Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet Hırsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alacağım motora vesaire her şeye karar verdim iyi güzel ehliyetime de yazılıcam 3 güne fakat şöyle bir sorum var
    Cadde üstünde oturuyorum otoparkımız yok motoru mecbur sokakta bir yerlerde kamera altına koyacağım lüleburgazda oturuyorum ufak bir yer fakat
    motorun çalınmasından çok korkuyorum
    Aklıma gelen tek çözüm otoparkı olan binalardan birine rica edip kullanmadıkları alana motoru koymak para vesaire isterlerse de tabi ki vereceğim fakat sizce bu mantıklı bir çözüm mü ? alacağım motor da cbr 125 olduğu için hırsızların çok ilgisini çeker diye düşünüyorum lütfen yardım eder misiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğer sağlam bir disk kilidi ve çelik zincirle bağlarsanız kimsenin çalmakla uğraşacağını sanmıyorum. Hırsızlıktan çok korkman gereken şey caddeden veya yoldan geçerken insanların çarpması, çocukların üstüne binip oynaması, arabaların park ederken vurması gibi olaylar. Ne zaman bizim apartmana birisi taşınsa sinyallerimden birisi kırılıyordu, üstüne örttüğüm örtüyü de kağıt toplayan çocuklar alıp götürüyordu. Birçok kez de çocuklar devirmek üzereyken son anda müdahale ettim. Açıkcası insanı hep diken üzerinde oturtan bir durum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    peki kasko yaptırsam aracım çalındığında kaskonun bana ne yararı olur biliyor musunuz , tavsiyeleriniz için de teşekkürler dediğiniz olay da doğru arkadaşımın motorunu birisi geçerken devirdiği için 800 tl masraf çıktı

Motosikleti
    honda cb500f
    Kasko odemesini yapar. Otopsrk bulamazsan yaptir sair ve mrt sigortadan dan fiyat al.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskonun de birçok kriteri var, çalınma durumunda cok kişi ugrastı.

belediyenin otoparkları yok mu civarında, aylık abone ol 125 tl civarı bir tutarı var.

başkalarının otoparkını kullanmak icin konusabilirsin ama mutlaka üstünü ört

dipnot: cbr125'i gözünüzde cok büyütmeyin, hırsızlar artık sizden bizden iyi biliyor piyasayı.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kasko şart.
    Ne kadar sağlam kilit de taksanız o kilit hırsızları sadece yavaşlatır.
    İstanbul'da yaşıyorum, motoru evin önünde abus zincir kilitle kaldırımdaki ağaca bağlıyorum, bir de üzerind ekurcalayınca ses yapsın diye alarmlı disk kilidi var ama ucuzlarından almıştım, çok uğraşan kolayca kırar, maksat ses olsun. Yine de dikkat çekmesin diye ve de yağmurda çamur altında kalmasın diye bir örtü aldım. Bu şekilde bir yıla yakındır bir sorun çıkmadı. Kasko da yaptırdım içim rahat etsin diye.

Geçen sonbaharda bir kaç sefer Lüleburgaz'a gittim, bizim oradaki evin bahçesinde park yeri var, orada zincir kilit ve disk kilidiyle bıraktım bir iki gece bir şey olmadı. İstanbul'a göre daha güvenli sayılabilir ama yine de memleketim olan şehrin son yıllardaki değişiminden memnun değilim, hırsızlık açısından istanbuldan farkı yokmuş gibi geldi. Her önlemi alın, kasko da yaptırın.
    Komşu otoparkı olabilir ama hırsızlar için pek farketmeyecektir kapalı otopark olmadıkça.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    sesi güçlü alarm tak. motorla oynayan cocukları korkutur, hırsızları rahatsız eder.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    İkinci el alarmlı abus al.

Mantıklı olan kapalı garajlı yakında olan birine rica gerekirse kira ödemek cuzide olsa teklif et bence yağmuru var kar ı var sırf ı bile yeter

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Motoru aldığımın üçüncü günü, 11 tane güvenlik kamerası ile izlenen ve sadece kapalı otoparkında bile 2 tane güvenlik kamerası olan motoruma hallendi adiler. Gidon kilidini kırmak için, seleye oturup gidona tekmeyle vura vura gidon kilidini kırmış, gidonu yamultmuş, gidon bağlantı tablasını kırmış, ama otoparkın kapısı asma kilitli olduğu için öylece bırakmış. Kamera kayıtlarıyla karakola gittim, dosya şu an savcılıkta. (Bunları yapan ile aynı binada oturuyoruz,cesaretin gerisini sen hesapla)

Tedbir olarak 5 metre çelik zincir aldım, motoru şaseden otoparkın kolonuna asma kilitle kilitliyorum.

Daha da başka bişey gelmez elimden

Bundan ötesi yatak odasına sokmak motoru.
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Araç takip sistemleri var hani o cinden alınan üyelik ücreti olmayanlardan ondan al aylık 5 tl bimcell internet paketi 2 lirada iletişim vergisi oluyor. Anlık olarak motosikletinin nerede olduğunu görürsün.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    araç takip sistemi ve kasko en temizi kilit zincir vs vs bunlar bir yere kadar idare ediyor kafaya takıysa kesin gelip çalıyorlar

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Bunları yapan ile aynı binada oturuyoruz,cesaretin gerisini sen hesapla)
    Bu nasıl manevi işkence adamı görüp gırtlağına sarılamamak her gün yüz yüze gelme yani iğrenç bir durum.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl manevi işkence adamı görüp gırtlağına sarılamamak her gün yüz yüze gelme yani iğrenç bir durum.
    Bence iyi bisey her gun bunlarla karsilasmış olsam yuzune karsi bulunmadi bu okul cocuklari derdim hemde her seferinde yüzüne baka baka keyfimi sürerdim gerilmiceksin gereceksin kardeş
    Okul cocugu ile neyi kasdettigimi anladınıgını dusunuyorum 👍
    berk_cglr ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence iyi bisey her gun bunlarla karsilasmış olsam yuzune karsi bulunmadi bu okul cocuklari derdim hemde her seferinde yüzüne baka baka keyfimi sürerdim gerilmiceksin gereceksin kardeş
    Okul cocugu ile neyi kasdettigimi anladınıgını dusunuyorum ��
    Sen öyle diyorsun ama bunların suratı teflon tava gibi okul çocuğu falan desende bunlar tınmaz nasılda yanıma kar kaldı der. Herif kudurtum ama bir şey yapamıyor diye birde içinden kasılır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    telefona indirilen bir program vesaire mi çok merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:13 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç takip sistemleri var hani o cinden alınan üyelik ücreti olmayanlardan ondan al aylık 5 tl bimcell internet paketi 2 lirada iletişim vergisi oluyor. Anlık olarak motosikletinin nerede olduğunu görürsün.
    nerden temin edebilirim tavsiye edebileceğiniz bi takip sistemi var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:14 ----------

herkese cevapları için çok teşekkürler sanırım en yakında kapalı garajı olan kişiyi bulup yardım isteyeceğim tabiki disk kilidi vesaire de alacağım umarım başıma bir şey gelmez ve bunun için başka bir konu açmak istemiyorum da burdan sorayım dedim ehliyete yazıldıktan sonra kaç ay içerisinde elimde olur en az 1 en fazla 3 gibi cevaplarsanız sevinirim

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    125’lik motosikletlere kasko yapmıyorlar. Üzerine brandayı çekip hem disk hem kaliteli zincir kilitle bağlarsanız kimse uğraşmak istemez motosikletinizi çalmakla.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    URBAN SECURITY ANCHOR ZEMİN BAĞLANTI APARATI diye birşey var apartmanın yanına yere sabitleyip sağlam bir zincirle bağlayabilirsin.
    Sökülmesi ve kesilmesi çok zor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı EmrullahKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefona indirilen bir program vesaire mi çok merak ettim[COLOR="Silver"]

nerden temin edebilirim tavsiye edebileceğiniz bi takip sistemi var mı[COLOR="Silver"]
    Aliexpresten alırsan 11- 16 dolar arası sahibinden com. dan alırsa 265 veya 350 lira N 11 dede 350 lira. araç takip sistemi diye yazarsan sahibinden com da görürsün İMEİ sorunu var ama adamlar faturalı diyor sıkıntı olabilir. İMEİ durumundan dolayı isim vermeyeyim google amcada biraz arat anlarsın. Yalnız dikkat et harita kullanımı ömür boyu ücretsiz olmasına dikkat et diğeri 2 sene sonra üyelik istiyor.

Hem bilgisayardan hem cep telefonundan anlık olarak izliyorsun.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motora izleme sistemi takıldığında, motorun çalınması durumunda ne faydası olacak?
    Zaten motoru çalanlar o takip sistemini de kısa bir sürede sökerler. Onlar sökene kadar da polise gidip bakın motor çalındı, takip sisteminden burada görünüyor dendiğinde ilgilenip de acil olarak gidip motoru alacak bir kurum var mı bilmiyorum. Poliste bürokratik işlemler bitecek de polis yola çıkacak da bir sürü zaman geçer. Bu açıdan takip sistemini gereksiz görüyorum. Ona yapılacak masraf yerine fazladan bir disk kilidi daha hırsızları yarım dakika fazladan uğraştırır ya da üzerinde daha zayıf kilit olan motora yönelirler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)