Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cıbırcık ve Hindu Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MH Drift
    Öncelikle Merhabalar abilerim ablalarım,,
    Yaklaşık 2 aydır hem Honda cbr 250 hem bajaj pular 200rs modellerini inceliyorum Cbr 250 için eksantrik zincir ve krank problemi olduğunu sıkıntı çıkarabilecek bir motor olduğunu söylüyor bi kesim 200rs içinde soğukta çalışmama sorunu olduğunu ve uzun ömürlü bir motor olmadığını söylüyor gene bir kesim,arada örende kaldım cbr 250(2016 kasa) içime daha çok sindi gibi fakat krank sorunu 4 bin tl patlar vs diyorlar.200rs de abs var fakat 3000km motoru indirdim diyenler var, bi baba yiğit bana tavsiyede bulunsun kafam çok karışık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Pulsar 200 ns ile aynı bloktur yüzbin deviren kuryeler olduğu gibi 5 bin içinde motor yiyenlerde de vardır. Soğukta çalışma problemi akü ile alakalıdır bu motorlara yüksek amperli akü gerekmektedir. Kendi motorun Pulsar 200 ns - 10c de bile tek marsta çalıştırdım tamamen akü ile alakalıdır.

ama unutlmamaliki bir japon değildir.

Motosikleti
    MT-07
    Genelde servislerde 20000km’de subap ayarı çakınca, 5000km sonra gümletiyorlar. Benim motor 20000km bakımına girdi 27000km’de cortladı. Bende acemiydim ve anlamıyordum o zamanlar. Pulsar’ı değil de dominarı öneririm ama pulsar sıkıntılı biraz. Bu işler paraya ve kullanmaya bakar. Efendi gibi sürersen krank neden problem çıkarsın???

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kaan merhaba , bu kalem motosikletler arasında bence bir başka hindu ya da bir bakmak gerekir. Hani o 5 yıl, ya da
    50000 km garantisi olanı. Hunk 200 R . Dünyada bu kahramandan başka ,5 yıl fabrika garantisi verebilen bir tek firma bile yok . Bir de yine Hero üretimi X Pulse 200 - X Pulse T 200 modelleri var . Ayrıca Hero ,bu gün dünyada en çok sayıdaki motosikleti üreten firma. Her şeyiyle ekonomik. Yine de karar senin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan merhaba , bu kalem motosikletler arasında bence bir başka hindu ya da bir bakmak gerekir. Hani o 5 yıl, ya da
    50000 km garantisi olanı. Hunk 200 R . Dünyada bu kahramandan başka ,5 yıl fabrika garantisi verebilen bir tek firma bile yok . Bir de yine Hero üretimi X Pulse 200 - X Pulse T 200 modelleri var . Ayrıca Hero ,bu gün dünyada en çok sayıdaki motosikleti üreten firma. Her şeyiyle ekonomik. Yine de karar senin.
    Ali abi hero garanti veriyor vermesine de Türkiye'de en azından benim bildiğim Ankara'daki yetkili servislerine bisiklet emanet edilmez 🙂

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ns200 almaya niyetlenmiştim 1 ay önce.
    Her sorduğumda " anahtar değmedi" dediler, ama her gelen motorun sol kapak açılmış ( contadan anlaşılıyordu ) olduğunu, sebebini ise 9/10 debriyaj balatası değişimi - 8-10bin km de nasıl yenmişse o debriyaj?- olduğu, üst kapak açılımını "" galiba sibop ayarı ya da haberim yok ve en kötüsü de meeak etmedüm o yüzden sormadım "" gibi aptal yerine koyan cümlelerden gına gelmişti.

Motor açılmış olabilir, tamir görmüş olabilir, makuldür. Konuşup, bilip görüp ona göre fiyat biçip anlaşırsın ama ben, bu günün ns ya da rs serisini, dünün hyosung 250 gibi, görüntüsü ve o cc motordan 600lük 4 silindir performansı beklentisi yüzünden ve banka kredileribin kolaylığı sayesinde yeni yetme gösterişçi ' tıpki şahin- doğanlara bir jant ve teyp takıp gümbür gümbür misket havası çalan ' tatminsiz güruhun elinde heder olduğunu düşünüyorum!

Sağlamlık ve kalite istiyorsan honda!
    Biraz sa tip idtiyorsan r25
    Temiz bakarım diyorsan, temiz kullanılmış rs-ns
    Amaaa, ustaya taksit öder gibi tamir parası ödeyeceğime temiz bir motora biner, onun kobforunu yaşarım diyorsan:

Bütçene iyi bak.
    @Bursalıali abinin dedii modellere bak.
    Ama 2016 yılına dek olan 25-20bin km ns lere 9-12 arası, 2017 ve üstne de 14-16 arası ortalama istemiyor.
    Bu makinanın sıfırı 17.550!

Bütçen bu değilse, lifanın 200lük kpr ye bak..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ns200 almaya niyetlenmiştim 1 ay önce.
    Her sorduğumda " anahtar değmedi" dediler, ama her gelen motorun sol kapak açılmış ( contadan anlaşılıyordu ) olduğunu, sebebini ise 9/10 debriyaj balatası değişimi - 8-10bin km de nasıl yenmişse o debriyaj?- olduğu, üst kapak açılımını "" galiba sibop ayarı ya da haberim yok ve en kötüsü de meeak etmedüm o yüzden sormadım "" gibi aptal yerine koyan cümlelerden gına gelmişti.

Motor açılmış olabilir, tamir görmüş olabilir, makuldür. Konuşup, bilip görüp ona göre fiyat biçip anlaşırsın ama ben, bu günün ns ya da rs serisini, dünün hyosung 250 gibi, görüntüsü ve o cc motordan 600lük 4 silindir performansı beklentisi yüzünden ve banka kredileribin kolaylığı sayesinde yeni yetme gösterişçi ' tıpki şahin- doğanlara bir jant ve teyp takıp gümbür gümbür misket havası çalan ' tatminsiz güruhun elinde heder olduğunu düşünüyorum!

Sağlamlık ve kalite istiyorsan honda!
    Biraz sa tip idtiyorsan r25
    Temiz bakarım diyorsan, temiz kullanılmış rs-ns
    Amaaa, ustaya taksit öder gibi tamir parası ödeyeceğime temiz bir motora biner, onun kobforunu yaşarım diyorsan:

Bütçene iyi bak.
    @Bursalıali abinin dedii modellere bak.
    Ama 2016 yılına dek olan 25-20bin km ns lere 9-12 arası, 2017 ve üstne de 14-16 arası ortalama istemiyor.
    Bu makinanın sıfırı 17.550!

Bütçen bu değilse, lifanın 200lük kpr ye bak..
    Abi sen biraz daha bekle,2.el rtr200 al.

Pişman olmazsin.

Bu arada,sol kapak tarafinda debriyaj yoktur.

Debriyaj sağ taraftadir

Sol tarafta stator ve egzantrik zinciri var.

Sol tarafta debriyaj balatasi oldugunu soyleyen birinden,birak motoru ölmüş eşek alinmaz.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen biraz daha bekle,2.el rtr200 al.

Pişman olmazsin.

Bu arada,sol kapak tarafinda debriyaj yoktur.

Debriyaj sağ taraftadir

Sol tarafta stator ve egzantrik zinciri var.

Sol tarafta debriyaj balatasi oldugunu soyleyen birinden,birak motoru ölmüş eşek alinmaz.
    ) hiç sorma .
    Gerçi eşek değil, 24 beygirlik birşeydi..
    Ama olsun )
    Uyarın için teşekkür ederim..
    Ben bir delilik mi deseem, çılgınlık mı desem bilemedim ama bana bile süpriz bir motor aldım.
    Umarım iyi etmişimdir.

Motosikleti
    ......
    ) hiç sorma .
    Gerçi eşek değil, 22 beygirlik birşeydi..
    Uyarın için teşekkür ederim..
    Ben bir delilik mi deseem, çılgınlık mı desem bilemedim ama bana bile süpriz bir motor aldım.
    Umarım iyi etmişimdir.
    Hayirli olsun,ne aldin?

Motosikleti
    Hayirli olsun,ne aldin?
    Özeline yazdım kardeşim ;)
    Alenktrikli piskületten hallice bir şey işte..

Motosikleti
    ......
    Simdi geldi abi,

Desene piyanocularin gözleri yaşli kalacak..

Hayirli olsun tekrardan..guzel tercih..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    cbr250 hakkında bilgim yok
    ama ns200 ü 160 binde satan arkadaşım var. kurye motoru
    motordan en son haber aldığında 200 bini devirdiğini öğrenmişti

Motosikleti
    Simdi geldi abi,

Desene piyanocularin gözleri yaşli kalacak..

Hayirli olsun tekrardan..guzel tercih..
    Piyanocu ))))
    Allahtan üflemelilerden örnek vermedin ;)

Son düzlüğe ( suzukici olmamdan ötürü ) inazuma, crf ve kendileri başa baş girdiler ama km ve kısmet konusu burun farkıyla foto finişle sonuca gittik..
    Ne zor şu motor alma süreci..
    Akıl verirken iyi de, seçerken; az daha koy... Mantığı bitiriyor.
    Bu, aslında; her motorun aslında hiç bir şeyinin tam olmamasından, yani, teknik olarak olsa da distribütör-fiyat-servis etkenlerinden kaynaklanıyor sanırım.

Ama bence hala en güzel motor suzuki gs500.. Unutamadığım aşkım!!!
    Gerçi freewind xf650 de çok hoştu..
    Yaa aslında mcx150 de gerçekten keyifliydi..
    Mobylette mi özledim..
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Piyanocu ))))
    Allahtan üflemelilerden örnek vermedin ;)

Son düzlüğe ( suzukici olmamdan ötürü ) inazuma, crf ve kendileri başa baş girdiler ama km ve kısmet konusu burun farkıyla foto finişle sonuca gittik..
    Ne zor şu motor alma süreci..
    Akıl verirken iyi de, seçerken; az daha koy... Mantığı bitiriyor.
    Bu, aslında; her motorun aslında hiç bir şeyinin tam olmamasından, yani, teknik olarak olsa da distribütör-fiyat-servis etkenlerinden kaynaklanıyor sanırım.

Ama bence hala en güzel motor suzuki gs500.. Unutamadığım aşkım!!!
    Gerçi freewind xf650 de çok hoştu..
    Yaa aslında mcx150 de gerçekten keyifliydi..
    Mobylette mi özledim..
    Abi suzi dedin mi olay biter..

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Temiz rs200 bulma ihtimaliniz daha yüksek. Cbr250 temizleride en az 15 16 dan başlıyor sanırım. 11 12 bin liralara rs200 absli bulursunuz sanırım. Cbr250 tamam daha iyi gidiyor belki tipi daha iyi ama o paralara değmez.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bak bu Levent'in söylediği 3. hindu da, alan motorcuyu mahcup etmez. Rtr 200 ü de yabana atma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:21 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali abi hero garanti veriyor vermesine de Türkiye'de en azından benim bildiğim Ankara'daki yetkili servislerine bisiklet emanet edilmez ��
    Serkan , ben Angıra'da hiç yaşamadım, ancak duyduğum kadarıyla sizin melmeketdeki hiç bir servise güvenilmez diyorlar.
    bursevi

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu Levent'in söylediği 3. hindu da, alan motorcuyu mahcup etmez. Rtr 200 ü de yabana atma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:21 ----------

Serkan , ben Angıra'da hiç yaşamadım, ancak duyduğum kadarıyla sizin melmeketdeki hiç bir servise güvenilmez diyorlar.
    Abooo...!
    Kavgada söylenmez!

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:35 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz rs200 bulma ihtimaliniz daha yüksek. Cbr250 temizleride en az 15 16 dan başlıyor sanırım. 11 12 bin liralara rs200 absli bulursunuz sanırım. Cbr250 tamam daha iyi gidiyor belki tipi daha iyi ama o paralara değmez.
    11-12 ye abs li rs????
    Adamlar 20-30 bin km'li 2017 ns'lere 14 den aşağı demiyor..
    Rs'lere +2000tlndaha koymak gerek.
    Sıfırı 17.550 olan abs'li ns'ye, ikinci elde18 bin isteyen gördüm. Hatta 18.500 isteyen bayii gördüm. 'Yahu kuralkanın sitesinde 17.550tl bu" dediğimde, çok biliyorsan oradan al dedi hatırşinas beyamcam.. ( telefonda neden dik dik konuşuyon ki " dediğimde, bildiğin küfretti. )

Esnaf, bilinçli kullanıcıyı sevmiyor ayrıca.
    Bajajın kendi sitesinde 217 tl olan parçaya, servis 270+ kdv+işçilik dedi ya la!
    Sitesinde bu para deyince, sen gel yardımcı oluruz dedi. Gittiğimde, hadi 250 olsun dedi.

Motosiklet parçacı, servisçi, aksesuarcıların üzerimde fantazi kurmalarından bıktım.
    Kendimi kirlenniş hissediyorum :(

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Abooo...!
    Kavgada söylenmez!

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:35 ----------

11-12 ye abs li rs????
    Adamlar 20-30 bin km'li 2017 ns'lere 14 den aşağı demiyor..
    Rs'lere +2000tlndaha koymak gerek.
    Sıfırı 17.550 olan abs'li ns'ye, ikinci elde18 bin isteyen gördüm. Hatta 18.500 isteyen bayii gördüm. 'Yahu kuralkanın sitesinde 17.550tl bu" dediğimde, çok biliyorsan oradan al dedi hatırşinas beyamcam.. ( telefonda neden dik dik konuşuyon ki " dediğimde, bildiğin küfretti. )

Esnaf, bilinçli kullanıcıyı sevmiyor ayrıca.
    Bajajın kendi sitesinde 217 tl olan parçaya, servis 270+ kdv+işçilik dedi ya la!
    Sitesinde bu para deyince, sen gel yardımcı oluruz dedi. Gittiğimde, hadi 250 olsun dedi.

Motosiklet parçacı, servisçi, aksesuarcıların üzerimde fantazi kurmalarından bıktım.
    Kendimi kirlenniş hissediyorum :(
    Elbet düşer hocam. 18 e koyulunca 18 e satılmıyor ki. Bugün bakıp yarın alınacaksa tabi bulamazsınız. Ama her türlü ölü cbrdan 2 3bin ucuza temiz rs200 bulunabilir. Bundan bahsetmek istedim😁

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler