Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar,

Ben aslında şu an motorcu değilim, yaklaşık 12 yıl evvel aktif olarak motosiklet kullanmayı bıraktım, umarım gene başlarız.

Şimdi bizim zamanımızda motor sürmek isteyen tek bir ehliyet alıyordu, 18 yaşından gün alındığında, motosiklet kullanmak için bu ehliyet alınıyordu ve adı da A2 idi, bu ehliyetle her türlü motor kullanılabiliyordu. Benim eski tip ehliyetim var, "B + A2" şeklinde, 2002 yılında almıştım. Şimdi ise, biraz araştırdım ama işin içinden tam çıkamadım, artık A2 başka bir sınıfı ifade ediyor sanırım, motosiklet ehliyetinin bütün detayları değişmiş.

Benim size sormak istediğim, ehliyetimi yenileyeceğim, bizim gibilerin durumu ne oluyor? Benim ehliyetim otomatik olarak B + A şeklinde mi yenilenecek? Yoksa bu işin başka detayı ya da yapmam gereken bir şey var mı?

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet yenilemeniz yeterli ehliyetinizi. B+A olarak yenilenecek. Yasal olarak her türlü motosikleti kullanabileceksiniz

Motosikleti
    MT-07
    Teknik olarak elindeki ehliyette m,a1,a2,a,b1,b,f olacak. Gene hepsini kullanacaksın motorun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden A2 sahibi olanlar yönetmelik değişikliğinden sonra A olarak geçiyor sistemde.

şimdiki A2 ile karıştırmayın o nedenle kendinizi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)