Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW R1200Gs mi? yoksa CRF1000L Africa Twin mi? derken... işte yeni motosikletim :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Baylar Bayanlar, herkese merhaba.

Geçen aylarda arkadaşlarımın ve birazcık da şeytanın dürtmesiyle honda integra motosikletimi uzun zamandır aklımda olan seyehat endurosu alma düşüncesi ile sattım.

Fakat hiç hesap etmediğim ilginç gelişmeler yaşandı, motorumu koyduğum müstakil kapalı garajım maalesef elimden gitti ve dımdızlak ortada kaldım. Yaşadığım ev pek de nezih olmayan bir muhitte bulunan, mahalle arasında bir ev olduğundan hem park sıkıntısı hem çalınma durumları yüzünden önüne pahalı bir motosiklet bırakmak çok büyük sıkıntı.

Velhasıl uzun lafın kısası, 2010 model 1200gs mi alsam yoksa Africa Twin mi dşüncesiyle ile başyalayan heyecanlı arayışım çok farklı bir yöne döndü.

Motorsuz kalmanın huzursuzluğu ile radikal bir kararla, kapı önüne rahatça koyabileceğim, çalınsa kahrolmayacağım, şehir içi fıtı fıtı gezebileceğim 2. bir motosiklet arayışına girdim ve aşağıda gördüğünüz sarı kediyi aldım

Modeli Lifan EM150L, halk arasındaki adıyla Lifan emisol.

Biliyorum başlıktaki motorlarla pek alakası yok ama kendisiyle şimdilik çok mutluyuz.
    Evin önüne zincirle bağladım, ufak olduğu için bulduğum herhangi bir boşluğa park edebiliyorum
    İşin ilginç yanı ufak cc motorun şehir içi kullanımda verdiği keyfi gerçekten özlemişim.

Sevincimi sizlerle paylaşmak istedim.

Çok daha iyileri sizlerin olsun inşallah.

Kazasız belasız günler dilerim
    soulexit ve Ezio41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız kullanmak nasip olsun. Ben de aynı mantık ile ufak bir motosiklet düşünüyorum fakat elektrikli deneyeceğim sanıyorum.
    SuleymanE bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam GS mi AT mi derken hepimizi ters köşeye yatırmışsınız. Hayırlı olsun, kazasız belasız sürmenizi dilerim.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun, güzel motordur.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok sağolun arkadaşlar. Bu motor şimdiden demirbaşım oldu gibi bir şey.

Uzun km ler sonra ne olur bilemiyorum, yorum yapmak için biraz erken ama şimdilik kalitesini ve kullanımını gayet beğendim.

İlerleyen zamanlarda motorla ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerimi yazmaya devam edeceğim.

Tekerlerimize taş değmesin inşallah...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklet guzel de, bir ara bi Doblo isi vardi, o n'oldu?
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet guzel de, bir ara bi Doblo isi vardi, o n'oldu?

Aha, unutmamışın hasmet hocam doblo işini Her yıl tüv muayenesi, trafik sigortasının yüksek oluşu vs gibi ufak tefek nedenleri bahane edip şimdilik almaktan vazgeçtim.

Ama kalbimde doblo sevgisi hala yaşıyor, ileride bir gün elbet...
    hasmet bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın , rengi çok güzelmiş , Aprilia Caponord da böyle sarı turuncu karışımı bir renk tonu vardı çok beğeniyordum , küçük hacim dolayısıyla süper hafif motosikletler son yıllarda bana daha çok keyif vermeye başladı , yaş ilerlediği için olabilir yada sürekli tapagaz sürmekten doygunluk olabilir nedenini bilmiyorum , yavaş gidip coğrafyayı izlemek de güzelmiş , sürekli 120-160 gidip meğer yolda birçok güzelliği kaçırıyormuşuz bu arada Doblo nun imajı yerlerde ama teknik olarak mükemmel bir araçtır , Jeep Renegade ile aynı şase ve mekaniğe sahiptir , 2017 model otomatik viteslisini 20.000 km kullandım tavsiye ederim ama N1 sınıfı bu araçların ekonomik albenisi kalmadı.
    SuleymanE ve hasmet bunu beğendiler.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun
    SuleymanE bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tek tuk ticari versiyonlarini goruyorum burada...
    SuleymanE bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    SuleymanE bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    İyi dilekleriniz için her birinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Daha iyileri sizlerin olsun (diyeceğim ama zaten hepinizde daha iyisi var ).

İnşallah herkes hayalindeki motora kavuşur diyeyim.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın , rengi çok güzelmiş , Aprilia Caponord da böyle sarı turuncu karışımı bir renk tonu vardı çok beğeniyordum , küçük hacim dolayısıyla süper hafif motosikletler son yıllarda bana daha çok keyif vermeye başladı , yaş ilerlediği için olabilir yada sürekli tapagaz sürmekten doygunluk olabilir nedenini bilmiyorum , yavaş gidip coğrafyayı izlemek de güzelmiş , sürekli 120-160 gidip meğer yolda birçok güzelliği kaçırıyormuşuz bu arada Doblo nun imajı yerlerde ama teknik olarak mükemmel bir araçtır , Jeep Renegade ile aynı şase ve mekaniğe sahiptir , 2017 model otomatik viteslisini 20.000 km kullandım tavsiye ederim ama N1 sınıfı bu araçların ekonomik albenisi kalmadı.
    Rengi benim de aşırı hoşuma gitti demek ki tek değilmişim. :D

Düşük cc ile yavaş seyehat etmeyi çoğu kişi, özellikle gençler pek sevmez, sanırım biz yaşlanmaya başlamışız hocam.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    1250 GS artık hayal oldu diyebilirim (kendi adıma) bir kaç mühim aksesuarı ile birlikte 260 bin tl gibi oldu fiyatı
    SuleymanE bunu beğendi.

o nasil bir U dönusu ise artik.
    hayirli olsun kazasiz belasiz keyifli surusler dilerim
    ama sunu da belirteyim eninde sonunda buyuk CC motor alacaksin
    SuleymanE bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güle güle kullanın.

ben de istanbulda yaşasaydım bu hacimlerde bir motor alırdım. istanbul'dan neredeyse her gün motosiklet hırsızlığı haberi geliyor. istanbul'da yaşasaydım o kadar para bağlanan aleti gece salonuma koyamayacaksam hiç almazdım. şimdi bile yeni alacağım motorun kaskosunu bayiden çıkmadan yaptıracağım ki ben Ankara'da yaşıyorum ve burada motosiklet hırsızlığı neredeyse hiç yok.

kafa rahatlığı açısınden çok güzel seçim yapmışsınız.
    SuleymanE bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. 150 cc. küçük motor her anlamda tatmin edicidir. Tek eksiği yüksek hızlara çıkamaması, o da eksik kalsın diyelim.

80 ile sağı solu seyrederek gitmek güzel bir his.

Bu tip motorlar ergonomik yapısı ile her alanda işinizi görebilecek aletlerdir. Ayrıca yakıt tasarrufu sağlar ve cebinizi korur.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)