Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bilgili ve TECRÜBELİ Arkadaşlara ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 250cc görür evet ama devamlı olmaz sen max 150 demiyorsun min 150 ve üzeri istiyorsun 250cc işin zor

Tavsiyeme gelecek olur isek 2. El mt25 filan bak derim 120-130 rahat gidersin (bakımlılık şartı ile)
    30 Dakika boyunca 150 km / h da üzmese yeter aslında saatlerce 150 km / h gitmiyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 km hızla canı çıkan mt25 aynı hızda canı çıkmayan dominar 400 enteresan. Dominarın son hızı 190 200 falan mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

top speed min 150 demiş arkadaş. Bu süratte ne kadar uzun süre kalacağın önemli ne cbr 250 ne r25 ne mt 25 nede dominar da bu sürtlerde uzun süre yuruyemezsin. Ha anlık olarak r 25 te 180 üstü mt 25 te 170 üstü cbr ve dominarı tam olarak bilemiyorum.
    Max 30 dakika motorun zorlanmaması gerekiyor onu demek istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı Dxsec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200 Ns var 250cc değil 200cc ama performans ve yakıt konusunda iyi motordur, bir düşünün derim.
    Bajaj'da çok sıkıntı çıktığını söylüyorlar :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende çok araştırdım tabi top speed benim için çok önemli değildi. İvmelenme daha önemli olduğundan cbr250 aldım. Daha hiç 150 görmedim. En fazla 110 gördüm diyebilirim. Ama aldığım kişi 175 bastığını söylemişti. 8bin devirde 130 görüyor diye biliyorum.

Cbr 250 yakıt olarakta normal yolda da beni üzmedi.

Listene ekle 10bin tl civarına bulabilirsin pazarlıkla

Alıntı Worldwide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok araştırdım tabi top speed benim için çok önemli değildi. İvmelenme daha önemli olduğundan cbr250 aldım. Daha hiç 150 görmedim. En fazla 110 gördüm diyebilirim. Ama aldığım kişi 175 bastığını söylemişti. 8bin devirde 130 görüyor diye biliyorum.

Cbr 250 yakıt olarakta normal yolda da beni üzmedi.

Listene ekle 10bin tl civarına bulabilirsin pazarlıkla
    Gerçekten cbr ile 110 gördüysen bir sıkıntı vardır dostum çünkü resimde gördüğün motor ile 120 sabit gidiyorum

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Jagkaton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten cbr ile 110 gördüysen bir sıkıntı vardır dostum çünkü resimde gördüğün motor ile 120 sabit gidiyorumhttps://www.motorcular.com/files/100..._310669269.JPG
    Şair burda motorunla 110 'dan fazlasını gitmediğini anlatmak istemiş motorun 110 'dan fazla yapmadığını değil ;)

Arkadaşlar selam; İstanbul'dan yazıyorum ismim Halit, 2006 model Pegaso 650 kullanıyorum. Muayenede ruhsat üzerindeki bilgiler eksik girildiği için araç muayeneden geçmiyor. Bilgileri bir şekilde tamamlandı fakat sadece - Güç Ağırlık oranı - diye bir şey var ve trafik tescil bunu bilmiyor. Pegasosu olan arkadaşlardan ricam ruhsat üzerinde yazıyorsa bu bilgi paylaşabilirler mi benimle. Teşekkürler şimdiden.

Nasıl konu açıldığını bulamadım o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım.
    Kusuruma bakmayın.

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    güç ağırlık oranı güç/ağırlık olarak hesaplanıyor. ama bunu senin hesaplaman trafik tarafından kabul görürmü bilmiyorum. Tavsiyem ben baktım senin motosikletinden malum sitede ilanda var. Sahiplerini arayıp ruhsattaki ilgili bölümün fotoğrafını istesen işe yarayabilir.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı BAY_BAYKUŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam; İstanbul'dan yazıyorum ismim Halit, 2006 model Pegaso 650 kullanıyorum. Muayenede ruhsat üzerindeki bilgiler eksik girildiği için araç muayeneden geçmiyor. Bilgileri bir şekilde tamamlandı fakat sadece - Güç Ağırlık oranı - diye bir şey var ve trafik tescil bunu bilmiyor. Pegasosu olan arkadaşlardan ricam ruhsat üzerinde yazıyorsa bu bilgi paylaşabilirler mi benimle. Teşekkürler şimdiden.

Nasıl konu açıldığını bulamadım o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım.
    Kusuruma bakmayın.
    Güç /ağırlık oranı, aracın üreticisi tarafından verilen, trafiğe çıkış belgesinde yazar. Kopyası varsa bir yerlerde bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Buyur dostum,

Buldum, indirdim, pdf formatına çevirdim, yandex diske yükledim paylaşıyorum,

İnidirip yazdırırsan komple teknik şartnamesi

Güç ağırlık oranı da Power to weight ratio şeklinde yazıyor.

Kolay gele.

https://yadi.sk/i/MSMo4p3_qZKfqw
    hylaz bunu beğendi.

Üstaddd çok teşekkküüürrrr ederim.
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    krenajlı ve büyük cc li makinalar hariç bu saydıklarımızın hiçbiri ile 30 dakika sürekli 150 gidemezsin. motor gitse sen gidemezsin

Motosikleti
    Forza 250
    Ben de şöyle bir soru yönelteyim. 150km/saat hızla giderken mesela ani bir durumda nasıl durmayı planlıyorsunuz ? Kaç metrede durursunuz bir fikriniz var mı ? Gazlamak en kolayı, peki ya durmak ? Frenleme ?
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    ya arkadaşım bu ne ya adam duramayacak diye süratte mi yapmayacak niye sen imzandaki motorları kullandın yada kullanıyorsun o zaman al bi 50 cc tın tın bin. Ne o gerek var duramayacaksa büyük motor almaya herkes 50 cc lik motora binsin o zaman. Dursun duramıyorsada binmesin biniyorsada o riskleri zaten göze almıştır.

Motosikleti
    Forza 250
    ya arkadaşım bu ne ya adam duramayacak diye süratte mi yapmayacak niye sen imzandaki motorları kullandın yada kullanıyorsun o zaman al bi 50 cc tın tın bin. Ne o gerek var duramayacaksa büyük motor almaya herkes 50 cc lik motora binsin o zaman. Dursun duramıyorsada binmesin biniyorsada o riskleri zaten göze almıştır.
    Ben sayısız eğitime katıldım, Honda, Motto Akademi, Murat Denizhan Hoca vb. Nasıl durulur biliyorum ben merak etme arkadaşım. Benim yazdığım mesajı beğenmediysen cevap yazmak zorunda değilsin, sen konu açana cevap yaz. Ben ona soru soruyorum sen atlayıp polemik yaratıyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

ya arkadaşım bu ne ya adam duramayacak diye süratte mi yapmayacak
    Bu cümleye de gerçekten hayran kaldım. Çok bilinçli bir yaklaşım. Alın arkadaşlar yüksek cc makinaları gazlayın boşverin durmayı, gidin bir yere patlayın doğal seleksiyon çalışsın.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    He zaten motora binmek durmak için hep senin gibi sayısız eğitime katılmak lazım.geri kalanlar binmesin zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Motor sorana ya kafana geçer yada nasıl durulur biliyormusun muhabbeti klasiklesti artık değiştirin bu klasikleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Adam sana mimtolga 150 km hızla ani nasıl durabilirim diye sormamiski bana motor önerin demiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Ha bu arada rencide etmeyecek bişey demedikten sonra istediğim her şeyi yazarım.tıpkı senin yazdığın gibi

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    bende bilgili arkadaşlara başka bir konuda danışayım. Bir tanıdığım motoruma 29.000 teklif etti. Sizce uygun mudur ?

2016 Model ABS'siz MT-07 Blue Race. 12.800KM'de hasar kayıtsız,değişensiz sadece bir kere sağ tarafa düşmeden dolayı egzoz da çok az iz var. 29'a tamam desem zararlı mı çıkarım ?

Motosikleti
    Forza 250
    He zaten motora binmek durmak için hep senin gibi sayısız eğitime katılmak lazım.geri kalanlar binmesin zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Motor sorana ya kafana geçer yada nasıl durulur biliyormusun muhabbeti klasiklesti artık değiştirin bu klasikleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Adam sana mimtolga 150 km hızla ani nasıl durabilirim diye sormamiski bana motor önerin demiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Ha bu arada rencide etmeyecek bişey demedikten sonra istediğim her şeyi yazarım.tıpkı senin yazdığın gibi
    Hala polemik yapmaya devam ediyorsun. Almadıysan sana da eğitim almanı tavsiye ederim. Eğitim güzel şeydir, aslında ne kadar az şey bildiğini daha iyi anlarsın.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Piyasası ne kadar malum sitelerde

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Piyasası ne kadar malum sitelerde
    valla 32-33'e de koyan var,29'a koyan da. Tam anlayamadım.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Ben biliyorum bilmiyorum diye çıkmam hicbirzaman ortaya lafima başlarken genellikle şahsi fikrim diye başlarım. Her önüne gelenede nasıl duracan nasıl hakim olacan diye sormam.forumda sorulan 10 sorunun 8 ine tatmin edici bilgi dışında farklı şeyler anlatiyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Araya biyere sıkıstır sende acil satılık değilse
    chaqalqarlos ve uzay gemisi bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 32-33'e de koyan var,29'a koyan da. Tam anlayamadım.
    devir birşey satma devri değil tekrar alabilmek çok zor. 29a satarsın tekrar alsan senin motorun temizliğinde motoru 35 altına bulamazsın. pazarlığa yanaşan olmaz kimse bir kuruş düşmez motorsuz kalırsın söyliyim de güncel fiyat listesi ile r25 bile 30 bin lira)
    HUN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)