Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Orta Bütçeli Süpersport Tavsiyesi '' Yardımlarınız ve Tavsiyeleriniz Çok Değerli''

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makinist96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, abilerim kardeşlerim.

30.000 kadar bir bütçe ayırdım motor işine. Açıkcası ekipmana en az 5 bin ayırmayı düşünüyorum. Kaldı elimizde 25.000.
    600 cc - 1000 cc(Yeni model olmasına gerek yok yeter ki bu makina yürür diyin)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lise yıllarımda 125 cc - 250 cc 3,5 yıllık bir tecrübem var. Kilometre olarak bilmiyorum ama sürekli okula gidip geliyordum sanırsam 50bin km yapmışımdır o kadar zaman içerisinde. Tecrübe olarak sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum kendime güvenim de yerinde zaten. Ufak tefek eş dost motoru olarak da daha önce kullandığım ss modelleri mevcut. 600f - 600 rr gibi..

Daha önce CBR 954 RR konusu açmıştım biraz soğumama yol açtı oradaki tavsiyeleriniz.
    O yüzden sizlerin de daha önce kullanmış olduğunuz motorsikletler olabilir. Tekrardan tavsiyelerinize açığım önümüzdeki aylarda kararımı netleştirip almayı düşünüyorum.

Ayrıca yapı itibari ile de biraz yapılıyımdır. 1.85 boy 95 kg civarlarındayım. Haliyle yapılı ve sırıtmayacak bir makina istiyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    25 bin TL'ye alabileceğin SS 2009'dan yukarı değildir. O SS'lerden de hayır beklemek doğru olmaz. Zaten temizi düzgünü de o fiyata satılmaz. Pişman olursun o rakamlara ss alırsan. Her yaz sanayilerde eski kasa SS'ler görüyorum yatak sarmış, parça bekleyen...

Ne öneririm; illa 4 silindir olsun diyorsan o rakamlara temiz xj6 bulunabilir.
    GT250rAlanya, kdiner ve TheAwesome bunu beğendiler.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ben olsam CBR650F alır geçerdim. Hem az yakıyor hem 4 silindir nispeten de hızlı gidiyor tek eksisi biraz titreşim var diyorlar ama bilemiyorum, kullanmadım.

Açıkcası hız manyağı bir insan değilim. 954 RR konusu da o motorun duruşu bakışı hayranlık uyandırıcı biçimde etkilemişti beni. Tavsiye ettiğiniz motorlara bakacağım. İlla ki aşırı hızlı makinalar olmak zorunda değil. 650f çok dikkatimi çekiyor ama dediğim gibi 25 bin sadece motora verdiğimizde sanırım 650 f alamıyorum XJ6 bakılabilir..

Alıntı Makinist96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, abilerim kardeşlerim.

30.000 kadar bir bütçe ayırdım motor işine. Açıkcası ekipmana en az 5 bin ayırmayı düşünüyorum. Kaldı elimizde 25.000.
    600 cc - 1000 cc(Yeni model olmasına gerek yok yeter ki bu makina yürür diyin)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lise yıllarımda 125 cc - 250 cc 3,5 yıllık bir tecrübem var. Kilometre olarak bilmiyorum ama sürekli okula gidip geliyordum sanırsam 50bin km yapmışımdır o kadar zaman içerisinde. Tecrübe olarak sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum kendime güvenim de yerinde zaten. Ufak tefek eş dost motoru olarak da daha önce kullandığım ss modelleri mevcut. 600f - 600 rr gibi..

Daha önce CBR 954 RR konusu açmıştım biraz soğumama yol açtı oradaki tavsiyeleriniz.
    O yüzden sizlerin de daha önce kullanmış olduğunuz motorsikletler olabilir. Tekrardan tavsiyelerinize açığım önümüzdeki aylarda kararımı netleştirip almayı düşünüyorum.

Ayrıca yapı itibari ile de biraz yapılıyımdır. 1.85 boy 95 kg civarlarındayım. Haliyle yapılı ve sırıtmayacak bir makina istiyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim..
    50.000km için 3 yıl yani 1000 gün / gün başına 50km yol düşüyor. Lise 1 i hangi köyde okumaya başladında 50km boyunca allahın her günü polis görmeden tamamladın bu 50bini? Kendini kandırma. Ufaktan başla devam et. 600 lük yada 1000 lik diye giriş yapıyon direk. Bu forumda senin gibi biri daha vardı. Alma dediler okadar. Aldı. 1 yıl sonra haberi geldi tırın altına selamun aleykum diye girmiş cesedini aldılar.
    Emreerol bunu beğendi.

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50.000km için 3 yıl yani 1000 gün / gün başına 50km yol düşüyor. Lise 1 i hangi köyde okumaya başladında 50km boyunca allahın her günü polis görmeden tamamladın bu 50bini? Kendini kandırma. Ufaktan başla devam et. 600 lük yada 1000 lik diye giriş yapıyon direk. Bu forumda senin gibi biri daha vardı. Alma dediler okadar. Aldı. 1 yıl sonra haberi geldi tırın altına selamun aleykum diye girmiş cesedini aldılar.
    Tolga bey yanlış anlaşılmasın hem üslubunuza dikkat edin hem kendinize. Ben Karaman ilinde okudum. Okulum ile evim arası 32 km idi. Size yalan borcum yok gayet saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde tavsiye istedim. Bu şekilde davranacaksanız nerede kaldı forumculuk? Ayrıca size neden yalan söyleyeyim. Lise 1 de iken ehliyetsiz olarak başlamıştım motora. Ehliyeti aldığımda lise son sınıftım ve üniversiteyi kazandım motorsikletimi de satıp Erzincana üniversiteye gittim. Sizin bu şekilde konuşup insanları yalancı gibi göstermeye hakkınız yok. Açıklama yeterli gelmiştir umarım?

Ayrıca öğrencilik hayatı sadece liseye gidip gelmek ile de bitmiyor. Bunu da belirteyim
    yigozya ve brkkrtt bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    malum bütçe ile ss makina alırsın ama seni pişman etme olasılığı %70 belki az belki fazla
    tamirciden çıkmazsın. çünkü görüyoruz nasıl kullanıldıklarını,
    ss olmayan daha temiz güçlü ve sesi güzel başka makinalar da var. ss makina alacağına onun yerine ducati al. ss makinaya harcayacağın tamirat masrafını ducatiye harcarsın ama en azından yolda kalmazsın :D çünkü ss ne zaman arıza çıkartacağı belli olmayacak. ducati en azından belli zamanlarda bakımı yaptıracaksın.
    yada orta halli japon canavarı al
    kafan rahat olsun yolda kalmayacağını bil ve bakımdan bakıma tamirciye gideceğin bi makina almış olursun.

forumda denk geliyor bi arkadaşa çatlak blok denk gelmişti
    belki sana başka sıkıntılı bişey denk gelecek.
    şansın varsa temizi denk gelir ama %20 nin altında.

genede karar senin illa ss diyorsan çok iyi araştırma ve takip gerekir. her gün sahibinden sitesinde dolaşman lazım.

Mantıklı bir yorum ve tavsiye teşekkür ederim. Ducati 696 monster araştırmıştım bayağı güzel makina. Ama pek naked tarzı istemiyorum. Gurbet elde sayılırım nadir olarak izinli oluyorum. İzin günlerimde rüzgardan şemalim kaymış halde memleketime gitmek istemem. Bu yüzden de biraz ss düşünüyordum. Ne derece haklıyım bilmiyorum.

Motosikleti
    yazdıklarımı mantıklı buluyorsan ss alma o zaman :D
    sahibinden sitesinden bitane motosiklet linki
    şöyle bişey al en azından motorun temiz olduğu belli.

XJ6 Diversion F gibi bir model sanırım. İncelemeye değer gözüküyor.

Motosikleti
    XJ6 Diversion F gibi bir model sanırım. İncelemeye değer gözüküyor.
    hızlanması xj6 dan daha iyi ama son hızı xj6 daha iyi

yani demek istediğim böyle temiz ve yıl olarak yeni model alabiliyorsun bütçen ile. bence değerlendir.
    since 1987

Teşekkür ederim inceliyorum değerlendireceğim.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    XJ6 ruhsuz bir motor tavsiye etmem. Onun yerine Fazer 600 S2 veya VFR800 bakabilirsiniz.
    TOTEMONS bunu beğendi.

Fazerları çok inceledim. Gayet güzel kroniksiz fakat o ön amortisör yüksekliği soğuttu motordan. VFR800 baktım daha önce ki konuda da tavsiye edilmişti.

ER-6f için de gayet hoş makinaymış ama acaba küçük gözükürmü ? Onun kaygısındayım.

Motosikleti
    Fazerları çok inceledim. Gayet güzel kroniksiz fakat o ön amortisör yüksekliği soğuttu motordan. VFR800 baktım daha önce ki konuda da tavsiye edilmişti.

ER-6f için de gayet hoş makinaymış ama acaba küçük gözükürmü ? Onun kaygısındayım.
    er 6 f bende yakından görmedim ama bende versys 650 var. aynı motor bloğunu kullanıyorlar.
    versys 650 çok heybetli mesela.
    aynı bloğa sahip vulcan s de kullandım. oda çok heybetli ve büyüktü.
    aynı mantıkla er 6 f de büyük olabiilr ama canlı görmeden bişey diyemem.
    since 1987

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Gerekirse bütçeni 30 civarına çıkarmanı tavsiye ederim şimdi taşa tutacaklar ama ekipmanı zamanla tamamlarsın ilk önce sadece kaskını al kalan parayı motosiklete ayır bu zamanda 25 bine yüksek hacim motosiklet temizi mümkün değil masraflı olur muhtemelen. Birde rüzgar geçirmeyen tek motosiklet tipi SS değil ve SS ile kesinlikle uzun yol yapılmıyor yapan yapar ama işkenceli oluyor biraz. Cbf1000lere bakabilirsin en azından kullanıcı profilinin düzgünlüğü nedeniyle patlak bitik bir motosiklet almamış olursun o bütçe ile SS hiç bulaşma derim

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekirse bütçeni 30 civarına çıkarmanı tavsiye ederim şimdi taşa tutacaklar ama ekipmanı zamanla tamamlarsın ilk önce sadece kaskını al kalan parayı motosiklete ayır bu zamanda 25 bine yüksek hacim motosiklet temizi mümkün değil masraflı olur muhtemelen. Birde rüzgar geçirmeyen tek motosiklet tipi SS değil ve SS ile kesinlikle uzun yol yapılmıyor yapan yapar ama işkenceli oluyor biraz. Cbf1000lere bakabilirsin en azından kullanıcı profilinin düzgünlüğü nedeniyle patlak bitik bir motosiklet almamış olursun o bütçe ile SS hiç bulaşma derim
    taşa tutacak adamların hemen hemen hepsi arada kasksız ve ekipmansız kullanıyorlardır :D
    since 1987

Gazlamak için almıyorsan yani şekli şemalı için alıyorsan racing yerine üstte yazılan er-6f vs gibi şekli şemalı yerinde ama gündelik kullanıma daha uygun motorlar bakmanı tavsiye ederim. Fiyatı, yürütme masrafı vs bir yana fiziksel olarakda insanı cidden çok yoran bir tür racing. Arada çıkartıp gazlayıp geri yerine parkeceğim dersen başka tabii ama şehiriçinde ulaşım amaçlı falan kullanacaksan kendine böyle bir işkence yapma derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Dostum ben sana racing sevdasından vaz geçmeni tavsiye ederim. 1.90-92kg yim s1000rr, 600rr, r6, gsxr600 denediğim racingler hiç birine sığamadım. Bi hayabusa tam oldu o da bana göre sport touring ☺️

Elindeki bütçe temiz bi fazer 6 alır, vfr800 belki fz8. Ağız tadıyla binersin, önceki konunda da aynı şeyler yazıldı, pişman olursun cbf150 alsaydım da buna bulaşmasaydım dedirtirler...

Motosikleti
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazlamak için almıyorsan yani şekli şemalı için alıyorsan racing yerine üstte yazılan er-6f vs gibi şekli şemalı yerinde ama gündelik kullanıma daha uygun motorlar bakmanı tavsiye ederim. Fiyatı, yürütme masrafı vs bir yana fiziksel olarakda insanı cidden çok yoran bir tür racing. Arada çıkartıp gazlayıp geri yerine parkeceğim dersen başka tabii ama şehiriçinde ulaşım amaçlı falan kullanacaksan kendine böyle bir işkence yapma derim
    yürütme masrafı demişken gerçekten masrafı uygun bütçe li.
    yani en azından bana göre öyle
    ducatiden sonra kawasakinin bu bloğuna geçince biraz baktım internetten.
    gerçekten içime su serpildi
    ducatinin sadece debriyaj balatası fiyatına kawasakinin bu bloğuna hem debriyaj balatası alıyorum hem balataları alıyorum üzerinede para artıyor.
    since 1987

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)