Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ABS siz pulsar danışmak istediklerim var

Motovento
    REKLAM ALANI

Sağlıklı günler abiler ablalar. Uzun zamandır motosiklet alma niyetindeyim. Abs li modellerden ikinci el pulsar 200ns almayı düşüniyordum. Şuan bi tanıdığımda 2015 model 7200km de pulsar 200ns var. Uygun bi fiyata alabilirim. Ama çok emin olamadım. Hep kronik sorunlardan bahsediliyordu. Tabi alırsam da hem fiyat açısından benim için iyi olacak hem de motosiklet çok temiz. Görüşlerinizi paylaşır mısınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Maddi olarak imkanınız varsa absli almanızı öneriyorum. Muhtemelen herkes de aynı şeyi önerecek. Özellikle yeni başlayan birisi için abs çok önemli. Ne kadar fren yapmayı teorik olarak bilse de uygulamada en ufak panikte freni kökleyip düşülüyor. Abs bunu engellemeyi sağlıyor. Siz bir kaç bin tl tasaruf etmeyi düşünürsünüz ama ilk kazada aradaki fark fazlasıyla kapanır. Ama maddi olarak imkanım yok diyorsanız 2015 alıp güzel bir lastik takıp devam etmek de mantıklı bir seçenek.

Bir de pulsarların 2015'lerinde stop etme sorunları tarzı kronik sorunlar çıkabiliyor. Yani hepsinde olmasa da 2015 model kullananlardan çok şikayet duydum, okudum. 2017'den sonra abs euro4 gelmesiyle bu sorunları fazla duymadım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyat olarak ne dedi hocam?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Haso43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı günler abiler ablalar. Uzun zamandır motosiklet alma niyetindeyim. Abs li modellerden ikinci el pulsar 200ns almayı düşüniyordum. Şuan bi tanıdığımda 2015 model 7200km de pulsar 200ns var. Uygun bi fiyata alabilirim. Ama çok emin olamadım. Hep kronik sorunlardan bahsediliyordu. Tabi alırsam da hem fiyat açısından benim için iyi olacak hem de motosiklet çok temiz. Görüşlerinizi paylaşır mısınız?
    2015 model 7200km'de olması çok olası değildir. Pulsar'ların bir bölümünün göstergesi garantiden değişti ve 0km olarak baştan sarıldılar. Garantiden değiştiği sırada da muayene'ye girmedikleri için, 50000km'de bile olsa muayeneye 3000-5000km olarak kayıtlı girdiler.

Sana bir hile. Pulsar'ı alın ve bajaj servisine götürün. Ecu'yu diagnostic'e bağlatıp, gerçek km'sini sorgulattır. Dediğin gibi ise al, yok değilse yanaşma. Çoğu kullanıcı beynin km'yi sürekli saydığını ve eskisininde kaydının tutulduğunu bilmez
    kdiner bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    pulsarların kadran resetlemesinden gostergeleri değişti. serviste bir bak aynimi km. kronikleri var 16 dan sonra daha az ama var.

motor temizse uygun fiyatliysa al kacirma.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    İlk motorun olacaksa AEA nın dediği gibi Abs'siz al onu öğren sonra Abs'liye geç. O Pulsar'ın da km sinin oynanıp oynanmadığını dış aksamını kontrol edip bir tahmin de yürütebilirsin eskime falan var mı diye. İstersen servise de götür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Ha ama gerçi o motor kaç çıkışlı? O da var şimdi ondan belki km düşüktür.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorun olacaksa AEA nın dediği gibi Abs'siz al onu öğren sonra Abs'liye geç.
    Hangi videosunda gördün acaba? Linkini atabilir misin?
    cıbılduck bunu beğendi.

12bin istiyor. 11500e alırım diye düşünüyorum. Kışın aslında bu fiyata yakın absliler de varsı ama şuan bakıyorum hep 14 15bin civarında fiyatları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model 7200km'de olması çok olası değildir. Pulsar'ların bir bölümünün göstergesi garantiden değişti ve 0km olarak baştan sarıldılar. Garantiden değiştiği sırada da muayene'ye girmedikleri için, 50000km'de bile olsa muayeneye 3000-5000km olarak kayıtlı girdiler.

Sana bir hile. Pulsar'ı alın ve bajaj servisine götürün. Ecu'yu diagnostic'e bağlatıp, gerçek km'sini sorgulattır. Dediğin gibi ise al, yok değilse yanaşma. Çoğu kullanıcı beynin km'yi sürekli saydığını ve eskisininde kaydının tutulduğunu bilmez
    Satan kişi babamın iş yerinden arkadaşı. Heves edip almış motosiklet harniden gıcır gıcır o yönden hile hurda var mı diye kafama takmama gerek yok. Sadece abs olayı ve kronik sorunlar beni almaktan itiyor biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorun olacaksa AEA nın dediği gibi Abs'siz al onu öğren sonra Abs'liye geç. O Pulsar'ın da km sinin oynanıp oynanmadığını dış aksamını kontrol edip bir tahmin de yürütebilirsin eskime falan var mı diye. İstersen servise de götür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Ha ama gerçi o motor kaç çıkışlı? O da var şimdi ondan belki km düşüktür.
    İlk motorum olmayacak alırsam ama çok da tecrübeli değilim. Honda activa 100lük scooter var 2006 model bizde. Ben zaten 2000 doğumluyum kendimi bildim bileli onu kullanıyorum. Vitesli deneyimim de bir sene ybr125 ile oldu. Bir sene binip sattım. O kadar yani baya bi acemiyim

Dostum hevesle almışsa bunca yıldır binmiyordur, belki o da kandırılmış olabilir birde böyle düşün. Tedbir dostluğa mani olamaz, sonra üzülme

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Haso43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12bin istiyor. 11500e alırım diye düşünüyorum. Kışın aslında bu fiyata yakın absliler de varsı ama şuan bakıyorum hep 14 15bin civarında fiyatları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Satan kişi babamın iş yerinden arkadaşı. Heves edip almış motosiklet harniden gıcır gıcır o yönden hile hurda var mı diye kafama takmama gerek yok. Sadece abs olayı ve kronik sorunlar beni almaktan itiyor biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

İlk motorum olmayacak alırsam ama çok da tecrübeli değilim. Honda activa 100lük scooter var 2006 model bizde. Ben zaten 2000 doğumluyum kendimi bildim bileli onu kullanıyorum. Vitesli deneyimim de bir sene ybr125 ile oldu. Bir sene binip sattım. O kadar yani baya bi acemiyim
    hocam 2015 model ve abssiz bir model için 11500 çok bence. Daha 1.5 ay önce 2017 model 24000 km'de bir 200ns'i 11.400' e aldım. Km biraz yüksek gelebilir ama bence sorun değil.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Benimki de abssiz. 1 kez düştüm. Ondan sonra daha düşmedim Allaha şükür. Kendinize güveniyorsanız abssiz alın derim.

ABS önemli.

12 bin tl 2015 model ns200 e verilmez. KM ye bu kadar takıntılı olmayın bence.

12 bin TL'ye bulundugunuz sehırde ya da başka bir şehirde 25 bin km civarı abs li olanları vardır elbet.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Yukarıda çok komik şeyler var ilk motorunu abssiz al diyen felan. Burada bir insanın hayatına kast ettiklerinin farkında değiller.

11.500 gerçekten çok fazla 5 yaşında pulsar için. 1 2 daha koyun absli alın. 12-13 civarı zaten absli 10 bin km'de pulsarlar var. Bende 8 9 bin tlye buldunuz sandım.
    cıbılduck bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Abs uzmanı salih
    cıbılduck bunu beğendi.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    pulsar ns 200 bir kere kullandım. beş para etmez bir motorsiklet. yolda giderken sanki ikiye ayrılacakmış gibi. çok gürültülü. kıvrak değil. parça kalitesi zaten söylemeye gerek yok. mondial daha kaliteli.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    o para verilmez 2015 e. full aksesuar li 24kdaki kendi motoruma 10500 istiyorum o para verilmez ona.

o motorun ederi 9 10.

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar ns 200 bir kere kullandım. beş para etmez bir motorsiklet. yolda giderken sanki ikiye ayrılacakmış gibi. çok gürültülü. kıvrak değil. parça kalitesi zaten söylemeye gerek yok. mondial daha kaliteli.

insanları yanlış yönlendirmeyelim hocam, 1 kere kullanmakla bir motosikleti anlayamazsınız.

3 haftadır kullanıyorum ns200, motosiklet baya baya sessiz durumda, kıvraklık kısmı bana yetti ama pro bir sürücü için bilemem.

Parça kalitesi de japon değil ama çinden de iyi. bence sizin kullandıgınız motosiklet sıkıntılıymış.

Ha eski motorum mondial vulture praça kalitesi olarak cogu japonu tokatlardı o ayrı birşey. ama genellersek mondial markası parça kalitesi cok düşüktür.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    bir kere dediysem yarım saat civarında kullandım. rolanti dalgalanması, kendi kendine stop etmesi hepsini yaşadım bu sürede. ayrıca 100 km hızı geçince çok zırıltı yapıyor motor sanki parcalanacakmış gibi titriyor. ha dersenki o paraya başka alternatif var mı . yok . maalesef paramızın değeri olmadığı için çöp motorlar ancak ülkemizde alıcı buluyor. gelişmiş ülkelerde toplamda 2-3 asgari ücrete bile en kaliteli japon motorları alabiliyorlar.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 1 kere kullandığınız bir motor için ne kadarda kesin yorumlar yapmışsınız. Bu kadar kesin yorum yapabilmek için daha uzun kullanım gerekir diye düşünüyorum. Böyle yaparak insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Ben 1.5 aydır kullanıyorum ve hala sizin kadar kesin yorum yapamıyorum. Uzman değilim, ilk motorum ama yine de belirttiğiniz gibi 5 para etmez motorda değil. Ne zaman insanlarımız ön yargısız ve kendi düşüncelerini empoze etmeden bir şey hakkında yorum yapabilecek acaba?

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Eğer bütçeni 15lere artirabilirsen tvs rtr200 de bakabilirsin. Abs + birçok üst düzey özellik var. Abs den vazgeçme kırk yılda bir ihtiyacın olur, ihtiyacin olduğunda abs olsun elinin altında
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler