Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet çalınmaya karşı güvenlik tedbirleri Hk. - Tecrübe ve fikirleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Merhaba arkadaşlar, motorsiklet iki kere çalınma vakasıyla karşılaştığım için o duyguyu tekrar yaşamak istemiyorum, korku ve bıkkınlık var içimde .

Evimizde iken bahçeden çalındı. İş yerinde iken çalındı.Yeni motosiklet aldım artık.

Ekstra 120cm&180mm kilit aldım bu halde bile çekiniyorum.. GPS kullanın diyen oldu .

Motorsiklet YUKİ cup..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Makas ile kesilmeyen zincirlerden alın. Gemi zinciri ve makine sanayi tipi halat satan yerlerde bulabilirsiniz. Bir de kırıldığında kendisini kilitleyen tipte sağlam bir kilit, yaklaşık zincir boyu ve kalınlığında ısıyla daralan makaron. Makaronu zincire geçirip fön ile ısıtın, makaron daralacak ve zinciri saracak, böylece jantınız çizilmeyecek. Kilitleyeceğiniz yer de önemli. Motosikleti kendisine kilitlemektense sabit sağlam bir noktaya kilitleyin. bahçeniz var ise biraz inşaat demiri ile irice bir kova çimento bu iş için yeterli olabilir. Bir de alarmlı disk kilidi edinin, çok kaliteli olmasına gerek yok, işini görsün yeter.

Daha ilerisi olarak uygun fiyatlı bir alarm iyi iş görebilir, hem caydırıcıdır hem de ikaz mahiyetinde önemlidir. Ancak en az iki üç günde bir motosiklet kullanmıyorsanız bataryanızı bitirebilir.

Daha ileri seviye olarak GPS takip sistemi de alıp kullanabilirsiniz.

Ancak kasko hiç birinin yerini tutmaz. Kötü tarafı ise motosiklet/kasko bedeli oranının sizin motosikletinizde mantıklı olmayan değerlere çıkarak kullanılabilirliğinin düşmesi. O yüzden kaskoyu sizin için bu şartlarda bir seçenek olarak değerlendiremiyorum.

Son olarak bir de branda edinirseniz az da olsa korumaya yardımcı olur. Gözden ıraksa hırsızdan da ırak tutmaya yardım eder.

Ayrıca caydırıcılığı arttırmak adına bir iki kameralı kapalı devre bir kamera sistemi de eklenebilir...

Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Kamera sistemi, bahçeye kask ile veya şapka vesaire ile girebilir. Yine de araştırıyorum caydırıcı özelliği var.

Motorsiklet sabit bir yere kilitleme de düşünüyorum.

GPS fiyatı ucuz ise onu da düşünüyorum.

Teşekkürler kural-z her yerdesin..

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Baş parmagimdan kalin zincir kullaniyorum arka lastigin etrafindan yukariya zincirliyorum

EmreArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 2023
    Ben kendi yuki mi kapalı garajda bide disk kilidi takarak muhafaza ediyorum )

yuksek ses cikaran alarm disk kilidi, kesilmeye dayanikli (kural z cok guzel aciklamis) zincir ve kapali garaj.
    hicbiri kapali garajin yerini elbette tutmaz.

Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Kilit sistemlerini araştırdım ancak kaliteli dediklerim 1200 TL civarında.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Tum tavsiyelere ek,benzin pompasinin rolesini bulup bir tane switch ekleyin.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tum tavsiyelere ek,benzin pompasinin rolesini bulup bir tane switch ekleyin.
    Bu ne alaka ? çalan çalıştırıp mı götürecek :D adamlar racing motorları iterek götürüyor.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 ABS
    Bende 3 ayrı kilitle korumaya çalışıyorum. abus 8077 ve abus 7000 RS1 olmak üzere iki ayrı alarmlı disk kilidiyle ön diski kilitliyorum. İkisini de ön tarafa kilitleme sebebim bir tanesinin alarmı öttüğü vakit titreşim ve ses dalgasıyla diğer kilidin alarmı da devreye giriyor. Ayrıca Kovix KCL 10-150 zincir kilitle de sabit bir yere bağlı. Odamdaki yataktan oturur pozisyona geldiğim vakit motoru görebiliyorum. Ayrıca motoru gözetleyen bir tane de apartman köşesinde kamera var. Bunlara rağmen çalınacaksa yapacak bir şey yok arkadaşlar
    Who's gonna stop us!

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne alaka ? çalan çalıştırıp mı götürecek :D adamlar racing motorları iterek götürüyor.
    bu açıdan bakarsanız,kesmek isteyen adam en pahalı kilidi keser,en pahalı alarmlı disk kilidini alarmı çaldırmadan söker.boşuna uğraşmayalım o zaman anahtarı üzerinde bırakıp gidelim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok kişi kızacak bana ancak öyle bir dönem ki motosiklet sahibi olmak enayilik oldu. Mayıs ayının başında sattım motoru 2 aydır deliksiz uyuyorum.

Kilit olarak sanayi de vinç sistemlerinde kullanılan çelik halat ve zincirler var. Makas ile falan kesmek imkansız. Spiral taş ile dahi ciddi vakit alır. Geriye alarmlı kilit kalıyor oda zaten en zayıf halka oluyor

Zincir,disk kilidi,U kilit,tekno takip,apartman kamerası bir çok önlem aldım.Şunu da söyleyeyim branda da çok büyük etken.Brandayı unutmayalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)