Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kendi DB Killerimi Yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Köyümden okumaya Karabüğe gidiyorum, çevremdekiler orada egzozu affetmezler, bağlarlar vs vs şeyler söylediler. Hem egzozu sökmek istemedim hem de sesi çok çıkmasın diye çözüm aramaya başladım. Kullandığım malzeme taşyünü bi de resimdeki davlumbaz filtresi gibi birşey. Videoyu kulaklıkla dinlemenizi tavsiye ederim çünkü egzozun asıl sesinin tokluğu ve db killerin etkisi pek belli olmuyor. İnsan kulağıyla motorun sesi egzozu delik CBF150 gibi şuan.

https://i.hizliresim.com/4ppoNL.jpg
    https://i.hizliresim.com/Orr6jZ.jpg
    https://i.hizliresim.com/GZZAj2.jpg
    https://youtu.be/IzoVDAaP-2M

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bana değişen bir şey olmamış gibi geldi ama siz bilirsiniz yine de.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Egzozun orjinal olmaması bağlanması için yeterli ki zaten
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana değişen bir şey olmamış gibi geldi ama siz bilirsiniz yine de.
    Ya dediğim gibi kulağınla motorun yanında duysan çok farklı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette ne kadar araştırıp soruşturup izlediysem çoğu polis motorun sesine bakıyor fazla çıkıyor mu diye, hani ben bugün üniversite yakınlarındaki bir polise sordum egzozum için "biz anlamayız trafik daha iyi bilir ama fazla ses etmiyo gibi bağırtmassan bişey olmaz" dedi. Tabi o laflarla yola çıkacak halim yok

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ben de az ses çıkması için yaptırmıştım,allaha şükür daha hiç bir çevirmede ceza yemedim. Egzoz: Avcrom

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Orijinal olup olmaması kimseyi ilgilendirmiyor, sadece sese bakarlar.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda gayette orjinalliğine bakıyorlar,isterse ultra sessiz olsun,üzerinde akrapovic veya tiger amblemi varsa,ya ceza,yada ceza+bağlama

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Burda gayette orjinalliğine bakıyorlar,isterse ultra sessiz olsun,üzerinde akrapovic veya tiger amblemi varsa,ya ceza,yada ceza+bağlama
    seni çok korkutmuş arkadaşların.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iyide polis ne anlar motosikletten, motor güzel görünsün diye çıkartma yapıştırdım vs. görünüm için yaptım dersin, performans malzemesi için olsa kulağın duyar herhalde dersin.

görünüm için modifiye yapmak yasak mı? tabi araba olsun motosiklet olsun ağırlık merkezini rüzgar sıyırmasını ne bileyim motorun gidişatını kötüleştirecek görsel modifiyeler mantıken yasak olması doğal gibi ama söz konusu egzoz olunca bence orjinallikten ziyade sese bakılmalı.

egzoz orjinal diye polis bana ceza kesecek, hiç sanmıyorum. sesten dolayı ceza kesecekse zaten haklı çünkü millet rahatsız oluyor.

not: benim motorun herşeyi eksik, şu an direk bağlar. vergi ödenmedi, sigorta bitti, muayene geçti.

.... koyim bunların yapacağı işin ben ülke bir düzelişe geçse iyi olacak.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayette ilgilendiriyor. Türkiye'de yaşıyorsunuz başka bir ülkede değil. Polis orijinal olmayan bir egzoz gördüğü zaman direk yazıyor cezayı, sesi orijinalinden daha bile az çıkıyor olsun, yine yazar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide polis ne anlar motosikletten.
    İşte yanıldığımız nokta da bu, senden benden daha iyi anlıyorlar, hepsi cin olmuş.
    Anlamayanları ise daha kötü, sen o stickerları ben yapıştırdım, egzoz orijinal dediğinde bile cezalık oluyorsun, ikna olmuyor adam.

Motosikleti
    Gayette ilgilendiriyor. Türkiye'de yaşıyorsunuz başka bir ülkede değil. Polis orijinal olmayan bir egzoz gördüğü zaman direk yazıyor cezayı, sesi orijinalinden daha bile az çıkıyor olsun, yine yazar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

İşte yanıldığımız nokta da bu, senden benden daha iyi anlıyorlar, hepsi cin olmuş.
    Anlamayanları ise daha kötü, sen o stickerları ben yapıştırdım, egzoz orijinal dediğinde bile cezalık oluyorsun, ikna olmuyor adam.
    Bunun bi düzeni yok bana sorarsanız, herkes kendi prosedürünü uyguluyor memlekette.

Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Şehir efsanesi anlatmıyorum herhalde,başınıza gelince anlarsınız artık

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Orjinalle ceza yiyende olduğu için.Polis sese bakar.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    4-5 defa polislere sordum genelde yanımızdan geçerken motoru bağırtmazsan birşey demeyiz dediler Ankara'da... biride geldi gazı çevirdi sesi dinledi ve beğendi

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun bi düzeni yok bana sorarsanız, herkes kendi prosedürünü uyguluyor memlekette.
    Aynen öyle.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalle ceza yiyende olduğu için.Polis sese bakar.
    O başka dava, orijinal bile olsa apaçilerin bağırtmaları can sıktıktan sonra ceza yazılabilir tabi.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane

Bu tip durumlarda kanuni yoldan hakkını arıyacaksın kardeş. Öyle polisin gözü tutmadı ceza yazdı gidip ödiyeyim yok. Kanunda gürültü seviyesi vardır, orjinal egzoz yoksa caza yazılır diye bir kanun yok, polis ses ölçümünü yapar gereğinden fazla ses çıkartıyorsa yazar cezayı.
    Ayrıca orjinal egzoz dahi olsa, şehir içinde milleti rahatsız edecek şekilde bağırtırsan yine ceza yersin, kilit nokta gürültü seviyesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Arkadaşım ceza sese yazılır, egzozun üstündeki ambleme değil.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)