Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

izmir gezi rotası oluşturma hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bakmışım. Smyrna Antik kenti'ni görmeyi düşünüyorum. Motosikleti park yeri var mı acaba?
    Hocam 13 yildir istanbuldayim, bayrakli civari da cok degismis, bilemedim Bir bilene sormak daha iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Bayraklı Tepekule mahallesindeki Smyrna antik yerleşim alanını gezdim. Gezmeye değer bir yermiş. Park sorunu yok. Yerleşkenin içine girip motorumu gölge bir yere park ettim.

Daha sonra Smyrna Agorasını gezdim. Tek ziyaretçi bendim. Görevli "abi motoru kapının önüne bırak. Ben göz kulak olurum" dedi. Aslında Antik alanın benden başka bir ziyaretçisi daha varmış. Bir köpek. Karşılaşınca ilk anda ikimizde korktuk. "Burası ikimize dar" manasına havlamaya başlayınca kendisine antik alanın dışına kadar yolu göstermem gerekti. Agora yada çarşı kısmen yerin altında. Adamların medeniyetleri yıkıldıktan binlerce yıl sonra sular hala akıyor. Bizim yeni yaptığımız binalarda sular akmıyor. Burayı gezmesi gereken birileri daha var sanırım

atillatopal9 ve gurcanozturk bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    İnşallah sorunsuz bir şekilde geçer yolculuğunuz.
    Benim motor geçenlerde arıza yaptı ve Perge,Side,Aspendos,Tazı Kanyonu buralara gidemedim Antalya'da motoru tamir ettirip istemeye istemeye Burdur'a geri döndüm

Gezebildiğim yerler
    Letoon
    Xanthos
    Patara
    Kalkan
    Kaş
    Kemer

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    Doğma büyüme İzmir/Selçuk'lu olduğum için Cumartesi günü için birkaç bir şey söylemek istedim:
    1) St. Jean kilisesi zaten Ayasuluk Tepesi'nde bulunuyor. İkisini bir arada geziceksiniz. O yüzden aslında 7'ye düşüyor liste.
    2) Listedeki yerler aralarındaki mesafe çok kısa ama her yeri sindire sindire gezeceksiniz zaman yetmeyebilir. Ayrıca zaman yetse bile çoğu açık havada olduğu için çok sıcak gelecektir.
    3) Herkesin kendi zevki tabi ama ben olsam Maket Köy'e gitmezdim Beni çok açmadı açıkcası.
    4) Maket köy yerine bence Selçuk Müzesi'ni gezebilirsiniz eğer tarihi eserlere meraklıysanız. Müze şehir içinde, Ayasuluk Tepesine (St. Jean Kilisesi) yakın, yürüyerek bile 5dk sürer oradan.
    5) Sıralama bence daha iyi ayarlanabilir. Çünkü bu şekilde git-gel yapmanız gerekecek. Mesela maket köy, Pamucak yolu üzerinde. Eğer orayı gezecekseniz arka arkaya olsunlar. Ayrıca, Yedi Uyuyanlar mağarası, Meryemana yolunun inişinde. Yedi Uyuyanlar mağarasından hemen sonra da Efes Antik Kenti geliyor. Bu üç yeri arka arkaya gezebilirsiniz. Ayrıca Yedi Uyuyanlar Mağarasının orada güzel gözleme yapan yer var. Akşam yorgunluğuyla güzel gider
    6) Bir de şehir merkezine yakın bir yerde Artemis Tapınağı var ama çok az eser kalmış. Eğer Pamucak'a giderseniz yol üzerinde, giderken sağda 100 metre içeride ve ücretsiz. Hızlıca uğrayabilirsiniz, gitmedim dememek için
    7) Eğer güzel koylar görmek isterseniz Pamucak kavşağından sağa dönüp Özdere tarafına gidebilirsiniz. Asfaltı iyi olmasa da virajlı yollar var ve çam ağaçlarının olduğu güzel koylar var.

Selçuk ve çevresi hakkında başka sorularınız olursa sorabilirsiniz.
    atillatopal9 ve gurcanozturk bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Bayraklı Tepekule mahallesindeki Smyrna antik yerleşim alanını gezdim. Gezmeye değer bir yermiş. Park sorunu yok. Yerleşkenin içine girip motorumu gölge bir yere park ettim.

Daha sonra Smyrna Agorasını gezdim. Tek ziyaretçi bendim. Görevli "abi motoru kapının önüne bırak. Ben göz kulak olurum" dedi. Aslında Antik alanın benden başka bir ziyaretçisi daha varmış. Bir köpek. Karşılaşınca ilk anda ikimizde korktuk. "Burası ikimize dar" manasına havlamaya başlayınca kendisine antik alanın dışına kadar yolu göstermem gerekti. Agora yada çarşı kısmen yerin altında. Adamların medeniyetleri yıkıldıktan binlerce yıl sonra sular hala akıyor. Bizim yeni yaptığımız binalarda sular akmıyor. Burayı gezmesi gereken birileri daha var sanırım
    https://i.ibb.co/hKfYVNR/h-y-k.png
    https://i.ibb.co/m5jky9F/agora.png
    https://i.ibb.co/bsN4YC5/P-20200629-143648-BF.jpg
    vayy süpersiniz önden gidip yol göstermeniz çok güzel oldu benim için, çok teşekkürler inanin en çok boş olmasına sevindim, pandemi sürecinde insanlar meydanlara giderken örenyerlerini unuttular buda bize yaradı, elinize sağlık

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah sorunsuz bir şekilde geçer yolculuğunuz.
    Benim motor geçenlerde arıza yaptı ve Perge,Side,Aspendos,Tazı Kanyonu buralara gidemedim Antalya'da motoru tamir ettirip istemeye istemeye Burdur'a geri döndüm

Gezebildiğim yerler
    Letoon
    Xanthos
    Patara
    Kalkan
    Kaş
    Kemer
    Çok geçmiş olsun :( en çok korktuğum şey motor bozulması... ama bir şey diyeyim mi, geçen sene söylediğin yerlere bende gittim hemde hepsine, motosikletim değil de benim motor acayip bozuldu dört gün wc den çıkamadım o sebeple muğla çevresini gezemedim :D
    buradan bakabilirsin fotoğraflara :D
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/200211-istanbul-cikisli-salda-kalkan-kas-oludeniz-gezisi-fotograflar-guncellendi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Alıntı nihiltzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğma büyüme İzmir/Selçuk'lu olduğum için Cumartesi günü için birkaç bir şey söylemek istedim:
    1) St. Jean kilisesi zaten Ayasuluk Tepesi'nde bulunuyor. İkisini bir arada geziceksiniz. O yüzden aslında 7'ye düşüyor liste.
    2) Listedeki yerler aralarındaki mesafe çok kısa ama her yeri sindire sindire gezeceksiniz zaman yetmeyebilir. Ayrıca zaman yetse bile çoğu açık havada olduğu için çok sıcak gelecektir.
    3) Herkesin kendi zevki tabi ama ben olsam Maket Köy'e gitmezdim Beni çok açmadı açıkcası.
    4) Maket köy yerine bence Selçuk Müzesi'ni gezebilirsiniz eğer tarihi eserlere meraklıysanız. Müze şehir içinde, Ayasuluk Tepesine (St. Jean Kilisesi) yakın, yürüyerek bile 5dk sürer oradan.
    5) Sıralama bence daha iyi ayarlanabilir. Çünkü bu şekilde git-gel yapmanız gerekecek. Mesela maket köy, Pamucak yolu üzerinde. Eğer orayı gezecekseniz arka arkaya olsunlar. Ayrıca, Yedi Uyuyanlar mağarası, Meryemana yolunun inişinde. Yedi Uyuyanlar mağarasından hemen sonra da Efes Antik Kenti geliyor. Bu üç yeri arka arkaya gezebilirsiniz. Ayrıca Yedi Uyuyanlar Mağarasının orada güzel gözleme yapan yer var. Akşam yorgunluğuyla güzel gider
    6) Bir de şehir merkezine yakın bir yerde Artemis Tapınağı var ama çok az eser kalmış. Eğer Pamucak'a giderseniz yol üzerinde, giderken sağda 100 metre içeride ve ücretsiz. Hızlıca uğrayabilirsiniz, gitmedim dememek için
    7) Eğer güzel koylar görmek isterseniz Pamucak kavşağından sağa dönüp Özdere tarafına gidebilirsiniz. Asfaltı iyi olmasa da virajlı yollar var ve çam ağaçlarının olduğu güzel koylar var.

Selçuk ve çevresi hakkında başka sorularınız olursa sorabilirsiniz.
    hocam sen süpersin, ağzına eline koluna sağlık. inanir misin maket köy benimde içimde yoktu, hatun istedi diye öyle eklemiştim ama tavsiyen üzerine zevkle çıkardım :D
    aslında sıralama henüz oluşturulmadı ancak tavsiyeni dikkate alarak sıralama yapıyorum ben bu akşam navigasyondan kordinantlara göre hazırlayacaktım, çok çok teşekkürler valla bu kadar ilgi için çok mutlu oldum

Dün Erythrai Antik Kenti'ne de gidecektim. Fakat, Antik bir tiyatro dışında fazla bir şey göremeyeceğim bilgisini alınca gitmedim.

Metropolis Antik Kenti- Torbalı

Kentin girişinde arılar tarafından karşılandım.
    "Biz antik çağda da insanları sokardık. İşte tam bu şekil" diyerekten kolumu soktular.
    Yanmayı hafifletmek için girişteki büfeden buz aldım. Bayır falan demeyin. Tamamını gezin. Öğle sıcağında biraz zorlandım. Ama tamamını gezdim.
    Gezmeye değer. Tavsiye ederim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehrimin hiç gitmediğim yerleri.

valla listenizi listeme aldım hocam

Denizköy-Dikili

Kalem Adası-Dikili

Hayıtlı Koyu-Dikili

Arka Planda Midilli Adası
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)