Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı bilinmeyenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler
    Forum üyeliğimi yeni aldım yaklaşık 4-5 yıldır neredeyse bütün konuları takip ediyorum.Gerçekten çok bilgili olan kadar,(nick yürekçe özellikle yorumlarını takip ediyorum) Çin malı motorlarla ilgili çok bilgisizce yorum yazan arkadaşlarda var neyse konuya giricem artık.
    İlk motorum malum çinli kuba xcg 150 ordu da yaşarken almıştım motor da plaka ruhsat hiç birşey yok 2500 km iken babam köyümüzden bir emmiye satmış geçen günlerde beni aradılar motoru trafiğe çıkarmak için dedim o motor sağlam mı hala kaç km de km çalışmıyormuş 2014 ya da 2015 de almıştım yıl olmuş 2020 bilmem kaç km motorun hala alıcısı var.
    Devamında istanbula yerleştim 2018 kasım ayında kendime bir motor daha aldım dedim ki bu sefer japon olsun aldık mı kendimize bir PCX böyle bir motor yok muhteşem ötesi 16 bin km başka bir arkadaşa temmuz ayında sattım 2019 da dükkan açmak için. Dükkanı açtıktan sonra kendimize bir mondial aldık 125 nt turkuaz bir beklentim yoktu motorsan asıl olay burda başlıyor.
    Evet konforsuz evet sıkıntılı çin malları bir pcx kesinlikle değil fakat ben motoru aldığımda 32 km di ve şuan ben 47 bin km doğru gidiyorum 47 bin km arkadaşlar çin malı motor 47 bin km iki kişide biniyoruz full paket serviste her ay bana 100/150 lira masrafta çıkartır yok buji değişikçek yok kayış koptu ( 32 k da aldıktan sonra 42 bin de koptu bu arada) sigorta değişicek falanı filanı oldu olmadı değil.
    Ama bu adamlar yapmış galiba artık altımda 50 bin km ye giden bir çin malı motor olması beni çok şaşırtıyor.
    Bu konuyu niye açtım çin malı motorları desteklemiyorum paran varsa git honda al yamaha al ama durumun buna el vermiyorsa ben motoruma bakarım diyorsan şuan bu kadar pahalı olan piyasada çin malı motorlarda artık iş görüyor.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    çok kaliteli Çin mallarida var. çok leşleri de var
    emenyasin ve bursalıali bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en sevdıgım konu tipi.

2 yıl kullandıgım motoru bana öğreten tipler var bu forumda.

Çine bakarsan bazıları gerçekten iyi motordur,ömürlük gider.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Her ay masraf yaptıktan sonra ohooo.

Tvs apache motorum vardı 40k da kazada pert oldu. Şasede vs nokta pas yoktu.
    Yağ değiminde yağ parası verirdim o kadar.

Siz hangisini kullandınız acaba

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kullanım ömrü için, motor kadar kadar kullanıcı profili, limitleri bilmek ve bakım titizliği de önemlidir.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en sevdıgım konu tipi.

2 yıl kullandıgım motoru bana öğreten tipler var bu forumda.

Çine bakarsan bazıları gerçekten iyi motordur,ömürlük gider.
    Al bendende o kadar.

Bazı çinliler sağlam. Bakımını yap 50-60bin binersin.
    bursalıali bunu beğendi.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cg tipi motosikletler yaklaşık 50 senedir üretiliyor. Yani Çinli de olsa artık adamlar bu konuda bir yerlere geldiler. Haklarını yememek lazım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efe91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hangisini kullandınız acaba
    mr150 vulture hocam

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Cf motor bir hayli kaliteli ve güvenlik olarak neredeyse japon ve avrupa kalitesine yaklaştı, bence artık çin malı derken iki kere düşünmeliyiz. zaten çin de hem düşük bütçeli hem de bütçesi uygun olana seçenek sunuyor, tek sorun servis alt yapısı, halen tüm dünya genelinde standartlaşmış bir servis ve yedek parça hizmetleri bir çok çin markasının yok, sorun da buradan geliyor, abd, japon avrupa git dünyanın her yerinde ortalama bir servis standardı ve kalitesi sunar, çin markaları bu standardı sunarsa zaten artık diğer devleri de yerinden oynatır.

NERO2810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Türkiye pazarını Japonlar (özellikle Honda) ele almış. ''Herkes zaten beni tercih ediyor, şuraya bir 10 senelik analog gösterge koyayim, LED çok masraflı halojenle idare etsinler, vergiler çok yükselt piyasaya düşük cc'sini sürün'' diye diye gerçekten birkaç senedir hayal kırıklığına uğratıyorlar. Aslında CFMoto biraz alt yapsına ve servis kalitesine dikkat etse, Bajaj biraz daha premium malzemeler kullansa ve kronik sorunları giderse Türkiye pazarınında ciddi bir şekilde söz sahibi olacaklar. Ama algı çok önemli. ''Arabada alman, motosiklette Alman, eşte rus'' ( ;) ) algısı çok güçlü. BMW bile doğru dürüst tutunamadı bu pazarda ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)