Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Quick Sigorta Kasko Hakkında?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Merhabalar,

Mağlum hırsızlık/maddi hasar/Kaza gibi durumlarda motoru garantiye alayım dedim ve kasko yaptırmayı düşünüyorum. Sonra bizim sigortacıyla iletişime geçtim, Quick Sigortayı gömdüde gömdü, ama internetten herkes övüyordu, neyse sigortam onu gömünce Axa Sigortadan'dan bana 3575TL ücret çıkardı. Bana çok geldi açıkçası.

Quick Sigorta o kadar kötü müdür sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    3 yıldır quick sigortadan yaptırıyorum, hiç sıkıntı çekmedim. zaten bizim festivale de sponsor olurlar kendileri, herhangi bir sıkıntımızda yardımcı olurlar.

Acenteler hep sigorta acenteden alınır falan der lakin şuana kadar müşterisini kollayanına az denk geldim.. Sigorta yaptırırken sadece teminatlar eşdeğermi diye karşılaştırın. Gerisinden korkmayın.. Yok şu şirket kötü bu şirket ödemez diye birşey yok.. Sigorta şirketleri sigortalı bariz bir şekilde dolandırma amaçlı hasar yapmadıysa mutlaka hasarını öder ve karşılar... Son 10 yılda ben şu sigorta şirketinden hasarımı alamadım diyen varsa yazsın.. Ha şunlar olmuştur orjinal parça yerine alternatif parça kullanımına onay vermişlerdir. Olan budur.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acenteler hep sigorta acenteden alınır falan der lakin şuana kadar müşterisini kollayanına az denk geldim.. Sigorta yaptırırken sadece teminatlar eşdeğermi diye karşılaştırın. Gerisinden korkmayın.. Yok şu şirket kötü bu şirket ödemez diye birşey yok.. Sigorta şirketleri sigortalı bariz bir şekilde dolandırma amaçlı hasar yapmadıysa mutlaka hasarını öder ve karşılar... Son 10 yılda ben şu sigorta şirketinden hasarımı alamadım diyen varsa yazsın.. Ha şunlar olmuştur orjinal parça yerine alternatif parça kullanımına onay vermişlerdir. Olan budur.
    Anladım hocam,niye sigortacılar böyle diyor o zaman? Ben onu anlamadım. Sonuçta iki taraftan da komisyon almayacak mı zaten ?

Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam,niye sigortacılar böyle diyor o zaman? Ben onu anlamadım. Sonuçta iki taraftan da komisyon almayacak mı zaten ?
    Bu mesele biraz karışık.. Evet komisyon alacak iki şirkettende ancak.. Birinde sana 1.000 TL çıktığında komisyonu 150 TL iken 2.000 lira çıkan şirketten 300 TL komisyon alacak..

Birde acente hangi şirkette üretimde güçlü ise o şirketten daha güzel komisyon alır..

Sigorta şirketleri %99 aynı servis networkunu aynı eksperleri kullanıyor.. Dediğim gibi teminat kapsamları aynı ise fazla ödemenin hiçbir mantığı yok.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    4 5 kere araç pert etmiş ve yılda 2 kez araç değiştiren biri olarak bugüne kadar en memnun kaldığım kasko ve sigorta şirketleri AXA ve Anadolu. İnsanlar sorun yaşamamış olabilir. Fakat aracınızın başına birşey geldiğinde veya araç pert olduğunda nasıl sorunlar yaşanabileceğini insan anlıyor. Her sigorta firması kendi database için riskli gruplar oluşturuyor. O gruplara girdiğinizde işler değişiyor. Örneğin fiyat alıyorsunuz hepsi 2000 2500 gelirken biri 4000 geliyor, bunun sebebi sizin veya aracınızın oradaki risk grubuna girmesi.

Anadolu sigorta bu tip durumlar için birbirinden farklı teminatlı poliçeler kesiyor. Artık günümüzde plakanızı yazdığınızda sigortamnet zaten bütün büyük firmaların fiyatlarını veriyor. Anadolu gibi büyük firmalara baktığınızda birbirinden farklı kasko poliçeleri görürsünüz hasar teminatlı hasar teminatsız önümüzdeki seneye devreden devretmeyen kesintili kesintisiz ıvır zıvır.

Aracım pert olduğunda anadoludan 3 günde paranın tamamını Axa sigortadan 1 hafta içerisinde paramı alabildim. Ötekilerde almadım değil hepsinde aldım fakat süre uzadı saçma sapan muhattap bulamadım edemedim. vs vs.

Quick hiç denemedim. Firmanın çok reklamının olması veya motosikletlere özel çalışıyor olmasından ziyade bu işlerde yaşadıklarımla seçim yapıyorum. Yoksa motosiklet kasko moto kasko yazınca google amcaya envayi çeşit hayatımda adını duymadığım sigorta ve kasko şirketleri çıkıyor karşıma. Büyük sıkıntılar yaşandığında büyük firmaların avantajını hep yaşadım.

Bu arada ne yaptırırsanız yaptırın tüm maddeler için muafiyet uygulanıp uygulanmadığını sorun. Motosiklet için tam zayi durumunda birçok firma belirli bir % muafiyet uygulayabiliyor. Misal veriyorum 100 liralık motor pert oldu kasko size 95 90 gibi bir tutar ödeyebilir. Bunlarıda mutlaka görüşün.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Benim 2 motosikletiminde sigortası quick.

1000rr 260, ybr 280 küsur çıkartan şakacı firma.ama allaha şükür kaza falan yapmadın.Ödeme süreci tamirat vs bu konularda nasıllardır bilmiyotum.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)