Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT 07 yerden yükseltme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Arkadaşlar herkese selamlar.
    Yabancı sitelerde MT07'yi touring motora dönüştürme konusunda bazı araştırmalar yaptım.
    Gidon ve gösterge panosunu yükseltme, tur camı ekleme, alt motor koruma, arka ve yan çantalar vs. genelde yapılan işlemler.

Fakat ben bunların yanında ön süspansiyon tapasına eklenen uzatma parçası ve arka süspansiyon bağlantı aparatını değiştirerek motoru yerden 4-5 cm yükseltmek istiyorum. Bu parçaları internette Amerikada buldum fakat aklıma takılan iki soru var.

1. Türkiyede bu parçaları temin edebileceğim veya yaptırabileceğim bir yer var mı? Ben bulamadım.

2. Motorun arkasını yükselttiğim zaman zincirin şasiye sürtme ihtimali doğar mı, onun için nasıl bir tedbir alabilirim.

Lütfen o kadar masraf yapacağına tracer vs alırsın diye yazmayın, ben MT07 ile yapmak istiyorum, masrafında değilim.

Şimdiden yazacağınız yorumlar ve yönlendirmeler için herkese teşekkür ederim. Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arka tarafı yerden yükseltmek için aks mesafesini kısaltmak zorunda kalırsınız. Zaten stabil bir motosiklet değil, yükselen ağırlık merkezi ile birlikte dengesini iyice bozarsınız. Ben yapılabiliyor olsa bile tavsiye etmem...

Teknik olarak nasıl yapılır bilmiyorum ama 4-5cm çok ciddi bir rakam. Bu denli bir yükseltme motorun tüm sürüş dinamiklerini değiştirir yani ortaya çıkan şey sizin istediğinizde çok alakasız bir şey olabilir.

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Herkese teşekkür ederim, cevabı buldum galiba, youtube'da birisi 8 serilik hala devam eden bir video serisi koymuş. Seri henüz bitmemiş ama 5. videoda motoru yükseltmiş. Linkini aşağıda paylaşıyorum.

https://youtu.be/l_4T3jUhhpQ

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yok hocam o işe girilmez.4 5 cm zaten bambaşka bir mühendislik olayı olur.1cm yukarı yada aşağı olur ama bu kadar yüksek yapmak ciddi dengesini bozar ayrıca amortisör sistemininde çalışma prensibini bozar.bu sistemi türkiyede yapan varsa kendi bilgisi tecrübesiyle yapmış olan vardır bir dükkan olduğunu hiç sanmıyorum.tavsiye olarak mt60 lastik alıp daha arazi tipinde altada karter koruma yapıp takılmanız yönünde.hafif bozuk yollarda bir nebze fark edicektir

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yapacak olursaniz mutlaka bir "steering damper" eklemeyi dusunun derim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)