Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motul 10w 40 - 7100 Fiyat Dengesizliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar merhaba motorumun garantisi bittiğinden dolayı bakımını kendim yapma kararı aldım ve yağ filtresini , hava filtresini ve motor yağını sipariş ettim bugün.. bir arkadaşımla beraber değiştireceğiz bayramdan sonra (kendisinde de aynı motordan var ve hep kendi yapıyormuş bakımlarını... ancak aklıma bir şey takıldı. bu yağ (4 lt) bazı satıcılarda 230 (benim aldığım) bazı satıcılarda 370 tl bandına kadar çıkmakta. şimdi 230 tl ye alabildim diye ayçiçek yağı göndermesinler bu yağın sahte vs. olma ihtimaline karşılık kontrol edebileceğim bir yöntem var mıdır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Cevap aslında çok basit. Geçen 2 yıl ile bugün arasındaki kur dalgalanmasına bakarsan fiyat farkı gayet normal. Bu mal bayilere de dolar ile satılıyor eski stoksa ucuzdur. Ancak Motul'ün birde bir sürü sahte satılan versiyonu var. Ben Motül'ü internetten asla almam o firmayı bilmiyorsam. Motül'ün resmi bayileri ve distribütörü bellidir. O kanal dışına çıkmamak lazım.

QR kod benzeri birşey olmadığı sürece anlamak çok zor. Çünkü sahte yapanlar birebir etiket yaptırıyorlar veya o şişeleri boşaltıp başka yağ dolduruyorlar.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    eski yağ yeni yağ kur farkı olay o

Motosikleti
    agility200i
    4 senedir 1.5 DCİ aracıma ve scooter a da yagcarsisi.com dan alıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    Kolay gelsin.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kasım ayında litresi 60 TL den almıştım, şu anda fiyatlar ne durumda bilmiyorum, kur farkından olabilir.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasım ayında litresi 60 TL den almıştım, şu anda fiyatlar ne durumda bilmiyorum, kur farkından olabilir.
    umarım öyledir üstadım, yılının eskı olmasında bır sakınca yok, cok yol yapıyorum bu yaz sonuna kadar anca götürür zaten bu yağ beni 6 bin km aralığında..

2019 Mayıs da
    2018 üretimi yağ koysak ne olur?
    ++ yağ önceki 5100 idi benim 10-40 tekrar aynı 2018 değilde biraz eklemem lazım 2019 üretimi eklesem bir şey olur mu?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    hiç bir şey olmaz

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Pahalı olanlar motul distribütörünün getirdiği, ucuz olanlar bir şekilde bu yağları ülkeye sokanlarin getirdikleri diye biliyorum .

Motosikleti
    Artık Yok...
    iki defa 7110 aldık 4 litrelik motorlara üretim yılı 2018 olanlar var onlar ucuz üretim yılı 2019 olanlar var onlar pahalı aradaki fark bu.. biz ilk yağı 200 tl den aldık 2018 ikinci yağı 330 tl den aldık 2019.. aldığımız aradaki zaman farkıda üç beş gün ..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    kur farkı distribitor farkı vs vs bir çok etken var fiyatı etkileyebilecek.
    ama bildiğin yerden şaşma derim hiç bir zaman.

birde nc750'nin service manualinde sanırım 12bin km de bir değiştirin diyor ama konu türkiye olunca servisler erken çağırmaktalar sürekli
    bu biraz bizim kullanım tarzımız ile de alakalı gerçi

bu motora 5100 seriside koyabilirsin 4 silindirliler kadar yüksek devirlerin yok nasıl olsa
    şahsen 600f'e yıllardır 5100 10w40 kullanıyorum ve bir zararını göremedim 2011'den beri bende motosiklet
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster

birde nc750'nin service manualinde sanırım 12bin km de bir değiştirin diyor ama konu türkiye olunca servisler erken çağırmaktalar sürekli

bu motora 5100 seriside koyabilirsin 4 silindirliler kadar yüksek devirlerin yok nasıl olsa
    şahsen 600f'e yıllardır 5100 10w40 kullanıyorum ve bir zararını göremedim 2011'den beri bende motosiklet
    valla üstadım inan 5100 ve 7100 arasındaki farkı bilmiyorum aynı motosiklete sahip bir arkadaşım hep 7100 koyduğunu söylediği için 7100 aldım ben de..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster

maalesef o durumu ben de duydum.. Edirne'de yaşıyorsun diyelim 6 binde bir götürüyorsun senden 15 km ötede yaşayan yunanlı 12 binde bir götürüyor.. gibi bir durum var.. yağ aynı yağ.. filtre aynı filtre.. gökyüzü aynı gökyüzü.. yol desen bizzat yunana bulgara gitmiş arkadaşlarım var TR yolları 5 çeker diyor. herkesin aynı şeyi düşündüğü ama kimsenin elinden bir şey gelmeyen bir durum bu nc bakım aralığı konusu.. neyse ki garanti bitti artık.. 12 olmasa da 8 binde bir değişim yapmayı düşünüyorum bundan sonra.. o da filtreleri muadil aldığımdan.. 400 tl tuttu 3 parça şey.. bu dolar euroyla seneye 500 - 600 diye gideriz...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    1 lt 5100 yağı tamircide 70 tl, Honda Efe serviste 73 tl iken n11 den 50 tlye aldım. Açıkçası tarihlerine dikkat etmedim.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    bugün şirinevlerde yağ satan bir dükkandan motul 7100 15w50 fiyatı aldım 4 litresi 220 tl

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    fiyatlar hala aynı gibi, çoğu yerde 60-65 TL litresi
    https://www.n11.com/arama?q=motul+71...&srt=PRICE_LOW

Motosikleti
    Artık Yok...
    yağın raf ömrü var minerallerde 3 yıl sentetiklerde 5 yıl tablolarda geçen... ben yıllar önce castrole mail attığımda bana dolum tarihinden sonra 3 yıl ömrü vardır yağın demişlerdi.. 2018 yılı zaten 2 yıl oluyor mümkün mertebe yakın tarihli mal alın ..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla üstadım inan 5100 ve 7100 arasındaki farkı bilmiyorum aynı motosiklete sahip bir arkadaşım hep 7100 koyduğunu söylediği için 7100 aldım ben de..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

maalesef o durumu ben de duydum.. Edirne'de yaşıyorsun diyelim 6 binde bir götürüyorsun senden 15 km ötede yaşayan yunanlı 12 binde bir götürüyor.. gibi bir durum var.. yağ aynı yağ.. filtre aynı filtre.. gökyüzü aynı gökyüzü.. yol desen bizzat yunana bulgara gitmiş arkadaşlarım var TR yolları 5 çeker diyor. herkesin aynı şeyi düşündüğü ama kimsenin elinden bir şey gelmeyen bir durum bu nc bakım aralığı konusu.. neyse ki garanti bitti artık.. 12 olmasa da 8 binde bir değişim yapmayı düşünüyorum bundan sonra.. o da filtreleri muadil aldığımdan.. 400 tl tuttu 3 parça şey.. bu dolar euroyla seneye 500 - 600 diye gideriz...

5100 ile 7100 arasındaki fark yağın yarı sentetik veya full sentetik olması aslında.
    5100 karışımında %80 full sentetik %20 yarı sentetik olarak geçiyor normalde
    7100 ise full sentetik çok üst devirler çeviren bir makina olmadığından 5100'ü de gönül rahatlığı ile kullanabilirsin normalde.

bakım konusu ise dediğin gibi tümüyle
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)