Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletten gelen koku

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhabalar iyi günler öncelikle,
    Motosikletimde her marşı kapattığımda burnuma gelen yanığımsı yağ kokusu geliyor sebepleri ne olabilir?
    Yağını değiştireli uzun süre oldu acaba içindeki yağ eskidiğinden dolayı bu kokuyu yapıyor olabilir mi?
    Teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    bir kaçak var gibi geldi bana

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Egzoz borusuna bir şekilde yağ damlıyor olabilir mi?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Niye marş kapandığında oluyor? Mekanizması ne?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Marş kapattığında derken olduğu yerde çalışırken gelmiyor da stop edince mi geliyor

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru kapalı otopark değil de benim gibi açık alana bırakıyorsan ve etrafta kedi nüfusu fazla ise, "bu alan bana ait" demek için erkek kediler işiyorlar. Sonra bir başka erkek kedi "artistlik yapma bu alan ezelden beri benimdi benim kalacak" demek için işiyor. Mahalledeki dişi kedilere yanık olan diğer genç erkek kedi ise "Siz yaşlandınız buradaki hatunlar bana hasta, uzaklaşın benim mahalleden" diyor ve gelip bir de o işiyor. Böylece kısır döngüye giriyorsun. Ve motorla yolculuk yapıp sonrasında her park ettiğinde burnuna tuhaf kokular geliyor.
    Cyan bunu beğendi.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kapalı otopark değil de benim gibi açık alana bırakıyorsan ve etrafta kedi nüfusu fazla ise, "bu alan bana ait" demek için erkek kediler işiyorlar. Sonra bir başka erkek kedi "artistlik yapma bu alan ezelden beri benimdi benim kalacak" demek için işiyor. Mahalledeki dişi kedilere yanık olan diğer genç erkek kedi ise "Siz yaşlandınız buradaki hatunlar bana hasta, uzaklaşın benim mahalleden" diyor ve gelip bir de o işiyor. Böylece kısır döngüye giriyorsun. Ve motorla yolculuk yapıp sonrasında her park ettiğinde burnuna tuhaf kokular geliyor.
    Gidip motorun üzerine işeyelim, o lanet kedilere patronun kim olduğunu gösterelim.

Motosikleti
    NC750X
    bende de oluyor o sonradan çözdüm neden olduğunu ... elcik ısıtmalar.. elcik ısıtmalar plastik olan elciği fazla ısıttığında ortaya bu tarz bir koku çıkıyor bende.. durunca anlamamızın sebebi ise giderken rüzgarın kokuyu alıp götürmesi..

sizde belki elcik ısıtma yoktur egzoza birşeyler damlıyor vs. olabilir..ben elcik ısıtmanız var ise elcikleri ısıtmadan bir süre kullanın ve test edin diye söyledim..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun ilk mesajını okudum tam bunu yazmaya girişiyordum ki sizin mesajı gördüm. Evet, özellikle son 1,5 aydır sürekli iş seyahatine gidiyorum, motosikleti haftada bir ancak kullanabiliyorum, yattığı yerde kedilerin bölge işaretleme cihazına döndü. Özellikle ilk çalıştırma sırasında motor ısındıktan sonra resmen burnu eritecek yoğunluk ve şiddette o leş kedi çişi (ki aslında çiş de değil başka bir bezden çıkıyor o işaretleme sıvısı...) kokusuna maruz kalıyorsunuz. Başka işeyen olmazsa ikinci gün ancak gidiyor koku.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun ilk mesajını okudum tam bunu yazmaya girişiyordum ki sizin mesajı gördüm. Evet, özellikle son 1,5 aydır sürekli iş seyahatine gidiyorum, motosikleti haftada bir ancak kullanabiliyorum, yattığı yerde kedilerin bölge işaretleme cihazına döndü. Özellikle ilk çalıştırma sırasında motor ısındıktan sonra resmen burnu eritecek yoğunluk ve şiddette o leş kedi çişi (ki aslında çiş de değil başka bir bezden çıkıyor o işaretleme sıvısı...) kokusuna maruz kalıyorsunuz. Başka işeyen olmazsa ikinci gün ancak gidiyor koku.
    hocam durum gerçekten buysa siz işeyin motorun üstüne, başkasının bölgesi bu diye yaklaşmaz kediler.. şaka bir yana eğer kedi kaynaklı ise problem motoru sürekli parkettiğiniz yere bir paket karabiber serpiştirin yaklaşmıyorlar.. test edildi onaylandı..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip motorun üzerine işeyelim, o lanet kedilere patronun kim olduğunu gösterelim.
    Çözüm olacağını bilsem onuda yaparım En azından ne kokusu bu diye soranlara erkeğin özü derim
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    marşı kapattığımda dediğimden kastım hani giderken rüzgardan vs alamıyorum kokuyu motoru kapattığım zaman derin bi nefes çektiğimde farkediyorum yoksa motor çalışırken de geliyor bu koku

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

yağ eskidiğinden dolayı olabilir mi arkadaşlar yarın değiştireceğim bakalım bide öyle karşılaştıracağım muhtemelen yağ yeni değiştiğinden dolayı tekrar gelecek bu koku ama 1 hafta sonra belli eder kendini herhalde

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Herhangi bir yerde yağ sızıntısı var mı iyice kontrol edin bence.

Aynı durum 3 motorumdada vardı özellikle performanslı kullanım sonrası geliyor yada yüksek devirde uzun yol gittikten sonra.muhtemelen terleme yapan noktalardaki yağlar yanıyor,blokdaki boya eriyor yani kafaya takacak bir durum yok

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Yağ kaçağı veya terleme ile oluşan yağ sıcak yerlerde yanıyor büyük ihtimal. Kontrol et, yağ kaçağın yoksa, egzosunu kontrol et. Egzosun içindeki kurumdan biraz parmaklarının arasında ez. Kıvamına bakar gibi, kurum kömür tozu gibi değilde, biraz kayhgan bir yapıya sahipse yağ yakıyorsun demektir. Motoru şıkıştırınca bir miktar yağ yakması normal.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Marş motorun (Alternatör ) aklının bir köşesinde olsun arkadaşım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)