Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motora Başlayacak kardeşinize Öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, 16 Yaşındayım haziranda A1 Ehliyetine başvuracağım ancak, Şuan param var iken motoru almak istiyorum, CBR125 R Alacağım başlangıç için.

Sahibinde adam akılı aşağıda ki ilan buldum, Daha iyisi var ama 16.000 TL bütçemi aşıyor açıkcası.

50.000 KM - 2013 Model CBR 125 R - 9.500 TL Pazarlık ile, 9,000 TL Ve Noter Satış Bedeli 224 TL, | Toplam Üç Aşağı Beş Yukarı 9,224 TL

Ben 16 yaşındayım, Bu motoru hem hayalim için hemde şimdilik öğrenmek sürmek için için alacağım, 18-19 da motor yükseltirim kesinlikle.

Şimdi İlk Defa Motor Alacağım, Süreceğim Nedir Ne Değildir Bilmiyorum, Tanıdığım Motor Süren Akrabamda Yok Danışmak İçin Maalesef, Youtubeden İzlediğim Videolar İle Bir Şeyler Öğrendim.

Aklıma Takılan 3-4 Soru Var Cevaplarsanız Memnun Olurum
    50.000 KM Sorun Yaratır mı.
    2013 Model İyi Midir, Kullanan var mı.
    Noter Satış Bedeli, 224 TL İnternete Doğru mu, Satışta ne giderlerim olur.
    1,68 Boyum mevcut, CBR 125R Yetişir miyim çok korkuyorum açıkcası
    Yazlık Ekipmana 2,500 - 3,000 TL Ayırdım Yeter Mi, Kötü ekipman alıpta başıma iş açmak istemiyorum açıkcası.
    Ekipman Önerileriniz Nedir, Baştan Aşağı, Yukarıda ki bütçem dahilinde.
    Motor sürerken, Gopro, Aksiyon kamarası önemlimidir.
    Motoru alırken nelere dikkat etmeliyim, Bilgili kimse yok çünkü, Youtubeden öğrendiğim bilgiler mevcut.

Açıkcası ilk defa motor süreceğim, 2-3 Yıllık hayalim çok heycanlıyım, Bana içtenlikle yardımcı olan kişilere çok teşekkürler.
    Voltaren, cıbılduck ve brkkrtt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    -Boy sıkıntı olmaz
    -Ekipman için bütçeyi biraz daha artırmaya çalış ve sadece kask-mont-eldiven değil, pantolon ve uygun fiyatlı da olsa bi bot al
    -Kamera başına bir şey gelirse çook işine yarar

Ayrıca çok motor yükseltme meraklısı olma bence iki teker tepesinde olmanın tadını çıkar cbr125 130 görebiliyor yeter de artar bile

Motosikleti
    Gv250 2016
    En baştaki önerim; motoru almadan önce ekipmanını tamamla. Çünkü motor aldığında bir şeyler çıkacak; erteleyeceksin. Bu nedenle ilk önce ekipman almak şart. Ekipman dediysem, sadece kask ve eldiven değil. Ayakkabıdan pantolona her şey dahil olmalı.
    Alacağın motorun kilometresinden ziyade, kaç sahip değiştirdiğine ve ne kadar bakımlı olduğuna bak derim. 50 binde 2. sahibinden veya 10 binde 5. sahibinden 2 motoru kıyaslarsan ben 50 bindekini tercih ederdim mesela.
    Noter satış bedeli o civarda diye hatırlıyorum. Herhangi noteri telefonla arayıp sorabilirsin.
    Bende herhangi bir aksiyon kamerası yok, gerek de duymuyorum. Ancak bir interkom cihazı almanı tavsiye ederim. Sağlıklı bir şekilde telefon görüşmesi yapmak önemli.
    Motoru alırken nelere dikkat edeceğini bilmiyorsan da bir ekspertiz yaptırmanı tavsiye ederim. Bu tarz "basamak" motorları genelde acemiler kullandığı için birçok hata olması muhtemel. Ancak, servis bakımlı ve servis kayıtlarının olması, az sahip değiştirmiş olması (maksimum 3 gibi), kazasız ve hasarsız olması genel olarak önemlidir benim için. Bunun yanında, motorun yatıp yatmadığını elcik, debriyaj veya fren maneti gibi yerlerin aşınıp aşınmadığından anlayabilirsin.
    Ön ve arka lastiğin aynı takım olmasına dikkat et. Eğer değilse muhtemelen bakımdan kaçınılmıştır. Ayrıca lastiklerin yeni olmasına da bak. Masraftan kurtulmana yardımcı olur.
    Elektrik tesisatı mutlaka ve mutlaka temiz olmalı. Aküden 10 ayrı kablo çıkmamalı veya sağdan soldan kablo kesip bağlantı yapılmamalı.
    Aklıma gelenler bu kadar.

Alıntı MrLucky13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En baştaki önerim; motoru almadan önce ekipmanını tamamla. Çünkü motor aldığında bir şeyler çıkacak; erteleyeceksin. Bu nedenle ilk önce ekipman almak şart. Ekipman dediysem, sadece kask ve eldiven değil. Ayakkabıdan pantolona her şey dahil olmalı.
    Alacağın motorun kilometresinden ziyade, kaç sahip değiştirdiğine ve ne kadar bakımlı olduğuna bak derim. 50 binde 2. sahibinden veya 10 binde 5. sahibinden 2 motoru kıyaslarsan ben 50 bindekini tercih ederdim mesela.
    Noter satış bedeli o civarda diye hatırlıyorum. Herhangi noteri telefonla arayıp sorabilirsin.
    Bende herhangi bir aksiyon kamerası yok, gerek de duymuyorum. Ancak bir interkom cihazı almanı tavsiye ederim. Sağlıklı bir şekilde telefon görüşmesi yapmak önemli.
    Motoru alırken nelere dikkat edeceğini bilmiyorsan da bir ekspertiz yaptırmanı tavsiye ederim. Bu tarz "basamak" motorları genelde acemiler kullandığı için birçok hata olması muhtemel. Ancak, servis bakımlı ve servis kayıtlarının olması, az sahip değiştirmiş olması (maksimum 3 gibi), kazasız ve hasarsız olması genel olarak önemlidir benim için. Bunun yanında, motorun yatıp yatmadığını elcik, debriyaj veya fren maneti gibi yerlerin aşınıp aşınmadığından anlayabilirsin.
    Ön ve arka lastiğin aynı takım olmasına dikkat et. Eğer değilse muhtemelen bakımdan kaçınılmıştır. Ayrıca lastiklerin yeni olmasına da bak. Masraftan kurtulmana yardımcı olur.
    Elektrik tesisatı mutlaka ve mutlaka temiz olmalı. Aküden 10 ayrı kablo çıkmamalı veya sağdan soldan kablo kesip bağlantı yapılmamalı.
    Aklıma gelenler bu kadar.
    Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Boy sıkıntı olmaz
    -Ekipman için bütçeyi biraz daha artırmaya çalış ve sadece kask-mont-eldiven değil, pantolon ve uygun fiyatlı da olsa bi bot al
    -Kamera başına bir şey gelirse çook işine yarar

Ayrıca çok motor yükseltme meraklısı olma bence iki teker tepesinde olmanın tadını çıkar cbr125 130 görebiliyor yeter de artar bile
    Merhaba, Eklemeyi unuttum motor sağa ve sola 10-20 ile giderken yatmış, Derin olmayan çizikler oluşmuş, Çizikler kapanır diye düşünüyorum, Önemlimidir.

Bakımlarını düzenli şekilde zamanında yaptım dedi satıcı arkadaş, Servis kayıtlarını istemem yeterli galiba.

Sağa ve sola yatmadan hariç bir sorun olmadığını söyledi, Hasar kayıdı, Boya, Değişen vs...

Noter hariç ne gibi mesraflarım olur başka, biliyor musunuz.

Motor blogunda çatlama olup olmadığını ve yağ akmasının olup olmadığını sorduğumda, Çatlama veya akma söz konusu değil dedi, Müsait bir zamanda gidip bakacağız tabi ki.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Ben yerinde olsam önce ekipmanı alir kalan paraya göre de motosiklet bakardım. Bu bence en önemlisi. Sonra, sanirim cbr125e karar vermişsin o yüzden aklını karıştırmak istemem ama sağa sola yatma benim hassas noktam. Çünkü güvenemem, herkes 20-30la yatti hatta ayakliktayken düştü vs diyor (doğru soyleyeni mutlaka vardır ama çok düşük bir oran) ama gerçekte öyle olmaz. 8-9 bin civarında ben olsam düşük kmlere yonelirdim.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    MT25 2016
    500-600 de sigorta çıkar.

altın elbiseli adamın başlangıç videolarını izle. ingilizcen varsa yabancı kanalların videolarını izle. ilk başta sadece düz bir çizgide debriyaj, gaz, fren çalış. acele etme.

ekipman parasının çoğunu kaska ver. deri eldiven al, ceket al (impactec sırtlık al, dirsek ve omuz korumaları düşükse onları da yükselt), n11'de kevlar kot kovala tech90'nın kotları 350'lere bulunabiliyor. ayakkabıya bütçe ayıramazsan uzun bir bot giy.

motoru nereye bırakacağına göre güvenlik ekipmanı al. disk kilidi al bir kere, dışarıda duracaksa zincir vs. de al.

a2 falan olsaydı hintli daha yeni model, düşük km'li modellere yönel derdim ama a1'deki motorlardan çok haberdar değilim.

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Alıntı Ltflh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter hariç ne gibi mesraflarım olur başka, biliyor musunuz.
    trafik sigortası yaptırman gerekiyor 500 lira falan tutar.
    çalınmaları önlemek için kilit.
    birazcık da kendine yatırım yapsan iyi olur onun için honda veya yamaha'dan motosiklet eğitimi (bu en önemlisi)
    espresso bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hep derim hep diyecegim. o km cbr o para verilmez. sen blok masrafi 3 bin tl daha ayir. birde dustugunde en az bin tl grenaj parasi.

yada bunun yerine cr1 gibi mondial gibi rks titanic 150s gibi ybr gibi bir motor al dus kalk, a2 aldiginda r25 mi aliyorsun dukemu cbr 250 mi ne istiyosan al
    yigozya bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Merhaba, 16 Yaşındayım haziranda A1 Ehliyetine başvuracağım ancak, Şuan param var iken motoru almak istiyorum, CBR125 R Alacağım başlangıç için.

Sahibinde adam akılı aşağıda ki ilan buldum, Daha iyisi var ama 16.000 TL bütçemi aşıyor açıkcası.

50.000 KM - 2013 Model CBR 125 R - 9.500 TL Pazarlık ile, 9,000 TL Ve Noter Satış Bedeli 224 TL, | Toplam Üç Aşağı Beş Yukarı 9,224 TL

Ben 16 yaşındayım, Bu motoru hem hayalim için hemde şimdilik öğrenmek sürmek için için alacağım, 18-19 da motor yükseltirim kesinlikle.

Şimdi İlk Defa Motor Alacağım, Süreceğim Nedir Ne Değildir Bilmiyorum, Tanıdığım Motor Süren Akrabamda Yok Danışmak İçin Maalesef, Youtubeden İzlediğim Videolar İle Bir Şeyler Öğrendim.

Aklıma Takılan 3-4 Soru Var Cevaplarsanız Memnun Olurum
    50.000 KM Sorun Yaratır mı.
    2013 Model İyi Midir, Kullanan var mı.
    Noter Satış Bedeli, 224 TL İnternete Doğru mu, Satışta ne giderlerim olur.
    1,68 Boyum mevcut, CBR 125R Yetişir miyim çok korkuyorum açıkcası
    Yazlık Ekipmana 2,500 - 3,000 TL Ayırdım Yeter Mi, Kötü ekipman alıpta başıma iş açmak istemiyorum açıkcası.
    Ekipman Önerileriniz Nedir, Baştan Aşağı, Yukarıda ki bütçem dahilinde.
    Motor sürerken, Gopro, Aksiyon kamarası önemlimidir.
    Motoru alırken nelere dikkat etmeliyim, Bilgili kimse yok çünkü, Youtubeden öğrendiğim bilgiler mevcut.

Açıkcası ilk defa motor süreceğim, 2-3 Yıllık hayalim çok heycanlıyım, Bana içtenlikle yardımcı olan kişilere çok teşekkürler.
    Sorun çıkabilir ya da çıkmayabilir, o biraz şansına kalmış.
    2020 Noter Araç Satış Masrafları Detayları
    Noter Evrak bedeli : 148.50 TL. Noter Ücreti : 54 TL. Belge Baskı Ücreti : 22 TL.
    Satıcıyle konuş motoru görmeye git, üzerine otur bak bakalım yere sağlam basabiliyormusun, vites boşte motoru ileri itip çekebiliyormusun, kontrol edebiliyormusun.
    Ekipman en önemli kısım, tam ekipman çık herzaman, bakkala bile gideceksen bütün ekipmanını giy, acemisin düşmeler kalkmalar olacak canına zarar gelmesin, bazı ekipmanları 2. el alabilirsin.
    Hepimiz çoğu şeyi internetten yotube dan öğreniyoruz zaten, youtube da çok güzel 2.el rehberi videolar var, ekipman rehberi videolar var hepsini izle bizden daha güzel anlatıyorlar.
    Ltflh bunu beğendi.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik sigortası yaptırman gerekiyor 500 lira falan tutar.
    çalınmaları önlemek için kilit.
    birazcık da kendine yatırım yapsan iyi olur onun için honda veya yamaha'dan motosiklet eğitimi (bu en önemlisi)
    Ben ehliyet sınav videolarını vs izledim zor değil gibi gözüküyor, Ekstra bir eğitim almama gerek var mı ki
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep derim hep diyecegim. o km cbr o para verilmez. sen blok masrafi 3 bin tl daha ayir. birde dustugunde en az bin tl grenaj parasi.

yada bunun yerine cr1 gibi mondial gibi rks titanic 150s gibi ybr gibi bir motor al dus kalk, a2 aldiginda r25 mi aliyorsun dukemu cbr 250 mi ne istiyosan al
    Kayseride 6-7 ilan anca var, 9.000 KM 2017 Model var 16.500 TL yazmışlar, Diğer ilanlar zaten çöp 2005 model vs, Fiyat olarak ve model olarak en iyisi bu diyebilirim, 3 Bin tl neden anlamadım orayı

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yerinde olsam önce ekipmanı alir kalan paraya göre de motosiklet bakardım. Bu bence en önemlisi. Sonra, sanirim cbr125e karar vermişsin o yüzden aklını karıştırmak istemem ama sağa sola yatma benim hassas noktam. Çünkü güvenemem, herkes 20-30la yatti hatta ayakliktayken düştü vs diyor (doğru soyleyeni mutlaka vardır ama çok düşük bir oran) ama gerçekte öyle olmaz. 8-9 bin civarında ben olsam düşük kmlere yonelirdim.

Yani çiziklerden anlaşılır herhalde, Derin değil dedi, Derin değilse önemli olur mu ki, CBR125 Görünüş olarak baya iyi bir motor, Ayrıca
    super sport kategorisine giriyor, Ve az yakıyor, Rahat diyorlar.

9.000 KM 2017 Model 16.000 TL diyorlar, Motorun km önemli değil diyorlardı youtubede yanlış mı acaba, Zaten Kayseride 7-8 ilan var en iyisi bu gibi bütçeme göre

https://www.sahibinden.com/motosikle...-125-r/kayseri

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Ben ehliyet sınav videolarını vs izledim zor değil gibi gözüküyor, Ekstra bir eğitim almama gerek var mı ki

Kayseride 6-7 ilan anca var, 9.000 KM 2017 Model var 16.500 TL yazmışlar, Diğer ilanlar zaten çöp 2005 model vs, Fiyat olarak ve model olarak en iyisi bu diyebilirim, 3 Bin tl neden anlamadım orayı

Yani çiziklerden anlaşılır herhalde, Derin değil dedi, Derin değilse önemli olur mu ki, CBR125 Görünüş olarak baya iyi bir motor, Ayrıca
    super sport kategorisine giriyor, Ve az yakıyor, Rahat diyorlar.

9.000 KM 2017 Model 16.000 TL diyorlar, Motorun km önemli değil diyorlardı youtubede yanlış mı acaba, Zaten Kayseride 7-8 ilan var en iyisi bu gibi bütçeme göre

https://www.sahibinden.com/motosikle...-125-r/kayseri
    Satmış arkadaş galiba, Öyle yazdı galiba diğer iyi bulabildiğim ilanlar bunlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07123615/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03410494/detay

Çevre illerede bakacağım, Umarım güzel bir motor alabilirim.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Yorumlarda sorularına cevapları vermişler ancak bir şeyi güncellemek lazım
    Trafik sigortası 700-900 arası çıkar kenara min 700 lira ayırman gerek
    Şimdiden hayırlı olsun

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Evet 700den aşağı sigorta çıkmaz. Noter 270 civarı.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Sen bence önce o motoru alma. 16000 tl o motorlara verilmez o parayla resmen cbr250 alabiliyorsun adamlar kazıklıyor. 9000 tl'ye de o motorla riske girme derim. Bence uygun yollu bir 125 lik al, öğren sonra istediğin ss' i al. İlle bir ss isteğin varsa bence biraz daha onu ertele. Ybr vs. al. Ondan sonra düşüp kalkacaksın ama ekipmanların sağlam olsun ki başına bir şey gelmesin, e bir de parçası ucuz motor al ki o da senin maddiyatını etkilemesin sonra moral bozukluğu yaşama. Ben temiz bir Mondial öneririm.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Kimse alacağı aracın kötü olmasını vuruk kırık ve arızalı çıkmasını istemez. Ayrıca aracın gösterişli kaliteli sağlam olması içine sinmesini ister.
    Bu doğrultuda seninde isteklerin düşüncen doğruaslında, ancak bütçe konusu önemli sırasıyla
    önce ekipman, ehliyet, eğitim ve en son motosiklet olmalı.
    Tabi gerçekte böyle olmuyor ne yazık ki.
    Bütçenin büyük bir bölümü motosiklete gidiyor sonra kalan para ehliyet ve kask alıyor sonra hatalar birbirini kovalayıp kötü sonuçlar yaşanıyor. Motosiklet net üyeleri sürekli bu nedenle fikirler veriyor ve herkes yaşadığı pişmanlık duyduğu keşkeleri nedeniyle genelde hevesli arkadaşların düşüncelerine ters fikirler oluyor.
    Cbr 125 güzel bir motosiklet ve dikkat çekiyor sende onu kullanırken mutlu olacaksın.
    Ancak ilk motosiklet ve henüz yaşın genç.
    İlk şunu düşün, motosikletin yere düştüğünü ve sadece ayna, sinyal ve sağ yada sol grenajın kırıldığını ve yaptırmak için fiyat araştırdığını düşün bunu lütfen sorgula farzet ki oldu ve tamir etmek için araştır ve yaşa.
    Birde mondial marka motosikletin olsun ve aynı problemler için fiyat araştırması yap.
    Şimdi herkez diyebilir adam istemediği makinaya neden binsin, sende öyle diyorsun şuan.
    Öğrenme aşamasında büyük masraflar altına girmemek için bu yöntemle daha güzel bir makinaya daha kısa sürede ulaşabileceğini bedenen zarar almadan, maliyet konusunda zarar görmeden, kırılan dökülen hatta alırken kötü nir makinaya denk gelip açacağı masrafların üstesinden gelebileceğin ve bunu rahatlıkla yapabileceğin bir makina almanı öneririm.
    ÖNEMLİ OLAN HANGİ MOTOSİKLETE BİNDİĞİN DEĞİL BİNMEYE DEVAM EDEBİLMENDİR.
    mattiadestro bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    kardeşim ilk önce aramıza hoş geldin bende geçen sene bu camiaya katıldım. öncelikle şöyle söyliyeyim cbr125 üretimi durdurulan bir motor yani daha serisi çıkmayacak ikinci olarakta bence grenajsız bir şey tercih edersen daha iyi olur düşürdüğünde rahatça kalkıp devam edebilmen için. tabiki hiç düşürmemen temennisi ile. üçüncü olarak motosikletin sele boyuna bakabilirsin bacakların ile karşılaştırdığında aşa yukarı bir fikir sahibi olursun imkanın olursa otur. motosikleti alacağın kişinin ne cins olduğunu çözebilmek önemli kaçıncı sahibi bakımları nerede yapılmış önemli neler olmuş motor üzerinde bunları öğrenmeye bak içine sinmeyen bir şey olursa da zorlama bırak orda motor bulunur motorun kilometresi ile görünümünü karşılaştır ve çok yüksek km lere bakma bence. işi bilen birisi olursa daha iyi olur ama usta dost arkadaş mutlaka götür yanında iki kişi olmak işini baya kolaylaştırır bide bence kendine bir motosiklet sınıfı seçip ardından o sınıfa göre ekipman tamamlayıp sonra diğer eğitim ehliyet gibi işlerde bittikten sonra arta kalanla motosiklet bakmak daha doğru motora 500 fazla verdik eldiven almayı verelime dönmesin hesap. sonra bakarsın motoruna. yükseltmek içinde acele etme benim gibi sana da fazlası ile yeterli gelecektir ama altındaki makinanın ne olduğunu da unutma hiç bir zaman söyleyeceklerim bu kadar. merak ettiğin bir şey olursa yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum ... önemli olan uzun süre motosiklet sürebilmeye devam edebilmektir şimdiden hayırlı olsun

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    km onemli degilmi?? dusuk hacimdeli motorlar sen gibi acemilerin elinden gectigi icin yorulur.

48kda arkadasim piston kesti. krank mos mordu.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Altın Elbiseli Adam'ın her videosunu izlemeni tavsiye ederim. Bende başlarken videoları izledim ve baya işe yaradı.

Motosikleti
    Gv250 2016
    Ben bir yorumda daha bulunacam. Öncelikle, bir motosiklet seçilirken sadece motosiklet olsun antreman yapayım diye alınmaz arkadaşlar. Bunun için Yamaha veya Honda gibi kurumların verdiği kurslar var. Onlara gidip tecrübe kazanılabilir. Sürekli illa düşeceksin şöyle olacak düşeceksin kıracaksın gibi yorumlar yapılıyor. Ben motosikletimi almadan önce tüm ekipmanlarımı tamamladım. Daha sonra motosikletimi aldım ve aldıktan sonra her gün ıslak/kuru zemin otoparklarda antremanlar yaptım. Ve şu ana kadar hiç düşmedim.
    Lütfen istemediğiniz motorlara yönelmeyin. Sonradan pişman olursunuz. Ama istediğiniz motoru alınca da o motora ve kendinize iyi bakacağınızdan emin olunuz. Kimse istemediği motora binmek istemez. Alırsınız, 3-5 bin km binersiniz bıkarsınız. O arada yapacağınız masraflar vs. de cabası. Hayalindeki motor ne ise onunla başla ama başladığında da kendine güven. Eğitim aldıysan veya alıyorsan sorun yaşayacağını sanmıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)