Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 yıl önce sattığım motor neredeyse aynı km'den tekrar satıştan Yamaha R6

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba dostlar, önceden foruma üyeydim kullanıcı adımı hatırlayamadım tekrar üye oldum. Bu konuyu Google'da index alsın belki birileri plakayı sorgular diye açıyorum.

İlan: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-emsalsiz-temizlikte-r6-s-711018296/detay/

Kaldı ki motor 2006 model. Ben 4 sene önce 51.000 KM'de sattım şuan 56.000 KM'de geçen sene sanırım daha düşük(51.000'den) ilandaydı. Şikayet ediyoruz boşa kalkmıyor ilan.

Arkadaşa dün yazdım 1 hafta önce aldım diyor km'si 80.000 olmuştur dememe rağmen olabilir şuan bende satacağım diyor. Yani herkes birbirine iteleme derdinde. Granajlar orjinal değil. Kafa demirini değiştirmiştim. Ona rağmen mükemmel temizlikte yazmış )

Plakası: 07 FZY 29
    Motor Yılı: 2006, Yamaha R6S

Kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    şikayetimizi ettik belki kaale alırlar.
    izek bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 senede 5 bin km artmış olması garip bir durum değil. sadece yazın hava güzelken o da haftasonları normal bence.

plastik aksam değer kaybı statüsüne girmez iken grenajların değişmesi de pek bir sıkıntı değil bence.

ancak yanlıs anlamayın; yukarda saydıgım ihtimaller sadece. %90 iteleme derdinde; ancak %10 ihtimal var hala.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alım satım esnasında aracın km'si kayda alınmıyor mu?

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 senede 5 bin km artmış olması garip bir durum değil. sadece yazın hava güzelken o da haftasonları normal bence.

plastik aksam değer kaybı statüsüne girmez iken grenajların değişmesi de pek bir sıkıntı değil bence.

ancak yanlıs anlamayın; yukarda saydıgım ihtimaller sadece. %90 iteleme derdinde; ancak %10 ihtimal var hala.
    Dostum bu motor ilk ıspartadaydı sonra ankaraya gitti sonra bak nerde aradaki km'leri toplasan zaten yollarda yapmış ben sadece 3 alıcı saydım benden sonraki Kaldı ki geçen sene daha düşüktü sattığımdan. Vizeye girmeden vize öncesi km'den biraz üstüne ayarlayıp girip çıkıyorlar sonra iteliyorlar o adamada yazmıştım. Grenajların değişmesi sıkıntı değil demen çok garip gerçekten. Bİr orjinal grenaj alsan 6-7 bindir en az. Ben üstüme düşeni yazdım alan alır arkadaşlar vicdanım rahat.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hocam ne bekliyordun ki? eski model ss motosikletlerin abartısız hepsi bu şekilde piyasada dönüyor. Alacak kişide onu göz önünde bulundurarak alıyor. O model yılı kmler hiçbir zaman 60 bini geçmez psikolojik sınırdır orijinal 90-100 binde olanlar hemen satılır

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne bekliyordun ki? eski model ss motosikletlerin abartısız hepsi bu şekilde piyasada dönüyor. Alacak kişide onu göz önünde bulundurarak alıyor. O model yılı kmler hiçbir zaman 60 bini geçmez psikolojik sınırdır orijinal 90-100 binde olanlar hemen satılır
    Haklısın hocam, belki gerçekten km'sine inanan olur bir arama yaparsa sırf bu konuya rastlasın diye açtım. Birde 30.000 yazmış ya helal olsun :D

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    29.999 :D helal olsun o motora o parayı istemekte ilginç

çok normal ülkede belli bi kmden sonra km asla artmıyor, hatta düşebiliyor bazen.
    izek ve sutlusoda bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arnoldstirru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok normal ülkede belli bi kmden sonra km asla artmıyor, hatta düşebiliyor bazen.
    Kelebek etkisi diye buna deniyodu galiba di mi?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arnoldstirru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model bütün çin motorların KM'sinin 16 bin civarı olması gibi

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    "Tiger egzos ciğeri ve temiz makine arayanlara kazasız hasar kayıtsız.. "

ciğer lafını gördüğüm anda kaçarım, apaçi motorudur, bunun yanında 2007 model 56k km bana hiç mantıklı gelmez, kazasız, hasar kayıtsız 12 senedir ne mükemmel kullanmışlar hem de pist motoru, kusura bakmayın ama geri zekalı olmanız gerekiyor bu yazılanlara inanmak için..

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Aynısı daha önce başıma geldi,maalesef bunun çok örneği var ama çoğu kişi görmek istemiyor, net te ilanlara bakıyorum,2005 modellerde 35-40 bin kilometre de 2015 modellerde.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    En basit hesap,

2006 model

13 yasinda motor,

En kötü yilda 3 ay binse,sadece hafta sonlari 200km yapsa,

12 hafta(3 ay)

16 hafta sonu gün sayisi yapar.

32x200

6.400km

6400x13sene =83.200

Yapar

Hee yilda birde uzun yol yapsa

Yuvarlak hesap 100 bin km yapar.

Bu hesap ilk sahibi ve 0km alinmiş bir motor için geçerli.

Yoksa,5.6. sahibine kadar el degiştirmiş,şehir değiştirmis ise durum farkli,uzerine bir 20-30bin km daha koymak lazim..

İllaki istisnalar vardir.

2004 suzuki gs500 sahibi birini taniyorum 60yaşinda,

0km almis ve 14.000km de biblo gibi,her hafta temizler sokar garaja.

Geçenlerde sohbet etmiştim 2 sene önce fulledigi benzin hala depoda duruyor demişti..
    sutlusoda ve izek bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Buna benzer bi anı da ben yaşamıştım geçenlerde biri motor almış kırmızı renk büyük bi makina marka vermiycem.
    Adamın biri geldi plakadan tanıdı aa bu motor bizdeydi beyazdı dedi sonra biri geldi bu motor şundaydı siyahtı dedi ama şu an ki rengi kırmızı :D
    Motor şehir şehir gezmiş bilen ustalar 80 binde vardır o motor diyor ama km 26 binde gösteriyor.

Benim göstergem bozuldu değiştirmem lazım orjinal km yi bozmadan nasıl yaparım diye düşünürken millet kazıklamaya çalışıyor.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Allah belalarını versin

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    İstisnalar kaideyi bozmaz ama ben yılda sadece 1500 km yapmıştım.. baktım binmeye vakit bulamıyorum kışın aldığım fiyata sattım bindiğim yanıma kar kaldı yani herkes senede 5-10 bin km yapamayabilir.. araba ile yılda 30-40 bin km yapıyorum mesela.. ama babamın 10 yaşında arabasını 60000km de satmıştık..

Yüksek km daha güvenilir bence. Nasıl yapılıyor bilmiyorum ama bir şekilde oynanıyor. Km ye çok takılmamak lazım bence.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim perte çıkan arabamı satıp alıp tamir etmiş biri. "vidasına bile dokunulmamıştır" diye satıyor şu an.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim perte çıkan arabamı satıp alıp tamir etmiş biri. "vidasına bile dokunulmamıştır" diye satıyor şu an.
    geçenlerde icradan aldığım traktörü sattığım galericide ilk sahibinden diye ilan vermiş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)