Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CB125E ÇALIŞMIYOR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Dün akşam çalışan motor bu sabah çalışmadı marşa basıyorum tık yok jikleyi çektim basıyorum yine çalışmadı en son vurdurmayı denedim yine çalışmadı buji başlığına baktım marşa bastığımda kıvılcım atmıyordu sebebi nedir acaba?

(Benzinim var)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam çalışan motor bu sabah çalışmadı marşa basıyorum tık yok jikleyi çektim basıyorum yine çalışmadı en son vurdurmayı denedim yine çalışmadı buji başlığına baktım marşa bastığımda kıvılcım atmıyordu sebebi nedir acaba?

(Benzinim var)
    Problemin ateşlemede olduğunu sizde fark etmişsiniz. Ateşleme yapan elemanları kontrol ediniz. Kablolarda problem olmuş olabilir. Belki fare kemirmiş olabilir ki başıma gelmiş bir olay . Ateşleme elemanlarını dikkatlice kontrol ediniz.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Anlayamadım tam olarak, marşa basınca tık deyip kalıyor mu yoksa motor dönüyor fakat ateşlememi yok? Motor dönüyorsa bujiyi sökün pipoya takın ve buji ucunu motorun şasesine değdirerek marşa basın, eğer kıvılcım görmüyorsanız öncelike buji, buji piposu, buji kablosu, bobin ve cdi beyin sırası ile bunlara bakın anlamıyorsanızda anladığınız yere kadar kontrol edin gerisini tamirciye bırakın.

Basit bir buji problemi olabilir, bobin ve cdi kaynaklı olacağını sanmam

Motosikleti
    Marş dönüyor fakat motor çalışmıyor buji yeni değişmişti (3000 km oldu değişeli) buji başlığını çıkarttım marşa bastığımda içinde normalde kıvılcım atması geriyor ama atmıyor akşam dediğinizi yapıcam bujiyi söküp şaseye deydirip marşa basıcam bakalım buji çakıcakmı?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Marş dönüyor fakat motor çalışmıyor buji yeni değişmişti (3000 km oldu değişeli) buji başlığını çıkarttım marşa bastığımda içinde normalde kıvılcım atması geriyor ama atmıyor akşam dediğinizi yapıcam bujiyi söküp şaseye deydirip marşa basıcam bakalım buji çakıcakmı?

buji piposunun içinde kıvılcım olmaz, bujiyi pipoya takın ardından şseye değrdirerek marşa basın ateşleme ancak öyle gözükür.

Motosikleti
    Dün çalışmayan motor bu sabah tek marşta çalıştı

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Dün çalışmayan motor bu sabah tek marşta çalıştı
    Motora naptıysan güzel trip atmış sana :D Kar/yağmur altında kalıyorsa akü bağlantıları buzlanmış vs olabilir.

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora naptıysan güzel trip atmış sana :D Kar/yağmur altında kalıyorsa akü bağlantıları buzlanmış vs olabilir.
    Yağmur altında kalmıştı geçen belki ondan olabilir

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Motoru yıkadıysanız yanda buji ıslanmış/nemlenmişse olabilir. Kuruyunca çalışır ama bujinizi ve buji kablosunu fön makinesiyle kurutun oksitlenmesin. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yıkadıysanız yanda buji ıslanmış/nemlenmişse olabilir. Kuruyunca çalışır ama bujinizi ve buji kablosunu fön makinesiyle kurutun oksitlenmesin. Geçmiş olsun.
    Yok yıkamadım yağmur altında kalmıştı belki ondan olabilir ama şuan çalışmasında birşey yok bakalım bobin siparişi vermiştim gelsin onu takınca fark olucakmı çalışmasında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)