Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

konu dışı fakat yardımınız/ fikirlerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde kontrat var ise kimseyi bağlamaz kaç kişi evde kalacağın. Notere gider 45gün süre ile evden çıkmanı isterse orası ayrı. Mahkemeye ver ve mahkeme boyunca kira ödemeden otur evde. Polisi çağır ve polis gelip uğraşsın.

Lakin nasıl bir memlekete gittin sen? Motor koyarsın kavga çıkar, evde oturursun kava çıkar... Sen fakirim de fakirim diyerek en boktan yerde oturmaya çalışıyorsan sakat. Git haftasonları kuryelik falan yap da daha temiz bir yerde geç otur. Ne leş bir apartmanmış orası. Benim istanbuldan midem bulandı, senin o rezillikte miden bulanmıyor.
    Bulanmazmi abi ah ah. En ucuz yere deil okula rn yakin yere oturmaya calistim disaridan görünüş iyi küçük evler vs ama içleri berbat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motoru apartman yöneticisi tarafından istenmeyen arkadaş değil miydin. sen de ne çektin be kardeşim, allah sabır versin.
    bence hatayı en başta gölcüke okumaya gelmekle yapmışsın.
    Aynen benim:D kanımca insalar depremden sonra kabuğuna cekilmis oda anadoludaki samimiyeti yada alcak gonulluluk ne derseniz yok etmis.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bosuna ugrasmayin, kanunen hakli olsaniz bile iciniz rahat ede ede orda kalamayacaksiniz
    kendinize baska ev bakin.
    savciliga suc duyurusunda bulunmayi ihmal etmeyin, bilsinler baslarina birsey gelecegini
    ama bu hassiyetsiz adamida sosyal medyadan heryerden reklam edin, görsun......

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk defasında polis cagır
    baktın olmuyor ikinci de o abini cagır.

Baktın evden cıkman gerekiyor; depozitoyu zaten alamayacaksın. Evin duvarlarına kadar balyozla kır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Senelerce kiracılarla uğraşmış biri olarak bence yapmanız gerekenler.

Önce o kapıya çağırdığı kişiler akrabası veya oğlunun arkadaşlarıdır hatır için gelmişlerdir. Sadece şekil siz onlara doğru bir şey yapmadıktan sonra bir iki havlamadan başka bir şey yapmazlar yapamazlar o da bir seferlik. İkinci sefer zaten gelmezler aylık 600 lira kira parasından kim ne sebeplensin.

Olayı kavga, dövüş, hır gür, kabadayılık meselesine dökmeyin kime ne olacağı kimin okkanın altına gideceği belli olmaz. Yani kaba kuvvetle çözmeye çalışmayın. Her halükarda herkes zararlı çıkar.

Kapıya her geldiğinde ısrarla savcılığa şikayet dilekçesi verin. En sonunda ya onlar vaz geçecek ya savcının tepesi atacak. Bu arada sakın ev sahibine karşı kötü bir söz söylemeyin yanlış kelime kullanmayın her şey unutulur sizin yaptığınız, söylediğiniz kalır.

Kira kontratını düzgün yapın yapılan kontrata uyun. Her türlü ödemeyi bankadan yapın makbuzları saklayın.

Ev sahibi ile karşılaştığınızda yüzünüzü dönün muhatap olmayın. Sakince uzaklaşın. Kaçıyormuş görüntüsü vermeyin.

Olur olmaz kişilere güvenmeyin arkadaşlık yapmayın. Moralinizi bozmayın oturun dersinizi çalışın okulunuzu başarı ile bitirmeye odaklanın gerisi hikaye.

Not : Kapıya gelen olursa konuşmak için koridora bile çıkmayın onları içeri antreye bile almayın kapıdan sakin hakaretsiz ve tehditsiz konuşun, sonra barışmaya geldim de bana küfür ettiler, hakaret ettiler der. Hklı çıkmaya çalışır haklıda çıkar sonra sen pirinçin taşını ayıklarsın
    erkanzdemir ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selam. Bu sabah ev sahibimiz kapımızda belirdi bizde dedik'ki evi kırdıkmı döktükmü kontrol etmeye gelmiştir normal. eve aldık 1 dk sonra bağırmaya başladı. ben 1 kişi evde kalacak diye biliyordum 2 kişiye ev vermezdim yok kirayı 200 tl daha fazla isterim(normalde 600 e anlaştık ki 2. kirayı ödeyecektik 15.10.2019 da) benim 600 tl alacağım var eksik kaldı vs vs. biz başta 600 tl ve dedikki 2 kişiyiz öğrenciyiz arada ailemiz gelir hasret vs gidermeye giderizveya onlar gelir dedik ve anlaştık.bir kira ve ve bir kira kadar depozito verdik. kontrat var elimizde ıslak imzalı. kendisi bundan sonra çıkıyormusunuz yoksa oğlumu çağırırım tek gelmez dedi ve oğlunu çağırdı bizde kendini dışarı çıkarttık. bu sırada polis çağırdık. kendisiyle oğlu kapıda belirdi bizde (saflık) apartman rahatsız olmasın diye dışarıda konuşalım dedik. dışarıda 6 adam toplamış gelmişler. bizi tehtid ederek hafif ittirerek konuştular ve 2 gün mühlet ya çıkın ya 800 tl ödeyin yada katlanırsınız sonucuna dediler. gittiler sonra polis geldi.

polis darp olmadığı için birşey yapamayacağını haklı tarafın biz olduğunu birdahaki gelişlerine kapıyı kitleyip evimi basıyorlar ibaresi ile çağırmamızı söylediler.

biz birde buradan etrafı olan bir abiyle konuştuk kendisi aynı şeyi yapmamızı ve polisi değil kendisini çağırmamızı söyledi.

ne yapmalıyız?nasıl ilerlemeliyiz? öğrenciyiz ve bir taşınmayı bile kaldıranayız aile eş dost yardımlarıyla zaten eşya toparldık..
    ev onun olabilir ancak kira sözleşmesi var arada yani o an için mülkün sahibi sizsiniz.. biz 600 den anlaştık kapı gibi kira sözleşmesi var sözleşme bitene kadar hiç bir şey diyemez ayrıca kiranızı elden değil banka yoluyla kira olduğunu belirterek gönderin.. aksi takdirde benim kiramı vermiyorlar diye size dava açabilir.. ayrıca oğlum gelecek yerleşecek vs. derse bir tek öyle çıkartabiliyor sizi.. onun da davası 2 seneden önce bitmiyor.. muhtemelen evi satmak istedi ve alıcı çıktı, alıcı da kiracısız ev isterim demiştir.. adam da ha deyince sizi çıkartamayacağı için gözünüzü korkutmaya çalışmaktadır. evde kalsan dert kalmasan dert maalesef bu durumlarda.. bu durumda en güzeli depozitonuzdan vazgeçip verdiğiniz depozitonun 5 katı hasar bırakıp evden ayrılmaktır.. korkmayın hiç bir şey yapamaz.. dava açsa ne olacak ev geldiğimizde böyleydi der çıkarsınız... bir mutfak tezgahı bin tl.. bunun aspiratörü var kombisi var zemin döşemesi var prizleri var.. işler çirkinleşecekse siz daha avantajlısınız..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Evin anahtarını kiracıya verdin mi o evi unut. Tapuyu adamın üzerine yap daha iyi. Aidat ödemez, fatura ödemez hepsi sana patlar. Mahkeme kararın olur çıkartmak için 1 yıllık kirayı daha harcarsın.

Kiracı olarak hiç sallama. Evde oturmaya devam et. Kiranı zamanında yatır. Hiçbir şey olmaz. Otel değil ki burası kişi başı anlaşın.

Türk adaletini hepimiz sevmiyor muyuz?

Ödemelerini de bankadan ve "kira" açıklamasıyla yap. Bi de vergi çıkart adama tam olsun.

Anlaşılan onlar da yasel olmayan bişey istediklerinin farkındalar ve bu yüzden böyle bi yola başvurmuşlar. Hiç üşenmeyin sıkılmayın her rahatsız edildiğinizde 155 haber merkezini arayın. Bi süre sonra bezeceklerdir. 1 yılınız dolduğunda da direk çıkın evden muhatap dahi olmayın ev sahibiyle.

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serif abi sen işi biliyon da o tanıdık doktor olayi olmadi ��
    enlighteray zamanında almisdim faceden milli maclarda atarim ses fisegi dandik bisey gercek mermi atilmaz namlu patlama olabilir ve hirsizlara karsi ve semttekilere karsi bi caydiriciligi var burasi teksas bagcilar ��
    Askerlikde son 4 ayımı Erzurum da inzibat yedek subay olarak yaptım , Askerin asker oldugu zaman .
    Nöbetçi oldugum günlerde ..Sırf gece nöbetde uğraşmıyalım diye saat 17:00 mesai bitimi ile 19:30 arası devriye çıkardım
    19:30 da son otobüs sansa bogazını geçer kaçakları o saat de bildirirsin yakalanan asker erzincan inzibatı uğraşır ,
    YApılacak işde yok alıp gece misafir edeceksin ama ;7 tane belgesi var ,Alkol darbından gece nöbetçi askeri savcısına kadar dolanıyorsun ,Aynı şey polis içinde geçerli .

O yüzden böyle adi olaylar ciddi bir şey olmamış ise uğraşmazzzzzz ,

Savcıya gidersen uğraşacak olan kendisi değil ...
    Ayrıca sana bir şey olsa savcıda sen daha önce gitigin için dilekçene(ÇÜNKÜ YAZILI) işlem yapmaz ise suçlu pozisyonuna düşer..

Ev sahibi gelip bu çocuga iki tokat atsa yine polis bir şey yapmazzzzzz, Barıştırmaya çalışır olur öyle der barışın der güle güle der geçer...

Ama savcı polisin amiridir ,yazar ise bir yazı ilgilenilsin diye SS polis ilgilenmek zorunda , İçinden çocuga küfür eder ama ilgilenirde .Bir daha uğraşmamak için o ev sahibinin gözünü de korkutur ki bir daha yanına gelmesinler...(Çünkü bu ülkede insanlar hakkını hukkunu bilmez okumaz ekserisi cahildir, ) örnek yukarda çogu polise git demiş savcının bile görevini bilmiyorlar..

Bu iş dediğim gibi güzel bir dilekçe yazıp savcıya gidecek..
    UzunYolAdami bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)