Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Jantım bu hale geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    lekeler kurulaması zor noktalarda çıkmış.
    ıslatınca rengi siyahlaşıyor dediğinizden yola çıkarak kireçlenme lekesi olabilir.

şansınızı kireç çözücü ile bir deneyin. boyaya zarar verme ihtimali var, o yüzden küçük bir alanda deneme yapın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek başıma motor yıkamam hep aynı kişilerle yıkarım. Diğer arkadaşlarımla böyle sorunlar bulunmuyor ben boyasının zarar gördüğünü sanmıyorum. Zira ıslatınca simsiyah gözüküyor kuruyunca bu hale geliyor. Ayrıca ön jantımda yok denecek kadar az. Köpükle ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Birde şu var motorun başka hiçbiyerinde problem yok bütün motoru köpükle yıkıyorum sonuçta.
    Islatınca mesela güneş yanıklı arabalarda da hiçbir şey yokmuş gibi görünür. Yani seninkinin sorunu boyasında.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi olsa gazyağıyla çıkardı, adam gazyağıyla temizleyememiş.
    Gazyağı, janttın boyasına herhangibir zarar verir mi? (jantım siyah renk)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı denizlilignc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazyağı, janttın boyasına herhangibir zarar verir mi? (jantım siyah renk)
    Gazyağı jantınızın boyasına zarar vermez merak etmeyin ama Asperox, benzin vs gibi bir sıvı ile temizlemeye kalkarsanız jant boyanız zarar görür.
    denizlilignc bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Gazyağı jantınızın boyasına zarar vermez merak etmeyin ama Asperox, benzin vs gibi bir sıvı ile temizlemeye kalkarsanız jant boyanız zarar görür.
    Benzin lede, asperoxlada yıkıyorum zarar görmüyor...Bir şeyi yanlış mı yapıyorum da zarar vermiyor bilmiyorum? 🙂. Mazot belki çürütücü etkisinden dolayı zarar verir, buna şahit oldum. Benzinli bezle arabamı, motorumu, bisikletimi gerekirse siler temizlerim. Mesela zift lekesi, katılaşmış yağ. Asperox kalıntı bırakıp matlaştırabiliyor, onu iyi durulamalı ve silmeli. Geçmiyorsa deterjanla yıkamalı yeniden.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin lede, asperoxlada yıkıyorum zarar görmüyor...Bir şeyi yanlış mı yapıyorum da zarar vermiyor bilmiyorum? ��. Mazot belki çürütücü etkisinden dolayı zarar verir, buna şahit oldum. Benzinli bezle arabamı, motorumu, bisikletimi gerekirse siler temizlerim. Mesela zift lekesi, katılaşmış yağ. Asperox kalıntı bırakıp matlaştırabiliyor, onu iyi durulamalı ve silmeli. Geçmiyorsa deterjanla yıkamalı yeniden.
    Benzin boyaya zarar verir, arkadaş da jantının boyalı olduğunu belirtmiş. Zift lekesi için mazot kullanımı yaygındır ama mazotla da sürekli temizlik yapılmaz. Geçmişte jantını Asperox ile temizleyen bir Duke kullanıcısının turuncu jantlarının boyası zarar görmüştü. Eski konu başlıklarından ulaşabiliriz.
    F54, espresso ve denizlilignc bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Benzin boyaya zarar verir, arkadaş da jantının boyalı olduğunu belirtmiş. Zift lekesi için mazot kullanımı yaygındır ama mazotla da sürekli temizlik yapılmaz. Geçmişte jantını Asperox ile temizleyen bir Duke kullanıcısının turuncu jantlarının boyası zarar görmüştü. Eski konu başlıklarından ulaşabiliriz.
    Uyku apnesi yüzünden uyuyup kaza yapmak gibi yaklaşımınız. Her neyse, ördeğin kanadı suya değdi değmedi ye döndürmeyelim olayı.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyku apnesi yüzünden uyuyup kaza yapmak gibi yaklaşımınız. Her neyse, ördeğin kanadı suya değdi değmedi ye döndürmeyelim olayı.
    Üstadım belli ki aynı konuda ikimizin de farklı tecrübeleri olmuş. Ben kendi bildiğimi söyledim, siz de kendi bildiğinizi. Konuyu açan arkadaş da bu 2 farklı argümanı kendi süzgecinden geçirerek bir karar verecektir.
    denizlilignc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)