Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MİTAS TOURİNG FORCE 1000 KM Sonrası Yorum(Mt-09 Tracer)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Merhabalar yaklaşık 1 ay önce yine burada yazmıştım kullanan var mı,almayı düşünüyorum gibilerinden.
    Geçen ay Mitas Touring Force lastik aldım 20.hafta 2019 üretimi.Tur motorlarına yönelik ,su kanalları ve viraj performansı tatmin edici iyi bir lastikti araştırmalarım onu gösteriyordu..Önceki lastiğim Bridgestone HyperSport S20'idi.Arka lastik %70 bitik ön %60'idi.

1000km yaptım alır almaz 700km si uzunyol geri kalan 300 km'si şehiriçi olmak üzere.
    Uzunyolda güzel asfaltta bir tur lastiğine göre çabuk ısınıyor.Tutuşu gayet güzel.
    Esas gelelim bu kısıma bunu hiç hesaba katmamıştım.
    Tracer900 2015 model kafa sallama şikayeti çok olan bir motor.Özellikle 2015-2016 modelleri.

Eski lastiğim(Bridgestone S20r)Ani gaz açmalar dahil,ne top speed'de ne ara hızlanmalarda hiçbir şekilde kafa sallama problemiyle karşılaşmadım.
    Bu motorun genelde tek şikayeti kafa sallama şikayetiydi bende diyordum oh ne güzel benim motorda yok.Virajına göre istersen Top Speed'de gir hiç kesinlikle bırakma,sallama söz konusu bile olmadı ve ben bu motoru ilk kez kullanmıyorum alalı 2 sene oldu.
    Mitas'ı taktırınca 170'i geçince kafa sallamalar başladı.Ve aşırı bir şekilde.Mt09 Tracer gibi torku bol,aksiyonu seven bir motor gaz açmalarda düşük hızlarda kafa sallamalar baş gösterdi.Yüksek süratlerde viraj alırken ne yapacağını bilmemesi direksiyonun sallanması çok korkutucu hale geldi.
    Bazen Top Speed'i göremiyorum.Eski lastiğim bitik halde bile 5.viteste çok rahat zorlanmadan 225'i görüyordu.

Amacım kesinlikle lastiği kötülemek değildir.Öyle algılanmasın.Bu lastik kime hitap eder.Yaşlı amcamın eski Bmw'si vardır eski lastiği 10 seneliktir ucuz olsun diye bunu taktırır.Ne viraj ne top speed,aksiyon yapmaz.Yada motorunun lastiği çok kötüdür.Patlak her yeri yamalıdır.En azından iyi kötü üstünde sıfır lastik olsun kafasında bir lastiktir.
    Mt-09,Mt-07,Tracer serisi torku bol,aksiyonu bol motorlara tavsiye etmiyorum.
    Onun dışında touring motorlarına tavsiye ederim.Yol tutuşu ve su performansı gayet iyidir.

Okuduğunuz için Teşekkürler
    fazil, espresso, skucukyazici ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Mt09 da ne olur acaba üstünde ki fabrika çıkışı lastiklerle ani gaz açmaya gelmiyor

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hornet 900 de tek bir sorun yaşamadım. Zaten daha önce de kullanmıştım. Ne kafa sallama ne balans vs.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Merhaba balans yaptırmayı dener misiniz?
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla lastik konusu önemli benim gözümde. Geçen 11000km sonra arka lastiğim patladı otobanda. Pirelli takacaktım ama Motolastik bızıkladı, dükkanı açık tutamam vs die. Gene Buz Motor'a gittim. Mecburen michelin taktım. Power serisinden hoşlaşmadığımdan road4 taktım bu motorada. Dün iğneada'da tüm yanak yere değdi. Arkayı savurmaları kesti. Motorun gazını açınca adam gibi fırlar oldu patinaj çekmek yerine. Şimdi kış geldi. Hevesim arttı. Mecburen temiz hava kollar olacağız

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla lastik konusu önemli benim gözümde. Geçen 11000km sonra arka lastiğim patladı otobanda. Pirelli takacaktım ama Motolastik bızıkladı, dükkanı açık tutamam vs die. Gene Buz Motor'a gittim. Mecburen michelin taktım. Power serisinden hoşlaşmadığımdan road4 taktım bu motorada. Dün iğneada'da tüm yanak yere değdi. Arkayı savurmaları kesti. Motorun gazını açınca adam gibi fırlar oldu patinaj çekmek yerine. Şimdi kış geldi. Hevesim arttı. Mecburen temiz hava kollar olacağız
    Bahsettiğin road serisin de yanak namına pek bir şey yok.Arkadan bak lastik sanki otomobil lastiği.tak bakayım süper corsa ya da rosso corsa da tüm yanakları bitir görelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt09 da ne olur acaba üstünde ki fabrika çıkışı lastiklerle ani gaz açmaya gelmiyor
    Üstün de gelen dunlop lar vardı.O lastik geç ısınsan da ısındığın da tutuşu michelinden iyidir pirelli yi aratmaz.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin road serisin de yanak namına pek bir şey yok.Arkadan bak lastik sanki otomobil lastiği.tak bakayım süper corsa ya da rosso corsa da tüm yanakları bitir görelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Üstün de gelen dunlop lar vardı.O lastik geç ısınsan da ısındığın da tutuşu michelinden iyidir pirelli yi aratmaz.
    Nasip kısmet bu işler. İleride param olursa ve denk gelirse neden olmasın? O gün geldiğinde burada drejj kardeş sen haklıymışsın derim. Ego ile gezen bir insan değilim lakin arka lastiğimde iz olmadığı zaman daha bir hoşuma gidiyor

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Hacılar ne Mitas Touring Force ne Mitas sport Force mitasların hamurları bildiğin otomobil lastiği hamuru.Ben motosiklet lastiğinin sert kalkışta patinaj çekip aynı otomobil lastiği gibi ıslık sesi çıkardığını bir tek bu mitaslar da gördüm.lastik ısınıyor diyenlar var.Tamam ısınıyor ısınmaya da öyle yumuşayıp bir yapışma yok.Hani çok agresif sürmem işe götürüp getirsin,hafta sonları da iki doğa gezisi yaparım dersen git mitas al ammaaa ben viraj da yaparım agresif de sürerim dersen o mitas lar seni bir nokta da bırakır,fren mesafeni de uzatır.
    Mitas ın her türlüsüne vereceğin paranın üzerine 3-5 daha koy git michelin al,continantel al,pirelli al.
    Mitas'a verilen para çöptür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasip kısmet bu işler. İleride param olursa ve denk gelirse neden olmasın? O gün geldiğinde burada drejj kardeş sen haklıymışsın derim. Ego ile gezen bir insan değilim lakin arka lastiğimde iz olmadığı zaman daha bir hoşuma gidiyor
    Kırıcı olmak istemem,pek çok lastik deneyip kullanarak tespitlerimi paylaşıyorum.Özellikle süper corsa lar bildiğin yumurta gibi lastik,yanakları sıfırlamak pist asfaltı hariç riskli ama yanak da bile gaz açıp birakmaması viraj çıkışların da o kadar da güven veriyor.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Yeni aldığım motosikletin üzerinde var Mitas touring force, yeni takılmış lastikler, ben 500 km yaptım biraz sert buldum açıkçası çok hoşuma gitmedi, Metzeler Tourance ile değiştirmeyi düşünüyorum, bütçe ayırabiliyorsanız eğer metzeler, pirelli, conti, bridgestone vb gibi markalardan başka lastik bakmayın derim.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırıcı olmak istemem,pek çok lastik deneyip kullanarak tespitlerimi paylaşıyorum.Özellikle süper corsa lar bildiğin yumurta gibi lastik,yanakları sıfırlamak pist asfaltı hariç riskli ama yanak da bile gaz açıp birakmaması viraj çıkışların da o kadar da güven veriyor.
    Belirttiğim iki seçenek vardı sadece o an için ve arka lastiğim patlak idi. Ya michelin power 3, power rs ya da pilot road 4-5 alacaktım. Road4'ü önceden de kullandığımdan ve maalesef istanbul'da yağmur yağınca E5'te dere yatağı aktığından road serisine yöneldim. Yoksa aklımda pirelli diablo corsa yada mt60rs corsa vardı. Nasip kısmet bu işler. Şimdilik bu kadar. MT-07'den 11000km sonra zevk almaya başladım. Bu bile başlı başına hoşuma gidiyor.

2 senedir Mitas sport force + kullanıyorum daha bahsettiğiniz sesi duymadım. Öncesin de rosso 2 kullanıyordum arada ahım şahım bir fark yok.

Virajlar da da deli gibi zorlamışlığım vardır. Siz hangi serisini kullandınız?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 senedir Mitas sport force + kullanıyorum daha bahsettiğiniz sesi duymadım. Öncesin de rosso 2 kullanıyordum arada ahım şahım bir fark yok.

Virajlar da da deli gibi zorlamışlığım vardır. Siz hangi serisini kullandınız?
    motor modeli ne

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor modeli ne
    Önce tnt250 de kullandım sonra yukarda da belirttiğim gibi hornet 900 de

Motosikleti
    CBF 600 - NC 700 - Versys 650 - Tracer 900
    Merhaba,

Tracer 900'deki orjinal Dunlop lastiklerin kuru/ıslak performansından memnun olan veya olmayan var mı? Lastik değiştirmeyi düşünen oldu mu?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekerlerde balans olabilir. Sağlam balans yapıldı mı, önce onu sorgulamak gerekir.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Balanstan önce yapanların balans makineleri kalibreleri yapılımı ona bakmak lazım...Öyle birşeyden haberleri varsa tabi...

Motosikleti
    ---
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar yaklaşık 1 ay önce yine burada yazmıştım kullanan var mı,almayı düşünüyorum gibilerinden.
    Geçen ay Mitas Touring Force lastik aldım 20.hafta 2019 üretimi.Tur motorlarına yönelik ,su kanalları ve viraj performansı tatmin edici iyi bir lastikti araştırmalarım onu gösteriyordu..Önceki lastiğim Bridgestone HyperSport S20'idi.Arka lastik %70 bitik ön %60'idi.

1000km yaptım alır almaz 700km si uzunyol geri kalan 300 km'si şehiriçi olmak üzere.
    Uzunyolda güzel asfaltta bir tur lastiğine göre çabuk ısınıyor.Tutuşu gayet güzel.
    Esas gelelim bu kısıma bunu hiç hesaba katmamıştım.
    Tracer900 2015 model kafa sallama şikayeti çok olan bir motor.Özellikle 2015-2016 modelleri.

Eski lastiğim(Bridgestone S20r)Ani gaz açmalar dahil,ne top speed'de ne ara hızlanmalarda hiçbir şekilde kafa sallama problemiyle karşılaşmadım.
    Bu motorun genelde tek şikayeti kafa sallama şikayetiydi bende diyordum oh ne güzel benim motorda yok.Virajına göre istersen Top Speed'de gir hiç kesinlikle bırakma,sallama söz konusu bile olmadı ve ben bu motoru ilk kez kullanmıyorum alalı 2 sene oldu.
    Mitas'ı taktırınca 170'i geçince kafa sallamalar başladı.Ve aşırı bir şekilde.Mt09 Tracer gibi torku bol,aksiyonu seven bir motor gaz açmalarda düşük hızlarda kafa sallamalar baş gösterdi.Yüksek süratlerde viraj alırken ne yapacağını bilmemesi direksiyonun sallanması çok korkutucu hale geldi.
    Bazen Top Speed'i göremiyorum.Eski lastiğim bitik halde bile 5.viteste çok rahat zorlanmadan 225'i görüyordu.

Amacım kesinlikle lastiği kötülemek değildir.Öyle algılanmasın.Bu lastik kime hitap eder.Yaşlı amcamın eski Bmw'si vardır eski lastiği 10 seneliktir ucuz olsun diye bunu taktırır.Ne viraj ne top speed,aksiyon yapmaz.Yada motorunun lastiği çok kötüdür.Patlak her yeri yamalıdır.En azından iyi kötü üstünde sıfır lastik olsun kafasında bir lastiktir.
    Mt-09,Mt-07,Tracer serisi torku bol,aksiyonu bol motorlara tavsiye etmiyorum.
    Onun dışında touring motorlarına tavsiye ederim.Yol tutuşu ve su performansı gayet iyidir.

Okuduğunuz için Teşekkürler
    Tracer 900 düşünüyorum, AEA nın da lastikle ilgili yorumu vardı "pirelli mt 60 rs" ile ip gibi gittiği yönünde. Alabilirsek 900'ü lastik mt 60 rs

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    [QUOTE=drejj;4505490]tak bakayım süper corsa ya da rosso corsa da tüm yanakları bitir görelim.[COLOR="Silver"]

Rosso Corsa ların tüm yanağını bitirmek çok daha zor doğrudur ama imkansız değil. Yeteneği varsa bitirebilir diyeceğim ama motosikletinin pegleri yukarı alınmamışsa muhtemelen yanak bitmeden pegler yere değecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)