Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aynaya Bakmazsalar Canımız Yanar

Motovento
    REKLAM ALANI
    demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Hiç bir zaman çevrilmeyeceğim garanti edilseydi bile yine de alırdım ehliyeti...

Mesela:
    Dün Çağlayan kavşaktan Kağıthane'ye doğru inerken arka taraflardan bir yerden bir gürültü duydum. Aynadan baktığımda yerde bir kask ve içinde bir adam gördüm. "Ne oldu acaba" diyerek ve biraz da korkarak olay mahalline gittim. Ehliyetsiz olduğu yüzünden açık seçik okunan Yamaha marka scooter kullanıcısı bir genç arkadaşımız (18-19 yaşlarında) yavaş akan trafikle park etmiş araçlar arasında filtreleme yaparak ilerlerken o park etmiş araçlardan 34 BJ 7075 plakalı mavi Citroen'in hödük sürücüsü muhtemelen o yolların sadece kendisine tahsis edildiğini düşündüğü için aynaya bakma ihtiyacı duymadan birden kapıyı açmış ve genç önce kapıyla sonra asfaltla bütünleşmiş. Gencin kendisine ve motoruna bir şey olmadı ama arabanın kapısının durumu içler acısıydı. Bahsi geçen hödük kendinden emin bir şekilde yanındaki bir çocuğa "hemen polisi çağır" diye talimat verdi. Peki neden? Tabii ki çocuğun ehliyeti olmadığını bildiğinden. O hödük'ün suratını dağıtacak bir durumum olmadığı için çok üzüldüm tabi. Ben olay yerinden ayrıldıktan sonra polis gelmiştir ve çocuğun ehliyeti olmadığı için canına okumuşlardır diye düşünüyorum. Allah kahretsin!.. Hödük'ün birinin aynaya bakmaması benim hayatıma bile malolabiliyor.

Her neyse...
    Yani olay çevirme değil sadece. Çok basit bir durumda bile canımız olmaması gerektiği kadar yanabilir. Ehliyeti olmayanlar mutlaka bir an önce alsın arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    tuhh yaaa üzüldümm çocuk için ama oda ehliyet alsaymış keşke...böle kazalar bizimde başımıza gelebilir lütfen dikkat edelimm...

aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    geçmiş olsun arkadaşım

dün de bağdat caddesinde arabanın birinden atılan sigara izmariti ayağımı yaktı ! ben adama carlayınca da görmedim özür dilerim ws diye ağladı !!

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Kapı olayı benimde başıma geldi.. motoru abim kullanıyor. sahil yolunda sağdan sağdan ufak ufak gidiyoruz. amcamın biri açtı kapıyı küüt benim bacak ( tabi o aralar hissetmiyordum) gitti.. bayağı bir özür dilediler ama ne fayda. o yolda yolcu indirmek veya bindirmek yasak !!! helalleştik ben ağrılarımla kaldım..

o günden sonra arabaların aynalarını sürekli kontrol ediyorum. içindeki yolcu veya şöför ne yapabilir diye hesaplar yapıyorum. yani çok dikkat
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    kağıthane cd. çok iyi bilrim.. eski den kağıthanede oturuyordum... o caddede giderken dikkat etmek gerek... bir an es kaza 4 teker sürücüleri yola laaap diye çıkabilir vaya kapı örnedinde anlaşılan olaylar olur...
    ehliyet herzaman şart... ne olur ehliyetsiz ana trafiklere çıkmayalım... sürmek istersek de mahalle arasında takılalım yaww. yoksam çook canlar yanacak... hem canımıza yazık. hemde paramıza..
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

dj-roer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA-Majesty

Çok dikkatli olamalıyız...

Yıllar önce benzer bir olay benim başıma geldi;
    Ara sokakta önümdeki araba durdu,bende solundan geçmeye kalktım,kapı izin vermedi yeri boyladım
    Acılar içinde kalktım ,bide adamın saldırısına uğradım allahtan adam benden zayıf cıktı bide kask kafa yiyince polisi çağırdık ruhsat =ok ehliyet=ok bana demezlermi bu yol dar sollama yapamazsın(adamlar haklı ikinci araba geçemez oradan) polis adama şikayetcimisin dedi suratına kask kafa yediği için allahtan adamın acelesi varmış şikayetçi olmadı gitti Ben acılarımla bi kaç hafta zor motor kullandım(bide o yıllarda honda parçası çok pahallı idi)Yaniii olan bana oldu ;DİKKAT ETMEK BİZİM GÖREVİMİZ
    Kazasız sürüşler dilerim herkese...
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Green"]ÖZGÜRLÜK+HUZUR=[/COLOR][COLOR="DarkOrange"]Keşke ben diyebilsem[/COLOR]:) [COLOR="Green"]Ama motosiklet üzerindeki herkes olabilir....[/COLOR][/FONT]::biggrinn...[COLOR="Red"]5562[/COLOR]...[COLOR="DarkOrange"]dj-roer[/COLOR]::sos::

has_adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 2005
    bence de ehiyet mutlaka alınmalı ama bildiğim kadarı ile sırf ehliyetsiz diye suç tamamen senin olması mantıksız. otomobil gelecek arkadan vuracak sende ehliyet yok,suç tamamen senin.bence böyle bir şey yok.siz sadece ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yersiniz.(bir emniyet müdürü söyledi bunu) adam arkadan vurduğu için o gene suçudur. peki vuran adam da ehliyetsizse durum eşitlenmiş mi oluyor, o zaman mı adalet tecelli oluyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sonuna kadar ehliyetsiz taşıt kullanılmasına karşıyım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    g.olsun kardesim

Yaa motorcularda çok sevdiğim bir olay var...
    Çoğumuz korumalı geziyoruz.Yani çevik kuvvet polis gibi.
    Her an dayak atma ve yeme modundayız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler