Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzoz cezasına nasıl itiraz edebilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Egzoz cezasına itiraz süresi 15 gün,
    Nasıl bir süreçle ilerlemem gerekiyor
    Egzozumda susturucu vardı fakat yine de ceza yazıldı.
    Avukat bir arkadaşıma sormuştum o da itiraz etsende farketmez video'ya çekmiş zaten, parçalar orjinal olmadığı için seslede alakası yok itiraz etsende sonuç değişmez demişti.

Ben yine de sonuç olmasa da bi itirazı denemek istiyorum, çok fazla aşırı bir sesi yok çünkü egzozun susturucusu da var. Zaten ses istesek susturucu takmayız ben tipinden dolayı egzozu değiştşirmedim böyle kullandım orjinal egzozum kötü.

TSE onayı faturası vs hiçbişeyi yok 2.el almıştım motoru alırken vardı egzozu
    Nerden nasıl itiraz edebilirim
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    itiraz etsende sonuç alabileceğini pek sanmıyorum. büyük ihtimalle arkasından 4bin tl lik bir ceza daha gelecektir. erken ödeyip indirim alırsın ancak.

fazla aşırı bir sesi yok demişsinde, kime göre neye göre?

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin orjinaliğini bozduğun için bir şey çıkmaz. Borcunu öde
    CanAydın bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından da ceza geldi mi?

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Sese bakmıyorlar artık. Orjinal değilse direk bağlıyorlar. Ben şu an 650r kullanıyorum orjinal egzoz. Dün çevirmeye girdim. Ceza yazmaya çalıştı sesten ötürü. Diğer arkadaşı geldi bu orjinal yapacak bir şey yok dedi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından da ceza geldi mi?
    motosiklete pek yazmıyorlar onu teknik değişiklikten diyip yolluyor bizde egzoz muayenesi olayı olmadığı için yırtıyoruz bir nevi :D
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete pek yazmıyorlar onu teknik değişiklikten diyip yolluyor bizde egzoz muayenesi olayı olmadığı için yırtıyoruz bir nevi :D
    pandemi dönemi başlamadan hemen önce bir konu vardı. orada 2 kişiye bu cezayıda göndermişlerdi sonradan. teknik değişikliği bilmem ama yüksek sesten yazdılarsa kesin gelecektir o ceza kaçarı yok.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pandemi dönemi başlamadan hemen önce bir konu vardı. orada 2 kişiye bu cezayıda göndermişlerdi sonradan. teknik değişikliği bilmem ama yüksek sesten yazdılarsa kesin gelecektir o ceza kaçarı yok.
    bizim arkadaşa da sesten yazıldı ama gelmedi gelmeyen çok , tek tük polise bağlı geliyor o araban varsa ama geçmiş olsun :D kaçılmıyor

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Geçen sene bebekte yürürken egzozu değiştirilmiş (markayı hatırlamıyorum)bir sarı ferrari 360 trafik polisi yolda olmasına rağmen bağırtarak geçti ve ceza yazmadılar.Demek ki ceza zenginlere işlemiyor ?

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bebekte yürürken egzozu değiştirilmiş (markayı hatırlamıyorum)bir sarı ferrari 360 trafik polisi yolda olmasına rağmen bağırtarak geçti ve ceza yazmadılar.Demek ki ceza zenginlere işlemiyor ?
    5-6 yıl önce ege turu yapıyorduk 2 arkadaş. biz tın tın 70-80 giderken polis çevirdi bizi. o sırada yanımızdan epey süratli (180 civarı vardır) motorlar geçti. onları niye çevirmiyosunuz bizi çevirdiniz deyince güldü polis. nasıl çevireyim hıza bak dedi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ona yazmadı, bunu çevirmedi; bunlara takılmayın arkadaşlar. Sizin evrakınız tam, motorunuz yasalara uygun olsun, diğerlerinin canı cehenneme.

Ben bu sayede yaklaşık 20 yıldır hiç ceza yemedim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milyonluk arabaya binen adamın, bu ceza işleri ile pek alakası oldugunu sanmıyorum, muhasebecisi, şirketinin müdürleri vs. ilgileniyorlardir.

peki bişey sorcam egzoz muayeneden geçse sesi az olsa bile
    orjinal olmadığı için ceza kesiliyo mu ?

mesela benim motorda susturucu var ama muayeneden geçiyor, sesi fazla değil yine de ceza kesebiliyomu

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı knuis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mesela benim motorda susturucu var ama muayeneden geçiyor, sesi fazla değil yine de ceza kesebiliyomu
    Mevcut motosiklet muayene sisteminde egzozun kontrolü yapılmıyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Egzozunuz pist değil de yol için uygun ise ve bunu kanıtlayabiliyorsanız itiraz edin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı knuis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Trafik polisinin kıl tipine denk gelmişseniz ses çıkmasa bile görsel farklıysa cezayı kesiyor, hatta motoru bağlıyor. Bu tarz durumlarda alttan almak bir işe yaramıyor, yavuz hırsız misali üste çıkmak gerek. Az biraz cesaret ve rol yapma yeteneği varsa "Ben avukatım, kes ulan 20.000 TL kes, nasılsa itiraz edeceğim, kes bir tarafın sıkıyorsa" demek de bir yol olabilir ama ne derece etkili olur bilemem.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Cezayı ödedikten sonra orjinal egzosu takarsınız artık. Ses yapsa bile ceza yazamazlar artık.

Motora performans için egzost, açık hava filtresi ve yazılım alacağım sırf şu muhabbetten ötürü kırk kez düşündürüyor.

Ben çevreyi rahatsız etmemek için bi ton uğraşıp en sessiz susturucusunu alacağım,polis gelip kafasına göre ölçüm yapmadan ceza yazacak.

Desibelini ölç, sınırların dışındaysa yaz cezanı nedir yani.

Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sese bakmıyorlar artık. Orjinal değilse direk bağlıyorlar. Ben şu an 650r kullanıyorum orjinal egzoz. Dün çevirmeye girdim. Ceza yazmaya çalıştı sesten ötürü. Diğer arkadaşı geldi bu orjinal yapacak bir şey yok dedi.
    Nefret ediyorum şöyle polislerden prim mi alıyorlar napıyolar bilmiyorum. Kimisi çok iyi ama kimiside böyle her boka ceza yazacak yer arıyorlar

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Kanunda 32/3

"Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması"

Değişilen egzoz mevzuata uygun olacak nasıl olacaksa bilinmeyen denklemler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)