Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır Pulsar 200 mü RTR200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Yine başınızı ağrıtmaya geldim,
    Hangi motora baktıysam hepsinde bi içime sinmemezlik, hepsinde bi dalga dümen kokusu geldi. Hazır krediler de iyi durumdayken 20 küsüre sıfır almaya karar verdim.

Şimdi soru; hangisi öğrenci adamı üzmez ve fiyatını daha çok hak ediyor? Motordan hız olarak beklentim sabit 100le gidebilmek ve 100le giderken önümdeki araçları rahat sollayabilmek. Onun dışında hacmine göre az yaksın başıma dert açmasın yeter. Hangisi bana uyar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    birinin malum sitede 17 tane diğerinin 320 tane ilanı var,
    sadece bu bilgiden yola çıkarak,
    -ns 200ün satarken daha kolay satılacağı/alınacağı,
    -ns 200ün daha fazla yan sanayi opsiyonu,
    -ns 200ün daha gelişmiş servis ağı,
    -ns 200ün daha geniş kullanıcı kitlesi,
    vsvs gibi bilgiler çıkarılabiliyor.
    rtr200ü ne duydum ne gördüm ama 13-14 bin tl falan değilse kesinlikle ns 200 yerine tercih edilmez.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    rtr 200 guc bakimindan daha kotu. su sogutmali degil.
    ama malzeme bakimindan daha iyi.

pulsar su soğutma daha fazla guc guclu ikinci el fakat parca kalitesizligi ve HALEN DEVAM EDEN KRONİK PROBLEMLER

2020lerde ekran problemi yok diyen yalan soyler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el ns 200 deyip kafaları biraz daha karıştırıyorum

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Her türlü ns200. Piyasası çok sağlam. Yedek parça ağı çok rahat. Neredeyse her yerde ustası var. İkiside sağlam motorlar ama bana göre ns200 daha yakışıklı. Çok baktım rtr180 ile rtr150. Deli paralar istiyorlardı geçen sene ekimde. Motor 50 bini devirmiş tip desen meymenet yok adam utanmadan 7 bin 8 bin liralar yazıyordu. Tvs çok abartılıyor bence. Türkiye'de -250 cc de F/P makinası ns200 dür. Zaten grenajlı bir şey istemdiğiniz için başka seçenek yok. Temizini kovalayın elbet bulursunuz. Ayrıca ns200ün bloğuda çok sağlam. Çok insan var 100bin deviren.

Edit: Sıfır demişsiniz. Sıfır da ns200 alınır tabii ki. Ama o paralar fazla gelebilir tabii ki. 10.000 km altı temiz ns200 bulursanız daha iyi olur bence. Kalan parayla motora ufak eklemeler falan yaparsınız. Ben olsam sıfır almazdım yani.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürekli karşılaştırılsa da cc hariç pek ortak noktaları yok.

NS200 kullancısıyım ama rtr i görmesem de araştırdım. şahsi yorumum aşağıdaki gibidir. + / - olarak koydm

ns200

24 beygir +
    su sogutmalı +
    aksesuarı bol +
    yedek parcası ucuz +
    motor kalitesi gayet iyi +
    dış malzeme kalitesi ehh ile orta arasında -
    ikinci el hızlı +
    Kronik ekran sorunu var, resetliyor - (bana göre eksi değil 5 saniye bekletiyor sadece, bi zararı yok)

rtr 200

20 beyir -
    hava sogutmalı -
    aksesuar zor iş -
    yedek parça fiyatını bilmiyorum ?
    malzeme kalitesi ns200 ün oldukca üstünde +
    Motor ve parçaları kaliteli +
    kaydırmalı debriaj +
    ikinci el zor -
    Kronik sorun var mı bilmiyorum ?

Sıfır alacaksan 4 ay önce 16 bin tl idi ns200, su an efsane zam geldi.
    20-21 bin tl'ye ikinci el temiz japon bulursun.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene TVS Apache RTR 200 ve Benelli BN251 arasında kalmıştım. RTR200 ün deneme sürüşü yoktu. BN251 deneme sürüşüne gittim. Bayide ikinci el Burgman 200 vardı satışta o da deneme sürüşüne açıktı. Sonuçta Burgman 200 sahibi oldum. Ve çok sevdim. RTR 200'ü kullanmadım. Ama hala merak ediyorum. NS200'ün deneme sürüşü her zaman var. Ama hiç düşünmedim.
    İnşallah seveceğin bir motor alırsın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    pulsarcılar bana saldıracak şimdi ama pulsar çok sorunlu bir motosiklet..
    2 aydır pulsar gruplarında geziyorum,antun kuntin yerleri bozuluyor,20-30 binde motor indirenler var..
    tabii ki sürücünün kullanımına baglıdır ama bence parçaları çok kaliteli bir motor değil..

Seçenek dışı olacak ama peşinde cfmoto 250nk alınabilir belki, bayilere sormak lazım. İkisinden de iyidir ve istediğin ihtiyacı karşılar. Yok illa ikisi olacaksa rtr200 bence. Sorunsuzluk daha önemli sizin durumunuzda.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarcılar bana saldıracak şimdi ama pulsar çok sorunlu bir motosiklet..
    2 aydır pulsar gruplarında geziyorum,antun kuntin yerleri bozuluyor,20-30 binde motor indirenler var..
    tabii ki sürücünün kullanımına baglıdır ama bence parçaları çok kaliteli bir motor değil..
    parcalqr kalitesinden cok montaj hatası ve uretim hatasi cok. benimde 25 binde egz zincir bitti cepdeki bozukluk gibi ses yapiyor.

performans ve ikinci elde hemen satılsın her yerde parçası servisi olsun diyorsanız bajaj, daha sağlam daha sorunsuz olsun derseniz tvs apache , ama cf moto 250 nk hemen hemen aynı paralara ikisinden de çok üstün bir motosiklet bence

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu seçeneklerine malum siteden bakarken dinlemen için uygun bir müzik önererek başlamak istiyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    20 bin TL'ye ilk tercih 250 NK olmalı. Diğerleri arasında performans haricinde RTR 200 daha iyi motor. Pulsar ikinci el, servis, vs. açısından daha avantajlı durumda.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Şeytan diyor git şu motorun silindir pistonu değiş ölene kadar bin. Ben şimdi motor almasam elimdeki 15 ile bişey almadan 1 sene daha para biriktirip 30a tamamlasam seneye pulsar 30 R25 45 olur böyle piyasanın ben...

Ben olsam cıfmoto alırım

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Rtr200 uzun bir süre araştırdığım ve benzer cc'deki bir çok motorla karşılaştirdigim ve son anda almaktan vazgeçtim bir motosiklet. Özellikler ve donanım gerçekten çok iyi detaylara sahip. Neden mi almadin dersen avatar resmime bakabilirsin Suzuki almasaydim rtr200 alıyordum
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Ben 1 ay kadar önce sıfır pulsar aldım. Ben de aşağı yukarı bu motorlar arasında kaldım. Aksesuar, yedek parça, servis ve yaygınlık kriterlerim arasındaydı. Seçimim açık ara Pulsar oldu.

Şimdiki aklım olsaydı ne yapardım? Bu 3 motordan (pulsar, rtr200, 250nk) hiçbirini almazdım. İkinci el japon yada bekleyip gerekirse 40 bin verip yine japon alırdım. Pulsar almam şu işe yaradı; ikinci eli sağlam olduğundan en fazla 1 yıl içinde elimden rahat çıkarıcam. Bir daha da böyle motorlara bulaşmam.

Alıntı Tengu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 ay kadar önce sıfır pulsar aldım. Ben de aşağı yukarı bu motorlar arasında kaldım. Aksesuar, yedek parça, servis ve yaygınlık kriterlerim arasındaydı. Seçimim açık ara Pulsar oldu.

Şimdiki aklım olsaydı ne yapardım? Bu 3 motordan (pulsar, rtr200, 250nk) hiçbirini almazdım. İkinci el japon yada bekleyip gerekirse 40 bin verip yine japon alırdım. Pulsar almam şu işe yaradı; ikinci eli sağlam olduğundan en fazla 1 yıl içinde elimden rahat çıkarıcam. Bir daha da böyle motorlara bulaşmam.
    memnun değil misiniz ?

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memnun değil misiniz ?
    Şuan 1500km deyim. Yani parasına göre aslında motosiklet güzel. Yakıtı düşük. Son depomda 2.7 litre yaktım. Bir önceki depoda yeri geldiğinde basmama rağmen 3.1 litre yaktı. Ama servis kalitesi biraz düşük. İlerde çok sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. (Daha önceki motorlarım honda idi)

Motosiklet sıfır ama heryerinden ayrı ses geliyor. Sanki sıfır değil de 50k kmde ikinci el motosiklet sürüyorum hissine kapılıyorum. Bir de performansı çok iyi ama güven vermiyor. Sanki sıkıştırılsa çabucak problem çıkaracak gibi geliyor.

Bütçe varsa bu motorlardan uzak durmak lazım. Şuan 4 bin lira daha fazla vererek nmax almadığıma pişmanım. O kalitede değil beklentiyi düşük tutmak lazım

İlk motosikletin olacaksa ve daha önce honda yamaha ktm gibi motorlara binmediysen motosiklet güzel gelebilir sana. Mesela 50km tek marşla yol gittim. İndiğimde ellerim elektriklenmişti titreşimden. Telefonda msj yazamadım o derece rahatsız edici titreşim var.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    250 nk al geç derim. Sitenin reklamında 20.900 tl diyordu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)