Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağ Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Merhabalar yine ben, internette içerik bulamadım. Uzatmayayım arabaya eklemek için 1 lt Mobil yağ aldım. Aldığım yer Mobil distribütörü ama şimdi farkettim ağzında kapağı açtıktan sonra yırttığımız/deldiğimiz o folyo gibi şey yok. Kapak önceden açılmamıştı. Bu yağın orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    tadina bakarak yada burnun iyi koku aliyosa koklayarak bizim burda ustalar genelde icerek anliyo .

Motosikleti
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tadina bakarak yada burnun iyi koku aliyosa koklayarak bizim burda ustalar genelde icerek anliyo .
    Suyla seyrelteyim mi yoksa sek mi içeyim :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahte rakı testi gibi olmuş
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yine ben, internette içerik bulamadım. Uzatmayayım arabaya eklemek için 1 lt Mobil yağ aldım. Aldığım yer Mobil distribütörü ama şimdi farkettim ağzında kapağı açtıktan sonra yırttığımız/deldiğimiz o folyo gibi şey yok. Kapak önceden açılmamıştı. Bu yağın orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?
    Folyo olacak, folyo olmazsa önceden açılmıştır o... Ben 4 lt 50 tl ye lubco yağ alıyorum onda bile folyo var
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Kuba kb150-25
    orijinal tadıyla sahtesinin aradındaki farkı söylesene
    Birde sorsana ustalara tam tadını alamadıklarında gargara yapıyorlar mı?

Motosikleti
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Folyo olacak, folyo olmazsa önceden açılmıştır o... Ben 4 lt 50 tl ye lubco yağ alıyorum onda bile folyo var
    Yani hocam kapağını ben açtım takur tukur koptu bağları, kapak açılmamıştı yani. Anlamadım gitti.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yani hocam kapağını ben açtım takur tukur koptu bağları, kapak açılmamıştı yani. Anlamadım gitti.
    Hocam az önce arkadaşıma aldığımız sıfır mobil 1 yağı açıp baktık gerçekten folyo yok. Kapak yapısı diğerlerinden farklı ve folyo koymaya müsait değil kapağın iç uzantısı şişe ağzına giriyor hafiften.

Yetkili distribütörden aldıysan yüzde 99 orijinaldir için rahat olsun

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam az önce arkadaşıma aldığımız sıfır mobil 1 yağı açıp baktık gerçekten folyo yok. Kapak yapısı diğerlerinden farklı ve folyo koymaya müsait değil kapağın iç uzantısı şişe ağzına giriyor hafiften.

Yetkili distribütörden aldıysan yüzde 99 orijinaldir için rahat olsun
    Aynen kapaktaki conta gibi şey normalden kalın ve eziliyor izi çıkmış zaten kapakta. Demekki Mobil böyle imiş. Türkiye'de dolduruluyormuş bu da artık ha PO ha Mobil farketmez benim için.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Folyo yok orijinal Mobilde.

Bir duble için eger kör olmazsan orjinaldir.şaka bir yana folyosu olmasi lazimdi ama ekleme yaptigin icin skinti olmaz

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    mobil yağlarda folyo olmaz hocam. rahat ol kullan, bak keyfine.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yav bu yağ yarı-sentetik 30 lira 4 litresini alsan 75-90 arası. Motosiklet için bi litre yarı-sentetik 5100e 50-60 lira para bayılıyoruz. Ne fark var arkadaş böyle 20 30 liralık.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Yav bu yağ yarı-sentetik 30 lira 4 litresini alsan 75-90 arası. Motosiklet için bi litre yarı-sentetik 5100e 50-60 lira para bayılıyoruz. Ne fark var arkadaş böyle 20 30 liralık.
    Araba çok az devir çeviriyor. Motosiklet daha fazla çeviriyor. En basit anlatımla bu.

Araba hacmen daha yüksek ama beygir az, motosiklet hacime oranla beygir daha fazla. 3-5 cümleye sığmaz ama en basit anlatımla böyle bilsen yeter. Harley’lere araba yağı koyanlar var ciddi ciddi.

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba çok az devir çeviriyor. Motosiklet daha fazla çeviriyor. En basit anlatımla bu.

Araba hacmen daha yüksek ama beygir az, motosiklet hacime oranla beygir daha fazla. 3-5 cümleye sığmaz ama en basit anlatımla böyle bilsen yeter. Harley’lere araba yağı koyanlar var ciddi ciddi.
    Peki koyacağımız araba yağının soğuk ve sıcak viskozitesi, yoğunluğu, akma ve yanma noktası x markasının motosiklet yağı ile aynı ise ne olur? Yani viskozitesi aynı olduktan sonra iki yağın yağlama seviyesi, inceliği aynı koşullarda aynı olmuyor mu? Eğer bu şekilde ise yüksek devir, düşük devir muhabbeti yanlış diye düşünüyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Peki koyacağımız araba yağının soğuk ve sıcak viskozitesi, yoğunluğu, akma ve yanma noktası x markasının motosiklet yağı ile aynı ise ne olur? Yani viskozitesi aynı olduktan sonra iki yağın yağlama seviyesi, inceliği aynı koşullarda aynı olmuyor mu? Eğer bu şekilde ise yüksek devir, düşük devir muhabbeti yanlış diye düşünüyorum.
    Örnek olarak bir tane yağ koyarsan iyi olur.
    Bakın şu yağ araba için ama motosiklet yağı ile aynı değerlere sahip şeklinde.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Otomobil yağları temelde aynı gibi görünsede içerdikleri katkılar nedeniyle(teflon vb. gibi) motosikletlerde kullanılan yağlardan farklıdır. Bu farklar ıslak debriyajlı motosikletlerde debriyaj balatalarında kaçırma, balata yanması gibi sorunlara yol açar. Not: alıntıdır.
    hasmet bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araba yağı motosiklet şanzımanına göre katkılı değildir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bmw ve Harley'lere araba yağı koyabilirsiniz çünkü şanzıman ve motor yağları farklı. Sistemler birbirinden izole...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw ve Harley'lere araba yağı koyabilirsiniz çünkü şanzıman ve motor yağları farklı. Sistemler birbirinden izole...
    yinede motosiklet için üretilmiş yağ kullanmak iyidir zira motorlar yüksek sıkıştırma oranına sahip devirli makinalar , krank yatakları piston malzemesi farklı üretimler , scooter a bile özel yağ üretiliyor , pazarlama taktiği değildir gerçekten içeriğinde o motorun ömrünü uzatacak formüller vardır , elbette arabaya motosiklet veya tersi yada dizel için üretilmiş yağı benzinli motora koyabilirsiniz kısa sürede sıkıntı çıkaracak bir aşınma olmaz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)