Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Tavsiyesi (3 marka arasından)

Motovento
    REKLAM ALANI
    jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Herkese selamlar. Hafif enduro touring tarzı bir kask arıyordum ne zamandır. Modüler kasklar içinde tavsiyeniz varsa alırım.

Beğendiğim kasklar şunlar;

1) Givi Tourer X.01 - Modüler olması iyi. Hem scooter hem enduro hem ss de kullanabiliyorsunuz. Bir arkadaşın bu kaska resmen çöp dediği bir yazıyı okudum ama emin değilim.

2) Mt Synchrony Duo - Bunun da kalitesi pek iyi değil diyolar. Özellikle trial gibi endurolarda kullanılan kocaman spoiler istemediğim için bakıyorum buna.

3) Nolan N40 Full - En çok beğendiğim bu. Daha önce de Nolan kullandığım için memnuniyetim de var. Fakat modüler olduğu için ve sökülebilen çene kısmı çok ince olduğu için çılgın bir ses gürültü alıyor diyolar.

Bu tarz kısa spoiler olan mümkünse modüler olan başka marka model bilen varsa lütfen paylaşsın. Bütçe ortalama 1000TL civarı az çok anlamışsınızdır. Yani hem enduro hem touring hem scooter tarzı araçlarda kullanabileceğim şık kaliteli uygun fiyata kask arıyorum. Bazen hem pastam duruyor hem de karnım doyuyor. Bu kask olayında da olur belki Şimdiden teşekkürler.
    Dxsec bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400
    nexx'in bir modelide mevcut adını unuttum zaten modellere bak direk gözüne çarpıcaktır. o dediğim kask içinde zamanında bir kaç olumlu yorum okumuştum foumda hatta başlığı bile olabilir
    jacob34 bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Resimdeki MT kalitesi iyi ama çok ses alıyor. Endurocu değilseniz hatta endurocu iseniz bile rüzgar alan bir motosikletiniz var muhtemelen, bu şapkalı kasklardan 2 tane eskittim ve normal kaska geçince bunlara tövbe ettim diyebilirim. Güzel görünüyorlar ancak rüzgar tribülans yapıyor, kaskı arkaya çekme yapıyor ve çene kısmı çok geniş olduğu için oralara çok rüzgar alıyor ve kışın kendi nefesinizle ısınma imkanınız olmuyor.. Bence normal düz bişeyler bakın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

İlla 3'ünden birisini alacaksanız en iyi malzemeye sahip olanı alın bnce.. Görsel olarak ise Givi güzel duruyo
    jacob34 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    hocam 3marka demişsiniz ama kasklar eski kasklar. Givinin bu kaskının üretimi 4 sene önce durdu diye biliyorum. Üretim tarihlerini veya üretici firmaların sitelerinden givi mt vs kaskların güncel modellerine bakarsanız daha salıklı olur. Bunlara yedek parça bulmakta zorlanabilirsiniz. Mt kask almayın. Güzel paketlenmiş cin malı gibi duruyor dışarıdan. Mt kasklar uluslararası pazarda avrupa ve amerika satış sitelerinde bulunmuyor. Bence modelleri belirlemeden önce ilk olarak ürünlerin güncel olduğunu teyit edin. Daha sonra revzilla fc moto moto in gibi sitelerde kask markası mevcut mu diye bakın. Sonra karar verdiğiniz kaskın türkiyedeki yedek parça fiyatlarına bakın camı vidası ıvırı zıvırı. Kaskların performansı hakkında yorum yapmayacağım çünkü ona göre gürültülü bana göre sessiz olabilir kafa yapısı kullanılan motor mont hepsi kaskın performansını etkiler. Sadece şunu belirtmek isterim terekli ve çenesi uzun kasklar zaten içeriye çok hava alsın diye tasarlanmış modeller. Yani 10 milyara terekli çeneli bir kask aldığınızda gürültülü olacağını şimdiden söylemek isterim.

Şu an nexx x wed kullanıyorum. Shoeiden geçtim harika kask 3 farklı modda kullanılıyor. Fiyat olarak bunlardan yüksek gelebilir.
    jacob34 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Teşekkür ederim. Son 2 kasktan birini alacağım. Yeni olarak bir de şunu çok beğendim ve olumlu yorumlar okudum.

Bell PS MX-9 (2018 üretim)

Nolan N40 Full (2017 üretim)

Üretim tarihleri ve kaliteyi göz önünde bulundurarak, kullananlardan tavsiye istiyorum.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Son 2 kasktan birini alacağım. Yeni olarak bir de şunu çok beğendim ve olumlu yorumlar okudum.

Bell PS MX-9 (2018 üretim)

https://cdn.shopify.com/s/files/1/07...g?v=1543125966

Nolan N40 Full (2017 üretim)

https://www.motoemoto.biz/public/foto/a_6424_b.jpg

Üretim tarihleri ve kaliteyi göz önünde bulundurarak, kullananlardan tavsiye istiyorum.
    nolan almayın bell alın aralarında 1000 fark var. Tüm nolan kaskların polikarbon yani plastik kabuklu olduğunu belirtmek isterim. Tabi kaskın dış kabuğu kalitesini asla belli etmez ama en son kullandığım nolan n 90 2 modeli iç köpüğü ve astar kalitesi gerçekten iyi değildi. Zaten bir bayide her iki kaskın iç pedini sökmeye çalışın iç köpüğüne bakın hiç kasktan anlamasanız bile nedemek istediğimi anlayacaksınız. Tavsiyem bell almanız. Üretim tarihi bence çok mühim değil eğer güncel bir modelse direk alın onu.
    piaggioman bunu beğendi.

bell kompozit ve fiyatları şu an Türkiye ithalatçısı sayfasinda 1500tl civarı, kullanıcı deneyimleri nasıl bilinmez ama o fiyata o tarza o materyalde bir kask için 1,500tl müthiş bir rakam bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bell kompozit ve fiyatları şu an Türkiye ithalatçısı sayfasinda 1500tl civarı, kullanıcı deneyimleri nasıl bilinmez ama o fiyata o tarza o materyalde bir kask için 1,500tl müthiş bir rakam bence
    7-8 yıl önce 800 Tl verip aldım,kullandım,kullanmaz olaydım
    kısa sürede kaskın içi döküldü resmen,almam alana da mani olmam.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7-8 yıl önce 800 Tl verip aldım,kullandım,kullanmaz olaydım
    kısa sürede kaskın içi döküldü resmen,almam alana da mani olmam.
    Üstad senin yazını okuyana kadar Bell düşünüyordum. Ama gerçek kullanıcıdan bu yorumu duyduğuma şaşırdım. İkisi arasında halen kararsızım. Bütçeme ve istediklerime sadece bu ikisi uygun. Sanırım ithalatçı bir firmadan (Bursa) 2017 üretim Nolan N40 alacağım. 950 Tl çok iyi bir rakam bence. üretim tarihi eski olsun nolcak sonuçta sıfır kask.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)