Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

şehirlerarası motosiklet nakliyatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim kastettiğim apaçilik değil. ben aynı yolu giderken başıma bir şey gelse cebimden 1000 lira çıkartıp çekicidir, acil nakliye aracıdır bişeydir halledebilirim ama aynı şeyi sen yapamayabilirsin kusura bakma ben senin iyiliğin için diyorum. Üstteki arkadaşın gazına gelme, kendisi de 16-17 yaşında bir çocuk.
    Ben orda yanına alması gerekenleri yazdım zaten bir miktar diye para belirttim o yoksa çıkmaz zaten yola. Ki 500 tl civarı nakliyeye vermektense 140 tl civarına o yolu yapabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orda yanına alması gerekenleri yazdım zaten bir miktar diye para belirttim o yoksa çıkmaz zaten yola. Ki 500 tl civarı nakliyeye vermektense 140 tl civarına o yolu yapabilir.
    Nakliyeye para verebilecek durumu varsa çekici vb. için de durumu vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı Scrambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz 1000 km tecrübem varken Tekirdağ’dan Bursa’ya gitmiştim. Hava soğutmalı ve 125’likti motor. Hem de kilit İstanbul trafiğinden geçerek gitmiştim.
    Uzun yol daha sıkıntısız bana göre, şehir içi daha büyük risk motor ile. Yol yapmayı seviyorsan bırak havayı suyu 50liği 100lüğü bisiklet ile bile tura çıkarsın. Yeter ki kuralına göre sür ve ayık ol, tehlikenin gelebileceği noktaları sezmeye çalış.

Adam çıkar çin 125lik hava soğutmalı kazık gibi seleli motorla tapagaz tek marş 500 km yol yapmaya kalkar. Ondan sonra yok motor şişti kıçım ağrıdı halsiz düştüm. Varınca 2 gün uyudum vs.

Yanına su ve her zaman tüketebildiğin yiyeceklerden al.
    100 km.de bir mola ver.
    Sele rahatsızsa minder vs ile destekle.
    Rüzgar yemeyi sevmiyorsan uzun siperlik kullan.
    Motorunun limitlerini bil ona göre sür.
    Ekipmanın tam olsun.
    Kulaklık ile müzik dinle.
    Yolda bir hamle yapacakken tereddütte kalıyorsan o hamleyi yapma.
    Aynen size katılıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hava soğutmalı olması uzun yolda bir problem çıkarmaz. Aşırı yüksek devirde bağırta bağırta gitmediğin sürece sabahtan akşama kadar sürebilirsin motoru.

Benim tavsiyem şu; sabah erkenden yola çık direk tem otoyolundan tekirdağa git. Tekirdağda kahvaltı yap sonra anayoldan ayrılıp sahilden kumbağ-uçmakdere-şarköy yolundan kıyı boyunca manzarayı seyrede seyrede keyifle git.(Tekirdağda mutlaka benzini fulle) Şarköyden sonra kavakköyden anayola çıkıp kilitbahire kadar yolu takip et. Kilitbahir boğazın en dar yeri. Buradan feribotla karşıya geç. Kilitbahir feribotu çanakkale merkeze gidiyor. Çanakkale merkezde de yemek yiyip biraz dinlendikten sonra ayvalığa devam et. Molalarını aşırı uzun tutmazsan en fazla 8 saatte gideceğin yere varmış olursun.
    hocam yolu hiç kullanmadım. Çanakkale'den geçişi nasıl yapacağım?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı InchFurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yolu hiç kullanmadım. Çanakkale'den geçişi nasıl yapacağım?
    Telefon navigasyonuyla çok rahat yolunu bulursun. Yanında mutlaka powerbank bulundur. Telefon tutucun yoksa da sorun değil arada bir cebinden telefonu çıkarıp bakar yoluna devam edersin. Zaten fazla alternatif yol yok kaybolman çok zor.

Söylediğim rotayı takip etmek için tekirdağda anayoldan çıkıp sahil yolundan uçmakdereye gitmen gerekiyor. Onun için de navigasyona sırayla kumbağ-uçmakdere-şarköyü işaretle. Şarköyden sonra kavakköyden anayola çık.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Motorun yol için problem çıkarmaz. Tecrübene güvenmiyorsan kesinlikle kullanma. Nakliyatla uğraşacağına motoruna sürücü bulabilirsin... Burada bile sürecek bir babayiğit çıkacaktır. Sen ve sürücü arkadaş motorla gidersiniz. Sende ona ücretini verirsin. İş biter. Nakliyattan daha uyguna gelir

trophy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Kesinlikle katılıyorum site sahiplerinin bu konuya acilen el atması lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıyorlar, doğru. Ama sitenin mevcut arama fonksiyonuyla da arasalar da çok fazla birşey bulamazlar.
    Kesinlikle katiliyorum

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tecrübe tecrübe deniliyor da bu adam nerde yapacak tecrübeyi ? 16 yaşında aklı başında birine benziyor. Apaçi tabir edilenlerden olsaydı zaten aşırı özgüveniyle çoktan yola çıkmış tapagaz gidiyordu. Düzgün kullanan biri buraya geldiğine göre.

100 km de mola vs diye kendine limit koyma. Yoruldukça dur. Güzelmanzara görünce dur. Yolda olmanın tadını çıkar. Yanına ufak bi termos al çay kahve içe içe git. Şu dönemde lokanta vs bulman zor olur. Yiyeceğini alıp çık yola. Tost filan alırsın bi günde bozulmaz. Yavaş yavaş gidersin bişey olmaz. Ekipmanın tam olsun ama. Anayoldan çıkışlardada özellikle dikkat et. Motorunada güvenmiyorsan forumda 100cc ile tur yapan adamın konularına bak. Adam ülkeler arasu gitti o motoruyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

16 yaşında 150 cc kullanıyor mu onu bilemedim. Ehliyet 125e kadar değilmiydi

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe tecrübe deniliyor da bu adam nerde yapacak tecrübeyi ? 16 yaşında aklı başında birine benziyor. Apaçi tabir edilenlerden olsaydı zaten aşırı özgüveniyle çoktan yola çıkmış tapagaz gidiyordu. Düzgün kullanan biri buraya geldiğine göre.

100 km de mola vs diye kendine limit koyma. Yoruldukça dur. Güzelmanzara görünce dur. Yolda olmanın tadını çıkar. Yanına ufak bi termos al çay kahve içe içe git. Şu dönemde lokanta vs bulman zor olur. Yiyeceğini alıp çık yola. Tost filan alırsın bi günde bozulmaz. Yavaş yavaş gidersin bişey olmaz. Ekipmanın tam olsun ama. Anayoldan çıkışlardada özellikle dikkat et. Motorunada güvenmiyorsan forumda 100cc ile tur yapan adamın konularına bak. Adam ülkeler arasu gitti o motoruyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

16 yaşında 150 cc kullanıyor mu onu bilemedim. Ehliyet 125e kadar değilmiydi

17 yaşındayım. Beni bir sen analiz edebilmişsin. Fen Lisesi öğrencisiyim, amacım rahat bir soluk almak. Önerilerin için teşekkür ederim, 125 cc kullanmıyorum a1 ehliyetim var. Motosilet 11 kw’ın altındaysa problem yok dendi bana. Trafik polisleri öyle söylemişti. ama yönetmelikte 125 cc yazıyor. Ben de anlamadım ama 5-6 kere çevirmeye girdim kimse bir şey demedi. 150 cc ama cbr’ın 125’liğinden çok daha dandik motor rks.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    17 yaşındayım. Beni bir sen analiz edebilmişsin. Fen Lisesi öğrencisiyim, amacım rahat bir soluk almak. Önerilerin için teşekkür ederim, 125 cc kullanmıyorum a1 ehliyetim var. Motosilet 11 kw’ın altındaysa problem yok dendi bana. Trafik polisleri öyle söylemişti. ama yönetmelikte 125 cc yazıyor. Ben de anlamadım ama 5-6 kere çevirmeye girdim kimse bir şey demedi. 150 cc ama cbr’ın 125’liğinden çok daha dandik motor rks.
    Naptın kardeşim nasıl götürdün motoru hallettin mi sağ salim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Hee bir de o 125cc olayı tam bir muamma. Polislerin bazıları bir şey demiyor ama yönetmelikte öyle yazıyor falan gerçekten tuhaf bir şey. 125cc diye yazacağına 11 kw sınırı koy geç değil mi?!!

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış bilgi almışsın. 150cc A1 ehliyet ile kullanılamaz. Aşağıdaki tabloya dikkat edersen yerine göre 125 cc. de kullanamazsın. Örneğin Aprilia RS125(2T). Çünkü 18 kw gücü var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler