Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS2 FF353 Kask ve Vizör H.K

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar herkese Hayırlı forumlar ve hayırlı ramazanlar dilerim.
    Ben scooter kullanıcısıyım , yakın zamanda chopper / cruise motora geçiş yapacagım ancak
    kücük yerde büyüdüğüm için kask ihtiyacım olmadı olan kasklarımda LS2 Rivera kaskı kullandım.
    Ancak bu alıcagım motorla zıt ve koruma olarak bana göre az kalıcagı için
    Yeni bir kaska geçmek istiyorum
    gene LS2 'nin FF353 Modelini almak istiyorum F/P olarak onu bulabildim.
    Ancak siz Tecrübeli arkadaşlara/abilere bir sorum olacaktır.
    Siyah Vizör dış görünüs acısından güzel dursada gece yolculuk esnasında sürücüye görüş kaybı yasattıgını tahmin ediyorum (1-2 arastırmadan sonra )
    * Bu durum Altın ve Gümüş vizörlerdede yaşanıyor mu? yasanıyorsa en saglıklısı Şeffaf Vizörmüdür?
    F/P acısından memnun oldugunuz Full Face Kasklar varsa konusabilir seviyeli tartışmada bulunabiliriz.
    Şimdiden Teşekkür ediyorum iyi forumlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle şuna baknanı tavsiye ederim.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/ls2-ff353-rapid/

ff353 yerine mt blade alırsın daha iyi bir seçim olur.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    renkli vizörler güneşte işe yarıyor (tabi görsellikte var). ama her türlü gece görüşüne olumsuz etki ediyor az veya çok.

zaten çok dikkatli olmamız gereken bir araç kullanırken bu riski almamak gerekli diye düşünüyorum.

Şeffaf vizör + güneş gözlüğü herzaman favorimdir.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bütçeniz Kısıtlı anladığım kadarıyla ama ff353 konusunda hiç güzel yorum görmedim ben. Mt Blade , mt revenge gibi kaskalara yönelemez misiniz ?
    fazla fiyat farkı yok...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı UATAC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese Hayırlı forumlar ve hayırlı ramazanlar dilerim.
    Ben scooter kullanıcısıyım , yakın zamanda chopper / cruise motora geçiş yapacagım ancak
    kücük yerde büyüdüğüm için kask ihtiyacım olmadı olan kasklarımda LS2 Rivera kaskı kullandım.
    Ancak bu alıcagım motorla zıt ve koruma olarak bana göre az kalıcagı için
    Yeni bir kaska geçmek istiyorum
    gene LS2 'nin FF353 Modelini almak istiyorum F/P olarak onu bulabildim.
    Ancak siz Tecrübeli arkadaşlara/abilere bir sorum olacaktır.
    Siyah Vizör dış görünüs acısından güzel dursada gece yolculuk esnasında sürücüye görüş kaybı yasattıgını tahmin ediyorum (1-2 arastırmadan sonra )
    * Bu durum Altın ve Gümüş vizörlerdede yaşanıyor mu? yasanıyorsa en saglıklısı Şeffaf Vizörmüdür?
    F/P acısından memnun oldugunuz Full Face Kasklar varsa konusabilir seviyeli tartışmada bulunabiliriz.
    Şimdiden Teşekkür ediyorum iyi forumlar dilerim.
    LS2 'nin FF353 model kaskını bende kullanıyorum siyah vizörle, güneş battığı zaman sıkıntı başlıyor; setleri çukurları göremiyorsun yolu da sokak aydınlatması ve araba farları sayesinde görüyorsun.

Kaskım

Hatta geçen hafta başıma şöyle bir şey geldi;

E-5 - Tem bağlantı yolunda ilerlerken kaskıma bi şey çarptı taş zannettim ama yaklaşık 1 dakika sonra vizörümün ortasında arı gördüm.

Ben vizörün dışında sandım elimle vizörü sildim, baktım arı hala yerinde

Hemen emniyet şeridine çekip kaskı çıkardım

Yani kaska çarpıp kaymış alttan içeri girmiş.

Kaskın kalitesi ile ilgisi var mı bilmiyorum belki farklı bir kask olsaydı başıma gelmezdi diye düşündüm.

Bütçeniz varsa daha kaliteli bir kask ve içinde ekstra güneş vizörü olanı almanız daha iyi olacaktır.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ben kullanıyorum mt’nin bu kaskını 2 yıldır. Hiçbir problem yaşamadım. N87’den sonra bu daha hafif gelmişti. Güneş vizörü var. Önündeki düğmeyi açınca vizörde buğu varsa alıyor. Rahat, kullanışlı, tam bir f/p ürünü bence.

Tesekkur ederim, once emniyet diyerekten onerdiginiz kasklari inceleyecegim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Ls2 nin 1000 liralik bi kaskini kullaniyorum alali 3 ay oldu arkadas vizor acma kapama yerleri cabucak birakiyo kendini. Rayindan cikiyo. Feyizoglu motora geri goturdum biraz daha sıktılar simdi idare ediyor. Ama ls2 tavsiye etmiyorum.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Global pazar düşünüldüğünde söylediğiniz gibi alabileceğiniz en iyi fiyat performans ürünü. Kask tüm dünyada satışı olan güncel bir model. Siyah vizörüyle ilgili sorduğunuz soruya şöyle bir cevap verebilirim. Tüm markalarda siyah görüşü etkiler. Shoei arai gibi markaların siyah vizörleri çok kaliteli olsa dahi onlar bile görüşü etkiliyor. Son zamanlarda popüler olan aynalı modellere bakabilirsiniz. Aynalı modeller dışarıdan kaplama olduğu için renkli cam kadar görüntüyü kesmiyor fakat aynalılar en kötü özelliği çabuk deforme olması. Vizöre yüksek hızlarda sinek böcek taş çarptığında anında o bölgenin kaplaması kalkarak çizilebiliyor. Eğer hassas kullanım yapıyorsanız aynalı tavsiye ederim ama hiçbirşey şeffaf cam gibi göstermeyecektir.

Bu arada gözünüz ile objeler arasına giren her bir cisim yansıma katsayısını artırabilir. Kaskları alırken yanlarında verilen pinlock buhar camlarının üzerinde bile only daytime uyarısı bulunur. Fakat ülkemizde toplasak pinlock buhar camını akşam söken belki 2 belki 3 kişi buluruz

Teşekkür ederım bende Aynalı dusunuyorum zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)