Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır Honda CB 125 F Ya da Yamaha YS 125 Almak mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşlar şuan kullandığım motor cygnu l 2016 model.
    scooter tarzı motor bakıyordum ancak scooter'dan nmax ya da pcx tarzı bir motora geçmeyince fazla fark olmayacağını söylüyor herkes.
    3 yıldır cygnus kullanıyorum, şimdi acaba vitesli motora böyle bir başlangıç mı yapsam diyorum? bütçem de çok yüksek değil aslında bu kadar bile değil ama mantıklı bir şeyler alıp uzun yıllar binmek istiyorum.

Ayrıca scooter da önerebilirsiniz, sıfır ya da 2.el hangisi mantıklıysa sizce cevaplarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb 125e - Bajaj Chetak 150cc
    Cb125 f 'nin fiyatları ys 125 e göre daha uygun. Param cebime kalsın diyorsan bence hondayı tercih edebilirsin.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı cgs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125 f 'nin fiyatları ys 125 e göre daha uygun. Param cebime kalsın diyorsan bence hondayı tercih edebilirsin.
    yine de çok yakın birbirine fiyatları, hangisi daha avantajlıysa onu almak daha iyi gibi sanki.
    bir de deligth'ın yeni modelleri de hoşuma gitti o da olabilir ne dersiniz?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İkisinede o paralar verilmez.

Sağdan say 10 soldan say 10 beygir..

Nakit 11.000tl ye 0km tvs rtr180 alabilirsin.

17 hp,arka disk fren,düsük yakit,kronik sorunu yok.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

TVS hangi ülkenin ürünü?

outlawwanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Hindistanın köklü şirketlerinden şu an BMW ile ortak motosiklet yapıyorlar...

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam rtr200 hakkında ne düşünüyorsunuz? Onda kronik sıkıntı var mıdır? Malum 2016 model almaktansa 2019 ABS daha iyi olur diye düşünüyorum da...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam rtr200 hakkında ne düşünüyorsunuz? Onda kronik sıkıntı var mıdır? Malum 2016 model almaktansa 2019 ABS daha iyi olur diye düşünüyorum da...
    Ben incelemedim, RTR 200 Hiç de ucuz bir motor değilmiş.
    TVS tercih etmek isterdim ama fiyatları Japonlara yakın gibi görünüyor. Tabi bu konuda tecrübem yok ve her türlü öneriye hep açığım

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    cb125f yan sanayi parçası bulunmayan, orijinal parçaları da çok pahalı olan bir motor. yamaha hakkında bilgim yok.

fakat tvs apache 180 tavsiyemdir. hint malıdır. çok sağlamdır kronik sorunu yoktur, parçaları ucuzdur. hayati yerlerde kalite rulman ve parça kullanırlar, krankın üzerinde nsk marka, eksantrikte skf marka rulmanları vardır. elektronikleri kalitelidir. su aldı bozuldu yapmaz. benim diyen enjeksiyon sistemi kadar iyi japon mikuni karbüratörü vardır. diğer artıları da 18hp gücü ile sınıfında en güçlüsü. ayrıca tipide güzel.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 125 f
    İlk motosikletim cb 125 f ve 6.400 km oldu. Kendi deneyimlerime göre.

Kullanımı rahat hafif motosiklet.
    En iyi tarafı yakıtı 10 Litre benzin ile 400-440 km civarında gidebiliyorsunuz.
    Yaz kış tek marşta çalışıyor.

Kötü yanları:
    - Lastikler ve aynalar ( imkan var ise değişmek gerekli )
    - Kısa aydınlatması pek iyi değil.
    - orjinal zinciri çabuk uzuyor ve gerdirme istiyor.
    - Motorun gücü trafik hızına ayak uydurmakta biraz yetersiz.Zorlanmadan gidebileceği hız 70-90 km. Eğimli ve rampa yollarda hız ve çekişi çok düşüyor, hele birde rüzgar var ise daha kötü.
    - Başka bir motosiklet hiç deneyimlemedim fakat, ön amortisörleri çok yumuşak gibi, bir tık daha sert olsa sanki daha iyi olurdu.

Benim tavsiyem enaz 200 cc den aşağı motosiklet almamanız olur. Gerekirse 5-6 ay daha erteleyip acele etmeden daha iyi ve güçlü birşeyler bakın. cb 125f yada ys 125 alacaksanızda kesinlikle sıfır almayın. Yakın çevrenizde test edip kullanma imkanınız var ise test edin.
    levend84 beyin tavsiyesini kesinlikle dikkate alın. şimdiki deneyimim o zaman olsaydı, daha uygun fiyata RTR-180 alırdım.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    RTR uzun ömürlü olur mu ki?
    tipi de çok iyi değil yani.

Cb125f yi Honda otv indirim döneminde 10.400 e kadar indirdiği için hepsini sattı ve elinde motor kalmadı artık. Tek tük kalan vardır belki ama onlara da çok isterler muhtemelen. Fuardan sonra yeni sezona kadar yenisi gelmez.

Şu anda kuryelerin altında en fazla ys125 veya ns200 goruyorum. Onlardan birini tercih edin bence.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı zzf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125f yi Honda otv indirim döneminde 10.400 e kadar indirdiği için hepsini sattı ve elinde motor kalmadı artık. Tek tük kalan vardır belki ama onlara da çok isterler muhtemelen. Fuardan sonra yeni sezona kadar yenisi gelmez.

Şu anda kuryelerin altında en fazla ys125 veya ns200 goruyorum. Onlardan birini tercih edin bence.
    Bu kıyastan ne çıkarmam gerekiyor gerçekten anlamadım.
    Liste fiyatı belli, daha üstünü nasıl talep edecekler?
    İkisinin de liste fiyatını baz aldığınız zaman ys125 mi cb125 f mi önerirsiniz?

yani şunun şu özelliği iyi bunun bu gibi tarzından...

Motosikleti
    honda cb500f
    Sym wolf 250cc de bakabilirsin. Fiyati da uygundur 11lere bulabilirsin.

125lik makinadan bir iki hafta sonra arkadasin anlattigi gibi bikabilirsin. Ben bikmistim.

250cc inazuma da konforlu makina diye soyleniyor.
    Inceleme videolarini izleyip daha detayli bilgi edinenilirsin.
    Yok illa 125 lik alacaksan piyasasi cok olani al nasil olsa bikiyr insan. Yada 2. El kaybin az olsun

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı newhidalgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RTR uzun ömürlü olur mu ki?
    tipi de çok iyi değil yani.
    tasarım görecelidir. fakat tasarımı cb125f den yamaha'dan, ybr'den, cbf150'den çok daha iyidir. uzun ömür kısmı ise ben bişey demeyeyim. sahibinden'e gir kilometreye göre sırala.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisinide tavsiye etmem onlara vereceğiniz paraya inazuma alın,herşeyiyle 10 numara motora binersiniz,şehir içi ve dışı heryere kullanırsınız.inazuma motosikletin mercedes’idir.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim öncelikle.
    Motosiklet konusunda kafam epey karışık olduğu için, scooter olur vitesli olur bütün önerilere açığım.
    Ve dediğim gibi sıfır almak gibi bir düşüncem var ancak motora da çok para vermek istemiyorum.
    Gidişi üzmeyen, çok yakmayan bir motor arıyorum esasında. Biraz da göze hitap etse yeterlidir benim için.

Vitesli motor konusunda çok tecrübem yok, Sym wolf izlediğim videolar sonucunda bana göre olmadığı aşikar. Çünkü ağırmış biraz motor, az yakıyormuş ama ağırlık konusunda amatör olduğum için beni etkileyecektir.
    TVS motorları bana biraz değişik görünüyor elbette göreceli ama sanki (çin malı olmadığını biliyorum) çin malı gibi görünüyor.
    Bu arada çin malı tekliflerine de açığım, böyle bir ön yargım yok.
    Suzuki'yi de beğendim ama biraz araştırmam gerekiyor sanırım o motoru.
    Mesela bazıları hatırlar, daha önceden kt150 modeline bakmıştım mondial'ın. şimdi sıfırı üretilmiyor ancak geçen karşıma 6.600 TL ye çıktı. 2018 model 0KM de, bi' düşünmedim değil onu da. Bi' aralar heves ettiğim bir motor olduğu için.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Uzun süre kullanacaksanız tvs apache rtr 200 ön ve arka teker abs euro 4 bi araştırın youtube falan bayiye gidip bi inceleyin mümkünse test sürüşü yapın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Şu anda kullandığınız motordan sonra 125 lik abs siz bir motor çok bişey fark ettirmez
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kullanacaksanız tvs apache rtr 200 ön ve arka teker abs euro 4 bi araştırın youtube falan bayiye gidip bi inceleyin mümkünse test sürüşü yapın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Şu anda kullandığınız motordan sonra 125 lik abs siz bir motor çok bişey fark ettirmez
    Cevap için teşekkür ederim youtubeden biraz incelemedim tecrübesiz birine uygun mudur? fiyatını hak ediyor mu? sıfır almak mantıklı olur mu?

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Bence en mantıklısı fiyat performans , bakım ve parça maliyetini düşünürsek daha iyisi yok kaydırmalı debriyaj da var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)