Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motosiklet işlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Zone 150
    Bundan 3-4 yıl önce mondial sfc snappy x almıştım sıfır olarak. Motor plakasız bir şekilde evin önünde durdu. Sanırım 0-99 cc arası motorlarda MTV alınmıyormuş bu doğru mu ? Birde Vizesi bilmem nesi toplam ne kadar masrafı olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    aynen 0 99 arası motorlu taşıt vergisi ödemezsin.bu demekki trafik sigortası yaptırıp muaneye gitmen yeterli olur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    1) Plaka cikartmalisiniz, bunun icin motosikletin faturasina ve bayinin size verdigi/vermesi gereken "Tip Onay Belgesi" ve "Trafige cikis uygunluk belgesi" gibi belgelere ihtiyaciniz var. Ruhsat ve plaka masraflariniz cikacak, yaklasik 200TL tutar.

2) 0-49cc arasi MTV yok, 99 degil. Bu durumda MTV odemelisiniz. 200cc icin 90TL, 250cc icin 160TL odedim bu yil.

3) Satin aldiktan sonra 3 yil muayenesi yok, ancak 3 yildan sonra muayene zorunlu ve yaptirmadiginiz her ay %5 cezasi var. Muayene 120TL desek, her ay 6 TL ekleyin.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3) Satin aldiktan sonra 3 yil muayenesi yok, ancak 3 yildan sonra muayene zorunlu ve yaptirmadiginiz her ay %5 cezasi var. Muayene 120TL desek, her ay 6 TL ekleyin.
    Satın aldıktan sonra değil Türkiye'ye girdikten sonra başlıyor. Yani 2017 Şubat'ta girmiş bir araç için. 1 ay süre veriyorlar. Mart 2020 de bitiyor. Trafiğe çıkış tarihini baz almıyorlar.

Motosikleti
    Mondial Zone 150
    Bir sorum daha var. Motoru biz 4 sene önce sıfır almıştık. Köy yeri gibi biryer olduğu için plakasız bindim. Şuan satmak istiyorum. Motorun faturası kesilmiş. Acaba direk olarak plakayı sattığım kişinin üstüne çıkartma imkanım varmı tekrar tekrar noterde uğraşmamak için?

Alıntı BayramS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum daha var. Motoru biz 4 sene önce sıfır almıştık. Köy yeri gibi biryer olduğu için plakasız bindim. Şuan satmak istiyorum. Motorun faturası kesilmiş. Acaba direk olarak plakayı sattığım kişinin üstüne çıkartma imkanım varmı tekrar tekrar noterde uğraşmamak için?

öyle bir dünya yok
    bütün cezalarını ödeyip trafiğe çıkartırsınız. sigortasını yaptırdıktan sonra satabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler