Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Scooty mi glovo mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Dostlar an itibariyle patronumla tartışıp işten çıkmış bulunmaktayım, scooty yada glovo yapmayı düşünüyorum, şuan için çok fazla paraya ihtiyacım yok o yüzden ufak getirisi olan bu işlerden biriyle çarkı çevirmek istiyorum bir müddet, tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi yada kötü yorumlarınız fikir önerilerinizi, tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim, konumum Bayrampaşa

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Yokmu fikri olan
    ellaksakir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Glovo veya getir diyebilirim. Getirin iyi yani kendi motorunu eskitmemiş olursun. Konumunda getirde kurye açığı varmı bir öğren bence

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Scooty' i biliyorum ancak glovo hakkında malesef yeterli bilgim yok. Scooty' de eğer "bir iş" gözüyle yaklaşıp çalışırsanız ayda +8.000TL' yi kolaylıkla kazanabilir, iyice yüklenirseniz +12.000 TL üzerine çıkabilirsiniz. Hobi gözüyle yaklaşırsanız dahi askeri ücret üzerinde kazanabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Glovo veya getir diyebilirim. Getirin iyi yani kendi motorunu eskitmemiş olursun. Konumunda getirde kurye açığı varmı bir öğren bence
    Getir' de de gönderi/teslimat başı ayrıca ücret alınıyor. 1-2 TL gibi birşeydi yanılmıyorsam ama küçümsemeyin. Günde 30-40 teslimat yaptığınızda ki mesafeler genellikle çok kısa olduğundan yormuyor, maaşınızla birleştiğinde iyi rakkamlara ulaşabilir ve sn TheGokay' ın da belirttiği üzere kendi motosikletinize yatırım yapmak, sarf ve yakıt giderleriyle uğraşmak sorunlarınız da olmayacaktır.
    ...

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Biyere girip çalışmak istemiyorum, scooty kafama yatıyor çünkü glovo da saat belirlemek gerekiyor

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Bende borç ile motosiklet alacağım hafta sonları da bunlardan birinde çalışmak istiyorum günde ne kadar kazanabilirim Kural [ Z ] bey ?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende borç ile motosiklet alacağım hafta sonları da bunlardan birinde çalışmak istiyorum günde ne kadar kazanabilirim Kural [ Z ] bey ?
    Ben scooty yapmıyorum. Ancak yolculuk esnasında scooty yapan bir arkadaşın lastiği patlamıştı, ona yardım ederken sohbet muhabbet bazı şeyleri öğrenmiştim.

Herşeyden önce ekipman v.s. sağlamanız gerekiyor
    Bone ve kask olmazsa olmazlarıymış
    Az yakan, yolda bırakmayan, artçı selesi rahat bir modele bir de topcase sabitleyeceksiniz
    Sonra ver elini scooty

Ama hepsinden önce programa katılmanız gerekiyormuş. Scooty' de sürücü olarak çalışmak için uygulama üzerinden ön kayıt yapıldıktan sonra eğitime katılıyor, onay alırsanız sürücü ünvanı veriliyor v.s.

Motosiklet yoksa, motosikleti bu iş için alıp sonra da "sürücü eğitimi 5 ay sonra" cümlesine takılmayın da... Öncesinde bu tip bilgileri edinmek daha yararlı olabilir.

Ne kadar kazanacağım konusuna gelirseniz; arkadaşın bazı konulardaki durumunu öğrendiğimde kendisine 5.000 TL maaşlı bir iş teklifinde bulunmama rağmen, kendisi çok yoğun çalışmadığı halde bundan fazlasını kazandığını söyleyip teşekkür ederek reddetmişti. Sanırım bu bir fikir vermiştir
    istanbuls34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Geçmiş olsun kardeşim ekmek aslanın ağzına bu devirde

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben scoty yi akşamları iş çıkışı keyfe keder yaparken bana 70 lira kalıyordu 2 saatlik çalışmada.
    kazandığım değil bana kalan diyorum dikkatinizi çekerim.
    giderleri hesapladıktan sonra kılçıksız bana kalan.
    tabi şimdi fiyatlar yükseldi daha çok kazandırır

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben scooty yapmıyorum. Ancak yolculuk esnasında scooty yapan bir arkadaşın lastiği patlamıştı, ona yardım ederken sohbet muhabbet bazı şeyleri öğrenmiştim.

Herşeyden önce ekipman v.s. sağlamanız gerekiyor
    Bone ve kask olmazsa olmazlarıymış
    Az yakan, yolda bırakmayan, artçı selesi rahat bir modele bir de topcase sabitleyeceksiniz
    Sonra ver elini scooty

Ama hepsinden önce programa katılmanız gerekiyormuş. Scooty' de sürücü olarak çalışmak için uygulama üzerinden ön kayıt yapıldıktan sonra eğitime katılıyor, onay alırsanız sürücü ünvanı veriliyor v.s.

Motosiklet yoksa, motosikleti bu iş için alıp sonra da "sürücü eğitimi 5 ay sonra" cümlesine takılmayın da... Öncesinde bu tip bilgileri edinmek daha yararlı olabilir.

Ne kadar kazanacağım konusuna gelirseniz; arkadaşın bazı konulardaki durumunu öğrendiğimde kendisine 5.000 TL maaşlı bir iş teklifinde bulunmama rağmen, kendisi çok yoğun çalışmadığı halde bundan fazlasını kazandığını söyleyip teşekkür ederek reddetmişti. Sanırım bu bir fikir vermiştir
    açık hala var mı hocam

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım Su an ücretlendirmede

Scotty
    Sarı Taksi
    Uber

sıraması var.

1 ve 3. arasında km de 50 kuruş fark varmış diye okudum. Açıkçası km de 25 kurus yakan motosikletle gelen adama da km başı 10 katı verilmez.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben scoty yi akşamları iş çıkışı keyfe keder yaparken bana 70 lira kalıyordu 2 saatlik çalışmada.
    kazandığım değil bana kalan diyorum dikkatinizi çekerim.
    giderleri hesapladıktan sonra kılçıksız bana kalan.
    tabi şimdi fiyatlar yükseldi daha çok kazandırır
    Hocam müşteri mi götürüyorsunuz ? Yoksa paket servisi falan mı ?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık hala var mı hocam
    Mevzu geçen sene 8. aydaydı. Ancak sorunuz ciddiyse, ihtiyaç olursa konunun detayı ile birlikte size özel mesaj atabilirim.
    ...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Mevzu geçen sene 8. aydaydı. Ancak sorunuz ciddiyse, ihtiyaç olursa konunun detayı ile birlikte size özel mesaj atabilirim.
    ayda 5.000-TL'ye kim hayır der hocam
    ttonay bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam müşteri mi götürüyorsunuz ? Yoksa paket servisi falan mı ?
    ben yaparken paket servisi yoktu
    since 1987

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Daha bu sabah 8.50 sularında Zincirlikuyu-Levent arasında turkuaz yelekli sivil trafik polisleri motosikletlerin geçeceği şerit aralarını tutmuş, artçılı olanları çeviriyordu. Sabah akşam 1. köprü girişlerinde de yoğun Scotty kontrolü mevcut. Ama yaka değiştirmeden nasıldır fikrim yok. Para kazanmak tamam, güzel ama yakalanma riski bile ürkütüyor beni.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayda 5.000-TL'ye kim hayır der hocam
    Full time ve patron ofisi önünde çalışmayıp en az ayda 9.000 kazanan adam
    chaqalqarlos ve ttonay bunu beğendiler.
    ...

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bu sabah 8.50 sularında Zincirlikuyu-Levent arasında turkuaz yelekli sivil trafik polisleri motosikletlerin geçeceği şerit aralarını tutmuş, artçılı olanları çeviriyordu. Sabah akşam 1. köprü girişlerinde de yoğun Scotty kontrolü mevcut. Ama yaka değiştirmeden nasıldır fikrim yok. Para kazanmak tamam, güzel ama yakalanma riski bile ürkütüyor beni.
    Artıyla ağız birliği yaparsın önceden atlatırsın bunu ama scotty’i bitirmek isteseler şunu yaparlar; sivil polisler scotty uygulamasına kayıt olur ve bir sürücü çağırır gelen motora biner ve cezayı yazar bunu 7/24 yapabilirler. Tamamen önünü kesmek istemiyorlar. Durum çok saçma değil mi?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza makbuzunu resimleyip gönderiyorsunuz. Scooty cezayı sizin yerinize derhal ödüyor. Ardından Scooty cezaya usulsüzlükten itirazda bulunup iptalini sağlayarak cezanın geri ödenmesini sağlıyor. Yasadaki bir açığı kullanıyor diyelim. Bu yolla istedikleri kadar ceza kessinler, siz eğer kaskı takıp belgelerinizi tam tutuyorsanız, kurala aykırı sürmüyor kırmızıda geçmiyorsanız birşey olmuyor, scooty ödüyor. Yeter ki müşteri memnuniyetini yüksek tutun.

Biraz al gülüm ver gülüm hesabı gibi. Polis memurlarına "bunları çevirip ceza kesin" diyerek biraz yıldırma politikası izlenirken diğer taraftan da scooty "kesersen kes kardeşim, yasal bir engel yok, ben buna şu maddeden itiraz eder iptal ettiririm. İstediğin kadar kes" diyor. Olay bundan ibaret.

Yani scooty sürücüsü cezadan maddi olarak etkilenmiyor diyebiliriz. Sadece psikolojik baskı
    ...

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Ceza makbuzunu resimleyip gönderiyorsunuz. Scooty cezayı sizin yerinize derhal ödüyor. Ardından Scooty cezaya usulsüzlükten itirazda bulunup iptalini sağlayarak cezanın geri ödenmesini sağlıyor. Yasadaki bir açığı kullanıyor diyelim. Bu yolla istedikleri kadar ceza kessinler, siz eğer kaskı takıp belgelerinizi tam tutuyorsanız, kurala aykırı sürmüyor kırmızıda geçmiyorsanız birşey olmuyor, scooty ödüyor. Yeter ki müşteri memnuniyetini yüksek tutun.

Biraz al gülüm ver gülüm hesabı gibi. Polis memurlarına "bunları çevirip ceza kesin" diyerek biraz yıldırma politikası izlenirken diğer taraftan da scooty "kesersen kes kardeşim, yasal bir engel yok, ben buna şu maddeden itiraz eder iptal ettiririm. İstediğin kadar kes" diyor. Olay bundan ibaret.

Yani scooty sürücüsü cezadan maddi olarak etkilenmiyor diyebiliriz. Sadece psikolojik baskı
    Peki motosikletin bağlanması ve ceza puanı durumu nedir? @mece14 'ün dediği gibi, tamamen engellemek isteseler uygulamadan sürücü çağırıp anında keserler cezayı. Ama onu da istemiyorlar.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti

bide motor bağlanma olayı var.
    önceden yakalandığında motor senin üzerine değilse bağlamıyor sadece ceza kesiyorlardı. öyle rahattı
    ama sonradan işler değiştir. motor kimin üzerine olursa olsun bağlıyorlar.
    since 1987

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)