Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi 250 CC

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese iyi haftalar biliyorum bu tip konulardan artık herkes sıkıldı hangi motoru alayım hangi motor iyidir vb.

Ama benim şuan gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.
    Tvs Apache 150 macerasını 30.000 km nin sonunda bugün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım.

Aklımda 200-250 cc commuter naked tarzı motorlar var. Aklımda 4 model var.

1-) TVS APACHE RTR 200

2-) BAJAJ PULSAR NS 200

3-) SYM WOLF 250

4-) BENELLİ BN 251

Hepsinin kendine göre farklı kulvarlarda avantajı ve dezavantajı var. Benim sizden ricam eğer bu motorları kullanmış bana tecrübeleriyle yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yoruma bekliyorum. KENDİMCE bu motorların avantaj ve dezavantajlarını yazıyorum.

1-) RTR 200: Önceki apachemden beklemediğim bir sağlamlık ve ikinci elde satışında sıkıntı olmadığı için ilk avantajı bu.

İkinci olarak: motorun göstergeleri gerçekten müthiş tam bir tasarım harikası.

Dezavantajları:
    Aldığım duyumlara göre titreşim hala daha devam ediyormuş bu motordada.

2-) NS 200:
    Piyasada çokça gördüğümüz için aşina olduğumuz bir motor ve satarken sıkıntı çıkartmayacağını düşündüğüm için avantajlar arasında.

Abs li olması büyük artı.

Parça bolluğu ve ulaşılabilirliği.

Dezavantajları: binlerce açılmış şikayetler, sorunlar, kronik sorunlar benim aklımda çok büyük soru işaretlerine yol açtı.

3-) WOLF 250:
    Konforu ve titreşim olmaması müthiş.

Yakıtı gerçekten çok cazip hale getiriyor.

Dezavantajları:
    İkinci elinde satarken sıkıntılar ve değer kaybı olacağını düşünüyorum.

Yedek parçası haddinden fazla pahalı.

4-) BN 251:
    Bu motoru aslında listeye son anda dahil ettim çünkü önceden hiç görmemiştim ve motoru daha bugün gördüm, gerçekten çok beğendim şekli şemali kaslı yapısı kalın lastikleri beni mest etti.

Avantajları:
    Ön ve arka lastik ABS.

Lastikleri fabrika çıkış METZELLER.

Kaslı görünüm.

Dezavantajları:
    İkinci eli muamma satılırmı satılmazmı satılsa ne kadar değer kaybı olur gibi sorular benle motor arasına mesafe koyuyor.

Parça fiyatları pahalılığı.

Herkese okuduğunuz için teşekkür ediyorum.
    Bu forumu ailem gibi gördüğüm için bu kadar uzun yazdım hakkınızı helal edin. Öneriler için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Suzuki İnazuma 250 veya 250 F modeline bakmanı tavsiye ederim
    efendy06 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    CC yükseltmek istediğine göre arada elle tutulur bir güç farkı istiyorsun. o yüzden 4 motor arasından bn251 veya wolf250 secmelisin.

Özellikle wolf250 kağıt üzerinde diğer motorlara göre 26 beygirini 2000 devir daha aşağısında veriyor(7000 devirde. Diğerleri 9000-9500 civarı). Motosiklet seçiminde buda bir etken.
    Yedek parça olayına ise çok takılma. Şu devirde yedek parçası ucuz motor yok.
    efendy06 bunu beğendi.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Wolf'un sıfırını bulsan bile 2015 model olacak. Diğerleri 200cc. Ben BN 251'i yeni aldım. Fiyatına bakarsan bu fiyatta 2019 model 250 cc bulamazsın. Üstelik kredi kartına da taksit yapıyorlar. Gidişini beğenir misin bilmiyorum son hızı çok yok ama hızlanması yeterli. Duruşunu yani frenlemesini beğeneceğinden eminim abs de gayet işlevsel. Parça konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Wolf'te sıkıntı yaşayabilirsin.
    efendy06 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Temiz İnazuma veya wolf derim,

Ama 0km cf nk250 olan modelede bir bak.
    Kural [ Z ] ve efendy06 bunu beğendiler.

Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki İnazuma 250 veya 250 F modeline bakmanı tavsiye ederim

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CC yükseltmek istediğine göre arada elle tutulur bir güç farkı istiyorsun. o yüzden 4 motor arasından bn251 veya wolf250 secmelisin.

Özellikle wolf250 kağıt üzerinde diğer motorlara göre 26 beygirini 2000 devir daha aşağısında veriyor(7000 devirde. Diğerleri 9000-9500 civarı). Motosiklet seçiminde buda bir etken.
    Yedek parça olayına ise çok takılma. Şu devirde yedek parçası ucuz motor yok.
    Valla haklısınız yedek parçası ucuz motor kalmamış. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz İnazuma veya wolf derim,

Ama 0km cf nk250 olan modelede bir bak.
    Nk 250 nin fiyat biraz yükseklerde o yüzden düşünmedim onu.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc kategorisinde inazumanın eline su dökebilecek motor bulunmuyor

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Al pulsar geç. Gösterge gidiyor genelde onu da ufak bir devre ile hallettiler zaten. Onun dışında gidişi güzel, abs avantaj, yakışıklı, parça bol, yaşadığın ile göre servis iyi de olabiliyor, ikinci elde bilindik makina.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Kendi görüşüm: Ben olsam sym'ye asla para vermezdim. Tvs apacheyi listeye bile eklemezdim. 15 bin bütçem varsa ve sıfır alacaksam kesinlikle 200ns alırdım lakin yine asla sıfır km almazdım. Ben max 15 binde 2014 sonrası cbr 250 - ilandaki birkaç temiz ninja250r'dan birini veya 2016 ktm duke 250'lerden birisini alırdım 15'e sıfır ayarında alınabiliyor. Kısaca bu paraya gider kaliteye binerdim. Enduro seversenizde yine düşük km crf250 alır rahatıma bakardım, satacağım zamanda aldığım fiyattan satardım. Neden 15 bine hintliye bineyimki.. Üstelik 2 sene sağlam binseniz fiyatı yarı yarıya düşüyor. Kendim bu yazdıklarımı tecrübe edindim. Önyargı değildir.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS sym de var mı bilmiyorum ama apache de de var. Yani diğerlerinde avantaj ise onda da avantaj, ayrıca kaydırmalı debriyaj var ve tabi tvs'nin bir hintliye göre iyi parça ve işçilik kalitesi de avantaj bence.

Ama illa sıfir olsun derdi yoksa ikinci el japon da bakabilirsin belki sıfır gibi düşük km 250nk.

Pulsar'ın diğer seçeneklerden artısı yedek parça her yerde bulunması ve ilk zamanlarında kuryeler çok kullandığı için aksesuar falan bol bol ve çeşitli olmasıdır bence.

Bn251 hakkında hiç bilgim yok açıkçası merak ediyorum, keşke ilk elden sahibi olan tanıdığım olsa da güvenilir bilgi edinebilsem.

bn 251 kullanıcısıyım titreşimi çok özellikle alt devirlerde ama 50 110 km arasında pek titremiyor sankı dişli oranlarıyla oynansa titreşim azalacak gibi görütüsü mukammel lastıkler oyle uzun yolda da iyi amartisorlerde iyi ama ne kadar dayanaıklı ne kadar sxağlam mualla henuz bu motor spor sürüş için tasarlanmış turıng degıl sürüş tarzı sport bu yonden pulsar ve sym wolf den ayrılıyor aslında benim sürüş tarzım turing tarzı fıtı fıtı sürmek neyse kısacası sen kendı tarzına gore bır motor sec sport diyorsan bn 251 cf 250 nk apachı tourıng tarz severeım dersen sym pulsar inazuma rx3 evoyu da eklım bu gruba parça servis konusuna hiç girmım hepsıde kazıkçı kaçarın yok kazıgı yıcen ya da kendın yagını suyunu koycan elınden gelcek temız bınıcen alete servısler tecavuzcü olmus baska birşey demiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sym Wolf'te Abs yoktur ve de gidonda hissedilen bir titreşim vardır. Karenaj parçaları, amortisör,depo vs gibi parçaları her motorda olduğu gibi pahalıdır. Ancak zincirden dişliye, fren balatalarından filtrelere, manetlerden debriyaj balatasına pek çok ekonomik ve kaliteli muadil ürün vardır. Distribütörümüz cacıktır ancak 2012'den beri piyasada olan bir motor için soru sorduğunuzda samimi şekilde cevap veren bilgili kullanıcıları vardır. Motorun alt devirlerde gücü yerindedir, 6.vites 6000 devirde 110 kmh hızla 3 lt yaktırmanız mümkündür. Ben en az 2,8 lt en fazla 4,2 lt yaktırabildim. Ortalamam 3,4 lt/100 km ki trafikte her türlü itliği yapmaktayım. Motorun tipi de en azından benim gönlümü hoş tutuyor. "Şurası dandik, burası ucuz plastik gibi görünüyor" diyebileceğiniz bir parçası yoktur. Bakım aralıkları 3000 km.de birdir. 1,5 lt yağ alır, her 6000'de bir de yağ filtresi değişir. 8000-12000 TL arasında 2. el, 14000-15000 TL arasında da bayi elinde kalmış, 2015 model sıfır bulmanız mümkündür. Sıfır alıp 1-2 sene içinde satmaya kalktığınızda zarar etmeniz mümkün. Sıfır Sym Wolf parasına Duke,Cbr 250 R, Ninja 250 R bulmanız mümkündür, hepsi de güzel makinelerdir ancak benim gibi titiz bir kullanıcıysanız 250 cc kategorisinde alacağınız spor görünümlü bir motorun ırzına geçilmiş olabileceği ihtimalini de hesaba katın, hatta Cbf 500 için ben bir hesap yaptım 14.000 TL'ye aldığım 2006 model motora 5500 TL masraf yapmam gerekebiliyormuş. Sizin de alacağınız Duke,Cbr 250 ve Ninja'ya bu rakamın biraz daha altında da olsa masraf yapabilir olma ihtimaliniz vardır. Sözün özü;listenizdeki hiçbir motor mükemmel değil, hepsinin defosu var. Karar sizin. Ancak Wolf ile ilgili soru sormak istediğinizde özelden, genelden farketmez, çekinmemenizi rica ederim.
    MimTolga bunu beğendi.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    bende bayadır bu ıkılemdeyım. butcen yetıyorsa 14-15 bın tl ınazuma almak en mantıklısı. 10-11 bın tl bandında ıse sym wolf 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)