıvısı, yağ filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi, bujiler, debriyaj balatası değişim isteyebilir. Subap ayarı gerekebilir, lastik yenilemeniz gerekebilir. Alım öncesi iyi bir kontrol şart.

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Malum piyasa çarpı 4 oldu herşey. Bu bütçeye bunu bulabildim

Servisinde de parça sıkıntısı var mı ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı draj3n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim ilginiz için. Malum piyasa çarpı 4 oldu herşey. Bu bütçeye bunu bulabildim

Servisinde de parça sıkıntısı var mı ?
    Orijinal ürünleri Motopit İzmir'den kargoyla getirtebilirsiniz. İsterseniz o sitede stokları inceleyin. Bunun dışında hava filtresi hariç pek çok ürünün muadil bilgisi liste halinde bende mevcut. İşinize yararsa bu listeyi de özelden paylaşırım size.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal ürünleri Motopit İzmir'den kargoyla getirtebilirsiniz. İsterseniz o sitede stokları inceleyin. Bunun dışında hava filtresi hariç pek çok ürünün muadil bilgisi liste halinde bende mevcut. İşinize yararsa bu listeyi de özelden paylaşırım size.
    Hocam mahsuru yoksa buradan yazsanız bizlerde ve bizden sonra okuyanlarda faydalansa güzel olur.
    Pulsar öncesi bir dönem bende baktım , hele böyle kiremit kırmızı mı derler bir rengi var çok tatlıydı.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bildiklerimi aşağıda paylaşıyorum.

Ön dişli: Pulsar için üretilen 13t perf dişlisi
    Yağ Filtresi: TVS Apache , Hiflo Hf131, Khan Kf131
    Sağ basamak: Tvs Apache
    Ön Amortisör: Honda Cbf 150
    Arka amortisör: Honda Cbf 250
    Amortisör keçeleri: Honda Cbf 250
    Arka fren balatası: Ebc fa377 organik
    Ön fren balatası: Ebc Sfa 627 organik
    Debriyaj teli: Honda Cbf 150
    Arka Disk: Yamaha R125
    Benzin filtresi: Tofaş benzin filtresi, Cf Moto 650 Mt, Bosch 0450904058
    Zincir: CZ 520 Oring.li 102 bakla
    Ön rulman: Skf 6301Z
    Arka rulman SKF 6303Z
    Dişli rulmanı SKF 6005Z
    Fren Maneti: RKS Titanic 200, V-strom 650
    Debriyaj balatası: Cbf 250 Twister (7 adet çıkıyor içinden)
    Ön Amortisör Keçesi : Athena 310-205 37x50x11 ön keçe – moto master
    mgora, pea, billypilgrim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tabikide isterim hocam. Kafaya koydum alıcam yani. Antalya sivas arası gitmeyi bile düşünüyorum şuan da birde motosiklet grubunuz var ise dahil olmatı isterim. Hem parça bulma kolaylığı da olur hem de gezilecek ve kamp yapacak yerler hakkında bilgi alışverişimiz olur. Ben şahsen çok gezerim bölgemde gezilecek ve kamp yapacak yerlere hakimim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı draj3n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabikide isterim hocam. Kafaya koydum alıcam yani. Antalya sivas arası gitmeyi bile düşünüyorum şuan da birde motosiklet grubunuz var ise dahil olmatı isterim. Hem parça bulma kolaylığı da olur hem de gezilecek ve kamp yapacak yerler hakkında bilgi alışverişimiz olur. Ben şahsen çok gezerim bölgemde gezilecek ve kamp yapacak yerlere hakimim
    Antalya'da ikamet ediyorsanız Tayfun Motor - Birol Köksal, bu motorun profesörlerinden biridir. Fb.daki Sym Wolf Sb 250Ni Türkiye grubunun yöneticilerinden biriyim. O gruba da dahil olmanız, geçmiş postlardan soru ve cevaplara ulaşmanız, kullanıcılarla tanışmanız faydalı olur.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Merhaba,
    1 yıldır 20.000 km dir kullanıyorum. Tabi ki Tommy abinin verdiği bilgiler ışığında ilerliyoruz hepimiz. Ancak Bi ara benim hatamdan kaynaklı bir motor problemi yaşadım. Şuan sıfır motor yapılmış bir makine ile yola devam ediyorum. Önümüzdeki ay Manisa- Adana yolculuğu yapacağım. Bu kadar uzun bir yola çıkacak kadar güveniyorum Kurt'uma. Bi arkadaş daha vardı fb de sanırım İstanbul-Elazığ arası bir yolculuğu vardı. Bakımlarını düzenli ve işin ehli birinde yaptırdığın sürece inan ömürlük makine. Ben uzunca bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum. He eğer biri gelir xt660r ile takas yapalım derse o ayrı 🤣🤣🤣
    tommygun bunu beğendi.

Arkadaslar bu motorun sifir uretimi durdu mu? Ne guzel motosiklet neden sifiri yok acaba?

2015 den sonrası yok valla 2015 olup 2018 trafik çıkışlar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:56 ----------

Valla turizm sektöründe olduğum için bu sene lanet korona yüzünden işler malesef durdu. Yabancı turist yok hani. O nedenle büyük makina benim için çok lüks e kaçacak. Bugün wolf e bineyim yarın daha iyisine binerim elbet mantığı taşıyorum. Güzel motor gerçekten. Ama gönlünde ne var dersen şöyle pırıl pırıl bi varadero

2015 model 2018 yılında sıfır aldım 5k bindim çok memnun kaldım.
    tommygun bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben servise gittiğimde bir tane Wolfü exper için getirmişlerdi. Servis sym bajaj servisi. Debriyaj tas+balata gerektiğini söylemişti sanırım usta. Yanlış hatırlamıyorsam parça fiyatı 2000-3000 arası bir tutar tutuyordu. Bana pahalı geldi böyle bi motosiklet için. Ona göre sağlam baktırın ve pazarlık yapın. Yapılacak ağır bakımda iyi para gidecektir çünkü.

Şu an da N11 de falan neredeyse tüm parçalar mevcut. Kastettiğin rakamların çok altında şu anda hocam

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben servise gittiğimde bir tane Wolfü exper için getirmişlerdi. Servis sym bajaj servisi. Debriyaj tas+balata gerektiğini söylemişti sanırım usta. Yanlış hatırlamıyorsam parça fiyatı 2000-3000 arası bir tutar tutuyordu. Bana pahalı geldi böyle bi motosiklet için. Ona göre sağlam baktırın ve pazarlık yapın. Yapılacak ağır bakımda iyi para gidecektir çünkü.
    Ybr 250 ya da Cb6 250'nin 6'lı balataları oluyor. Bunların yan sanayileri de çok uygun ama Wolf'te 7. bir balata daha var, o pek her yerde bulunmuyor. Yani 6+1 olarak düşünmek lazım. O 7. değişmezse diğer 6 balatanın da ömrü pek uzun olmuyor.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    ABS olmaması eksiklik. Üstüne az daha koyup Benelli BN251 ABS'li motosiklet almıştım.

ABS olmaması sorun değilse, ki kawasakinin bile z250sl'inin abssizini alan binen var, o zaman fiyat fayda olarak ve tip olarak son derece güzel bir motosiklet.

Az daha alıyordum, BN251 olmasa.

Valla bi tane buldum ekstralı biraz. 45.000 km de sis farları mevcut 3lü çanta seti ve demiri koruma takozu vs. 11.000 tl ye yarın veya öbür gün satışını almaya gideceğim. Hayırlısı olsun bakalım
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Bu motosikletten bende almayı çok istedim. Fakat yedek parça fiyatları çok pahalı. Bu yüzden vazgeçtim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler