Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kıvırcık kızıl sarı saçlı, sağ ayak bileği yıldız dövmeli kadın Africa Twin sürücüsü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş, fotoğralasanıza şu motorcuyu. Bizde bilelim nasıl bir tehlikenin içinde olduğumuzu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Isiklardaydim arabada. Onumden gecti gitti. Ates ediyor AT’in ustunde 🙃🙃🙃

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadin gece dışarı da çıkar,istediğini yer içerde, erkek gibi güçlü ve tüm hakları da vardır benim gözümde.
    ama trafiğin güvenliği için araba gibi taşıtlar kullanmamalıdır.
    "Kadınlar araba kullanmamalı" deyip cinsiyetçi olmadığınızı iddia ediyorsunuz. Allah akıl fikir versin size...

Başınıza gelen trafik kazalarının çoğu kadınlar yüzünden oldu diye hiç bir kadın araba kullanmamalı öyle mi?

Bir konuda cinsiyetçiliğin dibini bulup diğer konularda öyle olmayınca "cinsiyetçi değilim" deme hakkını elde etmiyorsunuz. Mesela birini öldüren katildir. "Yahu herkesi mi öldürdüm" diye kendini savunamaz

Ciddi cevap yazmakta zorlanıyorum. Susayım en iyisi...
    espresso bunu beğendi.

Önünüzdeki taşıtı BEKLEMEYİ ÖĞRENECEKSİNİZ diyorum ve gidiyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu cıgrından cıkmış

forumun bir konusunda kadın sürücüye yorum yapılıyor diye abazanlıkla suclanıyor insanlar, bir konusunda kadın sürücüye laf ediyor da cinsiyetci oluyorlar.

abi şizofren oldu millet artık, sakin.
    Angrypower bunu beğendi.

Toplum son 20 yıldır tamamen rasyoneliteden, akıldan olması gereken doğrulardan o kadar çok saptı ki ..Basit bir trafik meselesi konusunda olabildiğinde subjektif yorumlar yapıyoruz ki bu bakış açısı ile dünya da iyi şeyler konusunda ilk 50 ye giremediğimiz gibi kötü şeyler konusunda ilk 10 da konumlanıyoruz..

Hayatın akışında yer alan, hukuk / sağlık / trafik / eğitim / vergi sistemi konularında netleşememeiş , sadeleşememiş bir toplum nasıl ilerleyecek..

Yanlış olanı algılayamayan, sadece karşı taraf olarak gören aklını kullanmaktan vageçmiş bir millet olduk çıktık.. Kim trafik kurallarını ihlal edecek bir şey yapıyorsa ceza verilmeli. 2. defa devam ediyorsa ceza katlanarak artmalı bu kadar basit.. Kuralları ihlal edeni savunmak gerizekalılıktır..

Gelişmiş ülke dediğimiz ve sosyal , ekonomik sistemini belirli bir dengede oturtmuş ülkelerde kural kuraldır.. Esneklik ona göresi buna göresi yoktur.. Çakarlı arabalarla sağa sola yüzlerce araç gidemezsin mesela..

Biz bitmişsiz arkadaş daha milletin çıkarına olacak ortak meselelerde mutabakat sağlayamıyoruz.. Bu yaşa geldim daha bu kadar yoğun cehaletin hakim olduğu bir döneme rast gelmedim.. Yazık..

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav sürücünün kadını erkeği olurmu iyisi kötüsü olur . gidon, direksiyon bacak arasından tutulmuyor . babam yılların taksicisidir ama bana araba kullanmayı annem öğretmiştir. Acemi herkes acemidir, tamam acemi bayan daha bi panik oluyor kabul ediyorum ama tacrübeli bayan sürücü trafiğe erkekten daha saygılı oluyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadın sürücüye laf ediyor da cinsiyetci oluyorlar.

abi şizofren oldu millet artık, sakin.
    Arndiol, mesele trafikte başkalarını taciz eden birine laf atma değil.

"kadınlar araba kullanmamalıdır" iddiasında biri aynı zamanda "ben cinsiyetçi değilim" diyor.

Şizofreni gerçekliği algılayamamaysa daha iyi bir örnek gelmiyor aklıma... Alis harikalar diyarında gibiyiz...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arndiol, mesele trafikte başkalarını taciz eden birine laf atma değil.

"kadınlar araba kullanmamalıdır" iddiasında biri aynı zamanda "ben cinsiyetçi değilim" diyor.

Şizofreni gerçekliği algılayamamaysa daha iyi bir örnek gelmiyor aklıma... Alis harikalar diyarında gibiyiz...

abi cümlenin tamamı bu "forumun bir konusunda kadın sürücüye yorum yapılıyor diye abazanlıkla suclanıyor insanlar, bir konusunda kadın sürücüye laf ediyor da cinsiyetci oluyorlar." yani şizofreni cümlesi gerçeklik ile alakalı değil, forumda her konuda baska bir yaklasım olmasıyla alakalı.

Kadın erkek eşittir buna sözümüz yok ancak bir kesimin belli bir konuda yeteneğini sorgulamak cinsiyet ayrımcılıgı değildir.

Spor musabakalarında erkeklerin erkeklerle boks yapmasını cinsiyetcilik olarak algılamıyoruz misal olarak.

Bir erkeğin evlat sevgisinin annelerin evlat sevgisi gibi olmadığını söylediğimizde de bunu cinsiyetcilik olarak algılamıyoruz.

Önceki sayfalarda yazmıştım, bir aracın kullanıcısının kadın mı erkek mi olduğunu yaptıgım hatadan ayırt edebiliyor isem demek ki ortada bariz bir sıkıntı var.

Tamam erkeklerden daha iyi kullanan kadınlarda oldukca cok sayıdadır ancak genel olarak motorla giderken beni neredeyse öldürecek şekilde hatalı sürüş yapacan 10 kişiden 9u kadın. bu durum sonucu ben kadınların iyi sürücü olmadıgını söyleyerek cinsiyet ayrımcılıgı değil gözlem sonuclarımı paylaşmış oluyorum.
    newmoto76, Salurbey ve atillatopal9 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

abi cümlenin tamamı bu "forumun bir konusunda kadın sürücüye yorum yapılıyor diye abazanlıkla suclanıyor insanlar, bir konusunda kadın sürücüye laf ediyor da cinsiyetci oluyorlar." yani şizofreni cümlesi gerçeklik ile alakalı değil, forumda her konuda baska bir yaklasım olmasıyla alakalı.

Kadın erkek eşittir buna sözümüz yok ancak bir kesimin belli bir konuda yeteneğini sorgulamak cinsiyet ayrımcılıgı değildir.

Spor musabakalarında erkeklerin erkeklerle boks yapmasını cinsiyetcilik olarak algılamıyoruz misal olarak.

Bir erkeğin evlat sevgisinin annelerin evlat sevgisi gibi olmadığını söylediğimizde de bunu cinsiyetcilik olarak algılamıyoruz.

Önceki sayfalarda yazmıştım, bir aracın kullanıcısının kadın mı erkek mi olduğunu yaptıgım hatadan ayırt edebiliyor isem demek ki ortada bariz bir sıkıntı var.

Tamam erkeklerden daha iyi kullanan kadınlarda oldukca cok sayıdadır ancak genel olarak motorla giderken beni neredeyse öldürecek şekilde hatalı sürüş yapacan 10 kişiden 9u kadın. bu durum sonucu ben kadınların iyi sürücü olmadıgını söyleyerek cinsiyet ayrımcılıgı değil gözlem sonuclarımı paylaşmış oluyorum.
    Abicim ben sana katılıyorum.. Kadın sürücülerin trafikteki özellikle şerit değiştirirken sağa sola bakmalaları ve bağlantı yollarından bağlanırken direkt dalmaları kesinlikle erkeklere oranla en az 5 kat daha fazla.. Kadınların büyük kısmı kullandıkları taşıtın farkında değil..Çoğunluğu trafik akışına aykırı hareket ediyor.. Erkekler içindede kötü sürücü var.. Ancak orantılar isek kadın kötü sürücü oranı çok daha yüksek..

Ha bunu söylerken ölümcül kazaya sebebiyet verenlerin çoğunmluğu erkektir.. KAdının yaptığı hatalar daha çok maddi hasar vericidir.. Erkek maganda sürücülerinin bilerek kasıtlı yaptığı hamleler insanların canını çok daha yakacak nitelikte..

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Herkes kadın veya erkek olarak doğar...sonradan bazıları insan olur.

Akıl tutulması hakim oldu artık bu topraklarda. Önce kendine saygısı olacak insanın sonrası zaten kolay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

ps:
    Akıl Tutulması inandığı şeyi savunurken çok ileri giden kişinin tavırlarının bizzat inandığı düşünceye zarar veren bir hale gelmesi halidir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Kinetic DX ABS
    Kireçburnuna gelin.

Burada trafik yok.

Arkadaşlarınız ile gelin, gelmişken bir çay için.

Ne sinir kalır ne sorun.

Motosikleti
    SD 1290R
    Cinsiyetçiliğin tanımında belirsizlik söz konusu anlaşılan. Üç maddede özetleyelim:

1. Cinsiyetçi değil:

"Kadınlar arasında dikkatsiz sürücü oranı çok daha fazla."

2. Cinsiyetçi:

"Kadınlar kötü araba kullanır."

3. Çağdışı zorbalık:

"Kadınlar araba kullanmamalı."

===

1 ve 2 çok farklı gözükmese de aradaki fark büyük. Çünkü 2 de genelleme ve stereotip oluşturma var. Düzgün kullanan kadınlara haksızlık. Tüm kadınları zan altında bırakma söz konusu.

Daha da önemlisi 2 olmadan 3'e geçiş olmaz. O yüzden 2'yi önemseyip, farkındalık oluşturup, baştan reddetmek önemli...

Toplum içinde birilerinin haksızlığa uğraması önce stereotiplemeyle başlar. Sadece cinsiyet değil, din, mezhep, milliyet, politik görüş vs. için de geçerli.

Ulu orta "kadınlar araba kullanmamalı" diyenler, karşılarında bu haksız yaklaşıma karşı tepkili ve öküz gibi kullanarak bir şeyler ispatlamaya çalışan kadınlar üretir. Bu söylemin hiç bir şeye faydası olmaz, daha da zararı olur.

Yukarda "kullanmamalı" diyen arkadaşın belki kötü tecrübeleri vardır bişi diyemem.

ne sizi savunurum ne onu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben de Yayalara gıcığım mesela.

Yaya terörü diyelim buna da.

Yaya kaldırımı var bomboş, adam yoldan yürür,

Karşıdan karşıya geçecek, gelen var mı diye bakmaz yola atlayıverir,

Karşıya geçerken aniden yola atlayınca korna ile ikaz edersin, sana el kol işareti yapar ki aslında kazaya sebebiyet verecek olan odur,

Trafiğe çıkan yayalara(İlgili yönetmeliğe göre kaldırım; trafiğin yaya kullanımına açık olan alanıdır ve karayoluna dahildir) Zorunlu Yaya Sigortası yapılmasını istiyoruz,

Kırmızı ışık ihlali yapar, kimse hesap sormaz.

Kaç kez arabaya elini kolunu çarpan yayanın kolundaki nesne (kol saati, yüzük, bilezik, metal mont düğmesi v.s.) nedeni ile aracıma zarar verdi. Adamın umurunda bile olmadan devam etti. Yayaların arkasındaki münasip kısma plaka takılsın istiyoruz ki hasar verip kaçan yayayı tespit edebilelim.

Hem yayalardan diğer yayalar da şikayetçi. Kaldırımda yürürken omuz çarpan mı dersin, yere tüküren mi, yola yabancı cisim atan mı, yüksek sesle müzik dinleyen mi, yaya yolunu kullanırken sigara içen mi ararsın. Hepsi bu yayalarda.

Kırmızı ışıkta durmuşum, önümde de iki araba var yaya geçidinden epey uzağım. Yaya karşıya geçerken motosiklete çarpıyor ve ben diğer aracın üzerine düşmek üzereyken zorlukla motosikleti ayakta tutup doğrultuyorum. Bir de pişkin pişkin bakış atıyor o yaya denen menemen beyinli varlık.

Motosikleti park alanına bırakıyorsun, yaya geçerken deviriyor, yayanın plakası yok, olsa tespit edicez ama yok.

O yaya gidip motosikletin üzerine oturuyor, umarım gün delir senin gibi bir fil yavrusu da oturur senin üzerine, o zaman anlarsın belki.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yukarda "kullanmamalı" diyen arkadaşın belki kötü tecrübeleri vardır bişi diyemem.

ne sizi savunurum ne onu.
    E var tabii ki yazmış zaten.

Şahsi kötü tecrübe olunca tüm kadınlara yasak mı çözüm?

Trafikte motosikletle ilgili kötü tecrübeleri olanlar "motosikleti yasaklanmalı" deseler n'olur? Bak biri yazı yazdı diye başlık açıp neler yazmışsın:

"Hep söylüyorum, aramızdaki birkaç gerizekalı yüzünden hepimiz zan altında kalıyoruz.

Yazılanları yapanlar var ancak sanki tüm motorcular kuralsızmış gibi yazılmış."

Tepkinde haklısın. İyi ama işin ucu bizzat sana dokunmayınca, aynı haksızlık başkalarına yapılınca okey mi?

E sen başkalarına yapılan haksızlıklara duyarsız olursan, başkaları sana yapılan haksızlığa niye duyarlı olsun?

Sonuçta motosikletler azınlıkta. İnsanlar kendilerine yapılmayan haksızlık için tepki göstermezlerse sürekli birilerinin hakkı yenir. Ülkemizin hikayesi de bu zaten...

İkinci olarak, burada kimseyi savunmak zorunda değilsin. Çünkü amaç birilerini savunmak değil. Farklı cephelerde savaşan insanlar değiliz sonuçta. Bir konu hakkında fikir belirtiyoruz sadece. Cinsiyetçilik fikri de, tanımı da bana ait değil. Herkes gibi gördüğümü duyduğumu okuduğumu tekrarlıyorum. İnsanlar farklı düşünür. Bu bir suç değil.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı ydnydn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önünüzdeki taşıtı BEKLEMEYİ ÖĞRENECEKSİNİZ diyorum ve gidiyorum.
    İnşallah bana denk gelirsin de içinden geçerim senin.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp

Trafikte motosikletle ilgili kötü tecrübeleri olanlar "motosikleti yasaklanmalı" deseler n'olur? Bak biri yazı yazdı diye başlık açıp neler yazmışsın:

"Hep söylüyorum, aramızdaki birkaç gerizekalı yüzünden hepimiz zan altında kalıyoruz.

Tepkinde haklısın. İyi ama işin ucu bizzat sana dokunmayınca, aynı haksızlık başkalarına yapılınca okey mi?

E sen başkalarına yapılan haksızlıklara duyarsız olursan, başkaları sana yapılan haksızlığa niye duyarlı olsun?

Sonuçta motosikletler azınlıkta. İnsanlar kendilerine yapılmayan haksızlık için tepki göstermezlerse sürekli birilerinin hakkı yenir. Ülkemizin hikayesi de bu zaten...

İkinci olarak, burada kimseyi savunmak zorunda değilsin. Çünkü amaç birilerini savunmak değil. Farklı cephelerde savaşan insanlar değiliz sonuçta. Bir konu hakkında fikir belirtiyoruz sadece. Cinsiyetçilik fikri de, tanımı da bana ait değil. Herkes gibi gördüğümü duyduğumu okuduğumu tekrarlıyorum. İnsanlar farklı düşünür. Bu bir suç değil.
    Senin anlattiklarin karsindakinin anlayabilecegi kadardir.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Şahsen trafikte en az araba sürücülerinden korktuğum kadar motosiklet binicisi arkadaşlardan korkuyorum. Önce kendi evimizin önünü süpürelim üstümüze düşeni yapalım sonra etraftaki kirliliği eleştirelim. Motora binen arkadaşları trafikte çok ciddi anlamda bilinçsiz ve herkesi tehlikeye sokacak şekilde davrandıklarına her seferinde şahitlik ediyorum. Şu e5 deki bariyer ile arabalar arasındaki yolda trafik 40 ile akarken 100 km ile gitme isteği ve taciz nedir biri bana anlatsın yahu!!

Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin anlattiklarin karsindakinin anlayabilecegi kadardir.
    forumun yeni yırtık donu sen misin birader?

abi kusura bakma da bana nıye bu derece donduruyorsun olayı anlamadım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)