Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Mt-07 mi ? Honda CB 650r mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd + Mt-07 ABS
    Öncelikle hepinize sağlıklı günler diliyorum..

32 yaşımdayım. Elimden sayısız motosiklet geçti lakin hiç birine bu benim diyemedim..Bir kaç scooter dışında sahibiyim diyebildiğim en düzgün motosiklet 2014 Yamaha Ybr 125 Esd idi(ki hala o lakin satışa koydum,ilk sıfır aldığım düzgün motosikletti)..

Dediğim gibi bir çok motosiklet kullanabildim ama sahipleri değildim ve artık bıktım. Parayı o veya bu şekilde ayarladım. 2 opsiyona kadar indirgedim ve sizlerin yardımına ihtiyacım var. Sıfırlarını hiçbir yerde bulamıyorum.. Bulabilirsem eğer sizce bakım masrafları ile birlikte hangisi daha mantıklı olur, hangisi daha sürdürülebilir bir araç olur ? Yamaha ile kötü anım olmadı servis bakımından pek ama yine de ısınamadım diyebilirim. Honda ile ise hiçbir alakam olmadı daha önce..

Eminim aranızda derin bilgilere sahip kişiler vardır ki var biliyorum. Yıllardır okuruyum bu sitenin isimsiz olarak. İlk defa işim düştü açıkcası ve benim için çok önemli bir mevzu..

Kullanım amacı olarak da kah şehir içi commuter olarak kah kafamın tası attığında 700 km yol yapabilecek şekilde düşlüyorum.. Cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.. İnanın bu en büyük hayalim ve buna bir katkı sağlamanız beni çok sevindirir..

Saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Biri çift silindir tork makinesi ve apaçinin dostu, diğeriyse 4 silindir köyün ağası ve esnafın dostu. Naked oldukları için ikisi de uzun yolda yorucu olur rüzgardan dolayı. 4 silindir seviyorsanız Honda alın derim. Sese gerek yok, bana tork lazım, arada da teker vs yaparım derseniz de o zaman Mt-07 yerinde bir karar olacaktır. Mt-07'nin 2. el piyası hızlı Cb650r'a nazaran. Gerekirse ikisini de test edip o şekilde karar verin. İhtiyaçlarınızı en çok karşılayan hangisiyse ona yönelin.
    MtnXIII bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hocam yazdıklarınızdan sakin bir kullanıcı olduğunuzu çıkarttım.bu hesaba göre yüksek tork düşük ağırlık daha az tüketim tarafında mt07 size daha iyi bir seçenek olucak gibi.amaç hızlı gitmek ise cb650r daha istekli olucak 4 silindir farkı burada devreye giricek.700km 2 motor içinde bana göre yorucu olucaktır.honda da ki titreşim mevzusu dillerde daha çok yorabilir sizi.honda malezya yada tayvan üretim iken mt07 direk olarak japon üretimdir.mtv olarak bir üst dilimde yer alır mt07.piyasa 2.el olarak mt07 daha önde.
    bu 2 motor rakip değil zaten kullanıcı faktörü ve fiyat burada devreye girer.cb650r ın rakibi bile yok desek yeridir heralde.2. el olucaksa tracer700 de kovalayın derim onla daha mutlu olur daha rahat gezersiniz.
    MtnXIII bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yazdıklarınızdan sakin bir kullanıcı olduğunuzu çıkarttım.bu hesaba göre yüksek tork düşük ağırlık daha az tüketim tarafında mt07 size daha iyi bir seçenek olucak gibi.amaç hızlı gitmek ise cb650r daha istekli olucak 4 silindir farkı burada devreye giricek.700km 2 motor içinde bana göre yorucu olucaktır.honda da ki titreşim mevzusu dillerde daha çok yorabilir sizi.honda malezya yada tayvan üretim iken mt07 direk olarak japon üretimdir.mtv olarak bir üst dilimde yer alır mt07.piyasa 2.el olarak mt07 daha önde.
    bu 2 motor rakip değil zaten kullanıcı faktörü ve fiyat burada devreye girer.cb650r ın rakibi bile yok desek yeridir heralde.2. el olucaksa tracer700 de kovalayın derim onla daha mutlu olur daha rahat gezersiniz.
    Aslında değilim. Extrem sporlar ile uğraşırım. 6 senelik amerikan futbolu geçmişim var vs gibi.. ama anlıyorum sizi çok faydalı bir yorumdu teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

teşekkür ediyorum üstadım.. sanırım rahmetli Barkın abinin de buna benzer bir cevabı vardı 650f için.. Mt 07 ve 09 a kadar deneyebildim . Cb nin 250 sine bindim lakin yüksek cc hiç deneyimlemedim. Yaşadığım yer de ufak bir sahil kasabası çok rahat denk gelmiyor. dediğim gibi şu an sıfırını bile bulamıyorum hiçbir yerde.. Cevap için çok teşekkürler tekrar..
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MtnXIII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ediyorum üstadım.. sanırım rahmetli Barkın abinin de buna benzer bir cevabı vardı 650f için.. Mt 07 ve 09 a kadar deneyebildim . Cb nin 250 sine bindim lakin yüksek cc hiç deneyimlemedim. Yaşadığım yer de ufak bir sahil kasabası çok rahat denk gelmiyor. dediğim gibi şu an sıfırını bile bulamıyorum hiçbir yerde.. Cevap için çok teşekkürler tekrar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Aslında değilim. Extrem sporlar ile uğraşırım. 6 senelik amerikan futbolu geçmişim var vs gibi.. ama anlıyorum sizi çok faydalı bir yorumdu teşekkür ederim..
    ben 1 silindir cb250r isteyip piyasasi saglam diye 2 silindir daha guclu mt25 aldim

4 silindir cb650r isteseydim piyasasi saglam diye 2 silindir daha gucsuz mt07 alirdim

yamaha daha guclu dusuk cc modelinde de daha gucsuz orta cc modelinde de tercih ediliyor cunku bu ulkede bu iki modelde de piyasasi var

cb...r serisi cok hosuma gidiyor ama ulkenin piyasasini dikkate almak lazim
    MtnXIII bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 silindir cb250r isteyip piyasasi saglam diye 2 silindir daha guclu mt25 aldim

4 silindir cb650r isteseydim piyasasi saglam diye 2 silindir daha gucsuz mt07 alirdim

yamaha daha guclu dusuk cc modelinde de daha gucsuz orta cc modelinde de tercih ediliyor cunku bu ulkede bu iki modelde de piyasasi var

cb...r serisi cok hosuma gidiyor ama ulkenin piyasasini dikkate almak lazim
    Not edildi üstadım.. teşekkür ederim, dikkate alacağım..[COLOR="Silver"]

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Herkes kafasına gore o hizli bu hizli demis ancak iki motorun da top speed neredeyse aynı,Yeni kasa mt 07 den yola cikarsak iki motorda goruntu olarak cok guzel,4 silindirli oldugu icin CB MT den biraz daha az yorar,daha rahat yol alirsini.4 silindir olmasina rağmen yakıt tuketimi olarak aralarında aşırı bir fark da yok.Ayrica hepimiz kabul etmeliyizki 4 silindirin sesi ve tadı bir ayridir
    MtnXIII ve cıbılduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes kafasına gore o hizli bu hizli demis ancak iki motorun da top speed neredeyse aynı,Yeni kasa mt 07 den yola cikarsak iki motorda goruntu olarak cok guzel,4 silindirli oldugu icin CB MT den biraz daha az yorar,daha rahat yol alirsini.4 silindir olmasina rağmen yakıt tuketimi olarak aralarında aşırı bir fark da yok.Ayrica hepimiz kabul etmeliyizki 4 silindirin sesi ve tadı bir ayridir
    Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler..

Sanırım mt-07 abs kullanıcısısınız dostum.. "Ön amortisör ve abs hiç uyumlu değil, amortisör o kadar yumuşak ki virajlarda lan yatacak mıyım hissi oluyor ?" deniliyordu en son.. Bu sıkıntılar doğru mudur ? virajlarda hissiyatı nasıldır ve abs eğer 2020 model ise kullandığınız iyi midir ?

Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı MtnXIII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler..

Sanırım mt-07 abs kullanıcısısınız dostum.. "Ön amortisör ve abs hiç uyumlu değil, amortisör o kadar yumuşak ki virajlarda lan yatacak mıyım hissi oluyor ?" deniliyordu en son.. Bu sıkıntılar doğru mudur ? virajlarda hissiyatı nasıldır ve abs eğer 2020 model ise kullandığınız iyi midir ?
    Evet o yuzden yeni cumlemin başında" yeni kasadan yola cikarsak"demistim.Şöyleki ben 2017 kasasını kullaniyorum virajada giriyorum pegleri de degdiriyorum rahatça,ancak ön amortisor malesef guven vermiyor.Ayrica hafif bir cukura girdiginzde veya kaldirimdan indiginizde hemen abs sesi geliyor motordan,(frene falan basma yok).Yabancı forumlarda baya arastirdim kronik sorun demiyelim de muhendislik hatası var gibi,evet komik ama gercekCözumu de şöyle ya amortisoru kesip kisalticaksiniz ve yagini degistiriceksiniz,ki turkiye de yapabilecek usta varmidir yada guvenilirmi bilmiyorum.Ya da 10 k harcayip komple yeni amortisor takicaksiniz.Yeni kasasinda ama bu olayi cozmusler cicek gibi olmus

Motosikleti
    Evet o yuzden yeni cumlemin başında" yeni kasadan yola cikarsak"demistim.Şöyleki ben 2017 kasasını kullaniyorum virajada giriyorum pegleri de degdiriyorum rahatça,ancak ön amortisor malesef guven vermiyor.Ayrica hafif bir cukura girdiginzde veya kaldirimdan indiginizde hemen abs sesi geliyor motordan,(frene falan basma yok).Yabancı forumlarda baya arastirdim kronik sorun demiyelim de muhendislik hatası var gibi,evet komik ama gercekCözumu de şöyle ya amortisoru kesip kisalticaksiniz ve yagini degistiriceksiniz,ki turkiye de yapabilecek usta varmidir yada guvenilirmi bilmiyorum.Ya da 10 k harcayip komple yeni amortisor takicaksiniz.Yeni kasasinda ama bu olayi cozmusler cicek gibi olmus
    Çözüldüğünü duymak sevindirdi.. Cümlenin başları epey üzücüyüdü.. Çok sağolun cevap için, zahmet verdim..

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Bana öyle geldi ki size üç silindir lazım. Triumph Street serisine baktınız mı?
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    çok fiyat farkı yokmu arada cb650f değil r dediniz değil mi
    MtnXIII bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fiyat farkı yokmu arada cb650f değil r dediniz değil mi
    r dostum evet..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satış sonrası meselesinde güvenebileceğimi düşündüğüm ve en az birini deneyimlediğim 2 opsiyona indirgemiştim scalamı üstadım.. Triumph ne kullandım ne de araştırdım şu güne dek. Sıfır bilgim bu konuda :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    biri 4 silindir 12.000 devirde 94 beygir

biri 2 silindir 9.000 devirde 74 beygir

ama yine de "herkes kafasina gore o hizli bu hizli demis" oyle mi?

Motosikleti
    MT-07 ABS
    biri 4 silindir 12.000 devirde 94 beygir

biri 2 silindir 9.000 devirde 74 beygir

ama yine de "herkes kafasina gore o hizli bu hizli demis" oyle mi?
    Top speed dostum top speed iki motoru da kullandim o yuzden tecrube ile konusuyorum kulaktan duyma bilgiye veya istatistige gore degil.He çok zor da degil youtube uzerinden bakabilirsin hızlarına

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş oraya gelirse ama Mt09 veya tiger xcx derim ben şahsen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Top speed dostum top speed iki motoru da kullandim o yuzden tecrube ile konusuyorum kulaktan duyma bilgiye veya istatistige gore degil.He çok zor da degil youtube uzerinden bakabilirsin hızlarına

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

İş oraya gelirse ama Mt09 veya tiger xcx derim ben şahsen
    motor konusunda uzman degilim surucu bile degilim ama top speed motorun yasi bakim durumu surucunun kilosu yolun egimi ruzgar cart curt binbir etken sonucu olusmaz mi

veya soyle sorayim: 4 silindir 12.000 devirde 94 beygir bir naked honda motor 2 silindir 9.000 devirde 74 beygir bir naked yamaha motordan daha yavassa ben yanlis gezegende miyim

Motosikleti
    MT-07 ABS
    motor konusunda uzman degilim surucu bile degilim ama top speed motorun yasi bakim durumu surucunun kilosu yolun egimi ruzgar cart curt binbir etken sonucu olusmaz mi

veya soyle sorayim: 4 silindir 12.000 devirde 94 beygir bir naked honda motor 2 silindir 9.000 devirde 74 beygir bir naked yamaha motordan daha yavassa ben yanlis gezegende miyim
    Hocam bakın anlatamiyorum galiba,şuan standart bir durumdan bahsediyoruz,ruzgar dı bakimdi kiloydu bunlar size fazladan 10 beygir katmaz veya azaltmaz.Siz silindire bakarak sadece yorum yapiyorsunuz ancak surucu olmadiginiz veya bilginiz kisitli oldugu icin bunu soyluyorsunuz.En temizi soyle soyliyeyim siz ona gore artik kafa yorun,Çift silindir panigale 899,299 yapiyor,ama 4 silindir cbr 1000 rr da 299 yapiyor

Motosikleti
    Hocam bakın anlatamiyorum galiba,şuan standart bir durumdan bahsediyoruz,ruzgar dı bakimdi kiloydu bunlar size fazladan 10 beygir katmaz veya azaltmaz.Siz silindire bakarak sadece yorum yapiyorsunuz ancak surucu olmadiginiz veya bilginiz kisitli oldugu icin bunu soyluyorsunuz.En temizi soyle soyliyeyim siz ona gore artik kafa yorun,Çift silindir panigale 899,299 yapiyor,ama 4 silindir cbr 1000 rr da 299 yapiyor
    Sayılanlardan sanıyorum rodaj eksik ve kilodan vs daha etkili bir süreç diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben "4 silindir naked honda" neden "2 silindir naked yamahadan" daha hizli degil demedim

"94 beygir naked honda" neden "74 beygir naked yamahadan" daha yavas dedim bunun cevabini ver dunyami aydinlat kardesim

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben "4 silindir naked honda" neden "2 silindir naked yamahadan" daha hizli degil demedim

"94 beygir naked honda" neden "74 beygir naked yamahadan" daha yavas dedim bunun cevabini ver dunyami aydinlat kardesim
    araştırmadım motoru ama muhtemelen devir kesici erken devreye giriyordur yani motorun daha gücü vardır muhtemelen gidicek
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler