Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt25 Anlas Tournee Radial

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    Merhaba İyi Günler Mt 25 Sahibiyim Anlas Tournee Radial Nasıl Lastik tir Ögrenciyim Sizce Anlas Tournee Radial Alıyım Irc Ler Çok Kayıyor Irc den Sonra Farkı Nasıl Olur Degerli Yorumlarınızı Bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hiç bir farkı yok. Sadece winter anlas iyidir yaz kış onu kullan.

Motosikleti
    MT-07
    Tommygun aynı ebatta kullanıyor. Online olunca ona sorabilirsin.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forum ikiye ayrılıyor.

1.Anlaş yerli iyi hoş süper diyenler
    2.Anlaş yaramaz diyenler.

Yerli diyip, destekleyip 1. grupta olmak isterdim ama, ne yazık ki olamayacağım. Bir kaç denememde, yeni nesillerinde dahi Anlaş'ın IRC'deki kültürüne sadık kaldığına şahit oldum. Lastiğin iyiliği/kötülüğü zaten orta halli ve kötü asfaltta, ıslakta ortaya çıkar. Benden geçemedi. Kuru, güzel sıcak asfaltta her lastik iş yapıyor zaten.

Ben almam, alana da mani olmam, sonuçta yerli marka, gelişmesini isterim. Tabi gelişme destekle olacak, ama destekleyeceğim diye de hayatımı riske atamam.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Birkaç övgü sonrası özellikle yerli olması sebebiyle anlas tournee taktirdim. Kuru ıslak geçişlerinde buz pisti keyfi yaşatıyor. 1kez de yağmurda kullandım, Allah'a emanet eve varabildim. Pişmanım. Wintergripi de çok övüyorlar. Bi onu denemek lazım.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Sayın Blackeagletr kusura bakma ama sanki biraz işkembeden atmışsın gibi geldi, benden geçemedi demişsin a) alıp taktıdınmı?Kullanıp eskittinmi? eskitmeden çıkarıp attınmı? Hiçbir motorcu yerli malı olduğu için parasını sokağa atmaz Anlas malı lastikler şu anda orta üst segmentte alınacak F/P ürünü en iyi lastik,çift hamurlu yumuşak ve yerde tutunan bir lastik Michelin/Pirelli/Metzeler lastikler sanki markalaştıkları ülkelerdemi imal ediliyor?Ben kendi motorumda Winthergrip 2 kullanıyorum gerek yol tutuş ve gerekse virajda çok güzel performans sergiliyor .

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Blackeagletr kusura bakma ama sanki biraz işkembeden atmışsın gibi geldi, benden geçemedi demişsin a) alıp taktıdınmı?Kullanıp eskittinmi? eskitmeden çıkarıp attınmı? Hiçbir motorcu yerli malı olduğu için parasını sokağa atmaz Anlas malı lastikler şu anda orta üst segmentte alınacak F/P ürünü en iyi lastik,çift hamurlu yumuşak ve yerde tutunan bir lastik Michelin/Pirelli/Metzeler lastikler sanki markalaştıkları ülkelerdemi imal ediliyor?Ben kendi motorumda Winthergrip 2 kullanıyorum gerek yol tutuş ve gerekse virajda çok güzel performans sergiliyor .
    Sen kusura bakma hocam ne demek, benim baştan buraya posta koyar gibi varımı yoğumu dökmem lazımdı ki, işkembeden atmışsın gibi bir yargı yemeseydim

-2 bin km kadar Anlas MB80 kullandım. Kuruda iyiydi, ıslakta leşti. 150cc motor ıslakta buz pateni yapıyordum. Pirelli ile değiştirdim.
    -Yanlış hatırlamıyorsam NR 25'ti, yaklaşık 10 bin km kadar kullandım. Kuruda iyi ıslakta leşti, sattığım motorla gitti.
    -Motosiklet değiştirme sürecimde motorsuz kalıp otobüse binmemek için bir haftalığına arkadaştan ödünç aldığım Pulsar ile yaklaşık 500km yaptım, üstünde 3 aylık Tournee vardı. Kuruda iyi, ıslakta leşti. Yağmurlu günde bir kere kullandım, sonraki yağmurlu 2 gün otobüsle gittim.

İyi lastiği de çok iyi bilirim, şuan oturdum, üşenmeden saydım, sadece kendi motorlarımla 16 farklı marka/model lastik kullanmışım.
    Valla açıkçası, öyle öldürene kadar eskitmeme gerek yok, lastiğin en verimli döneminde benden geçemediyse, ne diye eskitene kadar kullanacağım Bakarım 500-2000km arası, güven vermezse yallah derim. Rodajı anlarım da, eskiyince mi performansı artacak ?

Marka fanatiği değilim, Metzeler Me22'de ıslakta leşti, Sava MC20'de leşti ıslakta, hatta Sava MC20 Anlas'tan bile beterdi. Ama Sava MC32, Metzeler, Michelin, Pirelli de dahil kullandığım en iyi lastikti, karda bile işe gittim geldim sayesinde.

Velhasıl kelam, Anlas Marka 2 modeli kendi motorlarımda kullandım, 1 modeli de emanet motorda 500 km kullandım.
    BENDEN GEÇEMEDİ demek için fazlasıyla yeterli, şans vermek için saçacak param kalmadı Anlaş'a

Wintergrip 2'yi hiç denemedim ama, bu kadar tecrübeden sonra lafa söze güvenip denemeden almam.

İsteyen istediğini alsın, istediği markayı hissesi gibi savunsun. Ben tüketiciyim, beğenmezsem acımam eleştiririm de, tercih etmem de.
    Vesselam,
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    Peki Michelin Pilot Streeti Nasıldır Anlaştan Daha Mi İyi

Anlas'ın 1-2 modelini (alt segment, ucuz) kullanıp markayı kötülemek doğru değil.

Capra RD, Winter Grip 2, Winter Grip Plus model lastikler gayet başarılı. Bu modeller arasında MT25'e uygun ebatlar vardır mutlaka.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Kuruda iyi idi ıslakda leşti sözü demekki ıslakta hemen hemen her lastik kayar, bilhassa uzun bir kuruluk dönemi geçiren asfalt ilk yağışta bayağı bir müddet lastiğin kaymasına sebep olur bununda sebebinin yağışssız geçen zaman içinde asfaltta biriken balata tozu, atmosferin getirdiği toz,ve benzeri pislik ilk yağışta bayağı bir müddet sabun gibi her vasıtayı kaydırır, otobüs,kamyon, otomobil ve benzeri lastikli araçların üzerinde ne lastik olursa olsun kaydırır, taaaki o pislik tabakası yağmur tarafından yıkanıp kanalizasyona gidinceye kadar kayar asfaltın yabancı kirlerden arınmasından sonra dişleri ve profili tamamen bitmiş araçlar hariç süratve fren mesafesi matematik ve statik ölçülere göre tatbik edilen her bir sürüş tarzında lastiklerin kayması azalır, bundada lastiğin hamurunun sert ve yumuşak olmasına bağlıdır,lastiğin hamurundaki ana madde olan (Kavçuk)maddesinin hamur içindeki yüzdelik miktarına göre azalır ve çoğalır, selam ve sevgierimle.

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Pirelli Angel City'i sana tavsiye ederim. Angel GT'den türetildi. Fiyat olarak daha pahalı gözükebilir. Aralarında 150 lira gibi bir fark var. Ama; birincisi Angel City'nin ömrü Anlas'ın o modeline göre daha iyi. Daha uzun ömürlü. Desenleri sayesinde çok daha hızlı bir biçimde su tahliyesi sağlıyor. Islak performası seni üzmez. İçinde silika içerikli yoğun hamur var. Ayrıca yeni X-ply dan (cross lastik yapısı). Ömrünün sonuna kadar tutarlı performans. Şu ana kadar kullanıp da olumsuz geri dönüş yapan görmedim.
    https://www.motolastik.com/pirelli-angel-city-110-70-17-54s-ve-140-70-17-66s-pmu31354

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)