Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Mondial Rx-3 S Türkiye' ye geliyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Nk 650 40.990 Tl
    Nk 650 yeni 33.990 Tl

Güncel fiyat listesi bu
    https://www.cfmoto.com.tr/fiyat-listesi

Domi 400 ü geçtim, nk 650 ile kıyaslanabildcek motor mudur rs 300-400?
    Onu bırakın, nk ile mondi kıyas edilse aynı segmette midir?
    Kalite aybı olsa bile, fiyatta biri hadsiz
    40.000e kawa versys ya da bmw f800 serisi alırım, gs 650 alırım, crf alırım, hatta lifan motora gidip bir ss 250, bir cross bir de commuter 250 alıp garajı fullerim üstüne sigorta ve devirlerini yaptırsam, 2000km tura çıkıp gezsem de yine cebimde para kalır....
    Bu kıyasa girmeden, feragat edilip alınabilecek motor mudur rx-s?
    Alacak olana da gayırlı olsun derim..
    MR.BERK ve Justforfun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Şener ;İkisinin tek ortak tarafı aynı fabrikada üretiliyor olmaları. RX3S çift silindir ,380 cc,36 hp ve Çin'de
    üretilerek dünyanın farklı ülkelerine satışı devam eden , kabul gören bir motosiklet. RX4 ise 3-4 yıl önce Avrupa'da bir - iki fuarda lanse edildikten sonra bir daha üreticilerinin bile adını ağızlarına almadıkları ,450 cc
    tek silindir ,sanıyorum 40 hp civarı bir makine. RX4 ün bir kaç problemi olduğu, mekanikerlerin halletmek için
    uğraştıkları söylenmişti. Her halde sorunları çözemeyince vaz geçtiler.
    Emin Domi ile RX3S arasında yalnızca 4 hp fark var . Ayrıca sınıfları farklı. Domi müşterisi RX3S i almaz. S
    alıcısı da Domi'yi beğenmez. Eğer UMA S i getirirse 33 ile 36 arası bir etiket koyacağı kanaatindeyim. O da cam ve çantalar farkıdır. 2019 fuarında M.T. rx3i evo kullanıcıları sayfasında Moto Aras Özkan usta benim RX3S üzerinde fotolarımı çekip Bursa'dan bir kardeşim de paylaşmıştı. UMA O motosikleti geçen sene müşterilerine sunamadı. Bu sene de araya korona illeti girdi. Bakalım netice nasıl olacak? Vesselam.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şener ;İkisinin tek ortak tarafı aynı fabrikada üretiliyor olmaları. RX3S çift silindir ,380 cc,36 hp ve Çin'de
    üretilerek dünyanın farklı ülkelerine satışı devam eden , kabul gören bir motosiklet. RX4 ise 3-4 yıl önce Avrupa'da bir - iki fuarda lanse edildikten sonra bir daha üreticilerinin bile adını ağızlarına almadıkları ,450 cc
    tek silindir ,sanıyorum 40 hp civarı bir makine. RX4 ün bir kaç problemi olduğu, mekanikerlerin halletmek için
    Emin Domi ile RX3S arasında yalnızca 4 hp fark var . Ayrıca sınıfları farklı. Domi müşterisi RX3S i almaz. S
    alıcısı da Domi'yi beğenmez. Eğer UMA S i getirirse 33 ile 36 arası bir etiket koyacağı kanaatindeyim. O da cam ve çantalar farkıdır. 2019 fuarında M.T. rx3i evo kullanıcıları sayfasında Moto Aras Özkan usta benim RX3S üzerinde fotolarımı çekip Bursa'dan bir kardeşim de paylaşmıştı. UMA O motosikleti geçen sene müşterilerine sunamadı. Bu sene de araya korona illeti girdi. Bakalım netice nasıl olacak? Vesselam.
    Nasıl ya ben fuarda özelliklerine baktığımda baya düşük bir hp görmüştüm. Allah Allah 🤔

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ya ben fuarda özelliklerine baktığımda baya düşük bir hp görmüştüm. Allah Allah 🤔
    Senin o dediğin 36 hp denilen geçen sene gösterilendi prototip denilen. Bu sene asıl kimliğiyle daha düşük olmasın?

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    RX4 ise 3-4 yıl önce Avrupa'da bir - iki fuarda lanse edildikten sonra bir daha üreticilerinin bile adını ağızlarına almadıkları ,450 cc
    Ali hocam selamun aleyküm. RX4 yani zongshen'in 450 cc olan modeli abd'de satışta şu an aşağıda linkini vereceğim CSCmotorcycles.com adlı sitede (ki bunlar daha önce de RXî modelini abd'ye getirip satan firma) reklam videosu ve fiyatı da var. Fiyatı 4995 $ dır. Selamlar.

https://www.cscmotorcycles.com/defau...y&vc=adventure
    bursalıali ve manad bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor 27 kW (36.7 BG) gücünde ve 35 Nm torku var. Gayet yeterli yani. Hiç kimsenin hesap yaparken aklına getirmediği % 37 ÖTV ile, şu anda 31500 TL'ye satılan Dominar'dan çantalar ve kasa farkından dolayı belki bir tık daha pahalı olması beklenebilir. Çin malı diye kalitesiz damgasını vurmuşuz hemen ama ilk gelenler bile hala yollarda geziyor. Titreşimi de azsa Dominar'a rahatlıkla tercih edilebilir. Tabi bence fiyatı 35 bin TL'nin altında kalmalı ve mutlaka test organizasyonu yapılmalı. Düşününce yine de 35 bin TL Mondial marka bir motosiklet için korkutucu bir rakam. Mondial mümkün olduğunca kârdan feragat edip fiyatı 30 bin'e yakın hatta psikolojik olarak 29 bin seviyesinde tutmalıdır. 40n bin'e ancak bayi vitrinini süsler ve Zontes'in 310 cc modellerinin gittiği yolu izler. Motopixel'ci gibi birkaç tuzu kuru arkadaş reklam için alır gezerler o kadar...
    bursalıali ve manad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Serkan hocam en azından RX3S çift silindir olduğu için ,en azından teorik olarak RX3İ den çok daha az vibrasyonlu
    olması gerekmez mi. Veyis hocam RX4 ün mandalinası hem de çift renk muhteşem imiş. Bilgilendirme için çok teşekkür.
    Selam ve hürmetlerimizle.
    manad bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de titreşiminin az olmasını bekliyorum.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 27 kW (36.7 BG) gücünde ve 35 Nm torku var. Gayet yeterli yani. Hiç kimsenin hesap yaparken aklına getirmediği % 37 ÖTV ile, şu anda 31500 TL'ye satılan Dominar'dan çantalar ve kasa farkından dolayı belki bir tık daha pahalı olması beklenebilir. Çin malı diye kalitesiz damgasını vurmuşuz hemen ama ilk gelenler bile hala yollarda geziyor. Titreşimi de azsa Dominar'a rahatlıkla tercih edilebilir. Tabi bence fiyatı 35 bin TL'nin altında kalmalı ve mutlaka test organizasyonu yapılmalı. Düşününce yine de 35 bin TL Mondial marka bir motosiklet için korkutucu bir rakam. Mondial mümkün olduğunca kârdan feragat edip fiyatı 30 bin'e yakın hatta psikolojik olarak 29 bin seviyesinde tutmalıdır. 40n bin'e ancak bayi vitrinini süsler ve Zontes'in 310 cc modellerinin gittiği yolu izler. Motopixel'ci gibi birkaç tuzu kuru arkadaş reklam için alır gezerler o kadar...
    evet çin kalitesiz. bajaj ve tvs bile bu gün skf'den aşağı rulman kullanmıyor, amortisörler marka, fren sistemi marka, enjeksiyon sistemi marka.
    mondial'de ne var? 20000de rulman kırma var. enjeksiyon sorunları var, sıkılmamış krank civatası var.

30k'nın biraz fazlası bile olsa para yedirdiği bazı youtube kanalları "ben aldım çok güzel siz de alın" reklamını yapar.
    manad bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Merhaba,

Mondial RX3i -Evo almayı düşünüyorum fakat bu rx3s'i beklemelimiyim acaba?

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı ihsankeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Mondial RX3i -Evo almayı düşünüyorum fakat bu rx3s'i beklemelimiyim acaba?
    Fiyatlar gittikçe artıyor bildiğiniz üzere o yüzden sizi etkilemeyecekse bekleyin aceleniz yoksa varsa Rx3i alın

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çin kalitesiz. bajaj ve tvs bile bu gün skf'den aşağı rulman kullanmıyor, amortisörler marka, fren sistemi marka, enjeksiyon sistemi marka.
    mondial'de ne var? 20000de rulman kırma var. enjeksiyon sorunları var, sıkılmamış krank civatası var.

30k'nın biraz fazlası bile olsa para yedirdiği bazı youtube kanalları "ben aldım çok güzel siz de alın" reklamını yapar.
    O var, bu var diyebilmek için motorların genelinde sorun olması gerekir. Bu motorun kronik denilebilecek ciddi bir sorunu yok, en azından 2016 modelinden itibaren yok. Bana göre titreşimi fazla, sesini pek sevmiyorum ama bunlar zaten Hint motorlarında fazlasıyla var. Bu yüzden Pulsar'ı da almadım, RX3'ü de, Dominar'ı da... Tabi ben tümünün ilk versiyonlarını denemiştim, şu anda titreşim sorunlarını bir nebze gidermiş olabilirler.

Çin kalitesiz derken CFMoto modellerini bir denemeni tavsiye ederim. Özellikle 250 NK'nın Japon motorlarından hiçbir farkı yok. Marka ve modele göre değişir.
    enes_ayx bunu beğendi.

varmı alan

Motosikleti
    Mondial Rx3-S
    Ben RX3-S i yakından görmeden yurt içinde her hangi birinin test sürüşü yapmadan siparişini verdim. Büyük bir ihtimale bu hafta içerisinde teslim alırım. ben Rx3i kullandığım için gözü kapalı bu motoru aldım. Mondial liste fiyatını baya indirmiş. Fiyat/ donanım olarak güzel bir seviyeye gelmiş, bilginiz olsun.
    pacino, Justforfun ve bursalıali bunu beğendiler.

merakla bekliyorum. Hayırlı olsun .Yorumları resimleri artık atarsınız . Hatasız kazasız keyifli sürüşler. Birde ne kadara aldınız acaba
    Parsi bunu beğendi.
    tüm motorcu dostlara Allah hata kaza vermesin
    [

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun. Merakla yorumları bekliyoruz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Parsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben RX3-S i yakından görmeden yurt içinde her hangi birinin test sürüşü yapmadan siparişini verdim. Büyük bir ihtimale bu hafta içerisinde teslim alırım. ben Rx3i kullandığım için gözü kapalı bu motoru aldım. Mondial liste fiyatını baya indirmiş. Fiyat/ donanım olarak güzel bir seviyeye gelmiş, bilginiz olsun.
    büyük risk. sonradan 125 cc nin bile 250cc den cok daha iyi kalitede oldugunu duymuştum. umarım bu kalite aynı sekilde ileriye gider.
    bursalıali bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Siz siz olun çinlilerden uzak durun. kendini çok çok tecrübeli zanneden insanlara da kulak asmayın, japona binen adam çinliye binemez, bindiği zaman bune lan? eşşek daha iyi diyecektir. 5-6 ay rx3i kullanmiş biri olarak bunu söylüyorum çinlileri övmeye gerek yok, ben trump taraftariyim, ezerim

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük risk. sonradan 125 cc nin bile 250cc den cok daha iyi kalitede oldugunu duymuştum. umarım bu kalite aynı sekilde ileriye gider.
    Arni ; RX3İ yi 5 senedir kullanıyorum . Temmuz 2015 de sıfır aldım, şu an 26000 km deyim. İnanılmaz derecede memnunum. 2011-2015 arası kullandığım , HONDA NX4 FALCON beni neredeyse motosikletten nefret ettirmişti. RX3İ evo
    sayesinde yeniden iki teker sevgisi kalbime yerleşti. Bu gün evoyu sattığımda, RX3 S almaya ekonomik olarak gücüm yetse, bir saniye beklersem kulağımı çeksinler, pantolonumu diksinler. RX3 S sahibi olmayı Yaratan bana bir gün nasip ederse , ölünceye kadar başka motor aklımın ucundan bile geçmez. Bir de RX3 S pek çok uzak doğu ülkesinde 3
    senedir çatır - çatır satılıyor. Kullananların da bir şikayetini bu güne kadar hiç duymadık.
    pacino bunu beğendi.
    bursevi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arni ; RX3İ yi 5 senedir kullanıyorum . Temmuz 2015 de sıfır aldım, şu an 26000 km deyim. İnanılmaz derecede memnunum. 2011-2015 arası kullandığım , HONDA NX4 FALCON beni neredeyse motosikletten nefret ettirmişti. RX3İ evo
    sayesinde yeniden iki teker sevgisi kalbime yerleşti. Bu gün evoyu sattığımda, RX3 S almaya ekonomik olarak gücüm yetse, bir saniye beklersem kulağımı çeksinler, pantolonumu diksinler. RX3 S sahibi olmayı Yaratan bana bir gün nasip ederse , ölünceye kadar başka motor aklımın ucundan bile geçmez. Bir de RX3 S pek çok uzak doğu ülkesinde 3
    senedir çatır - çatır satılıyor. Kullananların da bir şikayetini bu güne kadar hiç duymadık.
    daha önce de demiştim abi, benim eski vulture malzeme kalitesi olarak su anki motorumdan daha sağlamdı vallaha (motor aksamı hariç)

ancak rx3 lerde heryerde bariz biçimde sonradan cıkan 125liğin 250likten daha sağlam ve kaliteli oldugunu vurguluyor kullanıcılar.

Yeni cıkacak modelin daha iyi daha kötü olması muallakta, yani rx3i evo a bakarak yeni cıkan da "iyidir kötüdür" diyemeyiz. Belki de adamlar gerçekten cok iyi bir iş cıkarak belki de cidden kötü bir iş cıkaracak.

Bu nedenle yapılan büyük risk.
    bursalıali bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce de demiştim abi, benim eski vulture malzeme kalitesi olarak su anki motorumdan daha sağlamdı vallaha (motor aksamı hariç)

ancak rx3 lerde heryerde bariz biçimde sonradan cıkan 125liğin 250likten daha sağlam ve kaliteli oldugunu vurguluyor kullanıcılar.

Yeni cıkacak modelin daha iyi daha kötü olması muallakta, yani rx3i evo a bakarak yeni cıkan da "iyidir kötüdür" diyemeyiz. Belki de adamlar gerçekten cok iyi bir iş cıkarak belki de cidden kötü bir iş cıkaracak.

Bu nedenle yapılan büyük risk.
    RX1 deki krankın , CBF 150 den devşirme olduğunu okumuştum bir yerde. Gerçek mi , yoksa şehir efsanesi mi bilmiyorum. Belki o yüzden daha sağlıklı olabilir. Yalnız RX3 S in , RX3 İ den daha iyi olduğu kesin.
    bursevi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler