Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcu Serkan Penbe - İzmir Balçova

Motovento
    REKLAM ALANI
    RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Konuyu açmadan önce biraz araştırma yaptım forumda fakat serkan usta ile ilgili bir topic ile karşılaşmadım lakin aynı adı taşıyan ustalar var elbette sözü fazla uzatmadan konuya gelmek istiyorum şehrimde yaşayan motorsiklet tamircilerini ustalarını araştırıyordum bir süredir ilk olarak tanışmış olduğum bir ustayı birlikte çalıştığı insanın kendisine zor gelen işleri bunun daha ömrü var , birşey olmaz o kadarından gibi umursamaz tavırları yüzünden ( Evime daha yakın olsa da ) Terk etmiştim haliyle işinin ehli cc farkı gözetmeksizin motorcuya motorcu gözüyle bakacak aldığı işi sahiplenecek ve yapması gereken ne ise onu yapacak bir usta arayışına giriştim burada okuduğum yorumlar ve motor kullanan dostlarımdan aldığım isimleri not etmiştim fakat kullandığım motor hem ucuz hemde çin malı olunca aceba müşteri yerine konurmuyum çekincesi de yaşamadım değil neyse google üzerinden buldum serkan ustayı kendisini aradım sıkıntımı anlattım ''Buyrun gelin gereken ise yaparız beyefendi'' Dedi ilgi ve alakası hoşuma gitti ilk fırsatta gittim tabii önce bir yağ değişimi rica ettim o sırada işçiliği de az çok görme şansım oldu o sırada biraz sohbet ettik kendileri için her müşterinin değerli olduğunu motorcuları eski ve yeni gibi sınıflara ayırmadıklarını parası olanın da olmayanın da değerli olduğunu ve güvenin paradan daha kıymetli bir kazanç olduğunu dile getirdi bugün kendisine fren bakımı için gittim işçiliği , sorduğum sorulara sıkılmadan yanıt verişi iyi bir usta ve esnaf olduğunu gösterdi o esnada servis hizmeti almış iki müşterisi de kısa zaman farklarıyla dükkana uğramışlar usta ne yaptı bilemiyorum tabii ''Nasıl olmuş''? Dediğinde usta ellerine sağlık çok iyi vb yanıtlar verdiler siz oradayken bunu duymak insana daha da güven veriyor doğrusu hiç bir esnafı kötülemen o şöyle bu böyle demeden Allah iyi olanın işini iyi yapanın rıskını verir diyor bu da işçilik kadar önemli benim için işiniz düşerse gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz kendilerine .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Reklam kokan bir post olmuş. Evime Yakınlığı ile bende oraya gitmiştim. Motorumun subab ayarları sıkıydı. Ayarlarız ne gerekiyorsa yaparız denmişti.
    İşçiliği hiç göstermiyorlar. Bu konuda şüphe konusu. Parça değiştirmekte iyiler. İlgi alaka sorun yaşayana kadar güzel. Her ne olduysa o subab ayarlarını elledikten sonra oldu. Birdahatamir edemediler motorumu ve harcadığım onca parayla kalakaldım. Üstüne motorumla trafik cezası yediler cezayı da ben ödedim. Mondial ya da düşük seviye kara düzen motorunuz var ise yapabilirler. Kendilerine göre Düşük sınıf motorlarda iyiler segment biraz ortaya çıktıkça RKS Benelli vb. gerçekten çuvallıyorlar. Ben memnun kalmadım sundukları hizmet güzel fakat sonuç vasattı benim için. 3 gün sözde subab ayarlarım ile uğraştılar. Sonuç 100 Km'de 6 litre tüketim.

Edit:RPM motor var yeşilyurtta kendilerinin hizmetini çok beğendim. Her telefon açtığımda bilgilendirildim. Serkan motordaki gibi geçiştirilmedim şu gün çıkar bu gün çıkar gibi. Gönül ister ki aslan motora gidelim fakat sadece rutin bakım 200tl para istiyorlar.

Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reklam kokan bir post olmuş. Evime Yakınlığı ile bende oraya gitmiştim. Motorumun subab ayarları sıkıydı. Ayarlarız ne gerekiyorsa yaparız denmişti.
    İşçiliği hiç göstermiyorlar. Bu konuda şüphe konusu. Parça değiştirmekte iyiler. İlgi alaka sorun yaşayana kadar güzel. Her ne olduysa o subab ayarlarını elledikten sonra oldu. Birdahatamir edemediler motorumu ve harcadığım onca parayla kalakaldım. Üstüne motorumla trafik cezası yediler cezayı da ben ödedim. Mondial ya da düşük seviye kara düzen motorunuz var ise yapabilirler. Kendilerine göre Düşük sınıf motorlarda iyiler segment biraz ortaya çıktıkça RKS Benelli vb. gerçekten çuvallıyorlar. Ben memnun kalmadım sundukları hizmet güzel fakat sonuç vasattı benim için. 3 gün sözde subab ayarlarım ile uğraştılar. Sonuç 100 Km'de 6 litre tüketim.

Edit:RPM motor var yeşilyurtta kendilerinin hizmetini çok beğendim. Her telefon açtığımda bilgilendirildim. Serkan motordaki gibi geçiştirilmedim şu gün çıkar bu gün çıkar gibi. Gönül ister ki aslan motora gidelim fakat sadece rutin bakım 200tl para istiyorlar.
    Yorumunuza saygı duyarım ancak bu topiğin amacı kesinlikle reklam değil teşekkürler alakanız için .
    İki teker üzerinde hayatta kalmanın ilk şartı olasılık hesaplayabilmekten geçer

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı RÇ1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuza saygı duyarım ancak bu topiğin amacı kesinlikle reklam değil teşekkürler alakanız için .
    Yok kendisi zaten bulduğu müşteriden google'da vb yerlerde yorum yapmasını rica ediyor. Doğal olarak müşteri dolaylı yoldan reklam yapmış oluyor.
    Umarım bir sorun yaşamazsınız motorunuzla alakalı zaten dikkat ederseniz kapıda orta segment bir motosiklet görmeniz çok zor ve seyrektir.
    RÇ1978 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Gün içerisinde foruma yazılan onlarca gereksiz konu başlığı altında bu başlık gayet yardımsever ve iyi niyetle açılmış faydalı bir başlık olduğu düşüncesindeyim. Ustayı tanımam etmem fakat bir usta 4 silindir motosikletleri yapması ve kapısının önünde 1000 cc motorların olması o ustayı iyi bir usta veya ilah yapmaz. Herkes bir ustadan memnun kalsa diğerleri zaten iş yapamaz. Umarım ihtiyac sahibi birilerinin işine yarar bir başlık olur.
    RÇ1978 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Kendileri aynen haşırt olup arıza için gittiğinizde motoru bırakın bakalım sizi arar arızayısize söyleriz diye klişe davranışları mevcut olup fazla bilgi vermeyip tamir esnasındada yanlarında olmanızı kesinlikle istemezler kendisini dev aynasında gören ve burnundan kıl aldırmayan bir yapıya sahiptir dükkanda masabaşında oturan zatın kim olduğunu kesinlikle çözemedim, patronmudur üstübaşı tertemiz kalem efendisi gibi orada oturuyor bütün gün heykel gibi oturur ne hikmetse,uzak durmakta yarar vardır, alternatif olarak gözü sakat Yavuz usta Pazar pazaryeri civarında, Zafer motor (zafer usta) Fatih koleji arkasında,birde Sakarya caddesinin aşağısında bir usta var adı aklıma gelmedi sorarasanız bulursunuz, Serkandan uzak durun.

Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendileri aynen haşırt olup arıza için gittiğinizde motoru bırakın bakalım sizi arar arızayısize söyleriz diye klişe davranışları mevcut olup fazla bilgi vermeyip tamir esnasındada yanlarında olmanızı kesinlikle istemezler kendisini dev aynasında gören ve burnundan kıl aldırmayan bir yapıya sahiptir dükkanda masabaşında oturan zatın kim olduğunu kesinlikle çözemedim, patronmudur üstübaşı tertemiz kalem efendisi gibi orada oturuyor bütün gün heykel gibi oturur ne hikmetse,uzak durmakta yarar vardır, alternatif olarak gözü sakat Yavuz usta Pazar pazaryeri civarında, Zafer motor (zafer usta) Fatih koleji arkasında,birde Sakarya caddesinin aşağısında bir usta var adı aklıma gelmedi sorarasanız bulursunuz, Serkandan uzak durun.
    Her yoruma saygı duymak durumundayım sonuçta birşeyler yaşanıyor ki böyle yorumlar elde ediliyor kimi memnun oluyor kimi olmuyor konuyu okuyan diğer üyelerden ricam en azından bu konuyu merakla takip edenler için scooter motorlarda gerçekten iyi ustaları ve adreslerini sizin gibi paylaşmaları olacak sonuçta kimse akrabam değil ancak işini iyi yapan da ekmek yesin isterim doğrusu alakanıza teşekkürler .

Motosikleti
    MT 25
    Bana soracak olursanız hangi servis iyidir diye. Her servis parça değiştirmekte usta. Bunda hemfikiriz zannedersem.
    Fakat Kuba çatısı altında servis anlamında tam analmı ile usta diyebileceğimiz bir kişiye ben bu güne kadar rastlamadım.
    Aslan motoru tavsiye ediyorlar Benelli ve rks için servis olarak on numara diyorlar fakat sadece bakım için 200 tl para ayırmak beni çok zorluyor şahsen motorumun aylık taksidinin %30'u
    RÇ1978 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba 100 T9
    ''Parasıyla değilmi arkadaş kim iyi hizmet veriyorsa ona giderim'' Mantığı ile hareket etmeli sanırım istiyorum ki kimsenin alın teri heba olmasın bir motor zevkimiz var benzin fiyatları sağolsun ağız tadı bırakmıyor bir de düzgün ustalık işçilik alamazsak iyice tadı kaçar bu işin katkı veren , verecek olan herkese teşekkürler .
    liquem bunu beğendi.

CevatrRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazdığınız yorumda kendinizle çelişkiniz var. Ustaya sibop ayarı yaptırdım diyorsunuz, Parça değişrtirmekte usta olduklarını söylüyorsunuz. Reklam kokan hareket diyorsunuz RPM motor ve Aslan motoru övüyorsunuz. İlk aşamada kendinizle ilgili sorunları çözün. Yorumları bence sonra yazın Birde Motorcu Serkan'ı iyi araştırdım. Nereye baksam övgü dolu yazılarla karşılaştım. Benelli servisi olmadığınıda gördüm. Yazı baştan aşağı çelişki ile dolu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar tamirciler ile çalıştığınız için servis mantığını bilmediğiniz belli. Serviste yönetim ve hizmet bölümleri var. Anladığım kadarıyla Bu adamlar oturmuş servis. İçerde oturan adamı araştırdım Kendisi Ahmet Tezer miş. Motosiklet sektöründe teknik ve Test yazıları olan bilgili bir zat. İki tane Türkiye çapında ödülü var , bilgileri ışığında servis yöneticiliği yapıyor. Temiz olmak suçmudur ? onuda anlamadım. Gözü Sakat Yavuz usta insanları aşağılama psikolojisinde olduğunuzu gösteriyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı CevatrRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığınız yorumda kendinizle çelişkiniz var. Ustaya sibop ayarı yaptırdım diyorsunuz, Parça değişrtirmekte usta olduklarını söylüyorsunuz. Reklam kokan hareket diyorsunuz RPM motor ve Aslan motoru övüyorsunuz. İlk aşamada kendinizle ilgili sorunları çözün. Yorumları bence sonra yazın Birde Motorcu Serkan'ı iyi araştırdım. Nereye baksam övgü dolu yazılarla karşılaştım. Benelli servisi olmadığınıda gördüm. Yazı baştan aşağı çelişki ile dolu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Bugüne kadar tamirciler ile çalıştığınız için servis mantığını bilmediğiniz belli. Serviste yönetim ve hizmet bölümleri var. Anladığım kadarıyla Bu adamlar oturmuş servis. İçerde oturan adamı araştırdım Kendisi Ahmet Tezer miş. Motosiklet sektöründe teknik ve Test yazıları olan bilgili bir zat. İki tane Türkiye çapında ödülü var , bilgileri ışığında servis yöneticiliği yapıyor. Temiz olmak suçmudur ? onuda anlamadım. Gözü Sakat Yavuz usta insanları aşağılama psikolojisinde olduğunuzu gösteriyor.
    Bildiğim bir Honda servisinde, araba seevisleri gibi, tamir bölümünü camla ayırıp koltuk çay makinası vs koymuşlar. Siz izlerken tamiri yapılabiliyor.
    Yani vizyon ve talep meselesi sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler