Hepinize merhabalar forumda yeniyim umarım bir hata yapmıyorumdur hata yaptıysam şimdiden affola ehliyetimi yeni aldım para biriktiriyorum ve ortalama 5 6 bin tl bütçem var şu zamanlarda malum siteye bakınca pek düzgün bir motosiklet alamıyorsunuz alabildiğiniz motorlar ise mondial kuba tarzı markalar oluyor ki onlar bile pek düzgü değil bu fiyatlara, aklımda bir cafe racer projesi var ehliyetimi yeni aldım fakat daha önceden
ortalama 2000 km motosiklet tecrübem var a1 ehliyet alınca malum 125 cc ve 11.5 kw sınırı oluyor bundan dolayı 125 cc lik ortalama cafe racer yapabileceğim bir motosiklet arıyorum fikir olarak commuter almayı düşünüyorum marka olarak çok bir takıntım yok km de 30 bin i geçmiyorsa sıkıntı yok diye düşünüyorum zaten motorun birçok parçası ile oynayacağım için.

Burada ise cafe racere çevirmek hakkında konuşacağım;

Bana kalırsa çamurluğu keserek uygun bir forma sokabilirim elimden bu tarz işler geliyor daha önceden tecrübem var sanayide, deposu uygun olursa değişmeyebilir fakat eğer caferacer formuna uygun değil ise modiallerin cg modellerinde olan depolardan kullanmayı düşünüyorum amacım zaten minimum maliyet ile yapmak arka kuyruğu kesip U şekline getirmem gerek bunu da tanıdığım bir demircide yaptırmayı düşünüyorum boya için de bir tanıdığım var boya işinide minimum maliyet ile tamamlayabilirim renk olarak kırmızı yada koyu metalik yeşil istiyorum jantar tel jant olursa mat siyaha boyamayı düşünüyorum lastikleri kalın arazi tipi lastiğe çevirmek istiyorum akü kapaklarına da number plate koymayı düşünüyorum ön far için sarı far filmi ve far kafesi koymayı düşünüyorum onları da çinden den getirebilirim sanırım özel firma ismi vermek serbest mi değilmi bilmediğim için internet sitesi ismi vermiyorum beni bu konuda mesajla bilgilendirebilirseniz sevinirim ban kalırsa en zor kısım sele olacak onun hakkında sizden bilgi almak istiyorum maliyeti ne olur yada nerede yaptırabilirim İstanbul içerisinde pek işin hakkıyla yapan yer bilmiyorum gösterge olarak dijital bir şeyler eklemek istiyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler pek bir bilgim yok caferacerler hakkında yapımda dikkat etmem gerekenler neler yardımcı olabilirseniz sevinirim 3. motorum olacak kullanım açısından sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum desteklerinizi bekliyorum.