Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial RX1 Evo mu Benelli 125S mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba.
    Ehliyet almak için başvurumu yaptım. sınava gireceğim. Bu iki motosikletten biri ile başlamak istiyorum. Daha fazla zamlanmadan önümüzdeki günlerde almak düşüncesindeyim. Hız yapmak meraklısı değilim. 90 benim için yeterli.

Araştırdığım kadarı ile:
    Mondial RX1 Evo: Koruma demirleri, çantaları ile geliyor. Freni başarılı (yorumların çoğu böyle). Ancak biraz ağır. 168 kg civarı.
    Benelli 125S: Koruma demiri veya çantaları dahil değil, su soğutmalı. Frenleri hakkında fikrim yok. 137 kg. civarı.

Ancak bu iki ürün hakkında daha net bilgim yok. Servisleri, parça bulunabilirliği gibi. Tecrübe sahibi olmadığım için dikkat etmediğim başka neler olabilir bilmiyorum. RKS Winner 200 e baktım. Ancak kontak sorunu, zincir sürtmesi ve kimi yerlerinde paslanma gibi sebeplerle vazgeçtim.

Özetle: düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    mondial alma da ne alırsan al diyorum.
    srdrrr bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ikisi hakkında benimde bilgim yok ama sadece o iki seçenek varsa karşımda
    araştırmadığım halimle benelliyi seçerim. niye bilmiyorum ama öyle.

ama araştırsam gene benelliyi seçerdim sanırım
    belkide seçmezdim bilemedim.

ama ağırlık benelliden yana
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    rks winner 200 ve mondial rx1 kullandım

rks winner yakınından bile geçme 1 ayda şasi kopuyor kırık ve çatlaklar oluşuyor kaynak işçiliği midir kullanılan malzeme midir bilinmez sikayet var sitesinde tonlarca winner 200 konusu var

mondial rx1 ise o arka ve yan çantaları yüklediğin bir de artçı aldığın zaman çekiş diye birşey kalmıyor.

benelli hakkında bilgim yok ama 2. el de olsa adam gibi bir japon alıp binmeni tavsiye ederim.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    Mondial 10 beygir, benelli 12 beygir. O iki beygir o kadar önemli ki, anlat anlat bitmez.
    srdrrr bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    celikat , forumdaki görevin her konuya girip mondial i kötülemek herhalde?

srdr benelli daha iyi bir motor. onu tercih etmeni tavsiye ederim. ancak yedek parcası pahalıdır, bilgin olsun.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celikat , forumdaki görevin her konuya girip mondial i kötülemek herhalde?

srdr benelli daha iyi bir motor. onu tercih etmeni tavsiye ederim. ancak yedek parcası pahalıdır, bilgin olsun.
    Mondial in üç ayda dökülmeyen motorunu gören var mı?
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Mondialın en azından bu modeli ile şikayetler civataları. Kendiliğinden gevşediğini söyleyenler çok fazla. Bir de yaklaşık 168 kg olmasından şikayetçiler. Evet, ilk motorum olacak, hız yapmayı da sevmiyorum. Ama yakın yer de olsa (İzmir-Manisa) gittiğim zaman "keşke" demek istemiyorum.
    Benelli ise daha hafif muhtemelen biraz daha rahat hızlanacaktır.
    Benim bunlardan birini alıp da "Memnun kalmadım, 5-6 ay sonra satıp değiştireyim." deme imkanım yok. 16-17 bin lira ile mantıklı olanı tercih yapmak istiyorum.
    Mesela Benellinin aydınlatması, frenleri nasıldır? Ya da su soğutmalı olması avantaj mıdır? Bunları bilmeyen biri olarak merak ediyorum.

Ek olarak: Motosikleti bu günlerde yani ehliyettn önce mantıklı mı sizce? (Trafiğe çıkmayacağım, ehliyeti alıncaya kadar sitenin etrafında öğrenmeye başlamak istiyorum.)

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialın en azından bu modeli ile şikayetler civataları. Kendiliğinden gevşediğini söyleyenler çok fazla. Bir de yaklaşık 168 kg olmasından şikayetçiler. Evet, ilk motorum olacak, hız yapmayı da sevmiyorum. Ama yakın yer de olsa (İzmir-Manisa) gittiğim zaman "keşke" demek istemiyorum.
    Benelli ise daha hafif muhtemelen biraz daha rahat hızlanacaktır.
    Benim bunlardan birini alıp da "Memnun kalmadım, 5-6 ay sonra satıp değiştireyim." deme imkanım yok. 16-17 bin lira ile mantıklı olanı tercih yapmak istiyorum.
    Mesela Benellinin aydınlatması, frenleri nasıldır? Ya da su soğutmalı olması avantaj mıdır? Bunları bilmeyen biri olarak merak ediyorum.

Ek olarak: Motosikleti bu günlerde yani ehliyettn önce mantıklı mı sizce? (Trafiğe çıkmayacağım, ehliyeti alıncaya kadar sitenin etrafında öğrenmeye başlamak istiyorum.)
    çin menşeili motor aldığında elin biraz anahtar tutmak zorunda. malzeme kalitesinden kaçtıkları gibi işçilikten de kaçıyorlar. cıvata gevşemesi hepsinde var gibi düşüneceksin, buna göre önlemler alacaksın (locktite vb.) ufak bir avadanlık takımı motorunda taşımak gerekli.

şimdiye kadar kullandığım motorların hiçbirinin aydınlatması bana güzel gelmedi, hepsiyle oynadım hatta birtanesine araçtan çıkma bi-xenon taktım çok şahane olmuştu. şimdiki motoruma mercekli led taktım gayet memnunum. yani aydınlatma da çok sıkıntı değil.

yüksek cc motorlarda 2-3 beygir anlaşılacak bir fark yaratmaz ama 125cc bir motorda hissedilir bu fark.

hiç kullanmamış olan, sadece çinli tü kaka diyenlerin tavsiyeleri yerine kullanıcılarını bulup onlardan bilgi almaya çalış. Bu forumda çoğu kişi çin menşeili bir motorla başlamıştır.

vereceğin para az bir meblağ değil. dolara bağlı yükselmeyede devam ediyor. durumun müsaitse al motoru ama ehliyetsiz üzerine çıkıp sokağa girme. ufacık bir kaza bile olsa çok başın ağrır.
    srdrrr bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    125s çok hoşuma gitti dolu dolu bir motor, eski 125liğini kullanmıştım bana güzel gelmişti. 125s'i yakından görmesem de çekişi gidişi güzel.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durumun müsaitse al motoru ama ehliyetsiz üzerine çıkıp sokağa girme. ufacık bir kaza bile olsa çok başın ağrır.
    Ehliyetsiz asla sokağa ya da caddeye çıkmam. Kimse görmez, cadde ya da sokaklar boş, demem. Düşüncem şöyle: Motoru alırım, ehliyet alıncaya kadar sitenin etrafında kullanmaya başlarım. Hem sınava hazırlık olur hem motora alışırım hem de fiyatlar daha fazla yükselmeden motoru satın almış olurum. Çünkü 1000-1500 TL bile artsa üzülürüm. Çünkü o fark ile ekipman kalitesini daha yüksek tutarım.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Mondial'i hiç bilmiyorum. Benelli sahibi olduğum için rahatça söyleyebilirim. Benelli bence en kaliteli çin üretim motosikletlerden biri. Tam bir fiyat performans motosikleti. Servisleri ise biraz sıkıntılı şöyle ki bazı servisleri çok iyi bazı servisleri çok kötü tamamen şansa kalmış. Bulunduğun bölgedeki Benelli servisleri ile ilgili yorumları oku ona göre karar ver derim.
    srdrrr bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial in üç ayda dökülmeyen motorunu gören var mı?

sacmalıyorsun.

2 yıla yakın vulture kullandım , 1 kere vidasını sıkmadım 1 kere sıkıntı yaşamadım.
    srdrrr bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Bir yıldan fazla Rx1 kullandım. Düz yolda tek veya artçı ile de sıkıntı yaşamazsın. Yalnız rampa da tek iken kötü artçı ile daha kötü tırmanırsın. Gevşek vida olmadı. En iyi tarafı frenler cidden çok iyi tutuyor. Malzeme kalitesi ve işçilik bence iyiydi. Bir sıkıntı yaşamadım. Sesi güzeldi ama bağırdığı kadar gitmiyordu. Çantalar çok kullanışlıydı. İki defa sıkıntı yaşadım ve bunları servis halletti...
    srdrrr bunu beğendi.

Sahilde benelli 125s ile ışıklarda kalkış yaptık benim rks pesaroyu geçemedi üstüne fark açtım 100 e gelince bıraktım gecti beni öyle hız istiyorsan daha baska modellere yönelebilirsin
    srdrrr bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Ehliyet almak için başvurumu yaptım. sınava gireceğim. Bu iki motosikletten biri ile başlamak istiyorum. Daha fazla zamlanmadan önümüzdeki günlerde almak düşüncesindeyim. Hız yapmak meraklısı değilim. 90 benim için yeterli.

Araştırdığım kadarı ile:
    Mondial RX1 Evo: Koruma demirleri, çantaları ile geliyor. Freni başarılı (yorumların çoğu böyle). Ancak biraz ağır. 168 kg civarı.
    Benelli 125S: Koruma demiri veya çantaları dahil değil, su soğutmalı. Frenleri hakkında fikrim yok. 137 kg. civarı.

Ancak bu iki ürün hakkında daha net bilgim yok. Servisleri, parça bulunabilirliği gibi. Tecrübe sahibi olmadığım için dikkat etmediğim başka neler olabilir bilmiyorum. RKS Winner 200 e baktım. Ancak kontak sorunu, zincir sürtmesi ve kimi yerlerinde paslanma gibi sebeplerle vazgeçtim.

Özetle: düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?
    Kardeşim hoşuna gittiyse hiç düşünme RX-1 al derim.

Yada bir tavsiyem daha var yeni kasa TVS Apache 160 bu motorlar daha TR'ye yeni gelmiş İsotlar grup yedek parçasını getirir yada getirmez orasını bilemem ama sağlamdır TVS markası,Bajaj gibi zırp pırt sorun çıkarmaz.Malum sitede 2 tane 0 motor var bi bak istersen

https://www.sahibinden.com/motosikle...diger-modeller

Özellikleri
    Çift kanal Abs
    Tek silindir 4 valf 15.6 beyir güç
    5 vites
    12 litre depo hacmi
    Yağ soğutmalı
    Ön teleskopik amotisör
    Arka monoshock amortisör
    100 kilometrede 2.3 yakıt
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Alıntı Rx101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız rampa da tek iken kötü artçı ile daha kötü tırmanırsın.
    Günaydın.
    Bu durum can sıkıcı olabilir benim için. İzmir-Manisa arası Bornova istikametinden yaklaşık 30 km. Uzak değil. Aksine yollar geniş ve asfalt. Ancak her iki yönlü olarak rampa ve virajlar fazla. Biliyorum 125 CC den tork konusunda çok büyük beklenti içine girmemek lazım. Ama aynı sınıf içinde tercihimi iyi yapmak isterim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)