Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plaka kaybolması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cg125 titan- Ktm 390 Duke
    Herkese merhabalar
    Bu akşam işten çıkıp eve geldiğimde plakamın düşmüş olduğunu gördüm.Plaka yeni yönergeliğe göre takılmıştı (vida olmadan). Plakam halbuki tırnaklı plakalardan, böyle plakayı kanırtarak oturttuğumuz cinsten. Nasıl olduysa sağdaki alt ve üstte bulunan tırnak kırılmış ve plaka düşmüş.
    Erenköy-Kavacık-Beykoz güzergahı belki gören eden olur imkansız gibi bir şey ama ya da ikinci düşünce plakanın çalınması. Böyle bir durumda ne yapalım forumu okudum birileri sanayide mühürlü bastır demiş, diğerleri polise gideceksin kaybettim formu dolduracaksın yeni plaka yeni ruhsat demişler ve bu işlem galiba 200 tl tutmakta. Sizce ne yapılmalı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Plaka calındiysa mutlaka trafikten çıkar ayni model motora takip suç işlerlerse başın belaya gider.ama düştügüne emin olabilirsen app bastır

Motosikleti
    150 vulture
    Daha 1 hafta önce yenilettik 300 lira gibi bir sey tuttu git trafiğe kaybettim plakayi de onlar zaten yönlendirecek seni

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Çok sıkıntılı iş. Trafik tescile gidip plakayı kayıp ettiğine dair form dolduracaksın. Ordan notere yeni ruhsat alımı plaka değişimi ordan da şoförler odasına plaka bastırmaya. 2 ay önce yaptım aynı şeyleri. Benim de tırnaklı plaka idi. Sahil yolunda gece bir tümsekten atladım. Plaka uçtu gitti. Plakalığın altındaki demir arka lastiğe vurup fırlattı. Bulamadım. Şimdi japonla yapıştırdım yenisini demiri de kestirdim.

Arkadaslar plakalıgı saglamca vidalayıp plakaliga takarken altına mutlaka silikon atın.ben motoru sıfır aldım yola çıktım 5 dk sonra plaka düştü allah tan sesini duyup farkettim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Sac plakalık kullanma şansınız yok mu plastik geçmelere göre daha sağlam
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cg125 titan- Ktm 390 Duke
    Herkese iyi geceler plakayı iş dönüşünde gittiğim rota boyunca aradım gecenin bu vaktinde ve bulduk Allah'a şükür :D Gecenin bu saatinde otobanda araba ile plaka aramak zor oldu ama olsun zahmetli süreçten kurtulduk. Plakalarınızı silikonlayın tırnağa falan sakın güvenmeyin. Cevaplar için teşekkürler.
    espresso bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ben motoru alırken sahibi plakayı metal levhaya silikonlamış plaka değişikliği yapmıştık çıkartırken anamız ağladı plakalık kısmını kopartacaktık. pleksi plakalık yapan yerlerden kaliteli bir plastik plakalık alıp o şekilde kullanmak daha iyi bence. dandik plakalıktan zamanında bende çektim gecenin 2 sinde gittiğim yerleri gezerek plakalık aramışlığım var tek çözüm silikon olsa da çıkartacağınız zaman çok zor çıkıyor

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Düştüğüne eminse iz internetten hic ugrasmadan 30tlye app bastırın hocam mutceniz varsa eger 300tlye yeni plaka alin bu sefer siyah çekomastik sıkın plakaliga 10lira bisey efsane tutacaktir

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 2 mm alüminyum sacdan kendim plakalık yaptım. Silikonlada yapıştırdım.Çıkması düşmesi imkansız.Arkadaşım ikinci el motor aldı yamaha servise verdi genel bir bakım yapılsın diye.Servislerin en öncelikli işleri plakalık takmak olduğundan bizim arkadaşın motorunada kendi reklamı olan plakalık takmışlar.Arkadaş eve giderken düştü.Yeni ruhsat çıkarmak zorunda kaldı.

Benim arabada hem önde hem arkada plakalık yoktu plakayı tampona çift taraflı bant ve silikonla yapıştırmıştım.Servis onuda üşenmemiş sökmüş plakalık takmış.Dedim sizin işiniz gücünüzmü yok niye uğraştınız bunu sökmeye diye sordum.Yok abi tamponu boyamak için sökmek gerekti falan geveledi.Hadi önü anladık niye arkayıda söktün diyince abi istersen yapıştırtayım diyor.Bırak dedim aldım aracı.

Servise falan verince mutlaka kontrol edin plakalıklarınızı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ne güzel vidalayıp bu tip dertlerden kurtulmuştuk. Benim de plaka, plakalığından yana doğru kaymıştı geçen gün. Silikon-karton v.s. ile plakalığa sabitleyeceğm.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    kESİNLİKLE EMNİYETE GİDİP YENİ PLAKA ÇIKART. Çalınmmışsa başına iş alırsın ilerde. Plakanı nalburlarda bulacağın siyah silikon ile plakalığa yapıştır. Bir daha istesende çıkartamazsın
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı TuncayK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sac plakalık kullanma şansınız yok mu plastik geçmelere göre daha sağlam
    Eğer motora uygun boyutta plakalık bulabilirseniz kullanın. Nette satan da olması lazım.

Silikonlu tutkallar var, en iyisi bunlarla sağlamca yapıştırmak.

Benim plaka da motoru aldığımda plastik plakalıklaydı, ilk rodaj bakımına gittiğimde servisteki eleman abi plakan düşmesin diye vidayla tutturdum demişti. Onun işgüzarlığı geçtiğimiz Haziran ayında muayeneye giderken plaka değiştrmek olarak geri döndü bana. Eski vida delikli plaka ve ruhsatla notere gittim, noter plakayı alıp bir kağıt verdi, onunla plaka basan yerden yeni plaka bastırıp muayeneye öyle girmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 mm alüminyum sacdan kendim plakalık yaptım. Silikonlada yapıştırdım.Çıkması düşmesi imkansız.Arkadaşım ikinci el motor aldı yamaha servise verdi genel bir bakım yapılsın diye.Servislerin en öncelikli işleri plakalık takmak olduğundan bizim arkadaşın motorunada kendi reklamı olan plakalık takmışlar.Arkadaş eve giderken düştü.Yeni ruhsat çıkarmak zorunda kaldı.

Benim arabada hem önde hem arkada plakalık yoktu plakayı tampona çift taraflı bant ve silikonla yapıştırmıştım.Servis onuda üşenmemiş sökmüş plakalık takmış.Dedim sizin işiniz gücünüzmü yok niye uğraştınız bunu sökmeye diye sordum.Yok abi tamponu boyamak için sökmek gerekti falan geveledi.Hadi önü anladık niye arkayıda söktün diyince abi istersen yapıştırtayım diyor.Bırak dedim aldım aracı.

Servise falan verince mutlaka kontrol edin plakalıklarınızı.
    Benim motorda da Yamaha Tuna bayiinin ilk taktığı kendi plakalığı vardı. ilk rodaj bakımında Kızıltoprak'daki Ersoy moto'ya götürmüştüm, orada plakalığı değiştirmişler bir de işgüzarlık olsun diye plakayı delip vidalamışlardı, sonradan vida deliği var diye plaka değiştirmek zorunda kalmıştım. Servise gidince plakayı ellemeyin diye baştan uyarmak lazım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dikkat edilmesi gereken nokta o plakalıklar moblen malzemeden basıyorlar.Onuda çöpten hurdadan topladıkları plastiklerlerden dönüştürüyorlar.Haliyle çok kırılgan bir yapısı var.Plakayı silikonla plakalığa yapıstırsanız bile plakalık kuyruk sacına bağladığınız vida yerlerinden kırılıp plakalıkla birlikte düşüyor.Hem plaka plakalığa,plakalığıda saca yapıştırmak gerek.
    Ben o noktada bile sağlam olacağını düşünmüyorum.Sacın genişliği kadar yere silikon sıkıp yapıştırsan.Yapışan yerdeki plakalığın parçası kırılı yine düşer.Dediğim gibi plastik malzemesi çok dandiktir onların.
    espresso bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edilmesi gereken nokta o plakalıklar moblen malzemeden basıyorlar.Onuda çöpten hurdadan topladıkları plastiklerlerden dönüştürüyorlar.Haliyle çok kırılgan bir yapısı var.Plakayı silikonla plakalığa yapıstırsanız bile plakalık kuyruk sacına bağladığınız vida yerlerinden kırılıp plakalıkla birlikte düşüyor.Hem plaka plakalığa,plakalığıda saca yapıştırmak gerek.
    Ben o noktada bile sağlam olacağını düşünmüyorum.Sacın genişliği kadar yere silikon sıkıp yapıştırsan.Yapışan yerdeki plakalığın parçası kırılı yine düşer.Dediğim gibi plastik malzemesi çok dandiktir onların.
    Benim öyle, plakalık arkası zaten ızgara , sıktığım silikon çamurluk+plakalık+plakayı tutuyor. Kopması için çamurluğun komple kopması lazım. Zira ben Dış cephe işindeyim, kullandığım silikonun ( Markası : Dow Corning 895 ) çekme kuvveti tam kuruduğu zaman motoru taşıyacak kadar fazla...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam bikaç gün arayın, bulsanız bile karakola gidip şikayette bulunun. plakamı şu gün şu saatte kaybettim, şu gün şu saatte buldum diye.
    çünkü o aradaki zaman diliminde bir suça karışmış olabilir.
    eğer bulamazsanız yeni ruhsat çıkartmanız gerekecek, eski plakayı komple iptal edecekler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Geçmiş olsun. Birkaç ay önce başıma geldi, yaklaşık 250₺ gibi bir miktara mal oldu bana. Öncelikle ilk yapman gereken şey düşürdüğünü düşündüğün bölgenin polis karakoluna gidip (ben şehirler arası yolda düşürdüm ve Jandarma'ya yönlendirildim) zabıt tutturmalısın ki, plaka ile işlenebilecek her türlü suç üzerinden düşsün (trafik cezaları dahil). Sonrasında noter ve Şoförler Odası. Ardından yeni plaka elinde olacak.

Ben ikinci plakamı anahtarcı bir amcaya taktırdım, eliyle ölçtü biçti sacdan bir plakalık yaptı. İçine plakayı takıp güzelce köşeleri puntalayıp çekiçle sağlamlaştırdı. 150+ km/s hızda rüzgarlı havada düşmedi.

Düzeltme: özür dilerim konuyu biraz geç okuyabildim, arkadaş plakayı bulmuş. Ilk paragraf rehber gibi kalsın o halde

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim öyle, plakalık arkası zaten ızgara , sıktığım silikon çamurluk+plakalık+plakayı tutuyor. Kopması için çamurluğun komple kopması lazım. Zira ben Dış cephe işindeyim, kullandığım silikonun ( Markası : Dow Corning 895 ) çekme kuvveti tam kuruduğu zaman motoru taşıyacak kadar fazla...
    Benim eski scooterin plakasini da isyerindeki idari islerden arkadas siyah bir silikonla yapistirdi, oyle kaldi, cikmiyor O da dis cephe, alcipan vs icin bu silikon dedi.
    tarikcapar bunu beğendi.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Kardeş emniyete başvurursan işin çok zor sana söyliyim sağa sola koşturtacaklar, dünyanın parasını ödetecekler sana , N11 ya da benzeri bir yerden mühürlü, hologramlı bir app plaka satın al tak yerine bak keyfine, plakam kayboldu yenisini çıkarıcam diye başvurursan kafanı duvarlara vurursun net söliyim sana

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı EUmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler plakayı iş dönüşünde gittiğim rota boyunca aradım gecenin bu vaktinde ve bulduk Allah'a şükür :D Gecenin bu saatinde otobanda araba ile plaka aramak zor oldu ama olsun zahmetli süreçten kurtulduk. Plakalarınızı silikonlayın tırnağa falan sakın güvenmeyin. Cevaplar için teşekkürler.
    Konuyu açan arkadaşın 2. mesajı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)